DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161788 poruka u 7328 tema- 7059 članova - Poslednji član: Lazickg

Август 06, 2020, 11:28:58
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 24   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: VOJNA I POLICIJSKA UNIFORMA U LOVU!!!  (Pročitano 111583 puta)
MIL-DOT
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #60 poslato: Април 10, 2011, 10:54:21 »

U takvim su uniformama ;hiljade; nasih momaka su glavu ostavili u ratovima a u lovu vas bole oci od tog nekog neizlecivog etickog virusa.
Da oblacenjem uticemo na nove lovce svakako.
I konplet ketner uniforma ima svoju poruku kao i m88. Da ima izbor kao slobodan gradjanin.
Mene licno podseti svaki put kad vidim u lovu na nekome uniformu na mnoge koje sam i licno poznavao a sada se nekima nasa uniforma gadi. I ima pravo da mu se gadi kao i sto se meni isti gade.
Tolarancija se uci i zahteva jako puno vremena koje mi srbi nikada nismo imali...

Sačuvana
dtrajche
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #61 poslato: Април 10, 2011, 11:14:30 »

Tema koju ste zapoceli odlazi isuvise daleko, udaljavamo se od iste. Pitanje je da li je ispravno nositi vojne i policijske uniforme, odnosno sta mislite o njihovom koriscenju u lovu. Iskreno mislim da svako moze priustiti sebi jedne pantalone, kosulju i jaknu u cisto zelenoj boji. Nije to sto dukata, potrose se pare na mnogo vece gluposti, cigarete, alkohol, benzin, moze se valjda izdvojiti koja hiljada i na ovo. Dajte da bar izgledamo kao lovci drugih zemalja Evrope ako vec ne mozemo biti kao oni. Pogledajte samo casopis "DOBRA KOB" , ako iko cita od Vas pa cete uvideti kako nasi najblizi susedi izgledaju u lovu. Pa nismo valjda i od njih gori. Dajte das barem mi lovci budemo svetli primer ove drzave.
Sačuvana
MIL-DOT
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #62 poslato: Април 11, 2011, 12:26:56 »

Ja imam  par hiljada evra da dam ali samo za ono sto se iskljucivo meni
dopada a ne komsiji a kamoli toj ;dobroj kobi;.
Sačuvana
gorska zivotinja
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #63 poslato: Април 11, 2011, 02:32:31 »

RISPEKT i skidam kapu ili sesir MIL-DOTU za predposlednji post(razumeces koji jer me mrzi da citiram ,brze i lakse kucam).Izvinjavam se svim ucesnicima sto sam prekrsio obacenje i ponovo pisao o ovoj temi, stvarno VISE NECU.
Sačuvana
Ћира
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

[IMG]http://i63.tinypic.com/xe3afb.jpg[/IMG]

« Odgovor #64 poslato: Април 11, 2011, 04:53:26 »

Ja imam  par hiljada evra da dam ali samo za ono sto se iskljucivo meni
dopada a ne komsiji a kamoli toj ;dobroj kobi;.
drinks hi
Sačuvana

Ја нисам човек ја сам вук.Ја не причам ја завијам.Не завијам што ме је страх,не завијам што сам бесан.Завијам да би ме чуо чопор мој, да би ме чули вукови да би ме чула вучица и да би ме чули вучићи.Да се окупи чопор мој.А кад се окупи чопор мој, бојте те се пси!!! Цар Душан Силни
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #65 poslato: Април 11, 2011, 05:43:53 »

kada ja imam par hiljada odem u army shop i kupim pantalone za 49.99$, padobranski kanap 15m 7$,
majica kratih 20$ a majica dugih rukava 25,99$ i odem u lov
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
oscar
Gost
« Odgovor #66 poslato: Април 11, 2011, 07:47:16 »

Kolega MIL-DOT poistovećivati ratove i one koji su tamo glavu ostavili sa lovom u najmanju ruku je neumesno. Ali dobro ako ti lov tako doživljavaš neka ti bude.
Sačuvana
dtrajche
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #67 poslato: Април 11, 2011, 09:38:24 »

MIL-DOT

Ne radi se o DOBROJ KOBI, vec o obrazovanosti lovaca. Niko tebi ne brani da ides u cemu se ti dobro osecas i sta se tebi dopada, nego je pitanje da li je to prikladno za ono sta predstavljas. Zasto se onda na poslu ne ojavis leti u sorcu jer tio je komotnije i nije ti vrucina, nego mora pravilo sluzbe...
Sačuvana
Sniper Hunter
Senior
Van mreže Van mreže

dejan_sladjana@hotmail.com
« Odgovor #68 poslato: Април 11, 2011, 06:43:30 »

Jer moze neko da mi kaze koja je uloga uniforme u lovu a koja u ratu ?
Sačuvana

Srbijalov
Panter
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #69 poslato: Јун 10, 2011, 07:25:20 »

evo malo da se i ja izjasnim,da iskazem moj stav.Naravno neko ce se sloziti,a neko nece(opet sve je stvar ukusa)
e ovako: kao prvo,ako ti lovci koji nisu u mogucnosti da kupe lovacke pantalone i lovacku kosulju u zelenoj ili meni lepse receno OD boji ("od" sto vas odmah asocira na moje opredeljenje) mogu barem da skinu taj grb (peč) sa rukava,jer on nema ni najmanju potrebu da stoji gde stoji,tri sekunde i skinut je i to odmah lepse izgleda.Precicu na vojnu saru kod nas. To je uglavnom sara M93 koja normalno podseca na nemile dogadjaje 90tih. I na mene koji u svaki,ali svaki lov nosim army camo(imam lovacku opremu cisto zelene boje,ali ne secam se kad sam je poslednji put obukao)ostavlja los utisak. Mislim da tema ne ide putem bezbednosti i kodeksa lovca,jer kad nekog vidite da nosi uniformu u lov ne kazete "nece biti bezbedan" nego "vidi seljaka,prosijaka,slepca itd" kad malo bolje pogledate novu izradu vojnih uniformi (zapadnih sila) "digitalnu saru" tacnije kockice uocice te da to i nije toliko strasno,niti vidim razlog zbog cega se ne bih mogla nositi u lov. Za policijsku uniformu nemam komentar,i licno mi se ne svidja u lovu jer ne vidim korist od nje bolje onda otici u crvenoj trenerci,naravno mislim na redovnu policijsku maskirnu.ne bih vise da duzim... stojim na strani army camo  yahoo
Jer moze neko da mi kaze koja je uloga uniforme u lovu a koja u ratu ?
naravno da je uloga kamufliratiu se,ostati neprimetan,ali to ne moze da se odnosi na lov pogonom ili redovan lov sitne divljaci.Za lov cekanjem znaci kamufliranje,naravno i za rat.
Kamufliranje u lovu jeste mozda nazovi kukavicki(ne davati divljaci priliku za beg,produzetak zivota),ali.... UVEK IMA "ALI"
PS MArko Marinkovic  hi
Sačuvana

AJDUK
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #70 poslato: Август 09, 2012, 09:14:48 »

E ljudi o cemu vi pisete, a sto uvek mora da gledamo amere,nemce,francuze,italijane.
U lovu nosim vojnu M93 komplet sa oznakom a citajuci video sam da se pojedinima gadi SRPSKA UNIFORMA i OZNAKA pa idite tamo gde vam se svidja.

Kome se ne svidja moja uniforma nek me cune u cevku beach
Sačuvana

K I R A
makipa
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #71 poslato: Август 09, 2012, 09:30:38 »

E ako si im rekao ajduk. U pravu si. Evo ja na primer ne znam koja je razlika između lova u šortsu, majci na kratke rukave i papučama, od lova u vojnim ili policijskim unformama ili od lova u skupim markiranim odelima specijalno pravljenim za lovce, pa bi molio da mi pojasnite.
Svi naši lovci bi voleli da imaju mogućnosti da kupe lovačke pantalone, košuqu i jaknu, npr. za zimski lov, uz džemper, ali često ta kombinacija košta i preko 20 000 ili 30 000 dinara, pa koriste šta imaju. Kada bude bio donet pravilnik o nošenju delova odeće u lovu nema problema, svi ćemo biti jednobrazni i nećemo nikoga iritirati, tako do tada, nosite ljudi šta vam je volja i ono u čemu se osečate komotno i prijatno.
Sačuvana
graničar
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #72 poslato: Август 10, 2012, 10:53:59 »

... Iskreno mislim da svako moze priustiti sebi jedne pantalone, kosulju i jaknu u cisto zelenoj boji. Nije to sto dukata, potrose se pare na mnogo vece gluposti, ...

tako bi trebalo biti... hi
Sačuvana
goranče
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #73 poslato: Август 10, 2012, 06:51:38 »

U pogonskim lovovima iz principa ne učestvujem....
   Obožavam kamuflažno odelo.
   Ne obraćam pažnju šta drugi nose, a i ne interesuje me.
   Ljude cenim po karakteru i gledam u oči...
Sačuvana
goranče
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #74 poslato: Август 10, 2012, 07:22:39 »

Zaboravih da dodam
    Zabole me.... šta drugi misle o mom oblačenju, o oružju i opremi.
    Meni odgovara.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 24   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: