DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161538 poruka u 7289 tema- 6998 članova - Poslednji član: Svajle

Јануар 19, 2020, 02:25:38
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 24   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: VOJNA I POLICIJSKA UNIFORMA U LOVU!!!  (Pročitano 105877 puta)
MIL-DOT
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #45 poslato: Април 09, 2011, 11:42:47 »

Mislim dA NEKI TREBA DA SKAPIRAJU DA JE 21 VEK I DA JE FASIZAM TERATI LJUDE DA SE OBLACE PO NEKIM IZMISLJENIM PRAVILIMA KMOJA IM U SUSTINI NE ODGOVARAJU.
O UKUSIMA OBLACENJA SE NE RASPRAVLJA.
PRAVILA LOVA I OBLACENJA SU RAZLICITA OD ZEMLJE DO ZEMLJE .
Ono sto mi mislimo da su nasa lovacka pravila ponasanja i nasa lovacka etika je uglavnom preuzeto iz Austro-Ugarsko-Germanske lovne skole koju je opet uglavnom kodifikovao nama mrski rajhsmarsal i prvi lovac rajha Gering i po nekima su to odavno zastarele stvari po kojima lovci lice na neku sektu ili tajno drustvo.Lov bi trebao da bude individualno,licno uzivanje,hobi koji lisava stresa, ljubav i boravak u prirodi u vreme opsteg ludila i urbanizacije,  zblizavanje sa zivotinjama i prirodom gde nacin oblacenja,elitizam,snobizam i pomodarstvo i da li su vam iseceni nokti, treba da budu na poslednjem mestu.Jasno da treba da postoje i oni lovci kojima je najbitnije da nose najskuplju pusku i cizme i da im zanose u krivini, a pritom o citavoj stvari ne znaju nista.Na nasim prostorima svaka cas J.B.Titu jer je znao da se obuce,lovi i to skromno sa, pazljivo odabranim oruzjem i pritom je bio inicijator lova na nacin koji vecina nas voli, znaci tzv. LOVA ZA SIROKE NARODNE MASE, a ne samo za tajkune , bumbare i nazovi gospodu
 hi hi hi hi hi hi hi hi hi hi hi hi hi hi hi hi hi
Sačuvana
winnetou
Senior
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #46 poslato: Април 09, 2011, 01:30:59 »

Mislim dA NEKI TREBA DA SKAPIRAJU DA JE 21 VEK I DA JE FASIZAM TERATI LJUDE DA SE OBLACE PO NEKIM IZMISLJENIM PRAVILIMA KMOJA IM U SUSTINI NE ODGOVARAJU.
O UKUSIMA OBLACENJA SE NE RASPRAVLJA.
PRAVILA LOVA I OBLACENJA SU RAZLICITA OD ZEMLJE DO ZEMLJE .
Ono sto mi mislimo da su nasa lovacka pravila ponasanja i nasa lovacka etika je uglavnom preuzeto iz Austro-Ugarsko-Germanske lovne skole koju je opet uglavnom kodifikovao nama mrski rajhsmarsal i prvi lovac rajha Gering i po nekima su to odavno zastarele stvari po kojima lovci lice na neku sektu ili tajno drustvo.Lov bi trebao da bude individualno,licno uzivanje,hobi koji lisava stresa, ljubav i boravak u prirodi u vreme opsteg ludila i urbanizacije,  zblizavanje sa zivotinjama i prirodom gde nacin oblacenja,elitizam,snobizam i pomodarstvo i da li su vam iseceni nokti, treba da budu na poslednjem mestu.Jasno da treba da postoje i oni lovci kojima je najbitnije da nose najskuplju pusku i cizme i da im zanose u krivini, a pritom o citavoj stvari ne znaju nista.Na nasim prostorima svaka cas J.B.Titu jer je znao da se obuce,lovi i to skromno sa, pazljivo odabranim oruzjem i pritom je bio inicijator lova na nacin koji vecina nas voli, znaci tzv. LOVA ZA SIROKE NARODNE MASE, a ne samo za tajkune , bumbare i nazovi gospodu

good hi

lično, nisam ljubitelj klasičnih vojnih kamuflažnih šara i uniformi te vrste u lovištu, pogotovo sa sve amblemima vojske, jedinica, brigada ... ali pre bi se trebalo uticati na ponašanje pojedinih "lovaca" u lovu i lovištu ma kako oni bili obučeni!!!
Sačuvana
Bajkal
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #47 poslato: Април 09, 2011, 04:02:06 »

Naznam sto je svima trn u oku vojno maskirno odelo  blush2
mislim da je bitnije ponasanje svakog lovca u lovistu i obaveza nosenja narandzastog prsluk nego vojna uniforma obuci ti piđamu ali preko nje navucu reflektirajuci prsluk pa nebrini i nepucaj dok nevidis na sta pucas  haha
Imam kolegu u grupi koji je 100% invalid , koji je od svoje 19-te godine ostao bez obe noge u protekolm  ratu koji na protezama ide u lov i nema prepreke koju nece preci za nega je maskirna uniforma ZAKON a lov mu je sve, sta sada trebamo li ga iskljuciti iz LU i odbaciti Huh???
Zasto zbog nekih guzonja koji pisu zakon kako sa njima d..ne neka stvar !!!!!
Mozemo mi pricati svasta ali vojna uniforma je vojna i ja je obozavam nemoze mi zabraniti ni predsednik drzave a kamoli neko iz fotelje da je neobucem  hi  drinks
Ako mi neverujete za mog kolegu Davora odite na youtube ukucajte SRAMOTAN LOV U KOSTAJNICI pa ce vam neke stvari nazalost biti jasne  blush2 Pozdrav za sve  drinks  drinks
Sačuvana
gorska zivotinja
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #48 poslato: Април 09, 2011, 07:10:42 »

Nadovezujem se na moj prethodni post.Slazem se da je ponasanje coveka u lovu najbitnije,to jest lovacka etika,a sto se oblacenja tice,vremena se menjaju i svako vreme ima nesto svoje,pa su tako sada razlicite varijante kamuflaznih odela i bejzbol kacketi popularniji od cojenih zelenih odela,bavarskih sesira.Prisetite se da su jednobojna lovacka zelena i braon lovacka odela dosla do lovaca takodje preko vojske i vojnih uniformi tog vremena i verovatno je kod gospode i onda prema njima bilo otpora.
Kao sto sam ranije rekao pravila lova i nacin oblacenja se razlikuje od drzave do drzave jer su tradicije razlicite,tako se u Nemackoj i Austriji uglavnom nose odela gorskih lovaca,kratke pantalone,gojzerice,coja i bavarski sesirici tako da licis na retro planinara i puca se uglavnonom kombinovanim oruzjem i kuglarama prelamacama, u Britaniji se nose kacketi opet cojeni,bele kosulje,kravate,vuneni puloveri,jakne koje kod nas vecina zove ''barbur'' pri cemu licis na Serloka Holmsa i puca se polozarama i browingom B25, u USA se opet nose farmerke,razne varijante modernih lovackoh kamuflaznih jednobojnih odela nacinjenih od modernih materijala  sa uglavnom obaveznim markerima i narandzastom bojom (nosenje narandzaste boje i markera je uglavnom zakonski regulisano u vecini saveznih drzava),bejzbol kacketima tako da vecina izgleda kao da je izasla iz Hard Core Punk benda ili kao drvoseca,a lovi se jeftinim americkim pumparicama,poluautomatima cak i poluautomatskim varijantama vojnog oruzja,lukom,strelom , perkusionim oruzjem , kremenjacama i sesanama, u Skandinavskim zemljama je oblacenje uslovljeno klimom i licno mislim da imaju jako dobre robne marke,ali za nase mogucnosti preskupe.Istocna evropa,to jest Poljaci,Madjari,Cesi,Slovaci i ostala zgadija su se uvek uvlacili Svabama i uvek su hteli da budu vece Svabe od Nemaca, pa to primenjuju i u lovu.Francuska i Spanija su velike lovacke zemlje koje imaju veliku tradiciju,mnogo lovaca i svoje stilove koje bi laik opisao kao mesavinu Engleskog,Italijanskog i Germanskog. Talijani su posebni, pod ovim mislim na obicnog italijanskog lovca koji je po senzibilitetu i stilu mozda i najslicniji Srpskom lovcu,pritom nemojte zaboraviti da su njihove tradicionalne lovacke boje braon i kaki i ovako mogu da nabrajam do sutra.
Ja se licno drzim jednostavnih proverenih stvari i pravila nosi ono sto ti godi i potrudi se da budes suv,jer u lovu covek mora komotno da se oseca.Znaci kosulje prsluci i jakne za jedan broj veci da moze da se lakse puca i prirodni materijali,pamuk,vuna i materijali vojnog porekla za vetrovke,prsluke i pantalone koji se lako suse i na koje se preterano ne hvtata rastinje ,pogotovo cicak.Licno sam za jednobojnu zeleno,braon ili kaki varijantu ali to ne znaci da nemam i maskirna odela koja povremeno nosim.Nosim ono sto mi dune.
Naravno glupo je da naprimer predsednik lovackog saveza Srbije dodje na neki sastanak u padobranskom maskirnom odelu, sa adidas cizmama i balaklavom na glavi, ali je takvo i slicno odelo mozda korisno u realnom lovu na lisicu,sakala ili goluba grivnasa.SVE JE STVAR IZBORA, i obicnog lovca u lovistu prilikom lova niko ne treba da uslovljava kako ce se obuci, jer mu se i ovako bez razloga za razne gluposti uzima dosta novac,vec treba delovati edukativno na ljude  i uciti ih lepom ponasanju i lovackoj etici i omoguciti im da sebi mogu da priuste makar proizvod MILE DRAGIC, ako vec ne mogu BARBOUR,BOGNER,BERETTA,CASTELLANI,AIGLE,CHEVALIER,FJALLRAVEN,MEINDL,jer obican Srbin nije kompletan kreten pa da ne zna da je napred navedeno bolje,lepse i kvalitetnije od maskirne tzv.''devedesetrojke'',''osamdesetdevetke'',''uniforme komande stana bivse JNA'','' plavih i PJP maskirnih pandurskih''i''crnih tigrovih cizama za pranje ulica'',za koje ce vam vecina lazno-ponosno tvrditi da su bolje od stranih i da su za njih emotivno vezani,kao i za svoje Zastavine karabine i ruske orozare .Ti ljudi jednostavno nemaju novac da ostvare svoj cef,a naracvno da ima onih koji to stvarno vole i pale se na military fazon ili im je jednostavno svejedno.   
Sačuvana
Bajkal
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #49 poslato: Април 09, 2011, 07:48:06 »

Neznam kako neko moze nazvati nekoga siromasnijim od drugih jer nosi maskirnu uniformu
sta mislite da je to maskirno odelo palo sa neba ili da je nasao negde u sumi stvarno nisko  bad
Samo da kazem da u legalnoj prodaji jakna + prsluk + kosulja + hlace oko 140,00 eura samo je
mana sto je maskirno  haha
Sačuvana
naja
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #50 poslato: Април 10, 2011, 10:15:10 »

Moram pohvaliti kolegu gorsku zivotinju , koji je fan lova u izvornom smislu i predpostavljam da mu nije strano da se isprlja i okrvavi jer to je naposletku priroda ovog hobija. Licno nisam pristalica maskirnih sara nase drage nam uniforme pre bih pristao na upland varijantu ili anglosaksonsku sa barbour jaknom i lepim sesirom , ali ima zaista respektabilnih komada odece u sumskoj sari pa bi tu trebalo traziti zamenu za nase uniforme.
A ako bi kojim slucajem drzava ili savez propisao nekim dekretom strogo zelenu uniformu eto mene u maskirnoj uniformi istog casa . Kontra ! Otpor gluposti !!Родина-мать зовёт
Sačuvana
oscar
Gost
« Odgovor #51 poslato: Април 10, 2011, 02:58:00 »

Pa niko nije propisao ništa kao obavezu. To što piše u Kodeksu lovaca Srbije naravno da nije obaveza niti se mora po njoj. Tamo jednostavno piše da uniforme vojske i policije nisu primerene oblačenju lovaca. Što se tiče mog stava apsolutno se slažem da nisu i da predstavljaju ruglo i krajnji neukus. Nije ovde stvar u parama ili činjenici da zaista jesmo siromašni. Za pare koliko košta jeftina vojna ili policijska uniforma po otpadima mogu se kupiti prisstojne lovačke pantalone i ostala odeća, naravno u boji koju voliš ili misliš da odgovara tvojim standardima i ukusima. Nije stvar u nametanju bilo čije volje ali moramo imati u vidu da kada pođemo u lov gledaju nas i oni koji nisu lovci, i oni koji nas ne razmeju ili ne vole, konačno gledaju nas deca, tuđa i naša. Zar zaista neko misli da sliku koju šaljemo o nama kreiramo na pravi način obučeni kao da smo pošli na front.
I da ne bude zamene teza ili zabune, ovde govorim i pišem o upotrebi vojnih i policijskih uniformi u lovu a ne o kamuflažnim lovačkim odelima.
Sačuvana
booiron
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

lični tekst:

« Odgovor #52 poslato: Април 10, 2011, 03:01:58 »

Nadovezujem se na moj prethodni post.Slazem se da je ponasanje coveka u lovu najbitnije,to jest lovacka etika,a sto se oblacenja tice,vremena se menjaju i svako vreme ima nesto svoje,pa su tako sada razlicite varijante kamuflaznih odela i bejzbol kacketi popularniji od cojenih zelenih odela,bavarskih sesira.Prisetite se da su jednobojna lovacka zelena i braon lovacka odela dosla do lovaca takodje preko vojske i vojnih uniformi tog vremena i verovatno je kod gospode i onda prema njima bilo otpora.
Kao sto sam ranije rekao pravila lova i nacin oblacenja se razlikuje od drzave do drzave jer su tradicije razlicite,tako se u Nemackoj i Austriji uglavnom nose odela gorskih lovaca,kratke pantalone,gojzerice,coja i bavarski sesirici tako da licis na retro planinara i puca se uglavnonom kombinovanim oruzjem i kuglarama prelamacama, u Britaniji se nose kacketi opet cojeni,bele kosulje,kravate,vuneni puloveri,jakne koje kod nas vecina zove ''barbur'' pri cemu licis na Serloka Holmsa i puca se polozarama i browingom B25, u USA se opet nose farmerke,razne varijante modernih lovackoh kamuflaznih jednobojnih odela nacinjenih od modernih materijala  sa uglavnom obaveznim markerima i narandzastom bojom (nosenje narandzaste boje i markera je uglavnom zakonski regulisano u vecini saveznih drzava),bejzbol kacketima tako da vecina izgleda kao da je izasla iz Hard Core Punk benda ili kao drvoseca,a lovi se jeftinim americkim pumparicama,poluautomatima cak i poluautomatskim varijantama vojnog oruzja,lukom,strelom , perkusionim oruzjem , kremenjacama i sesanama, u Skandinavskim zemljama je oblacenje uslovljeno klimom i licno mislim da imaju jako dobre robne marke,ali za nase mogucnosti preskupe.Istocna evropa,to jest Poljaci,Madjari,Cesi,Slovaci i ostala zgadija su se uvek uvlacili Svabama i uvek su hteli da budu vece Svabe od Nemaca, pa to primenjuju i u lovu.Francuska i Spanija su velike lovacke zemlje koje imaju veliku tradiciju,mnogo lovaca i svoje stilove koje bi laik opisao kao mesavinu Engleskog,Italijanskog i Germanskog. Talijani su posebni, pod ovim mislim na obicnog italijanskog lovca koji je po senzibilitetu i stilu mozda i najslicniji Srpskom lovcu,pritom nemojte zaboraviti da su njihove tradicionalne lovacke boje braon i kaki i ovako mogu da nabrajam do sutra.
Ja se licno drzim jednostavnih proverenih stvari i pravila nosi ono sto ti godi i potrudi se da budes suv,jer u lovu covek mora komotno da se oseca.Znaci kosulje prsluci i jakne za jedan broj veci da moze da se lakse puca i prirodni materijali,pamuk,vuna i materijali vojnog porekla za vetrovke,prsluke i pantalone koji se lako suse i na koje se preterano ne hvtata rastinje ,pogotovo cicak.Licno sam za jednobojnu zeleno,braon ili kaki varijantu ali to ne znaci da nemam i maskirna odela koja povremeno nosim.Nosim ono sto mi dune.
Naravno glupo je da naprimer predsednik lovackog saveza Srbije dodje na neki sastanak u padobranskom maskirnom odelu, sa adidas cizmama i balaklavom na glavi, ali je takvo i slicno odelo mozda korisno u realnom lovu na lisicu,sakala ili goluba grivnasa.SVE JE STVAR IZBORA, i obicnog lovca u lovistu prilikom lova niko ne treba da uslovljava kako ce se obuci, jer mu se i ovako bez razloga za razne gluposti uzima dosta novac,vec treba delovati edukativno na ljude  i uciti ih lepom ponasanju i lovackoj etici i omoguciti im da sebi mogu da priuste makar proizvod MILE DRAGIC, ako vec ne mogu BARBOUR,BOGNER,BERETTA,CASTELLANI,AIGLE,CHEVALIER,FJALLRAVEN,MEINDL,jer obican Srbin nije kompletan kreten pa da ne zna da je napred navedeno bolje,lepse i kvalitetnije od maskirne tzv.''devedesetrojke'',''osamdesetdevetke'',''uniforme komande stana bivse JNA'','' plavih i PJP maskirnih pandurskih''i''crnih tigrovih cizama za pranje ulica'',za koje ce vam vecina lazno-ponosno tvrditi da su bolje od stranih i da su za njih emotivno vezani,kao i za svoje Zastavine karabine i ruske orozare .Ti ljudi jednostavno nemaju novac da ostvare svoj cef,a naracvno da ima onih koji to stvarno vole i pale se na military fazon ili im je jednostavno svejedno.   

preskočio si turke koji su najelegantniji i najsvečanije obučeni , (sako , košulja , pantalone , lakovane cipele)  sarcastic
Sačuvana
Ћира
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

[IMG]http://i63.tinypic.com/xe3afb.jpg[/IMG]

« Odgovor #53 poslato: Април 10, 2011, 06:16:59 »

Лично много више зазирем од ловаца шминкера него од ловаца у маскирним униформама, било војним или полицијским.Јер сви смо свесни ситуације у којој се налазимо и људи једва састављају крај с крајем још треба и да троше на посебна ловачка одела.Битно је да је човек остало дође само  hi
Sačuvana

Ја нисам човек ја сам вук.Ја не причам ја завијам.Не завијам што ме је страх,не завијам што сам бесан.Завијам да би ме чуо чопор мој, да би ме чули вукови да би ме чула вучица и да би ме чули вучићи.Да се окупи чопор мој.А кад се окупи чопор мој, бојте те се пси!!! Цар Душан Силни
Ћира
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

[IMG]http://i63.tinypic.com/xe3afb.jpg[/IMG]

« Odgovor #54 poslato: Април 10, 2011, 06:23:42 »

У каквој је кризи морал код нас:

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=04&dd=10&nav_id=505259
Sačuvana

Ја нисам човек ја сам вук.Ја не причам ја завијам.Не завијам што ме је страх,не завијам што сам бесан.Завијам да би ме чуо чопор мој, да би ме чули вукови да би ме чула вучица и да би ме чули вучићи.Да се окупи чопор мој.А кад се окупи чопор мој, бојте те се пси!!! Цар Душан Силни
Pedja1965
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #55 poslato: Април 10, 2011, 07:15:41 »

Nije bitno kakva je uniforma ali je bitno da nije nase vojske i nase policije.NATO to moze cak bi bilo pozeljno iskljucivo NATO. SVAKA VAM CAST NA IZBORU
Sačuvana

ja opraštam mnogo,ali nikad ne zaboravljam ono što mi je učinjeno
gorska zivotinja
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #56 poslato: Април 10, 2011, 08:09:55 »

Jes'SUCUR preskocio sam turke, salvare,turbane,fes i jatagane.Posto je ovo Srpski forum zakljucio sam da se ovde radi o kamuflaznim ili ti maskirnim uniformama vojske i policije Srbije koje se uglavnom i nose po nasim lovistima i tek po nekoj americkoj ili nekoj drugoj uniformi,a ne o redovnim ili svecanim policijsko-vojnim uniformama ili o kamuflaznim lovackim odelima .
Razlog zasto tih uniformi u lovistima ima najvise je taj sto vecina gradjana Srbije ima te uniforme ili preko licnog zaduzenja ili preko vojnog otpada, pa se ide logikom sto da se ne iskoriste kad su vec tu.Inace najeftinija lovacka kosulja poprilicno loseg kvaliteta u jednobojnoj zelenoj varijanti kosta u Beogradu u maloprodaji oko 1500,oo dinara, a maskirna VJ kosulja  oko 150,oo dinara.
Камарад Наја што се тиче Вас,слажем се,увек контра све до папир-контре ако треба.ВПРЕД НА ЗАПАД.УРААААААААА
Druze BAJKAL ako si se meni obratio u svom posledenjem napisu onda si pogresio,molim te pazljivo i sa razumevanjem procitaj moja prethodna pisanija pa ćes videti da sam ja na tvojoj strani i ne mrzim,ne vredjam i ne nipodastavan nikoga.Nije mi poznato sta si mislio pod da te citiram ''u legalnoj prodaji'',ne znam zašto bi bilo kakva prodaja lovackih odevnih predmeta bila nelegalna osim ako se ne radi o nedozvoljenoj trgovini, a ostalo mi je poznato, samo sto vetrovka-prsluk-pantalone-kosulja mogu biti daleko skuplji.Da naglasim  po meni nije sramota biti siromasan,sramota je biti los covek ili nedajboze lopov.POZDRAV.
Za kraj nije mi jasno zasto je po nekima potpuno OK da se u teren nose i koriste uniforme drugih zemalja, najcesce americka woodland sara ili neki drugi BDU, a uniforme i oprema ,JNA,VJ,VRS,VRSK i razne interventne policijske uniforme iz 90 godina koje pritom nisu vise u upotrebi su po meni nepravedno prokazane kao zlo koje steti lovstvu i daje losu sliku o nama. Ja licno se u lovu groyim i plasim ljudi koji svojim nepromisljenim radnjama i nepoznavanjem oruzja , nacina lova i lovnih tehnika uigrozavaju sigurnost drugih a ne odela.
Sačuvana
oscar
Gost
« Odgovor #57 poslato: Април 10, 2011, 08:30:45 »

Priznajem da ništa nisam razumeo u prethodnom postu sem čiste demagogije uobičajene kada hoćemo nešto što se ne može pravdati ipak opravdamo. Ćak ni to šta je kologa hteo  da kaže nisam najbolje participirao u svojoj glavi. Ne sećam se da je ovde neko pominjao ni NATO niti bilo koju stranu formaciju. Ne sećam se da je neko pisao a mom oku nije zapala za oko ni jedna takva uniforma u našim lovištima. Ne znam u kom kontekstu se uopšte ovde pominje. Ako sam dobro shvatio ovu temu mi govorimo da li je ispravna upotreba u lovu uniforma policijskih ili vojnih formacija. Nisam shvatio da ovde treba da teramo inat posebno ne znam kome ni zašto. Nisam ni shvatio da treba da kao prkosimo ili kontriramo jer opet ne znam kome.
Ponoviću još jednom svoj stav, vojna i policijska uniforma nije odeća u kojoj treba ići u lov. Jednostavno namenjena je za potpuno različite stvari od onih kako ja doživljavam lovstvo i lov. 
Sačuvana
gorska zivotinja
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #58 poslato: Април 10, 2011, 09:08:55 »

Dragi kolega,ja nisam demagog i ne podsticem strahove i mrznju jer to valjda demagozi rade.Ni vi me niste razumeli, a NATO je spomenuo PEDJA1965 u svom postu.Moj stav i misljenje je taj da je,naravno lepse i ispravnije kada lovac koristi klasicnu lovacku odecu bilo koje vrste,ali bilo ko, covek ,lovacko drustvo,lovacki savez ili sama svemocna drzava, nema pravo da zapoveda i propisuje kako ce ko da se obuce u lovu ili ne daj boze da sankcionise ako se neko obuce  mimo tih i takvih propisa kada bi bili na snazi.
Napominjem da ovaj forum valjda služi da sucelimo razlicita misljenja i da izvucemo neki pozitivan ,koristan zakljucak,a ne samo da kao na ponekim forumima jedan drugog pozdravljamo i hvalimo.
Kako sam ja ovde ispao advokat zagovornika vojno policijskih uniformi(koje su inace napravljene za korisćenje i boravak na otvorenom, u prirodi i na terenu), a nisam ,vec sam zagovornik normalnosti,zelim jos da kazem da je ono sto se danas u vecini zemalja zove i smatra klasicnim tradicionalnim lovackim odelom , ustvari bilo ili je izvedeno iz ondasnjih takodje vojnih uniformi,pa i sama cuvena zelena boja (za dvadeseti vek je ona uy misje sivu i brao boju kamuflayna)   je u stvari boja jednog roda vojske sa kraja 18 i pocetka 19 veka.
Necu vise o ovoj temi ionako su bitnija devastirana lovista i losi zakoni o Lovstvu i  o Oruzju i municiji.Svko dobro pozdrav i dobar pogled.

Sačuvana
oscar
Gost
« Odgovor #59 poslato: Април 10, 2011, 09:19:54 »

Ok možemo i o Zakonu o lovstvu, ima ovde i ta tema. Možemo jer ja ne mislim da je Zakon o divljači i lovstvu loš. Ja sam već u prvom postu napisao da ne postoji nikakv propis kojim se reguliše kako tgreba biti obučen u lovu. Ako išta ima napisano to je Kodeks lovaca Srbije ali naravno da on nije obavezujući. Pa ja sam i shvatio da sučeljavamo mišljenje u kome ja samo pokušavam a naravno i borim se da vojna i polcijska uniforma nemaju svoje mesto u lovu i lovstvu uprkos činjenici da je lovačka izvedena iz vojne ili kako ti reče za boravak na otvorenom. U tome i jeste drastična i prava razlika. Taj boravak na otvorenom nećemo valjda identifikovati istim ciljevima za koje je pravljena vojna ili policijska uniforma sa onim zbog kojih smo mi u prirodi.
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 24   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: