DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161410 poruka u 7284 tema- 6989 članova - Poslednji član: Zaboravljeni_lovac

Децембар 12, 2019, 01:08:38
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 20 21 [22] 23 24   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: VOJNA I POLICIJSKA UNIFORMA U LOVU!!!  (Pročitano 104830 puta)
vuk sa motajice
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

tim koji pobjedjuje se nikada ne mijenja

« Odgovor #315 poslato: Фебруар 23, 2016, 09:42:53 »

Ovaj Nele ubo u centar  hi nego ovako, kada lovim sa svojom grupom u lovistu gdje provedem dosta dana godisnje u lovu, obilasku terena, izradi ceka i itd obucem se svakako, od zelenih lovackih hlaca i jakne pa do maskirne uniforme i nikada me kolege nisu gledali cudno a ni ja njih a naravno da imam komplet lovacko odijelo hlace, jakna, prsluk, kapa, sesir i to  obucem kada se ide negdje u goste i na neke ljepse terene i to odijelo mi traje a za svakodnevne lovove gdje idem kroz sikaru i najgore trnje  i gdje necu sresti sem pokojeg mjestana i eventualno divlje svinje  nikoga vise tu mogu svasta obuci uz naravno markirni prsluk i tu mi netreba nikakav Hilman i druge firmirane uniforme. Svako se proteze onoliko koliko je dug a i ima svoj stil, ukus, oblaci ono sto njemu odgovara i u kakvim prilikama se nadje.  buba
Sačuvana

Budi do kraja ono sto jesi
zhrvoje
Junior
**
Na mreži Na mreži

« Odgovor #316 poslato: Фебруар 23, 2016, 10:25:00 »

Svako zna svoje načine lovova i zna koliko je dugačak, imam para da priuštim odeću o kojoj pričaš, ali ne želim jer mi ne traje, razlika u kvalitetu i te kako postoji, ali pošto dobro znam ćudi svoje planine, pantalone mi svakako na kraju sezone budu pocepane, dok jaknu ne nosim nikad nikakvu, iz nekih drugih razloga o kojim sam na forumu već pisao. Zar nije logičnije da tri puta tokm sezone krpim kineske pantalone nego neke markirane, a svakako će da budu poderane. Ne razumem da me neko ubeđuje u nešto što sam probao... Priče o dobrim lovcima sa rđavim puškama i krpljenim pantalonama postoje iz jednog veoma bitnog razloga, a taj razlog se provlači često po tim forumima i drugim društvenim mrežama. Koji je to razlog, znaju svi...

Kolega nemoj se uvrediti, ali jos si premlad da bi imao bas sve odgovore na bas sva pitanja.
I ja sam pola svog lovackog staza proveo u jeftinoj odjeci u planini slicnoj tvojoj.
Radi toga danas imam bolesnu prostatu i svakakve probleme...
Da sam tada imao odjecu kao sto je imam danas vraćao bih se kuci iz lova suh a ne mokar do koze od kise i snijega i prostata bi mi bila zdrava i ne bih pisao kao na kapaljku...
A ti pici po svome pa ces vidjet jednog dana jesi bio u pravu ili ne...
Sačuvana
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

https://sr-rs.facebook.com/LovstvoSrbije

« Odgovor #317 poslato: Фебруар 23, 2016, 10:37:16 »

Poštujem kolega tvoje iskustvo i godine, ali moja kabanica od 750din ne propušta kišu kao što ne propušta ni jakna od 150e, moje Tigrovke ne propuštaju vodu isto kao i Le Chameau čizme. To je ono što sam hteo da kažem. Na početku svoje karijere sam dobio na poklon Fjallraven odelo, koje sam pocepao puzeći po kamenu za svojom kerušom dok je objalavala vepra u stenovitom gustišu, dok sam jaknu poklonio prijatelju zato što ne diše dovoljno, iako joj je jedna od najvećih vrlina to što omogućava disanje i sprečava akumuliranje toplote i znojenje ispod nje. Imam u grupi i te kako dobro finansijski potkovane lovce, koji kupuju po više komada jeftine odeće. A ko ima pare za bacanje pa mu nije problem da za svaku sezonu daje po 400-500 evra samo za odevanje od glave do pete, onda poštujem i pozdravljam, ja iz te priče nisam.
Sačuvana

''Kao ptica koja je bez krila
Srbija bi bez goniča bila''
zhrvoje
Junior
**
Na mreži Na mreži

« Odgovor #318 poslato: Фебруар 23, 2016, 10:44:14 »

Poklonio si Fjallraven jaknu jer ne dise dovoljno pa ti nije dobra, a nosis i zadovoljan si sa kabanicom koja uopce ne dise...
ja bih radije hodao gol pola dana po kisi nego nosio plasticnu kabanicu u pogonu 15 minuta...
I da napomenem, bez ljutnje i nista osobno, a nisam ja ni bas tako star (tj ne osjecam se starim) hi
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #319 poslato: Фебруар 23, 2016, 10:52:48 »

E da smo znali da cuvamo mladost za starost.Nego  ne samo sto sam tada kisao nego i sad pod stare dane znam da  i danju u pogonu a i po noci  na ceki kisnem celu noc do svitanja cekajuci svinje. Pita kolega lovac na forumu cime se grejete na ceki  a ja odgovorih nadom.Jer moja je ceka neko drvo  nema tu grejanja, jedva se nekako popnem i vezem oko pasa konopom da se ne strmeknem nocu.    
Inace nosim u lovu kombinaciju civilne vojne i policijske  naravno bez oznaka .Jako je to odlicnog kvaliteta  medjutim svake godine druge pantalone i jakna pocepa se to kroz crno trnje prateci svinje. Inace Goratex jaknu , pantalone i  goratex cizme sam doduse kupio pre par godina da sacuvam ovo malo zdravlja da polovim jos koju godinu uz ovu moju skasanu kicmu.Ali to za pogon i trnje nije vec samo za cekanje po losem vremenu drinks hi
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #320 poslato: Фебруар 23, 2016, 11:01:43 »

Kolega nemoj se uvrediti, ali jos si premlad da bi imao bas sve odgovore na bas sva pitanja.
I ja sam pola svog lovackog staza proveo u jeftinoj odjeci u planini slicnoj tvojoj.
Radi toga danas imam bolesnu prostatu i svakakve probleme...
Da sam tada imao odjecu kao sto je imam danas vraćao bih se kuci iz lova suh a ne mokar do koze od kise i snijega i prostata bi mi bila zdrava i ne bih pisao kao na kapaljku...
A ti pici po svome pa ces vidjet jednog dana jesi bio u pravu ili ne...
...upravu si kolega,ja sam to naucio pored svog posla koji radim.I nezalim uposte da dam pare za nesto kvalitetno,pogotovo ako to moze da sacuva zdravlje.

Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
Milan Grba
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #321 poslato: Фебруар 23, 2016, 11:10:47 »

Lov mi je profesija dugo godina. Vojna i policijska uniforma su dobrog kvaliteta i njihova primjena u lovu je praktična, skoro bez novca se dođe do kvalitetne lovačke odjeće i obuće. O estetici i kodeksima bi trebalo da raspravljamo tek kad riješimo opšte rasulu u lovstvu pa da onda to dođe na red. Nema to puno veze sa bogatstvom i siromaštvom, niti je bogatstvo prelazno, niti je siromaštvo zanimanje!
Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #322 poslato: Фебруар 23, 2016, 11:18:38 »

Lov mi je profesija dugo godina. Vojna i policijska uniforma su dobrog kvaliteta i njihova primjena u lovu je praktična, skoro bez novca se dođe do kvalitetne lovačke odjeće i obuće. O estetici i kodeksima bi trebalo da raspravljamo tek kad riješimo opšte rasulu u lovstvu pa da onda to dođe na red. Nema to puno veze sa bogatstvom i siromaštvom, niti je bogatstvo prelazno, niti je siromaštvo zanimanje!

Bas tako kolega  hi

Mozemo 3 dana i noci da se raspravljamo o odeci al sve to dzabe i pada u vodi kada su nam lovista ili prazna ili polu prazna, sve ostalo uopste ni najmanje nije bitno kada nema divljači.
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #323 poslato: Фебруар 23, 2016, 11:23:29 »

...realno,nije se mnogo paznja ni obracala na razne gluposti tokom lovova dok nisu izmislili ove socijalne mreze,forume...itd Sad kad odemo u neku grupni lov svi drkaju telefone,selfi pa pravo na face tokom lova,postavljaju razne fotografije,komentarisu sve i svasta i svi se razumeju.
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

https://sr-rs.facebook.com/LovstvoSrbije

« Odgovor #324 poslato: Фебруар 24, 2016, 03:53:59 »

Zhrvoje, ta kabanica o kojoj pricam je potpuno otvorena napred, svu vodu vodi niz ramena tako da kad treba da trčim i presecam gon mojih pasa, samo je zabacim unazad i pičim uz kosu. Ostalo ste drugari potpuno u pravu, ali eto, imamo ovu temu gde mozemo da diskutujemo, ali na kraju se sve svodi na ukus i mogucnosti, jer nikakva pravila nas ne obavezuju zakonski na nosenje maslinasto zelene uniforme. Ostajem pri onoj prvoj recenici da postujem ono sto se nalazi u glavi lovca, bez obzira na odelo. Niti smatram boljim lovca sa skupim niti sa jeftinijim odelom, jednostavno mi je bitno kako covek nosi taj epitet "lovac" i to je sve. U lov ne idem da bih se dokazivao, niti da bih nekog prekoravao, cesto uopste i ne obratim paznju sta je ko obukao, odem, lovim, slusam, upijam... I povrh svega, uzivam... Sve ostalo je manje vise nebitno i bezveze... Jer pored sebe imam nekog od koga ucim i ko iza sebe ima pola veka lova, a nije ostao bez prostate i zdravlja vec je zdrav kao dren i dalje gazi planinom mnogo bolje od neznih Goretex-ovaca. Svuda ima izuzetaka, ali svako od nas povodom ovoga ima svoj stav, a moj je jasan i nadam se neuvredljiv po ostale kolege...
Sačuvana

''Kao ptica koja je bez krila
Srbija bi bez goniča bila''
zhrvoje
Junior
**
Na mreži Na mreži

« Odgovor #325 poslato: Фебруар 24, 2016, 09:56:29 »

E jesi mi odgovorio svaka cast bb!
Sačuvana
vuk sa motajice
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #326 poslato: Фебруар 24, 2016, 05:05:54 »

Ja u lovovima nikada nevidjeh ove Goretex-ovce da vode kerove sa sobom i da idu kroz sikaru i trnje koje je prirodno staniste divljih svinja i da isteraju na docek divljac. Vecinom su to ovi sa Tigrovkama i polozarama na ramenu u koje kakvim odijelima ali imaju ljudi dobre kerove i znaju dobro teren i idu nemilice u pogon i deru se kroz trnje i sikare i istjeraju ovim drugim divljac da se oni mogu ispucati  uslikati i imati fine lovacke price.  hi
Sačuvana

zhrvoje
Junior
**
Na mreži Na mreži

« Odgovor #327 poslato: Фебруар 24, 2016, 05:29:51 »

A lov na svinje s kerovima je jedina vrsta lova koja postoji tommy
Ja nosim goretex u pogon u trnje i nije mi ga zao.
Uzalud trosim rijeci, samo vi budite uvjereni u to sto pricate...
Dobra vam kob!
Sačuvana
vuk sa motajice
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #328 poslato: Фебруар 24, 2016, 05:45:40 »

E to sam htio reci ali malo misli odlutale, nije lov svinja jedini lov nedaj Boze i tada je fino obuci solidno odijelo ali nema smisla bas ici u tim skupim finim odijelima i derati ih i ostavljati po trnju ali ok svi nismo finansijski ograniceni pa neko hvala Bogu moze i to sebi priustiti.Nema potrebe za nikakvom ljutnjom i niko nikoga ne ubjedjuje u nista ali ovo je forum i sto ljudi sto ćudi. Neko voli plavuše neko crnke. Moj zaključak je na kraju lijepo je vidjeti lovca u finom lovačkom odijelu sa lijepom puškom i znanjem o lovu, balistici, oružju i optikama, kerovima ali teško je to sve postići, neko ima dosta vremena i provodi ga u lovištu i sa kerovima i obučava ih a opet nema para za nešto fino i skupocjeno a sa druge strane ima i lovaca sa dosta novca ali malo vremena i mišljenja sam da je i jednim i drugima mjesto u lovu i da mogu skupa loviti i nadomjestiti te nedostatke koji i jedni i drugi imaju i uživati u lijepim lovovima.  hi
Sačuvana

357magnum
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #329 poslato: Фебруар 24, 2016, 06:09:20 »

Vuce  hi

PS ja volim i crnke i plavuse.
Sačuvana

не признајем да ико воли лов више од мене.
Stranice: 1 ... 20 21 [22] 23 24   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: