DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161395 poruka u 7277 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 06, 2019, 06:37:43
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 24   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: VOJNA I POLICIJSKA UNIFORMA U LOVU!!!  (Pročitano 104696 puta)
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Goran

« Odgovor #30 poslato: Септембар 21, 2008, 08:36:54 »

Gorana povodom prikazane slike mislim da negativne komentare u pogledu garderobe lovaca nije ni potrebno iznositi,jer sama za sebe kaze sve.Ovde uocavam mnogo goru stvar koju cu izneti,iako joj nije mesto u ovoj temi.Naime radi se o bezbednosti i rukovanju oruzjem.Ovo je strasno i mnogo pogubnije od teme od teme o lovackom oblacenju.Od 8 lovaca niko nema preklopljenu pusku,jedan drugome nisane u glavu,stomak,pse,psi im sapama zapinju za obarace.Najblaze receno ovo je grozno!
DOBAR POGLED!
Prijatelji moji,ta  fotografija vam pokazuje i dokumentuje još jednu činjenicu.
To vam je još jedan dokaz koliko i šta nasi lovci znaju,i šta su i kako su naučili.
I zato bih vas molio da o znanju i neznanju, o učenju i neučenju nekomentarišemo.
Ko zna neka svoje znanje pokuša da prenese na drugoga.
Takvo ponašanje će nam mnogo pomoći da prebrodimo i promenimo mloge ružne navike,a da se suzdrže od zluradnih komentara šta se zana a šta nezna.
Ima dots lovaca koji se svojim znajem i ponašanjem odvajaju od večine lovaca koji neće da znaju, a i to što su naućili neprimenju  ako su negde uopšte i pročitali.
POZDRAV
dobar pogled
Sačuvana

E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.
bane30
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Ako kanis pobijediti nesmes izgubiti!

« Odgovor #31 poslato: Септембар 21, 2008, 08:39:04 »

A ja imam lovacku maskirnu jaknu i stvarno je lepo uradjena, mislim na 3d i ostale detalje na njoj. Jeste li i protiv takvih odevnih predmeta?
Sačuvana
Mladjan
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #32 poslato: Септембар 21, 2008, 08:48:01 »

Bane30 druze koliko postova prodje kroz ovu temu ja neprocitah da se i jedan uzeo u protivljenje lovackih maskirnih odela a i u naslovu teme sam napisao Vijno/policijska uniforma,
To sto ti imas mislim i ja sebi da kupim u 3d samo da se malo priviknem nekako jer nisam nikad odlacio nesto sareno a kad vidim na nekom lovcu ta odela lepo mi izgledaju.
Sačuvana

Dobar pogled
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Goran

« Odgovor #33 poslato: Септембар 21, 2008, 08:52:32 »

A ja imam lovacku maskirnu jaknu i stvarno je lepo uradjena, mislim na 3d i ostale detalje na njoj. Jeste li i protiv takvih odevnih predmeta?
Prijatelju protiv Lovno-maskirnih uniformi nemam nista protiv, ko tako voli da izgreda pozdravljam.

Ja sam protiv: VOJNOMASKIRNIH , POLICISKIH , ŽANDARMERISKIH  UNIFORMI  U  LOVU  I   NA  LOVCIMA.
Sačuvana

E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.
danilop
Gost
« Odgovor #34 poslato: Септембар 21, 2008, 08:55:59 »

I ja se pridružujem stavu da je lovačka maskirna uniforma u redu, ako se ne kosi sa osnovnim bezbednosnim principima (veliki grupni lov - hajka, pogon zahtevaju jasno uočljivog lovca od strane drugih učesnika a ne maskiranog).

Doček pernate divljači (grlice, patke, guske) kao i doček predatora na zemlji prestavlja situacije kada je maskirna odeća i te kako poželjna.

Recimo za barski lov:

Ili ovako nešto za zimske uslove:

Sačuvana
danilop
Gost
« Odgovor #35 poslato: Септембар 21, 2008, 09:20:03 »

Diskusija o kodeksu oblačenja za LHC je nastavljena ovde.
Sačuvana
krauc
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU LORIST U 2009 GODINI

« Odgovor #36 poslato: Септембар 21, 2008, 10:01:30 »

Samo da potvrdimo da je u pitanju pravilo a ne izuzetak po pitanju poluautomata,jos jedna fotka.

I obecavam da necu vise mesati teme...
DOBAR POGLED!
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #37 poslato: Септембар 21, 2008, 10:56:33 »

Da li znate gde imju da se kupe vojne maskirne uniforme

Rikoset, Trofej, Snajper, Grof, Topgan, Caprilo i ostali poznati i nepoznati prodavci preplavljeni ovim delom lovacke opreme Grin Grin Grin
to se ne kupuje, to se "nabavlja"... pitaj bilo kojeg imaoca uniforme odakle mu- nabavio....
Ocekivao sam da cete reci da se to zasluzuje.

Kao sto treba da budes uredan na poslu ili kad izadjes po meni bi trebao  da budes uredan i u lovu naravno primereno odlasku u lov ,
Potpuno mi je nejasno kako neko moze  da kaze da mu se svidja da nosi u lov vojnu maskirnu uniformu kojoj sigurno nije tamo mesto ili pak kaze vezuju ga neke uspomene za nju ,a ponovo da ga bude sramota da izadje u istoj toj uniformi u grad ako je ponosan na nju sto je ne nosi u grad.
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #38 poslato: Септембар 21, 2008, 10:59:12 »

Da li bomglo da se izvede kao sto je dogovoreno za LHC ,pred pocetak lova lovnik da ne pusti u lov one koji su u vojnim ili slicnim uniformama.
Mislim da izbacivanjem vojnih unniformi moze dosta da se uradi na planu bezbednost.
Sačuvana
gardista
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #39 poslato: Септембар 22, 2008, 07:48:22 »

Da li znate gde imju da se kupe vojne maskirne uniforme

Rikoset, Trofej, Snajper, Grof, Topgan, Caprilo i ostali poznati i nepoznati prodavci preplavljeni ovim delom lovacke opreme Grin Grin Grin
to se ne kupuje, to se "nabavlja"... pitaj bilo kojeg imaoca uniforme odakle mu- nabavio....
Ocekivao sam da cete reci da se to zasluzuje.

Kao sto treba da budes uredan na poslu ili kad izadjes po meni bi trebao  da budes uredan i u lovu naravno primereno odlasku u lov ,
Potpuno mi je nejasno kako neko moze  da kaze da mu se svidja da nosi u lov vojnu maskirnu uniformu kojoj sigurno nije tamo mesto ili pak kaze vezuju ga neke uspomene za nju ,a ponovo da ga bude sramota da izadje u istoj toj uniformi u grad ako je ponosan na nju sto je ne nosi u grad.

ne, nismo se razumeli, ne mislim da se u pozitivnom smislu zasluzi, nego se u sivoj zoni nabavi dzabe(osnova trange-frange ekonomije)...
Sačuvana

cev je shipka kroz koju je provucena rupa...

www.adio.rs
TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU U 2008 GODINI

« Odgovor #40 poslato: Септембар 22, 2008, 03:30:37 »

I obecavam da necu vise mesati teme...
DOBAR POGLED!
[/quote]
Krauc,šta je bilo za doručak,kad gazda Brovinga nije izvadio čauru!
Jesul bile kiflice sa salom? Cheesy Cheesy
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
MAUZ
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

sstegnjaic
« Odgovor #41 poslato: Септембар 23, 2008, 01:41:39 »

Vlasnik Brovinga je postupio ispravno ostavivsi patron u polozaju koji dokazuje da puska nece pasti i opaliti.

Vojne uniforme... Ja ih licno nemam, samim tim i ne nosim, tek ponekad jednu jaknu, jedne bivse Armije,a i to kao rezervnu presvlaku. Vojnu uniformu sa oznakama bilo koje Armije ne volim videti u lovistu, koliko zbog degradacije lovstva, toliko i zbog degradacije same Armije. Tacnije, nevolim je videti nigde, osim kod onog koji mora da je nosi (vojnik ili staresina). Mozes zamisliti narkomana u centru koji nosi kosulju V.S. Bezveze!
Sto se same uniforme kao odjevnog predmeta tice, nemam nista protiv, bolje i to nego iscepan Levis 501, Nike trenerka, zuti kisobran i ostalo cega sam se nagledao loveci sirom majke Srbije! A bilo je svega...

Licno nosim zeleno, moosy oak, ponekad gili suite (u zavisnosti od lova, okolnosti i raspolozenja). Kad sam u dalmaciji, neretko obucem, bez sorc i majicu. Ovisi, sta gde, kad i kako...
Sačuvana
nikola
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #42 poslato: Фебруар 25, 2009, 10:53:33 »

Jeli  mauzeru   becarino   dalmatinska ,  kad  ides  u  lov  na   cica   mace   sa  dve  noge   kakvu  onda   ,uniformu   nosis   zelenu  ili  maskirno  zelenu  .Ili  samo   nosis   onu   stapinu   za   pecanje   eli  bilo  ribe   letos   jesi  koji stukicu  ulovijo  ili  somicu   .Puno  pozdrava  ,  svajate   pozdravila   ona  peca u finskoj  . ;
Sačuvana
sakal
Senior
Van mreže Van mreže

UMRO SAM ALI MI JOS NISU JAVILI!!!!

jurisicmb@hotmail.com
« Odgovor #43 poslato: Март 22, 2009, 09:23:14 »

I ja sam jedan od mnogih lovaca koji su se smejali na ovu TEMU SVE DOK NISAM PREZIVEO STRASNU SCENU U JEDNOM LOVU!A TO JE IZGLEDALO OVAKO. Nabavio sam maskirnu americku uniformu i sav bitan otisao u lov na fazana i zeca.U toku lova zec mi istrcava na par metara s leve strane i ja pogledam prema zecu kad,lovac prvi s leva PUCA!JA DIREKTNO GLEDAM U CEV PUSKE POSLE PUCNJA OSETIO SAM SAMO UDAR PO RAMENU,I SESIR MI PAO S GLAVE.AL STO JE JOS VECA STVAR OVAJ PUCA JOS JEDAN METAK POSLE PAR SEKUNDI....POSLE LOVA JA NA SNIMANJE PA NA HIRURGIJU.STA DA KAZEM TO JE U NESRECI SRECA STO JE U PITANJU SITNA SACMA!!!                                                                                    OD TOG LOVA, BEZ NARANDZASTOG PRSLUKA I TRAKE VISE NE IDEM U LOV! KOLIKO JE TAJ COVEK KRIV TOLIKO I SEBE SMATRAM KRIVIM JER NISAM BIO PROPISNO OBUCEN. NADAM SE DA CE OVA PRICA BAR MALO UTICATI NA SVEST LOVACA A LOV UCINITI BEZBEDNIJIM ZA SVE UCESNIKE.     buba buba buba TAKO DA JE MOJE MISLJENJE O MASKIRNIM UNIFORMAMA BILO KOJE VOJSKE I POLICIJE  :angry2:I  angry2     hi        :hi:DOBAR POGLED!                                                                                     
Sačuvana
gorska zivotinja
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #44 poslato: Март 29, 2011, 11:29:01 »

Mislim dA NEKI TREBA DA SKAPIRAJU DA JE 21 VEK I DA JE FASIZAM TERATI LJUDE DA SE OBLACE PO NEKIM IZMISLJENIM PRAVILIMA KMOJA IM U SUSTINI NE ODGOVARAJU.
O UKUSIMA OBLACENJA SE NE RASPRAVLJA.
PRAVILA LOVA I OBLACENJA SU RAZLICITA OD ZEMLJE DO ZEMLJE .
Ono sto mi mislimo da su nasa lovacka pravila ponasanja i nasa lovacka etika je uglavnom preuzeto iz Austro-Ugarsko-Germanske lovne skole koju je opet uglavnom kodifikovao nama mrski rajhsmarsal i prvi lovac rajha Gering i po nekima su to odavno zastarele stvari po kojima lovci lice na neku sektu ili tajno drustvo.Lov bi trebao da bude individualno,licno uzivanje,hobi koji lisava stresa, ljubav i boravak u prirodi u vreme opsteg ludila i urbanizacije,  zblizavanje sa zivotinjama i prirodom gde nacin oblacenja,elitizam,snobizam i pomodarstvo i da li su vam iseceni nokti, treba da budu na poslednjem mestu.Jasno da treba da postoje i oni lovci kojima je najbitnije da nose najskuplju pusku i cizme i da im zanose u krivini, a pritom o citavoj stvari ne znaju nista.Na nasim prostorima svaka cas J.B.Titu jer je znao da se obuce,lovi i to skromno sa, pazljivo odabranim oruzjem i pritom je bio inicijator lova na nacin koji vecina nas voli, znaci tzv. LOVA ZA SIROKE NARODNE MASE, a ne samo za tajkune , bumbare i nazovi gospodu.Da nije bilo njega u SFRJ nikada ne bi bilo ovoliko srndaca,risova,medveda,fazana,divokoza,muflona,d.svinja,lovackih drustava i dobrog zezanja.Zapamtite da je drug,gospodin zabranio lov u vecem delu SFRJ od 1945 do 1955 kako bi se obnovio fond divljaci i nik,ada mu nisu vezivali medveda za drvo,nije bilo potrebe.                 
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 24   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: