DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161367 poruka u 7275 tema- 6981 članova - Poslednji član: lukakaras

Новембар 18, 2019, 12:42:26
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: ZA LOVCE POCETNIKE  (Pročitano 3796 puta)
peram
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« poslato: Фебруар 23, 2011, 11:09:05 »

zanima me moj drugar..ima jedan problem napisao bi za lovacku pusku zahtev ali ga zanima dali moze..?on je punoletan uponoletio se 2010...ali njegovom ocu je oduzeto oruzje pre 10 godina inace bio je lovac ali zbog porekrsaja mu je uzeta puska jer su ga tuzili neki ljudi malo veza miliciji oduzeto mu je....pa me zanima dali ce to imati uticaj na njegovog sina da dobije pusku posto on hoce da bude lovac..ali nema nijedan prekrsaj nije ocudjivan pa me zanima vase misljenje... ja licno mislim da nema veze to sa njegovim ocem...?Hvala..Smiley
Sačuvana
Mladjan
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #1 poslato: Фебруар 23, 2011, 11:22:00 »

Moze imati uticaj, (kazem moze jer kod nas svaki zandar drugacije radi svoj posao)ako zive u zajednici,zavisi od tuzbe i tezine slucaja, ali posto je to deset godina staro i najverovatnije slucaj resen mislim da nece uticati na njegovog sina koji zeli da poseduje oruzje
Sačuvana

Dobar pogled
tomo vrbas
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #2 poslato: Фебруар 24, 2011, 12:29:37 »

zakon glasi da ako u zadnje tri godine nije osudjivan ili krivicno gonjen ima pravo na odobrenje za nabavku vatrenog oruzija i da kad milicija izvrsi proveru po komsiluku niko nekaze neku losu o njemu,a sto je njegovom ocu oduzeto oruzije nebi trebalo da utice na dobijanje odobrenja jer iz teksta sam zakljucio ako negresim coveku je namesteno oduzimanje i da sem toga nije drugacije kaznjen npr dobijanje i sluzenje zatvorske kazne zbog pokusaja ubustva ili nanosenja tezih ili laksih telesnih povreda iz vatrenog oruzija?.konkretan primer moj prijatelj zbog pucanja iz pistolja na javnome mestu oduzeto je oruzije i kada je dobio nalog o otudjenju on je svo oruzije preveo na svoju suprugu(lovacke puske i karabin)jedino mu je pistolj trajno oduzet jer ga je nosio a nije imao dozvolu za nosenje nego za drzanje!
Sačuvana
peram
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Фебруар 24, 2011, 01:59:33 »

ne znam tacan razlog zasto mu je oduzeto znam da su mu napisali  neku prijavu neki lovci namestili mu znali neke ljude i sastavili prijavu ali pitanje je sta su oni napisali u prijavi..?bili popili malo pa se posvadjali..mozda je izgovorio neku recenicu sto nije trebao u tom besu ( moje misljenje-> verovatno zapretio oruzjem) i jbg (((ali nije se tukao nije ni pucao ni pokusaj ubistva ili zatvorske kazne nije imao ni kaznu da plati nista samo mu je oduzeto) i dosla policija kuci i pitali sta i kako i uzeli dobio je posle da moze da proda pusku ili prevede na nekog iz porodice ali nije mogla da ostane njemu...nikad nije vise kaznjavan ni zbog tuce ni nista normalano covek zivi jedino to sto se dogodilo toliko ja znam sto mi je drug ispricao on nije korsnik ove stranice pa me zamolio da ja pisem...On treba da pise za pusku pa nije bio siguran..mislio je da ce da ga zezaju zbog oca ali ja mislim da nema on nikakve veze sa tim slucajem jedino mozda sto zive u istoj kuci!!...hvala Mladjane...hvala Tomo
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: