DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161395 poruka u 7277 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 07, 2019, 11:13:18
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumLoristMetode lova (Urednik: swift)Čeke za lov i osmatranje divljih svinja
Stranice: 1 ... 20 21 [22] 23 24   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Čeke za lov i osmatranje divljih svinja  (Pročitano 143333 puta)
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #315 poslato: Фебруар 14, 2018, 10:22:38 »

Jedna iz arhive.

Mobilna čeka "G3" model Junior. Wink

Od mene nešto o lovu pogonom, prigonom, i dočekom...
Svaki oblik lova volim i upražnjavam. U razgovoru sa kolegama, znala se nametnutu i tema, ali koji je onaj prvi među njima. Posle promišljanja koje je i potrajalo, zaključio sam da je to ipak - čekanjem. Zašto? Ponavljam, sve vrste lova volim, ali onaj osjećaj kad čuješ da  divljač prilazi, pa po ritmu i intezitetu zvukova koje proizvodi kretawem kroz vegetaciju, zaključiš da je to vepar. Pačuješ karakteristično duvanje... dolazi do ivice šume i staje... i stoji... i stoji... i duće od sata. Zaključuješ da je to stari iskusni vepar. Ne bojiš se da ćeš ga promašiti ako izađe, niti da ćete on "uvuči u nos", veće se bojiš da će čuti tvoje srce koje se popelo u grlo i ludački bije. e taj osjećaj je nezamjenjiv i neponovljiv. Dešava se rijetko, ali kad se dogodi, dugo se pamti i prepričava...

Slobo, sjećaš li se onomad, u onoj agaciji...
I takoooo...

Odlican tekst koji opisuje bas tacno sve kako se oseca lovac na ceki(ovakvoj ili slicnoj)a ne sa radijatorom,mene je bio strah kako Crni kaze,da me ne cuje kako mi srce lupa brzo od adrenlina,kada sam ga cuo kako ide krupnim korakom ka njivi i kako udise vazduh,to je bilo pre mesec dana tacno,jedan od najlepsih ulova mojih i najlepse ali istinite price kako se taj lov na ceki desio(slike malo kasnije od tog vepra) drinks
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #316 poslato: Фебруар 14, 2018, 10:34:44 »

More kako da se ne sjecam declare Bilo je to ili ili  scratch_ones_head
Sačuvana

Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« Odgovor #317 poslato: Фебруар 14, 2018, 10:39:25 »

Ne bih bas da flekam temu svojim postom ali da napisem i ja neku rec.
Poslednjih godina vise lovim svinje sa ceke, narocito ovde u Alpskoj republici. Ovaj nacin lova zasto? Zato sto je ovo loviste povrsinski vrlo malo, samo 500hektara. Divlja svinja nam je u prolazu, znaci nije stalna divljac. E sad da bi je ulovili moramo je prvo primamiti. Sejemo svake godine dve-tri male parcele kukuruza ili takozvane parcele za divljac. Sreca nasa da nam se loviste naslanja na drzavnu sumu i vojni poligon povrsine od 18.000 hektara i tamo ima svega ali nema ponekad dovoljno hrane. Imas hranu imaces i divljac. U ovom lovistu lovi samo nas 4-5 lovca. Da bi smo postigli veci procenat ili uvecali broj odstrela, morali smo da pribegnemo malom lukavstvu. Umesto standardnih niskih ceka ili sedeljki izgradili smo par visokih metalnih merdevina, dugih ili visokih i po 9 metra. Sto veca visina to manja sansa da te svinja oseti zbog loseg pravca vetra. Od kada imamo visoke ceke i merdevine uvecao se i odstrel. Ranijih godina po 10-12 grla ove prosle godine dostigli smo brojku od 25 grla.Vise svinja, vise mesa i vise €vra a kirija nije mala, godisnje 4.500€. Jedna povoljnost za nas u Austriji je i to sto se ovde svinje love preko cele godine.
I na kraju neka lovi ko kako hoce, meni je bitno da se lovi. Ajd pozz  :hi:i dobar pogled.
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #318 poslato: Фебруар 14, 2018, 11:06:18 »

Ime cenim svacije misljenje i zasto bih stajao izmedju tebe i Rajka,a vi se preko foruma znate 10 + godina.
Ovo cu napisati poslednji put lov sa ceke za mene nije lov,ALI TO JE MOJE MISLJENJE,bez i bez ikakve namere da se zamerim meni dragim kolegama Profiju,Marlinu,Kobiju,Miki Hunter,Jageru... hi
Ime covek treba da zna kad da stane drinks
Sačuvana

marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #319 poslato: Фебруар 14, 2018, 11:15:04 »

Kraljevo,nije dobro kada bi svi isto mislili,teme za razmjenu misljenja bile bi dosadne. Ko sta voli to nije za osudu,nego to treba uvaziti i cijeniti stav. Tako da sam siguran da za tvoje misljenje niko nece da se nasrdi  taunt    pioneer
Sačuvana

goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #320 poslato: Фебруар 14, 2018, 11:27:34 »

Tako je Slobo u respect,ali zaboravih i za istomisljenike Buhaga i Svetosa hi
Sačuvana

GPK
Gost
« Odgovor #321 poslato: Фебруар 14, 2018, 11:33:58 »

Ime cenim svacije misljenje i zasto bih stajao izmedju tebe i Rajka,a vi se preko foruma znate 10 + godina.
Ovo cu napisati poslednji put lov sa ceke za mene nije lov,ALI TO JE MOJE MISLJENJE,bez i bez ikakve namere da se zamerim meni dragim kolegama Profiju,Marlinu,Kobiju,Miki Hunter,Jageru... hi
Ime covek treba da zna kad da stane drinks

Imenjace mani te me ti patetika i tih sranja molim vas.
Dobro se mi poznajemo svi već deset godina.
Ne kazem za tebe licno u globslu ovo sad iznosim.

Ovde se Rajku titraju jaja po principu Daleko od Oćiju daleko od Srca!
Nek se ***e sa njegovim kengurima znmmijama kizama i lisicama.a za uzvrat titranja pislace Rajko koju vabilicu.

Ali da se vratimo na Čeke.
Lovim i pigonom i čekanjem i neznam da odredim kad mi je Adrenalin u većem skoku kad cujem laves kerova koji tereraju Divljac i dog sve susti pod njihovim nogama kao da voz prolazi prugom zavejanom suvim snegom .

Ili kad sesim na ceki ispred mene polje pid kukururom i cacije se kaeakteristican svuk loma stabljike kukuruza i pucane kukuruznog klipa pod pritiskom zubsla svinje i mljackane.
Kad se zacuhe ozcanje grancide na tlu sume  uza leđa mojih na ceki i kako se D.Svinja oprezno sunja da bi stugla na rub i da bi munjevito uletela u usev u nadi da ce lovca prefortati sto se u X Y slucejeva dogodi.

I sad ja tebi trebam da kazem ili bilo kome ko nije spoznao cali i osećaj lovs sa ceke

Da i ti Seljak Fzstrirani Lovac u Pokusaju da te vređam i pljujem sto ti vise voliš pogon od čeke.

Ja sam izneo moje stavove bez vređanha ikog.
Vi ste mene svi izvrgavali ruglu zbog prestavljanja baseg lovista u Feancuskoj sbog ceka i prehrane divljaci .
A ovde Obe teme pistoje i obrađujete ih.
A meni temu zakljucste.
Sali bih cam ja postavio fotografije Pirschea i Aventadora da nisimu pojedinci primitivnog nahocenja sa cilem omalovszavanje MENE GPK i uzdizanje njig pomenuli Porsche.
Sigurno ne

Obrisite fotke u twmi da to smo mi i otkljucajte temu.
Ovako samo oikazujete da vladatw interesnim ksrakterom i vladavinom duplih arsina
Hvala lepo
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #322 poslato: Фебруар 14, 2018, 12:17:44 »

Rajka niti poznajem niti sam sa istim kontaktirao ni na PP ni na bilo koji način, niti dobio bilo šta od njega.
Ali ruku na srce na osnovu onog što ovde postavlja čovek je "izmislio" lov za 99,9% članova u koje i sam spadam
Tako da.... Nije važno samo šta se piše već i ko piše.
Pozz...
Sačuvana
Lesi
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #323 poslato: Фебруар 14, 2018, 12:32:21 »

Crni koliko se sjecam ova tvoja ceka je na Bogdanovoj njivi, ako se dobro sjecam  scratch_ones_head
Imao si tu i jedan lijep odstrel vepra  hi
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #324 poslato: Фебруар 14, 2018, 07:06:21 »

Zato ja volim oba nacina lova.Medjutim cekanje volim najvise.Bas zbog toga sto vepra samo cujem ali ga nevidim..Kada krene da se prikrada i kruzi a i kada pridje na samo nekoliko koraka uz disanje ..Kao kompresor a zemjla podrhtava pod njegovom tezinom..A ja na zemlji sedim na travi .Sila Bozija je divlja svinja kao i vepar , zivuljka  vredna svakog postovanja. hi drinks
Sačuvana
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #325 poslato: Фебруар 15, 2018, 07:15:14 »

Citat
Ovde se Rajku titraju jaja po principu Daleko od Oćiju daleko od Srca!
Nek se ***e sa njegovim kengurima znmmijama kizama i lisicama.a za uzvrat titranja pislace Rajko koju vabilicu
'ebemu...ja tebi ni ime nisam pomenuo..koji ti je?
da si drug ti bi u onom gornjem nabrajanju uvrstio i ulov od preko 600 grla jelenske divljaci..resPect Smiley
Nego, gde je post koji je greskom izasao na javnom delu foruma 14.02. 2018 u 10 sati i 7 minuta koji si greskom postavio ovde umesto privatne poruke Goranu?
To samo moderator moze da obrise..ko koga ovde vabi?
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
GPK
Gost
« Odgovor #326 poslato: Фебруар 15, 2018, 09:19:37 »

'ebemu...ja tebi ni ime nisam pomenuo..koji ti je?
da si drug ti bi u onom gornjem nabrajanju uvrstio i ulov od preko 600 grla jelenske divljaci..resPect Smiley
Nego, gde je post koji je greskom izasao na javnom delu foruma 14.02. 2018 u 10 sati i 7 minuta koji si greskom postavio ovde umesto privatne poruke Goranu?
To samo moderator moze da obrise..ko koga ovde vabi?

Ja tebi Rajko cenim i postujem kao lovca i coveka. MADA MI TVOJ STAV KOJI POKSZUJEŠ I ISKAZUJES KROZ SVE TVOJE UPISE PREMA MOJOJ MALENKOSTI ISKRENO NE DOPADAJU!

NASTUPAS DRSKO BEZOBRSZNO SA VISINE!
UPISI SU TI OMALOVAZAVAJUČEG PODCENJVAČKOG DEGRADACISKOG LARAKTERA KAO I POENTE.

I UVEK KREĆEŠ IZ SVOG UGLA I PRINCIPA LOVA KOJI TI UPRAŽNjAVAŠ I KOJI TEBE ISPUNjAVA I U KOME TI UZIVAŠ!

Najmane sam  ti 10 puta to rekao.
Kao sto sam ti Rekao isto toliko puta da Taj lov taj Naćin Taj Principu u okviru Zakinima i okvira istih nema nikakvih dodirnih tačaka sa ovim našim na Evropskom kontinentu a pogotovo NEMA SA SRBIJOM HRVSTSKOM BOSNOM. Osim one krajnje koja obuhvata ODSTREL PRESTANAK ŽIVOTA JEDNE DIVLJSCI!

Dali si ti to i jedom prihvatio?

NISI!

OK JA POSTUJEM TAJ TVOJ NAAĆIN LOVA MOGU DA TI SE DIVIM ALI ISTO TAKO NIKAD GA NE MOGU PRIMENITI DOKLE GOD NE PROMENIM KONTINENT NA BOME CU SE STALNO NASELITI I INTEGISATI.

Dali si ti Rsjko otisao sa teritorije Starig kontinenta i prostora Ex Yu na australiski kontinent i nastaniose u njoj iskljucivo i samo zbog tog principa načina lova i okvira zakona koji takav lov omogučavsju?

ZNAMO TI I JA DA NISI EMIGRIRSO U AUSTRALIJU ZBOG LOVA ,
LOV JE DOSAO KASNIJE!

Ti i ja smo dosli u nesuglasicu zbog toga sto sam ti ja na samom pocetku rekao to je
To sto ti radiš Lovis  Ok ali tu gde to tsko radiš. Da ni Ti a ni  mi to ne mozemo tako na naše podnebvlju terenu zakonu a pogotovo  mentalitet to ne DOZVOLjAVA!

MI SMO SE OKUPILI OVDE DA UNAPREDIMO LOVDTVO SRBIJE..

Tu se govorolo o izgledu lovca kao pojedinca i grupe gde je zakon i etika izasla sa jasnim stsvom!
Kako bi trebao da izgleda jedan lovac na Srpskoj Lovackoj sceni.
Nas par prideno  na ovaj forum to da podrzimo zasta smo znali da ce biti Tesku u Tri p...e Materine!

Ti izbaciš forogrsfiju u Vojnomaskirnim pantalonama majcom bez rukava i Šerifskim šeširom i prkomentsrises nekom svojom doskocicom ne cini odelo coveks i polažeš fotku Lije koja je dobila metsk međ oči!

I normalno pobereš sve poene onog zaostslog dela mentalnog sklopa koji su toliko ogrsniceni da ne mogu svojim umom ni da naprave Razliku gde je  Australija a gde  Evopa!

A kamoli sra se sve tu razlikuje po cemu i zasto to je već ENIGMA.

Taj deo kome nista nije sveto koji za divljac u terenu Kažu "UDRI TO TI NIJE  IZ OBOTA IZAŠLO" Tom delu kvazi Lovaca si ti kraj! I to Car Dušan Silni.

Onom delu koji bi Yebo Mamu Maminu svakom onom koji se malo izdvaja od njih!

Tu vise nije bitno sto on radi zarađuje privređuje unapređuje i sto iz proizvoda svega moze sebi nesto da priusti.

Slazem se ja sa tvojom konszatacijom ds se civek u Bigatstu Rađa i da je bigsctvo sve osim novca ali i bez novcs bogatstvo se ruši ko kula od karata ouca ko balon od sapunice.

Nismo mi svi koji smo otisli negde u svet PRIMITIVCI KOJIMA ORAZILUK IZ DIPETA VIRI KSKOVSI TI TVOHIM DOSKOČICSMA HTEO DA NAGOVESTIŠ SVOJIM OBOŽAVAOCIMA I SLEPIM SLEDBENICIMA.

TI SI IM RSJKO DALEKO OD OCIJU DALEKO OD SRCA DA SI IM TI U NEKOJ ZSPADNOEVROPSKOJ ZEMjI I DA IM 1 ILI 2 PUTA DOLAZIS U OTAĐBINU BIO BI TI U ISTOJ VREĆI SAMNOM.

ALI ***I GA MOZDA TI ZNAŠ I DA BSLANSIRAŠ SA NJIMA .
MENE SU UCILI DA NE VREĐSM DA OBRAZ MORA DA PCRVRNI KAD COVEKU RUZNO POMISLIŠ A NE UCINIS. DA SVE ONO STO NEBI VOLEO DA TEBI NEKO URSDI DA NE RSDIS DRUGOM.
DA ISTINA MA KAKVAJE MORAŠ IBTREBAŠ DA JE PRIHVSTIŠ LAKŠE SE DIŠE DA JE NE KRIJEŠ NE ULEPŠSVSŠ NE KRIVIŠ I NE RUŽIŠ.

DA NICIJU ZENU DECU OCA MAJKU NE UZINAŠ U USTA I DS JE TO NSJVEĆI GREH UZIMSTI NECIJU PORODICU ULUDO.

TEMS SU CEKE CIKA RAJKO ZBOG KOJIH SI MI TI REKAONDA TO NIJE LOV A OVDE SE OBRSĐUJUBI PUNO JE SRPSKO LOVISTE ISTIH I KORISTE IH OD 100% PRISUTNIH 99,9% Nih.

Veliko Hvala

Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #327 poslato: Фебруар 15, 2018, 09:35:07 »

P.S. Rajko mene prebijaš preko nosa ti licno da lov nije kolicina mesa a ti pominješ cifru od 600 odstrela.

Pronađi cifru dali sam ikad pomenuo cifru i broj koliko sam divljaci odstrelio.

Tako si mi prebio preko nosa kad sam pstafio fotke na ovom forumu svoje lovačke sobe koja je tada bila jedna od prvih.međ lovcimabu Srbiji.
Da si tinostrelio 250 Jelens lopstars i ne pisedujes lovačku sobu.

I opet kolicina koliko si odstreli a meni drzis neko slovo dablov nije kolicina odstreljene divljaci.

E tako pališ ove poletne Huliganciće ovde kao sto ih politicari pale na neke uspesne ljude u svojim poslovima da te Huligancice   pemoste na te ljude a sklone oci Huligancića sa Sebe.
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #328 poslato: Фебруар 15, 2018, 09:54:03 »

Unapredjenje lovstva-kako to gordo zvuci!
Sačuvana

svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #329 poslato: Фебруар 15, 2018, 09:58:07 »

Unapredjenje lovstva-kako to gordo zvuci!

Prosek lovca 55 godina, seljaka 61 godinu, traktora 36 godina.
Pa mi srljamo u napredak.
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
Stranice: 1 ... 20 21 [22] 23 24   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: