DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161370 poruka u 7275 tema- 6981 članova - Poslednji član: lukakaras

Новембар 19, 2019, 07:07:00
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3 4   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Kal 7,62x39 /kad mali navali  (Pročitano 33094 puta)
car
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« poslato: Септембар 14, 2008, 06:54:28 »

E drugari moji da cujem vasa misljenja i iskustva sa ovim kalibrom,pre par dana sam uzeo jedan karabin u ovom kal 7,62x39,vecinom za sakale i lisice Grin
Probao sam ga danas na 100m iznenadilo me preciznoscu ,pucano je bez optike ,pa prijatelji i drugari da cujem vasa iskustava i naravno stucna misljenja :Smiley
Sačuvana

Volim lov i pecene prasice
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Goran

« Odgovor #1 poslato: Септембар 14, 2008, 08:18:16 »

E drugari moji da cujem vasa misljenja i iskustva sa ovim kalibrom,pre par dana sam uzeo jedan karabin u ovom kal 7,62x39,vecinom za sakale i lisice Grin
Probao sam ga danas na 100m iznenadilo me preciznoscu ,pucano je bez optike ,pa prijatelji i drugari da cujem vasa iskustava i naravno stucna misljenja :Smiley
Neznam sta bih ti odgovorio,ako si kupio PAPOVKU jos jedan razlog da ti dam negativan odgovor, a ako si kupio Zastavin obrtnočepni karabin sto se tiče izgleda ok, ali kalibar nije lovni več vojni. Ima dosta kolega lovaca koji tim kalibrom love i srneču divljač,neko uspešno neko manje uspešno, ali za mene je to opet jedan vid inprovizacije, sa kojom se ja jako neslažem. Smatram da si za taj novac koim si platio 7,62x39, mogao si da kupis 243 ili 7x64,a oni su po meni jako i pouzdaniji i efikasniji. Svako ima svoj stav i svoje mišljenje.
Nemoj mi zameriti
Sačuvana

E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.
car
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Септембар 14, 2008, 08:45:51 »

OK je Gorane ,a nisam ga kupio karabin,nego sam menjao moj carcano za papovku al sredjenu, sta cu kad volim  tako oruzje ,  a polako kupicu i 243 vec pregovarm,ovo mi ispalo slucajno ,ma za sakale posluzice ,u ponudi ima dosta municije ,trenutno ima BELOT, PRVI PARTIZAN i jednu na kutiji pise SUVENIR made in jugoslavija ko zna od kad je ali je lovacka 8g zrno ,solidne balistike :Smiley
Znam da 7,62x39 ima dosta pad zrna ,ali neplaniram da pucam preko 150m  Grin
Pa videcemo  trenutno pljusti kisa ovih dana kad prestane krecem u lov na sakale i lisice,poz sale Wink
Sačuvana

car
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Септембар 14, 2008, 10:03:39 »

EVO slike puske ,mada ima da se nabaci optika i neke sitnice Grin
Sačuvana

Brada
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Септембар 15, 2008, 04:04:08 »

Za Cara-kalibar je sasvim ok.Vojni ,nevojni,pa malo je kalibara da nisu bar porijeklom bili vojni.Eto 243W je nastao suzenjem caure 308W,270 na isti nacin od 30-06.
Odlicno vladam Francuskim jezikom,citam njihove casopise,i znam da je 90% lovaca zagovornik uvodjenja vojnih kalibara u Francusku.To je jedina zemlja u kojoj se vojni kalibri,da ih nazovem prve generacije ,poput 308,223 itd -ne koriste.Nemas cega da se stidis,u nasim krajevima su se ,sve donedavno ,iste puske koristile i za lov i za rat.Naravno ,ne  mislim da idemo u krajnost,i da zeca lovimo sa M84,ili M70A,ili VBR-om ili Zoljom.
Puska koju si pokazao je sasvim Ok,veoma je popularna u Kanadi,i znam dosta njih koji je koriste za lov bjelorepog jelena,a ni blizu nije sredjena kao tvoja.
Oruzje je alat,ako si covjek i lovac u dusi,to ces biti i sa Merkelom i sa papovkom,razlike nema.
Sto se kalibra tice,ja licno ,bih naravno  radije uzeo 243W.Ali mislim da je za sumski lov 7,62x39 tj. za gadjanje do 150m bolji izbor od 223 za srndaca.
7,62x39 ima gotovo identicnu  balistiku kao Amerikanac 30-30 koji se koristi u poluznim repetirkama Winchester i Marlin.Ja sam vec sretao lovce koji  love moos-a sa tim puskicama.To je pretjerano,ali za srndaca,osrednje krme,vuka itd ,odlican izbor.Savjetujem ti nabavku male varijabl optike koju ja imam na Remington Gamemaster-u-Leupold VariX2  1-4x20.Nije preskupa,ali nije ni jeftina.Mozes naci neku Bushnell Trophy u toj konfiguraciji,a ako ti je i to skupo,kupi fiksnu optiku 4x33.Za taj  kalibar mozes koristiti najjeftiniju municiju tipa PSP,jer metak nije brz,a ucinak ce ti biti odlican .Ne znam jedino kako se optika postavlja na
papovku,papovku najslabije poznajem od zastavinih vojnih oruzja.Kada sam ja sluzio JNA 1987(granicar) -vec smo bili opremljeni sa AP.
I jos nesto-neces biti usamljen,ima mnogo poznatih lovaca i strucnjaka koji  napustaju superbrze magnume,i uzimaju kalibre sporijeg dejstva,kojima naravno gadjaju na manje daljine.Uostalom ,ja sam vec ubio jelena puskom na crni barut ,Rossi,sa kratkom cijevi,sa kojom  je sve preko 80m-lutrija.
U Americi se veoma dobro prodaje Zbrojovka u tom kalibru.Pozdrav od Brade iz Kanade.
Sačuvana
car
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Септембар 15, 2008, 02:36:51 »

Hvala na informacijama BRADO ,OK je nekome se svidja militari izgled ,nekome samo lovacki,stvar ukusa Undecided
A sto se tice kal 7,62x39 misim da ce zavrsiti posao na pristojnim daljinama od 100 do 150m ,solidan je to kal ,mali al opasan,poz BRADO i tek ce biti sredjena puska kad stavim optiku,trenutno imam americku 3,9x40 SIMMONS cekam montazu da namontiram i bice ko slika , Grin
Sačuvana

GROBAR
Senior
Van mreže Van mreže

kugla je kugla

« Odgovor #6 poslato: Септембар 15, 2008, 05:11:44 »

e care
kao sto sam ti vec rekao i ja imam prepravljenu papovku koristim je za lisice izuzetno je precizna ali je los izbor municije ja sam nasao samo ppu sa tupim zrnom sto mi pravi male probleme kod repetiranja puske znaju da se zaglave jer su kraci i jako zatupljeni ali ako si dobar strelac do stopedeset metara nece ti trebati drugi metak.
inace pravi jakoi velike rane na lisicama pogledaj jednu sto sam letos ubio u rubrici ovdecemo o lisicama ima rupu od oko 15 cm na vratu a pogodio sam je od nazad dok je odlazila od mene.jako meko zrno.i poslacu ti slike kao sto sam i obecao.

Sačuvana
car
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Септембар 15, 2008, 05:32:36 »

To GROBAR prijatelju vidis ja sam nabavio razne tipove municije za 7,62x39,trenutno mi stize  municija  nesto tvrdje konstrukcije za svinju (mada mi netreba imam za svinje jaci kal) Grin
Sto se puske tice video si sredjena je eksta i bice jos bolja ,samo nesto GROBAR spusti tu montazu previse je visoka,svrati kod puskara i odradice ti to,ja sam narucio orginalnu za papovku,samo da zasrafim sinu i opala ;)poz od sase Cool
Sačuvana

GROBAR
Senior
Van mreže Van mreže

kugla je kugla

« Odgovor #8 poslato: Септембар 15, 2008, 05:54:17 »

jes visoka malo smeta ali stvar navike je cudo
Sačuvana
car
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Септембар 16, 2008, 03:47:50 »

Evo moje montaze i pase ko pusluca na papovku
a i evo municije za nju ,3 razliciti proizvoda,prvo ,BELOT ,SUVENIR,i PRVI PARTIZAN sva zrna su tezine 8g,ako neko zna nesto o municiji SUVENIR neka podeli misljenje :Smiley
POZDRAV OD SASE Grin
Sačuvana

Bogi
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

произвођач вабилица

WWW E-mail
« Odgovor #10 poslato: Септембар 17, 2008, 07:53:15 »

Nemam nista ja protiv PAPovke, samo da su je napravili u 270Win  Grin Grin Grin
Sačuvana

Код мене можете у свако доба поручити вабилицу за:
ЛИСИЦУ,ПАТКУ,СРНДАЋА,ГУСКУ.....
car
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Септембар 17, 2008, 08:16:09 »

U sto bi to bilo dobro, nebih se ljutio,pa ako volis takav dizajn ,kupis VEPRI ruski karabin podseca na pap,a prave u svim kal,meni je ipak dovoljan i ovaj7,62x39  Grin
Sačuvana

bane30
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Ako kanis pobijediti nesmes izgubiti!

« Odgovor #12 poslato: Септембар 17, 2008, 08:31:02 »

Ma ja!
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #13 poslato: Октобар 06, 2008, 12:17:46 »

U magazinu Lorist, koji izlazi 15.10.,
u rubrici IKONE, predstasvljen je metak 7.62x39.

Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
danilop
Gost
« Odgovor #14 poslato: Октобар 07, 2008, 07:54:19 »

Eh kamo lepe sreće da se neko seti da uveze kontigent Rugera - pored izvanrednih  jednometki i karabina imaju i ovaj vrhunski poluautomat specijalno dizajniran na platformi Ranch serije kao lovni/sportski 7,62x39 (ima i integralnu nisku montažu Wink) - Ruger Mini Thirty:

Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: