DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161774 poruka u 7325 tema- 7054 članova - Poslednji član: MarinkoM

Јул 14, 2020, 08:07:40
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumORUŽJE, MUNICIJA, OPTIKE I MONTAŽEKALIBRI (Urednik: swift)dobijam zastavin 308win na poklon ...i odmah kritike na racun kalibra...
Stranice: 1 [2] 3   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: dobijam zastavin 308win na poklon ...i odmah kritike na racun kalibra...  (Pročitano 21964 puta)
zemunac
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

vuk sa kosmaja

« Odgovor #15 poslato: Јануар 27, 2011, 10:28:25 »

ljudi hvala na savetima delim i cenim vase misljenje zamolio bih samo kolege koji koriste 308 da mi preporuce zrno i koje gramaze bi bilo idealno sa kojim bi imao dobar ucinak na svinjama Huh?
cujem da se tesko nalaze gramaze za 308 ??  Gledao sam nasu municiju PPU i po meni mislim da bi zaista grom ili ovaj od 11.7 grama bili jako dobri ...
Mada realno municija nije problem kao ni pare pa tako zeleo bi cuti neki dobar metak nebitno nas ili strani
vidim mnogi hvale normu ....pa bi mozda oryx bila najbolja varijanta Huh??
Sačuvana

SRBIJA NIJE SAKA PIRINCA DA JE POZOBA SVAKA VRANA KOJU DONESE VETAR......
MIL-DOT
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Јануар 28, 2011, 01:06:57 »

Mani se tih tupih oriksa te kako rece novac nije problem a ovo je cak i jeftinije AAAAAA iiii
POGLEDAJ MU BALISTICKE PODATKE >4000 j sa 308 win.

Ja imam ovo:
http://www.browning.com/products/catalog/imagepreview.asp?cat_id=034&type_id=009&content=null
U 308 win
Sačuvana
mladjan lovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Јануар 28, 2011, 01:22:23 »

Posto kalibar ne spada u grupu jacih,sto ne znaci da nije dovoljan za svinje,onda sto teze zrno i tvrdo,nikako Soft Point!
To znaci ako nadjes tvrdo zrno 11g uzmi njega svakako pre nego 11.7g SP.
Sačuvana
zemunac
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

vuk sa kosmaja

« Odgovor #18 poslato: Јануар 28, 2011, 02:38:54 »

imas neki predlog tih tvrdih zrna ??/
rotvel ....federal Huh?
Sačuvana

Danijel
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Јануар 28, 2011, 04:28:00 »

Barnes MRX,nisam ga licno koristio jer imam 8x57  ali u 30-06v radi jako dobro,provereno. ja sam sa gromom imao neverovatne pogodke i nikad mi se olovo nije odvojilo od jezgra kao sto se nekima desavalo.probaj prvo grom pa ako ti to ne odgovara potrazi barnes.grom ima dobru penetraciju i skoro uvek ces imati izlaznu ranu i dobar krvni trag.ako imas los pogodak ni jedno zrno ne garantuje siguran odstrel i pronalazak divljaci.
Sačuvana
sangajska.odgajivacnica
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Јануар 28, 2011, 09:56:07 »

Po meni los kalibar za lov za nesto prejak za drugo preslab.

Al poklonu se u zube negleda .
Uz dobar izbor municije i dibar pogodak moze i veliko svinjce da obori .
Sačuvana
zemunac
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

vuk sa kosmaja

« Odgovor #21 poslato: Јануар 28, 2011, 10:14:11 »

Verujem da ce kalibar da posluzi probacemo u 11grama sa gromom ili nekim drugim u toj gramazi na pocetku ...a za posle cemo videti ...mislim da ce da radi posao ....a da li je slab videcemo ....po meni mislim da je i MK dovoljna samo dobar pogodak u glavu ili vrat xexexe....Smiley))   mala sala naravno podrazumeva se sta je dobar pogodak iza uvceta i cetiri prsta iza plecke Smiley)) ma ima da padne ko sveca sto bi rekao kolega nece znati cime si ga pogodio i sta ga je snaslo ... yahoo biggrin
Sačuvana

crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Јануар 28, 2011, 10:39:55 »

imas neki predlog tih tvrdih zrna ??/
rotvel ....federal Huh?

Grom!
Sačuvana
Mario.308
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Март 04, 2012, 12:39:58 »

Ljep pozdrav ja isto imam SSG 69PIV .308 i prezadovoljan sam koristio sam prije RWS TUG 11.7g i odradjivao je sve i srnjake, svinje i jelene bez problema tako da ti je moja preporuka da ga slobodno uzmes i neces se pokajati.
Sačuvana
Mike Hammer
Senior
Van mreže Van mreže

Trust me. I know what I'm doing

« Odgovor #24 poslato: Март 05, 2012, 11:47:16 »

Grom u 30-06 zavrsava posao. posto je isto zrno i u 308
mislim da ce biti OK. a nije preskup.
Sačuvana
bojan st
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Јун 22, 2012, 01:00:55 »

Kalibar napravljen za iskljucivo za vojnu upotrebu,dugo godina je snajperski metak nato pakta( m 24 i m700) i puskomitraljeza M60
Mrzim sve sto je iz vojnih krugova,pogotovo americkih. Voleo bih da ga vidim protim nekog "surlasa" od 200 kg na 150 metara
Sačuvana
Migovac
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Јун 22, 2012, 12:09:05 »

Kalibar napravljen za iskljucivo za vojnu upotrebu,dugo godina je snajperski metak nato pakta( m 24 i m700) i puskomitraljeza M60
Mrzim sve sto je iz vojnih krugova,pogotovo americkih. Voleo bih da ga vidim protim nekog "surlasa" od 200 kg na 150 metara
Zanimljivo razmišljanje. Čovek u ovoj krizi dobija na poklon karabin a Vi mu nešto s....e! Što se tiče kalibra, tačno je samo to da je nastao za vojne potrebe, i da se i danas koristi u NATO-u. A što se tiče lova, PPU ima preko 10 različitih lovnih metaka i +6 match zrna, više modela nego za sve nemačke kalibre zajedno. Da ne govorim o drugim proizvodjačima. Pa sad procenite da li je napravljen "isključivo" za vojne potrebe. A što se tiče ovog mrzim vojni,američki.... pa i Nemci su nas tukli u dva rata, a u ovom trećem ('99) zajedno sa Amerima. I na kraju, šta mislite kako bi se ponašao .222 Remington protiv slona na 600m?!
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #27 poslato: Јун 22, 2012, 11:45:13 »

...kako se uvek nadju neki veliki samouki lovci da dele pamet po forumima,sreća pa u mojoj maloj družini lovac nema tako pametnih
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
goranče
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Јун 23, 2012, 01:01:48 »

Ja bi voleo da vidim surlaša od 200kg...
  Kod mene nema niko jači karabin od 8x57 i poneki 3006, pa mora da ih lovimo pre nego što prerastu.
Sačuvana
MIL-DOT
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Јун 23, 2012, 06:02:05 »

Ja ubio od 300 kg sa 30-30 i moram reci da se nije zalilo.
Kalibar 308 je bombona.
http://www.youtube.com/watch?v=jM9z4DOgnuI
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: