DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161395 poruka u 7277 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 06, 2019, 06:39:48
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: TELETAKT  (Pročitano 76244 puta)
Tadija
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #120 poslato: Новембар 26, 2012, 12:23:50 »

A i pročitah ovde da neko opravdavjući teletakt pita kako  je dozvoljena upotreba tejzera na ljudima. Ni ja ne opravdavam tejzere za upotrebu na ljudima. Za ljude je ipak bolji pendrek ili gumeni metak ako je na distanci.
Sačuvana
Stelle
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #121 poslato: Новембар 26, 2012, 03:11:32 »

OK, a dogtra, innotek, tritronics...?  hi

Imam INNOTEK godinam i nikakvih prpblema nisam imao sa njim.
Jedina mana je to sto se u ogrlici barerija nemenjaju (plastika je zalivena pa se nemoze otvoriti) nego se mora kupiti nova ogrlica kada prva crkne.
Sačuvana
Kiza
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #122 poslato: Новембар 26, 2012, 05:32:19 »

Jel upoznat neko gde se mogu naci baterije za teletakt ,ogrlice ,  model BravoCollar, ne verujem da cu naci za bas moj model ,ali gde ima , pa da se nadje nesto sto ce da "pase" ?
Sačuvana
draganpe
Senior
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #123 poslato: Новембар 26, 2012, 07:23:43 »

Jel upoznat neko gde se mogu naci baterije za teletakt ,ogrlice ,  model BravoCollar, ne verujem da cu naci za bas moj model ,ali gde ima , pa da se nadje nesto sto ce da "pase" ?

U Beogradu na Kalenic pijaci postoji radnja koja prodaje samo baterije i u kojoj mogu da iz vise manjih fomiraju bateriju odgovarajucu predhodnoj znaci iste snage i amperaze, Tu sam kupovao baterije i akumulatore za razne namene a i pakovali su mi bateriju za makitu kao u za neke speoloske lampe. Baterije si Lijn, /litijumjon i nikalkadmijum/. prodavnica Maljen broj trnutno nemam ali imacu vec sutra jer idem po akumulator za reflektor. hi
Sačuvana
labud
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #124 poslato: Јануар 26, 2013, 02:34:51 »

Nista, vi opominite i dalje cizmom, mi cemo strujom i tako nastavljamo ovu temu...
Po meni je jako potreban u obuci psa!

clapping clapping clapping
Sačuvana
mrwa22250
Početnik
*
Van mreže Van mreže

rodjen da bi lovio nateran da radi

« Odgovor #125 poslato: Фебруар 14, 2013, 03:16:23 »

EVO DA SE I JA MALO UKLJUCIM U RASPRAVU.MISLIM DA JE TELETAKT ODLICNA STVAR POSEBNO ZA OBUKU TEMPERAMENTNIH PASA KOJI SU PO PRAVILU PSI IZUZETNO DOBROG NOSA.BEZ OBZIRA KOLIKO PAS BIO PRIVRZEN VLASNIKU,NAGON ZA LOVOM JE VISESTRUKO JACI.MI TAJ NAGON DONEKLE SPUTAVAMO U ZELJI DA PAS LOVI SA NAMA A NE SAM ZA SEBE.PREDNOST TELETAKTA U ODNOSU NA DRUGE METODE JE U TOME STO PSA UPOZORAVAMO NA NEZELJENO PONASANJE U MOMENTU IZVRSENJA "ZABRANJENE RADNJE" NPR. GONJENJA DIVLJACI.KADA PAS ODJURI ZECA NE OBAZIRUCI SE NA POZIV GLASOM ILI PISTALJKOM SVAKA KAZNA KOJA USLEDI PO POVRATKU NECE IMATI SMISLA JER PAS NECE SHVATITI ZASTO JE KAZNJEN.REZULTAT CE BITI PAS KOJI I DALJE VIJA ZECA ALI SE NE VRACA GAZDI JER JE NEKOLIKO PUTA KAZNJEN KADA JE TO URADIO.SLAZEM SE DA POSTOJE LJUDI KOJI TT ZLOUPOTREBLJAVAJU ALI ZAPITAJTE SE SAMO KOLIKO LJUDI ZLOUPOTREBLJAVA ORUZJE PA NIKO NE ZABRANJUJE PROIZVODNJU I PRODAJU ISTOG. buba
Sačuvana
Leupold
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #126 poslato: Фебруар 14, 2013, 05:16:51 »

Caps Lock  hi
Sačuvana

"How good a rifle, this .270!"
Milan FRIZER
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #127 poslato: Фебруар 15, 2013, 02:28:26 »

Ako dete napravi neku glupost njemu recima mozes dati do znanja i posle 2dana zbog cega ces ga kazniti,psu ne mozes,pas se momentalno kaznjava.
Ako pas odjuri 200m i ne mozes ga vratiti,imas u tom trenutku zelju da ga dohvatis i tresnes od zemlje,ali ne mozes jer nase ruke nisu 200m,upravo je teletakt produzena ruka vodica mnogo humanija nego prava ruka,vidjao sam povredjene kerove od gazdine ruke a kamoli noge,ali vidjao sam i povredjene ruke...stvarno da treba da se diskutuje o humanosti lol lol lol

Samo ne treba preterivati ni u cemu,i treba razmisliti.
Znam momka koji je vrhunskom posavcu stavljao ogrlicu protiv lajanja,sada bi dao sve da mu cuje opet glas u planini....
Sačuvana
mrwa22250
Početnik
*
Van mreže Van mreže

rodjen da bi lovio nateran da radi

« Odgovor #128 poslato: Фебруар 16, 2013, 12:45:31 »

Ako dete napravi neku glupost njemu recima mozes dati do znanja i posle 2dana zbog cega ces ga kazniti,psu ne mozes,pas se momentalno kaznjava.
Ako pas odjuri 200m i ne mozes ga vratiti,imas u tom trenutku zelju da ga dohvatis i tresnes od zemlje,ali ne mozes jer nase ruke nisu 200m,upravo je teletakt produzena ruka vodica mnogo humanija nego prava ruka,vidjao sam povredjene kerove od gazdine ruke a kamoli noge,ali vidjao sam i povredjene ruke...stvarno da treba da se diskutuje o humanosti lol lol lol

Samo ne treba preterivati ni u cemu,i treba razmisliti.
Znam momka koji je vrhunskom posavcu stavljao ogrlicu protiv lajanja,sada bi dao sve da mu cuje opet glas u planini....upravo na to sam i mislio.probao sam svasta i probao sam tt.sa tt. mnogo manje nervoze,mnogo manje galame lepsi lov i manje stresa za psa.stavljaom sam ogrlicu oko noge i ono sto je meni bilo blago peckanje pas nije ni osecao,a ono sto je mene dobro streslo on odreaguje zastojem i blagim trzajem glave prema izvoru nadrazaja.nikad nisam pojacavao dalje jer nije bilo potrebe.najbolje od svega je to sto pas osecaj nelagode (nije bol nema cviljenja)ne povezuje sa vlasnikom a dovoljan je da ga prekine u onome sto u tom trenutku radi.veoma brzo povezuje zvuk pistaljke sa onim sto posle sledi ako taj zvuk ne ispostuje.ja sam svog psa oducio od trcanja za pokrenutom divljaci za 3 treninga sa pozajmljenim teletaktom i nikad ga vise nije nosio.sada posle 4 sezone lova sa kojekakvim psima zreo je za jos jednu korekciju.
Sačuvana
serpiko
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #129 poslato: Март 25, 2013, 03:10:25 »

Dali i gde ima u beogradu da se kupe teletakti??? pozdrav
Sačuvana
srdjan7272
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #130 poslato: Октобар 27, 2017, 12:29:25 »

Pozdrav svim kolegama lovcima hi.Naime interesuje me kupvina teletakta neke jeftinije varijante ako neko moze da mi preporuci koji model da kupim. Hvala
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #131 poslato: Октобар 27, 2017, 06:48:54 »

Jeftine varijante su PRESQPE, jer posle qpish i pravi!  rtfm

Canicom 200 First, treba da ima u Caprioletu, i da se loopash nozicama u doope!  good
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
steel
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

s.rodic@hotmail.com
« Odgovor #132 poslato: Октобар 27, 2017, 09:20:37 »

iz licnog iskustva preporuka je za Canicom 500 hi
Sačuvana

Vuk ne vije što je mesa gladan, nego vije da družinu svije!
DakiNS
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #133 poslato: Октобар 27, 2017, 10:30:38 »

Teletakt najčešće koriste neznalice i lenjivci . Kako vam bre nije žao pasa. Sve to što želite psa možete naučiti uz malo pohvale i šaku čvaraka.Ko se u crkvu tera , taj se bogu ne moli.
Sačuvana
srdjan7272
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #134 poslato: Октобар 28, 2017, 10:02:17 »

Teletakt najčešće koriste neznalice i lenjivci . Kako vam bre nije žao pasa. Sve to što želite psa možete naučiti uz malo pohvale i šaku čvaraka.Ko se u crkvu tera , taj se bogu ne moli.
Posto neznas o cemo se radi da pojasnim. Radi se o odraslom seteru starom tri godine kog sam dobio od prijatelja koji je otisao u inostranstvo, ker je stekao nekakve navike od ranijeg vlasnika i sada je vec kasno za ispravljanje. Ovde na forumu postoji mnogo rasprava o teletaktima za i protiv, nemam nameru da se pravdam nikome ali teletakt moze da pomogne u ovom slucaju jer je ovaj ker odlican u radu s tim sto zna povremeno da se zaboravi i ode malo dalje.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: