DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161360 poruka u 7274 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 12, 2019, 09:26:57
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 [3] 4   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Srpski gonič u ravnici ???  (Pročitano 18107 puta)
skljo
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #30 poslato: Септембар 17, 2016, 11:50:41 »

lovim sa gonicima ukupno 4 dvije zenkice balkanskog gonica jedan muskarac i posavka kujica lovim u ravnicarskom dijelu ali je to daleko od vojvodjanske ravnice kod nas jeste ravnica ali ima sume ostruge vinjage zarasli parcela i ostalog i odgovorno tvrdim da psi gonici ne razgone divljac ako su obuceni ako podignu zeca to su najcesce krugovi koje zec baca u krugu od 500 metara i u roku od 15 minuta gona na pet postavljenih lovaca zec mora da naidje bar 3 puta sto se tice lisice zna da ode malo dalje i po nekoliko kilometara ali 95% slucajeva se vraca u teren odakle je pokrenuta znaci i nju ako psi gone vise od 30 minuta mora na nekog da naidje a sto se tice srne o tome necu ni da komentarisem ako podignu srnu srna odmah nailazi na lovce i lovci ako su slozni i hoce da naprave pse odmah ih skidaju sa traga tako da se svaki gon srne svodi na maksimalno 3 minuta slazem se kolege u lov da odem bez puske mozda se i moze desiti ali bez mojih pomocnika nikada
Sačuvana
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

https://sr-rs.facebook.com/LovstvoSrbije

« Odgovor #31 poslato: Септембар 19, 2016, 11:36:50 »

I kad goni, ne razgoni. Sve ostalo je laž i notorna glupost.
Ako je meni volja, i volja psu, ima da goni i ceo dan i ko će da mi/mu zabrani?
Sačuvana

''Kao ptica koja je bez krila
Srbija bi bez goniča bila''
skljo
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #32 poslato: Септембар 20, 2016, 06:26:32 »

I kad goni, ne razgoni. Sve ostalo je laž i notorna glupost.
Ako je meni volja, i volja psu, ima da goni i ceo dan i ko će da mi/mu zabrani?

slazem se kolega
Sačuvana
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #33 poslato: Септембар 21, 2016, 07:03:33 »

Pas gonič nikako ne može da razgoni divljač, jer pas gonič ne prelazi sa traga na trag. Imao sam priliku da gledam kako se ponaša divljač pored koje prođe gon. Psi gonili zeca, u gonjenju su ušli u šumarak gde su ležale dve srne, srne se podigle, izašle iz šumice, laganim kasom zaokružile okolo i vratile se nazad kada su se psi udaljili. Tu se radilo o 5 pasa u gonu, nijedan nije prešao sa traga zeca na srneći. Tako da te priče o uznemiravanju divljači ne piju mnogo vodu za lovce koji su lovili sa pravim goničima, pa i onim osrednjim. E ko nikada nije lovio, on lupa, što bi mi na jugu rekli, ko lonče niz stepenice.  hi
Sačuvana

svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #34 poslato: Септембар 21, 2016, 07:58:57 »

Pas gonič nikako ne može da razgoni divljač, jer pas gonič ne prelazi sa traga na trag. Imao sam priliku da gledam kako se ponaša divljač pored koje prođe gon. Psi gonili zeca, u gonjenju su ušli u šumarak gde su ležale dve srne, srne se podigle, izašle iz šumice, laganim kasom zaokružile okolo i vratile se nazad kada su se psi udaljili. Tu se radilo o 5 pasa u gonu, nijedan nije prešao sa traga zeca na srneći. Tako da te priče o uznemiravanju divljači ne piju mnogo vodu za lovce koji su lovili sa pravim goničima, pa i onim osrednjim. E ko nikada nije lovio, on lupa, što bi mi na jugu rekli, ko lonče niz stepenice.  hi

Nidzo, sta bi se desilo da su u tom sumarku bile divlje svinje?
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
Hemingway
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

elmarino019@gmail.com
« Odgovor #35 poslato: Септембар 22, 2016, 12:38:35 »

Pa nista jer su to zecari  buba
Sačuvana
skljo
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #36 poslato: Септембар 23, 2016, 05:37:36 »

haha pa moze bit i medvjed ako su podigli zeca gone zeca ako su podigli srnu gone srnu i kraj price nije gonic glup i on zna da ako goni zecac stalno i zec se odstreljuje sto bi on ganjao srne ako nikad nije ubijena pred njim i jos dobije prekor ili i kakav prut kad je ganja
Sačuvana
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #37 poslato: Септембар 23, 2016, 07:17:13 »

Može i Beo Zoo vrt da bude u šumarku, ishod bi bio isti. Ako ti u isti koš stavljaš goniča u pravom smislu te reči, sa goničem koji pored istog nije prošao (eksterijer nema veze sa ovim), onda su tebi lovokradica i lovac jedna te ista osoba.
Sačuvana

nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #38 poslato: Септембар 23, 2016, 07:21:41 »

Pamticu, dok sam ziv, kad je u toku lova na fazana ispred mene izletela srna.U onom strahu, pocela je da udara u zicu od ogradjenog vocnjaka.U to vreme stize je ostrodlaki nemac, muzjak, krupan i jak k'o bik.Uhvatio je otpozadi i ona pade pored zice.Posto se sve to dogadjalo na 10-ak metara od mene-bio sam najblizi, vicu mi kolege:vadi noz!!Ja prisao srni-ker je drzi otpozadi, rezi, a ona me gleda-k'o sto pricaju, samo sto nezaplace.Meni se srce steglo, doslo mi u grlo!Ma rek'o ne mogu da koljem!U to pristizu i ostale kolege i ja svoj noz dajem prvom do mene:kolji ti, ja ne mogu!Noz je isao iz ruke u ruku i vratio se kod mene!Bilo nas je 9-orica.Onda vlasnik nemca ga nekako odvoji i mi po dogovoru se spremismo da pucamo, ako joj je ker pokidao stomak.Medjutim,za srecu, uhvatio ju je za spoljnji deo buta i pustismo je.Otisla k'o strela.Nikad to necu zaboraviti, a pogotovo te krupne, okrugle, crne k'o ugalj, oci.
Svi mi lovci jedemo srneci gulas...,pucamo na nju...,ali da je koljem k'o ovcu.Nema sanse!Verujte mi, bio mi je lep dan, da nemoze biti lepsi, a i lepo sam lovo.
Pozdrav,

Kos? Kako to da nisi reagovao na ovaj upis?  blink
Sačuvana

svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #39 poslato: Септембар 23, 2016, 09:08:49 »

Kos? Kako to da nisi reagovao na ovaj upis?  blink

Pa vidis Nidzo sta Nemac napravi nemoze da ne valja. Univezalan ker, pticar pa hvata srne u trku, sta ces lepse, a ne kao ti gonici sto znaju da bude samo zeca. Sta ce ti to kad samo zeca mozes da lovis.

Dobar pogled
Kos
Sačuvana
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #40 poslato: Септембар 23, 2016, 09:18:32 »

Eh... Pa kud nestade ona kreativnost kod tebe na koju smo navikli? Nemoj sada da nas razočaraš, taman je postalo zanimljivo.  beach
Sačuvana

svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #41 poslato: Септембар 23, 2016, 09:20:13 »

Pa vidis Nidzo sta Nemac napravi nemoze da ne valja. Univezalan ker, pticar pa hvata srne u trku, sta ces lepse, a ne kao ti gonici sto znaju da jure samo zeca. Sta ce ti to kad samo zeca mozes da lovis.

Dobar pogled
Kos
[/quote]

Vozikam se malo po terenu i kucam pa omasih rec.
Sačuvana
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #42 poslato: Септембар 23, 2016, 09:40:19 »

Večernja obuka goniča je vrlo važan deo na putu od šteneta do lovno upotrebljivog psa.  read
Sačuvana

svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #43 poslato: Септембар 23, 2016, 10:07:08 »

Večernja obuka goniča je vrlo važan deo na putu od šteneta do lovno upotrebljivog psa.  read

Ma kamo srece da je to. A balkanac ne zna ni po danu da ide sam nego mora zec da ga navodi. A da se vrati sam to malo teze. Moras da ga cekas 2 dana, a posle da ga traziz 3 dana i potrosis silne pare za telefon zivkajuci po okolnim selima da saznas dal ga je neko video. A on lezi negde u slami i digo sve cetiri uvis- ladi sape od silnog rasterivanja zecova.
Izgleda da ce smena da brzo prodje.
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #44 poslato: Септембар 23, 2016, 10:26:33 »

Dobrodošao nazad.  bb
Sačuvana