DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161364 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 17, 2019, 09:40:17
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: 375 H&H  (Pročitano 55729 puta)
dr.mita
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Mislimmmm, nisam ginekolog ali mogu pogledati!

« Odgovor #135 poslato: Фебруар 12, 2014, 10:32:58 »

Eh...iz licnog iskustva a pisali nemci...pisali o DS a pricamo o smesnom lovu srndaca sa 375...i onda JA pisem jedno, drugo trece..  rtfm  Za 22 godine nikad nisam lovio u zici, nego uvek u otvorenom...a od NG do danas sam se prosetao Jastrepcem, Tarom i Zlatarom, a za vikend cu verovatno malo do Radana..volem planinu, mada sam dosta lovio i kod drugara po Vojvodini..jel tako Sremac,a? A to pucanje na daleko...pa rekoh, volim da se trkam, pa se puca malo po takmicenjima raznih vrsta...lovackim i nelovackim. Kad zazimi, onda na zatvoreno-pa kratke prackice. No da ne zadevamo kavge, mada sam jako osetljiv na komentare o 9,3x62 a posebno na 243  nono
Ovde je tema 375, pa sam se osvrnuo na Vase o 9,3..
Ta vatra, žar i tako to...joj. To je kod svinja tolko retko...ali je razlika izmedju potrage od 50 metara i 500 metara.
Elem, da ponovim...9,3 se intenzivnije koristi zadnjih par godina, a 30-06 i 8x57, kao i 7x64 skoro ceo vek, tako da je poredjenje broja odstrela-poredjenje baba i zaba
Pravi pokazatelj je broj pucanih/ broj izgubljenih grla ili br. dopucavanih, pa za svaki kalibar posebno, pa se izvuku procenti uspesnosti...e onda vidis da je uspesnost 8x57 72% a 9,3x62 93%, al to opet treba da se cita, a ja to pricam iz prve ruke...
Vec sam naveo, da se vratim na 375, da je moj drug iz ekipe sa 5 metaka prosle sezone geknuo 5 svinja 120kg+ i sve su bile u 50m od nastrela...100%. Ja vido, nema sta!
A medved i afrika...pa samo sam hteo da kazem da to sto je 90% medveda ubiVeno sa 30-06, nije razlog da ja nisam sigurniji sa 450 niti je dokaz da je 30-06 uspesniji. Oni koji su tvrdili suprotno, pa shvatili grešku, verovatno nisu više medju nama. Tek da ne pricam o neuspešnima u africi...
A ako se pogledaju neki moji prethodni postovi, videćete da sam puno puta ponovio da prosečnom lovcu u Srbiji ne treba ništa više od 8x57...al to ne znači da nema boljih rešenja.
 pioneer
Sačuvana

ISTERUJEM ZLO,
UTERUJEM DOBRO!
NAJBOLJI NA FORUMU U 2013.PO OCENI ČLANOVA
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #136 poslato: Фебруар 12, 2014, 10:39:17 »

...ti doktore da se žališ u Strazburu  spiteful što ti nisu nadenuli ispod nicka NAJBOLJI NA FORUMU U 2013  biggrin 
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
hunter017
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Ситуација никад није била тако озбиљна као увек.

« Odgovor #137 poslato: Фебруар 12, 2014, 10:46:57 »

Mito ko je 'teo da shvati shvatice ko nije nikad i nece. Ja sam svatio iz prilozenog ,al mislim da je bolje tri puta brzo dotepavati no jednom puknuti. Oko etiku necemo da pricamo u srbiji.
Miko dobro su mu i tu dole stavili.
Sačuvana

Најкритичнија су у животу прва три минута!
А и последња три!
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #138 poslato: Фебруар 13, 2014, 07:07:10 »

Ni ovo nije baš gramatički, ali bar može da se razume.

Ono jeste da nema onih kvačica na "č" i "ć", ali samo to.
Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #139 poslato: Фебруар 13, 2014, 07:43:31 »

Dakle jos ovo da odgovorim i da zavrsim sa tim,hajde od kraja vaseg izlaganja da pocnem,a to je da se slazem da nasem prosecnom lovcu od navedenog 8x57 nije potreban drugi i naravno da ima i boljih resenja.Gosn MITO,vi ste poznati po tome sto nesto izvucete iz konteksta pa onda na vas jako sarkastican nacin opalite po toj osobi al ok,nije ni to problem nikakav,stalno pominjete neko citanje ili da neko procita sta je napisano,pa to se odnosi i na vas jer ja sam lepo i jasno napisao sta sam procitao a sta sam iz licnog iskustva doziveo al vi sve kako vama godi navodite,opet nema problema.Kako ste vi naveli da je vas drug iz ekipe sa pomenutim kalibrom zveknuo 5 komada i da je najdalje otislo 50m,ok,moja bliska osoba iz grupe je isto tako koknula 5 komada sa 7x57R, 4 su ostala na mestu jedno je otislo samo malo dalje jer je zbog brzine kretanja tj pucanja u skokovima losije pogodjeno,i sta sada to dokazuje,nista bas.Ja vam zelim da nastavite sa obilazenjem i ostalih nasih planina jer je tamo bas prijatan vazduh,stojim i dalje iza toga da VI preskacete teme kako je vama zgodno al ok opet,sto se mene tice nisam takva osoba da kako kazete zadevamo kavge jer nema potrebe sa tim naravno,vi ste opet ponavljam jako edukovani sa balistikom a pre svega sa interesantnim i zabavnim nacinom koriscenja reci tako da priznajem(nije me to sramota)nemogu u tome vama da pariram i nemem ni takvu nameru,nisam ni jednom koliko se secam pomenuo nesto lose o 9,3x62 jer nema sta o njemu lose ni da se kaze,samo sam rekao i iza toga stojim da je to po meni prejak kalibar,a na svoje misljenje imam pravo.Za 243 imam samo reci hvale jer sam sa njim lovio i znam kakav je a odlican je i jedan od najboljih kalibra za srnecu divljac i predatore.Na kraju samo jos da napomenem da me jako zasmejavaju ovi kako ih ja nazivam tj vasa prateca kompozicija  sarcastic,jer bilo sta i o kojoj temi vi nesto da kazete pojavljuju se oni sa svojim preglupim upadicama,ja mislim da kazete nesto lose i za njih oni to ne bi ni primetili nego bi sami sebe nastavili da zezaju,jer pokusavaju uz vas da budu primeceni al dzaba im to.Ovo se neodnosi na MIKU i CRNOG naravno,pozdrav od mene  drinks
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
dr.mita
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #140 poslato: Фебруар 13, 2014, 08:09:52 »

koknula 5 komada sa 7x57R, 4 su ostala na mestu jedno je otislo samo malo dalje jer je zbog brzine kretanja tj pucanja u skokovima losije pogodjeno,
I svi su bili 120kg+?
Znaci, ostalo se slazemo...osim...
ako ne shvatim kao uvredu ono PRATECA KOMPOZICIJA?!!
Ispade da sam ja lokomotiva, majku mu Bozju  locomotive, a oni men od pozadi...jel
Sačuvana

ISTERUJEM ZLO,
UTERUJEM DOBRO!
Bogi
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

произвођач вабилица

WWW E-mail
« Odgovor #141 poslato: Фебруар 13, 2014, 08:28:29 »

......stalno pominjete neko citanje ili da neko procita sta je napisano,pa to se odnosi i na vas jer ja sam lepo i jasno napisao sta sam procitao a sta sam iz licnog iskustva doziveo al vi sve kako vama godi navodite,opet nema problema.Kako ste vi naveli da je vas drug iz ekipe sa pomenutim kalibrom zveknuo 5 komada i da je najdalje otislo 50m,ok,moja bliska osoba iz grupe je isto tako koknula 5 komada sa 7x57R, 4 su ostala na mestu jedno je otislo samo malo dalje jer je zbog brzine kretanja tj pucanja u skokovima losije pogodjeno,i sta sada to dokazuje,nista bas.
....... jer nema potrebe sa tim naravno,vi ste opet ponavljam jako edukovani sa balistikom a pre svega sa interesantnim i zabavnim nacinom koriscenja reci tako da priznajem,.........pozdrav od mene  drinks

Voleo bi da vidim i naucim da tako brzo prepunim prelamacu  hi
Sačuvana

Код мене можете у свако доба поручити вабилицу за:
ЛИСИЦУ,ПАТКУ,СРНДАЋА,ГУСКУ.....
franki
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #142 poslato: Фебруар 13, 2014, 10:52:44 »

I moj drugar je koknuo 5 kom(nazimad)od nekih 12 koliko je izaslo na njega, sa barom 30-06,pa sledeci lov trazi dvoje ,pa onda dvoje na mestu treceg nema i ode bar,sad kupuje 9,3.

Tacno je sve to sto kaze Mita, sa 9,3 lovi se od skora i nemoze se gledati koliko je odstreljeno svinja.Treba uzeti 9,3 i jos jedan srednji kalibar i pucati na isti broj DS pa onda sprovesti statistiku.
Sačuvana
dr.mita
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #143 poslato: Фебруар 13, 2014, 01:44:48 »

Voleo bi da vidim i naucim da tako brzo prepunim prelamacu  hi
Barune, i ti bi da mi se prikljucis u kompoziciju od pozadi,jel? Nije covek reko da su bili u coporu, vec da je pucao pet, mozda u pet izlazaka. I moj drugar je u pet izlazaka poubivo...a lepo ja kazem da treba da se cita...
Sačuvana

ISTERUJEM ZLO,
UTERUJEM DOBRO!
cile
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #144 poslato: Фебруар 13, 2014, 02:13:27 »

И ја сам за то да се што више чита и што чешће размењују искуства.
   Бојим се да мој друг Бориша (Профи Хантер) није пажљиво прочитао , што ме чуди јер само пар људи на форуму пишу препознатљивим стилом на коме би им позавидела и хер Жикина фрау Елза.
   Елем, Мита је лепо навео да прихвата сазнања од оних који имају практична искуства са тим великим калибрима. Ми који имамо мале бисмо требали да се уздржимо од коментара.

Користим ову прилику да поздравим своје другаре виноградаре и винаре који сутра славе Светог Трифуна и да им пожелим богат род у виноградима и добро вино у подрумима.
   Музичка жеља по вашем избору.
   Ебига  drinks
Sačuvana
dr.mita
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #145 poslato: Фебруар 13, 2014, 02:19:16 »

Ebiga  drinks
http://www.youtube.com/watch?v=VE0hrTpIQcU
Sačuvana

ISTERUJEM ZLO,
UTERUJEM DOBRO!
Max011
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

To sam ja samo me zeza komp...

« Odgovor #146 poslato: Фебруар 13, 2014, 03:44:43 »

Ispade da sam ja lokomotiva...

Barune, i ti bi da mi se prikljucis u kompoziciju od pozadi...

Ми који имамо мале...

Pa na sve ovo još i film s yutuba ,,Mali al* tehničar,,

MISLIM STVARNO ko o čemu baba o uštipcima !!!  lol
Sačuvana

Teško je prvih 100 godina...
goranče
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #147 poslato: Фебруар 21, 2014, 11:10:43 »

Rajko,malo sam istraživao. Owu radi Winchester- Browning korporacija, a radi se u Miroku japan. Nije italijanska kopija
http://www.winchesterguns.com/products/catalog/historic-detail.asp?family=002C&mid=534170
Prava puška po mom ukusu. Jeste teška,4,28kg ali 28 inča dugačka cev punog profila.
  Ja na ovo optiku nikad ne bih postavio, eventualno diopteri bi joj lepo legli.
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #148 poslato: Септембар 24, 2015, 06:02:48 »

Zna li neko kakav je 375hh na daljinama vecim od 200m.
Kakav je u odnosu na 338win.mag
Sačuvana
laufer223
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #149 poslato: Јануар 05, 2016, 10:34:48 »

Imajući dobre rezultate sa 9,3x62 moj prijatelj hoće bolje pa pređe na 375H&H. Municija južnoafrički PMP TM 17,5 grama.Prvi hitac na srnjaka na nekakvih 80 m u travi, srnjak odnese bukvalno raznesen dobrih 30 m. Nakon toga svinje na hranilici. Municija RWS TUG 19,5 grama. Čekamo da se dvije svinje preklope jer to je 375 i padaju oba od jednog hica. Svinje stokilaši. I konačno se preklope pade hitac i nastane tragikomična situacija. Druga svinja pade u vatri, a prva kroz koju je pogođena druga ode. I krvi, i krvi i nakon kilometra svinje nema i nikad je nismo našli. To bi značilo pre mala masa cilja i zrno se nije otvorilo, odnosno otvorilo se tek u drugoj svinji. Jelenska divljač odlazila je prosječno 30-50 m. Rezultati su bili nešto bolji sa ručno punjenom municijom sa zrnima od 15,2 grama, ali ta je vozila preko 900 m/s. Na preko 200 m rezultati na jelenskoj divljači su dobri, ali treba znati puknuti jer drastičan pad nastaje nakon 250 m. Uglavnom od trenutnog pada do bjega koji je u nekim situacijama isti kao i sa 308 Win. Da 375 H&H prolazi kroz žito i granje, prolazi, nisu točne tvrdnje da ne razbija divljač. Razbija i te kako. Da ide duboko, ide. Pogodak košute u prsa izlaz na butu, u utrobi kaša. Da li treba 375 H&H u lovišđtu, ako ne nameravate loviti afriku po mom mišljenju ne. Ako želimo tako snažan kalibar bolji izbor bio bi 9,3x64 koji već na 100 m daje više energije od 375 H&H a razantniji je. Što se tiče 338 Win. mag. u mojoj blizini su 2. Jedan je FN BAR sa cevi od 51 cm što je notorna glupost, no služi svrsi, a drugi je Sako sa cevi od 61 cm. Ovaj drugi radi čuda u lovištu. Za doček se koristi municija od 180 grena koja vozi 940 m/s a za lov pogonom 19,4 grama i svi zadovoljni. Prosječna univerzalna težina zrna je 250 grena 16,2 grama. To je fini kalibar za sve uvjete lova pogodan za daleke hice na 300 m. Razaranja mesa i krvni podljevi su izraženi u granicama 300 Win mag i 8x68S. U izboru između ova 3 navedena kalibra osobno bi izabrao 338 win. mag sa cevi od 61-65 cm.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: