DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161364 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 17, 2019, 09:32:38
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: ribolov na moru  (Pročitano 21464 puta)
mihailo
Junior
**
Van mreže Van mreže

« poslato: Јануар 12, 2011, 06:05:07 »

августовско јутро око 0515 часова у велебитском каналу на  живу лигњу на дубини од око 17м закачио се зубатац или цар 4,1 кг,неколико минута након мог улова и шураку се посрећило тако да су то јутро пала два комада.
шта да вам кажем претходна ноћ протекла у пецању лигања,спавање на чамцу нови галеб,текст је изашао у часопису риболов на јадрану број 09
Sačuvana
mihailo
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Јануар 15, 2011, 10:31:43 »

шта би са сликом?
Sačuvana
isa
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

najbolji na forumu u 2010.

« Odgovor #2 poslato: Јануар 16, 2011, 03:13:45 »

шта би са сликом?

Ja sam to htio pitati tebe ,ponovi
Sačuvana

isa
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Јануар 16, 2011, 03:51:01 »

Jedan dan u ribolovu sa isom

Jedna od  glavnih tehnika  lova ribe na moru  je lov  sa mrežom.Mreža je tradicionalan  ribarski alat koji je odhranio mnogo naraštaja a  moram priznati  i mene.Potakao sam iz tada poznate ribolovne porodice a ne kako bi vi mogli pomisliti ,iz lovačke.
Još kao mali morao sam pomoći i raditi oko mreža sa ocem , dok su druga djeca  niti  200 metara od mene igrala nogomet.Šta da vam kažem kao i svako djete volio sam loptu i nogomet ali izbora nije bilo.I tako sam se od malena  posvađao sa mrežom  što nije i najgore što se moglo dogoditi.Najgore je bilo , ne što smo  često lovili ribu  već što smo je često morali  i jesti.
Od tih vremena kada sam bio mali , nevolim baš jesti ribu a sada kada sam  malo veliki whistle,i dalje je nevolim jesti ali je  volim loviti.Nije da neću pojesti kada je svježa ,hoću  ali ako imam više izbora ,to neće sigureno biti riba.
Ribolov na moru ima veliki izbor alata za lov i praktično sam probao sve metode i alate i neke sam koristi dulje a neke kraće po svom izboru .Tako sam lovio puno raznim vrstama mreža , udicom  kako mi kažemo iz ruke,lovio sam štapom sa i bez mašinice,ostima pod umjetnom rasvjetom (feral ),samolovkama,parangalima  od 500 udica,vršama za ribu (žičane zamke raznih oblika ali najčešće u obliku srca),podvodnom puškom.
Najdulje sam poslije mreža lovio podvodnom puškom ,jedan vrlo lijep i dinamičan sport koji traži  vrhunsku psihofizičku spremu za neke dobre rezultate,dobro zdravlje i mladost.
J
Sačuvana

isa
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Јануар 16, 2011, 04:35:33 »

Ponovo mi je pobjegao post prije nego sam završio .Nastavljam.....
Ja sam posjedovao dobru psihofizičku kondiciju i  vladao sam dobro tom tehnikom ronjenja i lova podvodnom puškom ,imao potrebno znanje a na ruku mi je išlo što sam rođen i živio pokraj  vode ,cjeli život.More,jezera i rijeka ,sve mi je to u neposrednoj blizini.
Ali kada sam navršio 40 godina ,zapeo sam na onim uvjetima,zdravlje i mladost pa sam u nemogućnosti da to radim kako treba ,jednostavno morao prekinuti i tako ne ronim već tačno 10 godina.
Tada sam se ponovo vratio na ono prvo  sa čime sam počeo ,mreže i vrše.Sada je zabranjen  ribolov mrežama  na rijekama i jezerima  sa pravom jer ljudi nisu imali mjere.Posjedovali su kilometre mreža  ,stavljalli ih i dizali svaki dan i hvatali stotine kg  ribe koja je dolazila iz mora kroz rijeku i ulazila u jezera na mriješćenje.
Osobno, kada bi uhvatio 10 kg ribe nebi lovio  i po 10 -tak dana i nisam je nikada prodavao.Lovio sam je za sebe i onoliko kolike su bile moje osobne potrebe.
Sada nema  postavljanja  mreža  čak ni kada se voda tako podigne da ulazi u dvorišta.
Nesmijem  baciti tada mrežu ni u svoje  dvorište ,tako smo kažnjeni i mi koji smo lovili skromno  i gospodarili ulovom u maniru dobrog gospodara  kao i oni koji su vršili riblji genocid ulovima  tona ribe  neposredno prije mriješćenja.Tako su štete bile ogromne  i samo nas je spašavala priroda koja je davala  ipak bogato i izdašno  uprkos  odnosu ljudi prema njoj.Ta ludost od nas samih je ipak ispravljenja u vidu zabrane  ribolova i moralo je biti tako ili nikakao.

Sada se nemožemo ništa,osim gledati slike kada se to moglo. Evo tih slika,priroda je lijepa,odmor za dušu i tijelo , zdrava  i prirodna hrana,bilo jednom davno ...............

Sačuvana

isa
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Јануар 16, 2011, 04:43:35 »

To bi bilo to,slike sve govore ,pozdrav od ise drinks
Sačuvana

Nforce
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

LD "Stara Pazova"

WWW E-mail
« Odgovor #6 poslato: Јануар 16, 2011, 09:46:41 »

uf, al bih otresao jednog cipola a mozda i dva  blush2
Sačuvana

isa
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Јануар 16, 2011, 10:07:25 »

uf, al bih otresao jednog cipola a mozda i dva  blush2

Ja sam otresao  jednog cjelog i rep od drugog .Jedan i po cipal nosi najmanje jednu i pol  čašu crnog vina a da nebude zabune i mjerkanja  ,popio sam dvije čaše.Nije puno ali ja pijedm malo ali pijem   čisto vino bez vode.Što bi kvario lijepo vino sa nekom  vodom.Voda je vrag od nje mogu doći mnoge bolesti,bakterije,nečistoća,trovanje   pa voda u koljenima ,voda oko pluća i  šta bi ja rizikovao kada nemoram.Voda je dobra za  umivanje ,pranje ,tuširanje ali ne i za vino.
Sačuvana

sakal
Senior
Van mreže Van mreže

UMRO SAM ALI MI JOS NISU JAVILI!!!!

jurisicmb@hotmail.com
« Odgovor #8 poslato: Јануар 16, 2011, 10:33:09 »

od danas voda je proslost! drinks beach
Sačuvana
Montenegrin
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Фебруар 24, 2011, 10:56:26 »

REGINA DI MARE-Ovom prilikom napisat cu nesto o ribolovu na moru -tacnije pecanju kraljice mora-Orade.
Ko nije probao ne moze ni da zamisli o kakvom protivniku se radi-naravno kad je u pitanju sportski ribolov stapom i masinom .Sama tehnika nije mnogo slozena,slicna je saranskom ribolovu cekanjem, a i oprema je priblizna,kvalitet se naravno podrazumijeva.Treba odstraniti sve cinioce koji se odnose na opremu a koji mogu dovesti do gubitka ove plemenite i izuzetno kvalitetne ribe. Licno ,najvise volim podrucje Stoliva-Bokokotorski zaliv jer sam tamo imao i najvise uspjeha.Od mamaca moze se koristiti mnogo toga ali najvise se koristi lignja,skoljka,rakovi,cak i sir trapist .Mamac se moze postavljati klasicno na jednu udicu mada je sigurnije ici na podvez sa dvije kvalitetne udice pogotovu sa rakom,ako ide skoljka obavezan je i silikonski najlon za ucvrscivanje mamca. Orada moze udariti iznenada i u naletu odvuci mamac zato treba uvijek biti na oprezu-otvorene spulne i pustiti je a onda strahovito kontrirati jer nije ni malo laka za nabosti.Nekada prilazi sasvim lagano,polako uzima i ispituje mamac tako da u tom slucaju najvjerovatnije ne mozete nista.To najbolje znaju ronioci koji su je posmatrali prilikom uzimanja hrane.Kada je uhvacena ne predaje se lako i cesti su slucajevi skidanja uprkos svemu.
Pisao sam uopsteno,ukoliko neko na forumu ima iskustva volio bih da se ukljuci, da malo razmijenimo iskustva.

Pozdrav
Sačuvana
mihailo
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Фебруар 26, 2011, 03:03:11 »

ево поново слике
Монтенегрин,мислим да је међу најбољим мамцима у Боки је кањоч,бар сам ја имао највише успеха са њим, наравно ни други мамци нису за подцењивање.Мени је најинтересантније пецати паламиду и ципола који је прави мачак наравно једном удицом а не као што то раде са трокраком,кад их видим дође ми да поломим њихов штап ал од њихова леђа.
Sačuvana
Montenegrin
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Фебруар 26, 2011, 11:41:29 »

Svaka cast za fotografiju,postavicu i ja neke kad odem do KO,bas sam se danas nadmudrivao sa cipolima na Jazu-desna strana(do rijeke koja se uliva u more),bez uspjeha,nisu uzimali nista...bio jedan mali ugor koji je vracen nazad,Vrlo je lose zadnjih par dana kako sam obavijesten i na drugim mjestima.Ko voli lov murine i ugora nema boljih mjesta od Petrovca do Buljarice,takodje i oko ostrva kao i hotela AS.
Ipak,orada je nesto posebno,prije mjesec dan umalo nisam ostao bez stapa i masine zbog nesmotrenosti,dok sam reagovao bilo je kasno,e to je bio komad,cekas citav dan,deset sekundi nepaznje i kraj.Gdje obicno pecas?
Sačuvana
mihailo
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Фебруар 27, 2011, 01:11:06 »

Када сам у ЦГ пецам испред Тивта око СВ Марка и око Госпе некад под Крашиће,то је углавном лети кад дођем у тазбину жена ми је Тивћанка.Имам пасару 4,75м и томос 4,5 тако да немогу да се удаљавам много од краја.Ова два зубатца су пала летос у Велебитском каналу иначе ми шурак заљубљеник у риболов има добру барку галеб 6,75 сјајан чамац,погон ломбардини развије 18 чворова.
Где ловиш у Боки?
Sačuvana
Montenegrin
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Фебруар 27, 2011, 02:00:57 »

Pa i ja sam ogranicen gumenjakom od 3.7m i suzukijem od 5ks ali i wikendima tako da najvise vremena provodim u samom zalivu-potez od Stoliva prema okolini,medjutim posto par prijatelja aktivnije lovi u Petrovcu cesto sam i sa njima ali samo sportski.
Pored morskog zbog blizine Skadarskog jezera cesto sam i u lovu sarana-krapa(divljak) kako se u CG zove,inace je autohtona vrsta ,karakteristicna za skadarsko jezero. Vrlo lukav i tezak za savladati,pogotovu krupniji komadi.
Da ne dosadim bez slika,postavicu ih za par dana.
Sačuvana
Montenegrin
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Фебруар 28, 2011, 05:39:29 »

Evo i jednog ugora

Sačuvana
Stranice: [1] 2 3   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: