DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161433 poruka u 7285 tema- 6989 članova - Poslednji član: Zaboravljeni_lovac

Децембар 14, 2019, 01:26:33
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 36 37 [38]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Crvena Zastava > puske sacmarice  (Pročitano 292216 puta)
Pecha
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #555 poslato: Фебруар 02, 2016, 06:32:28 »

Greska. Unutrasnji precnik je ~1,6cm.
Sačuvana
acobp
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #556 poslato: Фебруар 04, 2016, 01:29:48 »

Treba to ipak precizno izmjeriti.
Kod kalibra 16 precnik duse cijevi je 16.8 mm s tim da to kod pojedinih proizvodjaca ide 16.8 do +0.4 mm.
Obicno na pocetku cijevi u predjelu kljuceva pise koji je precnik cijevi.
Odavno zastavine 16-ticu nisam drzao u ruci a cini mi se da su cijevi bile busene na 17mm.
Ako je precnik usta cijevi manji za oko 1mm onda se radi o punom coku, suzenje od oko 0.5 daje polucok.
Sačuvana
ris
Junior
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #557 poslato: Април 02, 2016, 10:50:26 »

pozdrav. interesuje me da li su zastavine položare kalibar 12 sa engleskim kundakom novije proizvodnje, i iz kog su perioda, kvaliteta, odokativno, ako neko ima saznanja..... hvala
Sačuvana

ηθική
Dulence
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #558 poslato: Август 26, 2016, 08:23:52 »

Pozdrav kolege, noj otac ima Belgijanku kupljena 70tih godina, nikad nije zatajila niti imala kvarova (njegova prica)... Mene  zanima da li vredi kupiti novu zastavinu polozaru kal 12? Vase misljenje?
Sačuvana

kalibar 12, jer ostali su za devojcice... Smiley
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #559 poslato: Август 26, 2016, 09:18:51 »

Pozdrav kolege, noj otac ima Belgijanku kupljena 70tih godina, nikad nije zatajila niti imala kvarova (njegova prica)... Mene  zanima da li vredi kupiti novu zastavinu polozaru kal 12? Vase misljenje?

Samo nemoj zastavinu ni polozaru ni bokericu, neznam koja je ruznija a ni glomaznija, lovi sa tom Belgijankom i uzivaj a kada mozes uzmi neku drugu pusku imas dosta veliki izbor, to ti je moj savet  drinks
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #560 poslato: Август 26, 2016, 09:26:35 »

Samo nemoj zastavinu ni polozaru ni bokericu, neznam koja je ruznija a ni glomaznija, lovi sa tom Belgijankom i uzivaj a kada mozes uzmi neku drugu pusku imas dosta veliki izbor, to ti je moj savet  drinks
Profi  good
Sačuvana
Dulence
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #561 poslato: Август 27, 2016, 10:29:19 »

ProfiHunter, hvala na savetu....
Imam u ponudi polovnu zastavinu polozaru, to nzm da li da uzimam ili novu... svi pricaju da ne valjaju... mozda odlucim i za neku hatsan, vrv poluautonat.... nije to tema sad ovde .... otici cemo predaleko...
Sačuvana

kalibar 12, jer ostali su za devojcice... Smiley
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #562 poslato: Август 28, 2016, 12:40:13 »

Kolko znam nove se vise ne proizvode.
Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #563 poslato: Август 28, 2016, 09:38:30 »

ProfiHunter, hvala na savetu....
Imam u ponudi polovnu zastavinu polozaru, to nzm da li da uzimam ili novu... svi pricaju da ne valjaju... mozda odlucim i za neku hatsan, vrv poluautonat.... nije to tema sad ovde .... otici cemo predaleko...

Ja je ne bih uzeo ni da mi neko pokloni  a kamoli da je kupim,te sto si naveo bolje uzmi ako  mozes a ako ne lovi sa Belgijankom i uzivaj  drinks
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #564 poslato: Август 28, 2016, 09:57:14 »

E, ja bih je uzeo, i hteo sam uzeti 16cal pre par jahre! Smiley Nepunih 3.2kg, sasvim OK za celodnevno vukljanje!

Imao sam godinama cal. 12, bila mi prva pushka, i jedino shto mi se desilo je bilo ispadanje prednje predjice, jerbo su se sherapitji odvili, i povremeno sam morao pritegnuti edan shraf na levoj strani glave.

Cevi tvrdo hromisane = potrebno nutarnje chishtjenje koliko i kod Rusa, tj. na kraju shezhone lova...

Ne okidati istu na prazno, i igle tje da traju dugo! Opruge mogu da se otpuste, da ne morate okidati na prazno - kada je pushka prelomljena, otkochite je, i SA POVUCHENIM OBARACHIMA je zatvorite...

Sasvim solidna pushka, u odnosu na boXericu!  hi
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
357magnum
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #565 poslato: Август 28, 2016, 08:40:18 »

Ja sam nasledio polozaru 12 napravljenu 84. Prvih 5-6 godina bila mi je jedina puska, lovio sam od prepelice do svinje. NIKAD nikakav problem nisam imao. I sad kad imam karabin i drugu pusku, koju sam nasledio, odnosno nisam imao potrebu da je kupujem, i dalje je kod mene i rado je nosim. Naravno uvek je okidam ovako kako sejtan kaze.

Kolega ima bokericu 12 kojoj sam menjao obe udarne igle koje nisu bile originalne.
Sačuvana

не признајем да ико воли лов више од мене.
Saša Uzon
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #566 poslato: Новембар 18, 2016, 12:56:13 »

Eto...Ja sam Saša i ponosni sam vlasnik "Belgijanke" S.N 2XXX (četvorocifren broj) i jedne M75 sa belom glavom kratkim cevima i engleskim kundakom..Belgijanka je u kalibru 16/65 čokirana 3/4 i pun a M75 pola i pun ćok kalibra 16/70...Obe nasledjene od pokojnog dede.
Do sada njih dve su ispalile više patrona negu su ovdašnji mrzitelji Zastavinih sačmarica i videli ukupno...
Belgijanku je deda silovao gurajući patrone 16/70 još od sredine 70-ih.Nikada ni jedna nije otvarana,nikada nikakav kvar nisam video na njima,nikada nisu slagale.Obe su u stanju i dan danas da ispucaju patron i skinu fazana na 50+ metara a Belgijanka i na 70+...Kada svi ostali u grupi ispucaju i isprangijaju obe ruske cevi ja jedan patron i puf ...pade fazan...
Ima li bolje od toga??I šta to na pušci može biti bolje od toga što te dve puške imaju??
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #567 poslato: Новембар 18, 2016, 01:07:27 »

Eto...Ja sam Saša i ponosni sam vlasnik "Belgijanke" S.N 2XXX (četvorocifren broj) i jedne M75 sa belom glavom kratkim cevima i engleskim kundakom..Belgijanka je u kalibru 16/65 čokirana 3/4 i pun a M75 pola i pun ćok kalibra 16/70...Obe nasledjene od pokojnog dede.
Do sada njih dve su ispalile više patrona negu su ovdašnji mrzitelji Zastavinih sačmarica i videli ukupno...
Belgijanku je deda silovao gurajući patrone 16/70 još od sredine 70-ih.Nikada ni jedna nije otvarana,nikada nikakav kvar nisam video na njima,nikada nisu slagale.Obe su u stanju i dan danas da ispucaju patron i skinu fazana na 50+ metara a Belgijanka i na 70+...Kada svi ostali u grupi ispucaju i isprangijaju obe ruske cevi ja jedan patron i puf ...pade fazan...
Ima li bolje od toga??I šta to na pušci može biti bolje od toga što te dve puške imaju??

Hmmm... Dragi kolega, za prvi upis mogao bi smanjiti malo ovo boldirato, ne bilo ti zapoveđeno?  hi
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
Saša Uzon
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #568 poslato: Новембар 18, 2016, 01:32:56 »

Nešto se pokarabasilo...Nisu softveri tako sigurni kao Zastavine položare...Nije namerno,izvinjavam se...

Saša, predstavi se u zato predvidjenoj rubrici  na naslovnoj strani foruma.
Takva su pravila.
Lorist team
Sačuvana
Zaboravljeni_lovac
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #569 poslato: Децембар 13, 2019, 11:39:09 »

Da i ja dam doprinos temi,moj deda koji je do pre 2 godine bio aktivni lovac od 1955. godine,sada vise ne, imao mozdani, od 1960 godine ima zastavinu polozatmru s tim da ne zna ni sam koji je model, ali sa obrazlinom na kundaku, od tada do 2017 ispucao bozju kisu metkova kojekakvih i domacih i stranih i rucno pravljenih, puska jedino dobila luft u glavi ostalo radilo ko podmazano, nikad nikakav problem
Ne znam koji je model on tvrdi da je radjena za americko trziste, sad pitanje da li je tacno...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 36 37 [38]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: