DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161393 poruka u 7277 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 05, 2019, 08:51:04
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumLoristLovni reviri (Urednik: swift)Vrhovi Krajista-juzne Srbije
Stranice: 1 ... 3 4 [5]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Vrhovi Krajista-juzne Srbije  (Pročitano 28723 puta)
Krle78
Junior
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #60 poslato: Октобар 11, 2012, 07:32:35 »

Neka tako i ostane, divlja i netaknuta BOLJE JE!!! Da i mi imamo nesto netaknuto!!!
Sačuvana
Krle78
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #61 poslato: Октобар 11, 2012, 07:33:39 »

Nije slucajno i ovo je nacin da se neko podstakne iz drzave i pokrene nesto pametno u ovim krajevima i u lovstvu i u drugim privrednim granama .Treba neko da shvati da je pusto oko milion hektara u bespucu i divljini...

Izvinite pogresno citiran post!
Sačuvana
Hemingway
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

elmarino019@gmail.com
« Odgovor #62 poslato: Октобар 11, 2012, 07:50:03 »

Niko nece da narusava netaknutu prirodu samo je treba dopuniti jelenskom divljaci do potencijalnih mogucnosti ,a ove krseve i pasnjake nebi bilo lose da krase divokoze ,mozda kozorozi  i ostala divljac koja bi sa jarebicom kamenjarkom imala pozitivan odnos u samom stanistu i opstanku vrsta...
Sačuvana
Hemingway
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

elmarino019@gmail.com
« Odgovor #63 poslato: Октобар 11, 2012, 08:02:50 »

Neka tako i ostane, divlja i netaknuta BOLJE JE!!! Da i mi imamo nesto netaknuto!!!

A sta to treba da tako ostane , netaknuto , da li to sto imate jelensku divljac  ,koja prelazi iz Bugarske i zivi na ovim planinama, a Vi da li je u Surdulici  imate u lovnoj osnovi , ili da li u Vranju postoji srneca divljac kao uzgojna vrsta sa kojom se gazduje , da li je evidentirano prisustvo medveda koji se krecu iz  Osogova i sa Vitose i Stare pl. u nasu teritoriju i jos mnogo drugih stvari koje treba da se taknu da ne bi ostale netaknute , a priroda ,planine i sume i pasnjaci sigurno nece biti narusene...
Sačuvana
sasaakatic
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #64 poslato: Октобар 11, 2012, 08:36:18 »

Kod nas je vrlo malo netaknute prirode,al je ,na zalost mnogo zapustene i puste.Bar ja tako mislim.
Sačuvana
Điđi
Početnik
*
Van mreže Van mreže

markovic.djidji@gmail.com
« Odgovor #65 poslato: Октобар 12, 2012, 06:44:01 »

Pre 10 dana sam bio na Čemerniku.Video sam jelena. I lava, i nikšićko. I jogurt Surdulički. I oko desetak ispaljenih patrona.Tri ekipe koje seku šumu... A, hteo sam samo da uživam u miru i tišini.
Sačuvana

VIŠE IZDRŽIM POD VODOM NEGO KOD KUĆE
Hemingway
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

elmarino019@gmail.com
« Odgovor #66 poslato: Октобар 12, 2012, 07:34:21 »

Ja mislim da bi na te vrhove trebalo nastaniti malo nacionalnih manjina iz VOJVODINE.Pa tek onda vrsiti naseljavanje divljaci u te prelepe terene.Jer ako se ne promeni nesto po pitanju ljudi,mentaliteta vecine i zakona svaki potez je uzaludan. good

Sačuvana
Hemingway
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

elmarino019@gmail.com
« Odgovor #67 poslato: Октобар 12, 2012, 07:37:47 »

Dovoljno je prof.Ristic Zoran ,kao zemljak Vranjanac da ode i odrzi slovo ,a uz njega i mi istocnjaci nekoliko edukativnih i moralnih saveta ,sa ukazivanjem na bolje sutra za  stabilizovanje stavova mentaliteta.A novi zakon je rekao svoje ustanovice Lovna-uzgojna podrucja ,a u okviru njih optimalne povrsine lovista kao adekvatne i produktivne  bioekoloske celine po povrsini za odredjene vrste divljaci.Kome ce ove povrsine pripasti  zavisi od organizovanosti i opredelenja clanstva ,kao i od vlasnistva ,da li ce se odredjeni kompleksi formirati kao buduce koncesijske celine posebne namene ili drustvena lovista .Sve u svemu ogromne povrsine opstina od 60,70, 80 ,90 i vise hiljada hektara moraju se uceliti i ustanoviti u manje produktivne celine - optimalna lovista u kojima ce se znati cime se gazduje i koliko i sta se dobija ...Bok..
Sačuvana
Hemingway
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

elmarino019@gmail.com
« Odgovor #68 poslato: Март 10, 2013, 01:35:05 »

Sa druge strane granice
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=uQA8lb5D1Xo&feature=endscreen
Sačuvana
hunter017
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Ситуација никад није била тако озбиљна као увек.

« Odgovor #69 poslato: Новембар 14, 2013, 03:07:31 »

Ovako to izgleda ovih dana... Sama granica sa BG. swoon
Sačuvana

Најкритичнија су у животу прва три минута!
А и последња три!
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #70 poslato: Новембар 14, 2013, 05:14:32 »

A sta to treba da tako ostane , netaknuto , da li to sto imate jelensku divljac  ,koja prelazi iz Bugarske i zivi na ovim planinama, a Vi da li je u Surdulici  imate u lovnoj osnovi , ili da li u Vranju postoji srneca divljac kao uzgojna vrsta sa kojom se gazduje , da li je evidentirano prisustvo medveda koji se krecu iz  Osogova i sa Vitose i Stare pl. u nasu teritoriju i jos mnogo drugih stvari koje treba da se taknu da ne bi ostale netaknute , a priroda ,planine i sume i pasnjaci sigurno nece biti narusene...
Da li postoji put.
Sačuvana

acalovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #71 poslato: Новембар 14, 2013, 07:13:42 »

Dobar grbavi!  hi
Sačuvana
StefanN
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #72 poslato: Март 06, 2014, 08:20:10 »

Lepo kolege,evo nekoliko slika sa pocetka prosle lovne sezone.

Ovo su vrhovi i padine Besne Kobile,tereni gde lovimo divlju svinju. hi

Datum na aparatu nije podesen,tako da se neko ne zbuni...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: