DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

159948 poruka u 7080 tema- 6844 članova - Poslednji član: RajkaT

Октобар 19, 2018, 02:28:53
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3 ... 10   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Lada Niva  (Pročitano 78339 puta)
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« poslato: Мај 27, 2008, 10:17:28 »

Posedujem jednu Ruskinju,stara 4 god,do sada samo potrosni materijal(ulje,filter itd)
U planu su nove spone.Nisam je bas davio u neke vode i blata,ali za sada nije ostala nigde(jedino moze ostati negde bez benzina Cheesy).
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Мај 27, 2008, 01:55:51 »

Imao sam Nivu 1.6, ali muku sam mučio sa diferencijalom i lošim majstorom, greškom mi stavio napred konusno tanjirasti sa jednim brojem zuba a nazad sa jednim zubom više i prilikom penjanja na nasip pokidam predni.
Onda sam je popravio i prodao. Dobro terensko vozilo ali za skromnije uslove terena. Mana: lično mislim da je motor preslab i da treba da ima bar 2.0 ccm. Zatim hlađenje loše, često se pregreva i dolazi do brzog propadanja motora i generalke, pošto se po terenu kreće polako u sporom hodu i kaiš za ventilator se sporo okreće i ne hladi dovoljno motor, trebali su neko drugo rešenje smisliti.
Posle sam imao Uaz, neprikosnoven klasičan terenac. Jako, jako neudoban ali prođe svuda. Čak sa 6 natovarenih divljih svinja kroz blato i šumu jedva je uspeo da se zaglavi, ali je jedan opasan Lovac i Drug uspeo da ga iščupa iz blata. Sada ima kolega Uaza i za lokalne potrebe je neprikosnoven, ali za neko dalje putovanje po ravnom idealnom putu, ne hvala.
Za ostale diskaverije, defendere, G klase nema se para.
Mislim da nije loš ni suzuki samuraj, klasa Lade Nive po prohodnosti ali mislim da mu je šasija mnogo jača i mnogo manji potrošač. Problem Skupi delovi.

Sačuvana
Kiza
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Мај 28, 2008, 11:21:25 »

Za nase uslove i finansijsku situaciju pravi izbor je lada niva.Daje i sluzi mnogo vise nego sto joj je cena ,mali je potrosac {uslovno} ,prodje svuda samo da ne nasedne,a po meni jedina je mana to sto nije komforna,cak i kad je troje u njoj nema dovoljno preglednosti. Na poslu vozim UAZ-a dizela sa prosecnom potrosnjom od oko 20 litara,jeste da moze u njega komotno da sednu i 5-rica,jeste da mogu u njega da se potrpaju i do 15 srndaca,nece nasesti nigde ni zaglaviti se ,ali posle par sati atrske voznje neznate koja vas kost vise boli,a dupe vam je utrnulo kao da ste dobili anesteziju. U ovogodisnjom lovu vozio sam Land Rover Vogue automatik ,ono je kao da ste u avionu , a u prici sa austrijancem o tome kako su dobra kola kaze mi da jesu ,ali da ce ih prodati za 25ooo evra ,a pre dve godine platio ih je 100000 evra,da sam imao te pare poslo bi ga kuci avionom ,a ja kupio tog dzipa {da je bio za jednu nulu jeftiniji } !
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Јун 16, 2008, 02:23:46 »

Ovde mnogi favorizuju Ladu nivu ,ali  Lada ima los menjas ,los motor, i nevidjeno je neudobna , ali kuda ona prodje mnogi udobni nece ,kada shvatis da ti nje nije zao da je maltretiras do besvesti ,kada uz to stavis da najskuplji kvar nije vise od 500e, a sve to upakovano u 8000e nov, Lada niva postaje jedan od najboljih lovackih automobila ako ne i najbolji.
Sačuvana
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Јун 16, 2008, 09:29:05 »

Bolje u njoj nego Auto peske!
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
SUMO
Gost
« Odgovor #5 poslato: Јун 18, 2008, 10:48:13 »

Ne favorizuje niko Nivu bez razloga. Menjac uopste nije los, ko promasi brzinu na Nivi.... Motori su vrlo solidni. Ova ``najnovija`` verzija koju ja imam ima servo skinut sa golfa IV (fabricki), dva ventilatora.....
A sto se tice goriva, imam jednog druga, nekad se zaboravi koliki mu je rezervoar Cheesy

* tr-sr 039.jpg (61.3 KB, 640x480 - pregledano 88 puta.)
Sačuvana
gardista
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Јун 24, 2008, 10:50:15 »

niva.
Sačuvana

cev je shipka kroz koju je provucena rupa...

www.adio.rs
HuntR
Gost
« Odgovor #7 poslato: Јул 01, 2008, 10:15:20 »

izvinite na ne lovackom ispadu ,davno sam cuo vozeci se u gradskom prevozu ovu recenicu: "Mile se vozio i sa Toj'tom i Nisanom al je niva najbolja najbolja,ne moŽ je nanisanit zoljom".mislim da je niva pravo terensko vozilo za nase terene.
Sačuvana
von Maksimilian
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Sve teče sve se menja...

« Odgovor #8 poslato: Јул 03, 2008, 08:47:12 »

Cena Nive 1.7i sa plindžom oko 9000e, Uaz 14200e, Goa dabl kab 16000e, Goa džip 18000e,Suzuki Džimni 17000e, Tojota Hajluks 25000epa na gore...  Grin Grin Grin uvek sam se divio vlasnicima skupih terenaca kako vešto skrivaju suzu u oku kad se para metalik farba o trnje i  tužnom pogledu amalina u perionici kad je dovezen neki šminkerski džip na sredjivanje posle lova!
e= ebiga evri
Sačuvana

Ako sve uradiš danas bićeš pod stresom ostavi nešto i za sutra...  Smiley лангзам абер зихер
Makedonski lovac
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Јул 08, 2008, 02:58:27 »

Ja sam za Lada Niva,ali nemam ja nikakvog terenca,idem sa mojim Yugom,a nagore se penjem pjesice pa makar trebao pjeshaciti 20 km.To je prav lov, a ne da se vozikas sa nekim dzipom po lovistu i pucati kroz prozor,bar ja tako mislim
Sačuvana
shaga
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Wild Boar

WWW E-mail
« Odgovor #10 poslato: Јул 08, 2008, 03:32:58 »

Ja sam za Lada Niva,ali nemam ja nikakvog terenca,idem sa mojim Yugom,a nagore se penjem pjesice pa makar trebao pjeshaciti 20 km.To je prav lov, a ne da se vozikas sa nekim dzipom po lovistu i pucati kroz prozor,bar ja tako mislim
Donekle si mozda i u pravu ali volio bi da jednom svratis da vidis terene na kojima ja lovim (nepregledni kamenjari) tesko da bi igdje stigao bez vizila ako mislis da lovis.
I zasto trositi toliko energje (20 km) uzaludno.......bolje je upotrebiti kada bude potrebno.......Naravno voznja terencom do mjesta gdje zelim doci ne podrazumjeva pucanje kroz prozor........mislim da si malo naduvao pricu u tom djelu Angry
Sačuvana

A u ruke Mandusica Vuka bice svaka puska ubojita
http://www.youtube.com/watch?v=Qpi-3qM6rj4
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Август 27, 2008, 01:51:38 »

Bogami ovde i pored dobrih predi spozicija, moze pomoci samo Belarus i dugacka Sajla.

Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Domuz
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Септембар 12, 2008, 12:24:33 »

Moj stari drži Nivu jedno 15g. i sa pravim gumama nema terena da ga niva ne svlada. E pa kad ga uporedimo sa Suzuki Vitarom ili Suzuki Jimmy, japanac ima strahovito mali prtljažnik-jedva da ti puška stane (pa se poslije pitaš, kamo sad staviti plijen i kerove).

Lp
Sačuvana
CROhunter
Početnik
*
Van mreže Van mreže

lovimo što više odstreljujmo što manje

« Odgovor #13 poslato: Септембар 12, 2008, 09:02:07 »

Vječna tema, zar ne?  Cheesy
Upravo to što je par ljudi već reklo-ma nije niva najbolja, al kad ju novu kupiš za 7000-8000€ ili polovnu za 3000€ e pa onda ti nekako postane najbolja...  Smiley
Dijelovi jeftini,a voziš kultni auto-pa gdje to ima? Da ne znam da je tako rekao bi utopija!  Grin
S nivama (iz tatine tvrtke) prodjoh puno i bez zamjerke sam!
Ova na slici je s cestovnim gumama pa...  Undecided
Još nešto... Vozio sam LR novog, 2007.god (na slici) po Gorskom kotaru i strašno me smeta "preljevi" položaj vozača! Ne znam jel tako i na starijim modelima, al...
Lijeva ruka odmah uz vrata, kvačilo tik uz lijevi rub tako da nema odmorišta za nogu, a mjesta između vozača i suvozača ko u priči!
Jel nikom to ne smeta?  Huh?
ps- inače imam (tata) kiu sportage (neću je komentirati  Grin)

Sačuvana
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Септембар 13, 2008, 11:08:10 »

Grubo orudje za grube radove,bitno da ne staje tamo gde netreba Wink.
Plus svi delovi po prihvatljivim cenama.
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Stranice: [1] 2 3 ... 10   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: