DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161395 poruka u 7277 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 06, 2019, 06:36:52
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3 ... 6   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Perfektno doradjeni karabini i sacmare  (Pročitano 66668 puta)
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

swift

« poslato: Децембар 21, 2010, 08:44:40 »

Postovani,

Mnogi imaju ili poznaju one koji imaju vrhinsko doradjene karabine, sacmare, kombinacije.
Ovaj forum je namenjen za predstavljanje takvog oruzja.Oruzja koja su kod nas.

Takodje, mnogi od nas su zapoceli svoje projekte prepravki i dorada koje ce utkati dusui vrednost buducim ljubimcima. Naravno, to je proces i on se moze komentarima i slikama podeliti sa ostalim clanovima.

Voleo bi da se ovde predstavlja oruzije iz Srbije /nasi vlasnici/, karabini i puske ponosnih vlasnika /ne mora se otkrivati izvor/ i naravno, zahvati na ulepsavanju koji su radjeni u Srbiji. Daleko od toga da vlasnik ne moze predstaviti neki ferlaski rad,ili lux verzije poznatih puskarskih firmi...ali je caka da je ta puska u nasoj zemlji ili da je vlasnik nas covek... Zato su nepotrebni linkovi ili slike neceg sto se predstavlja na internetu, aukcijskim kucama i sl. Znaci, samo da ima veze sa nama..

Dakle,
forum je otvoren, pa ko ima, ili zna neku lepoticu ili lepotana, neka izvoli hi
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #1 poslato: Децембар 22, 2010, 05:20:30 »

Nije u "nasoj" zemlji ali ce biti u mom sefu
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
Đomla
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Децембар 22, 2010, 09:38:10 »

Nije u "nasoj" zemlji ali ce biti u mom sefu

Ry - од чега је сачињен кундак Huh??
Sačuvana

Tata i ja bi ovo radio !!
I tata bi sine !!!
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #3 poslato: Децембар 22, 2010, 09:58:40 »

Ovo su slike sa net-a ali ovako nesta zelim da kompletiram jednog dana. Kundak je od laminiranog drveta. Radi ga mr. Frank Moreo inace specijalista za Savage puske.

Vlasnik puske kaze da ga je farbanje kundaka kostalo vise nego kuciste i zatvarac

Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
Đomla
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Децембар 22, 2010, 11:10:28 »

Мени изгледа као да је од стакла, лијеп рад  good
Sačuvana

Tata i ja bi ovo radio !!
I tata bi sine !!!
STANA
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Децембар 22, 2010, 11:51:04 »

a moze da posluzi i kao veslo  lol (sala)
 agree u svakom slucaju je jako impresivno i svakako da bi mnogi od nas voleli tako nesto u sefu...koliko para to izadje?
Sačuvana
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #6 poslato: Децембар 22, 2010, 12:11:34 »

Ovo je obojeno kao automobil... iste boje, air brush detalji...prelakirano epoxy lakom... nije uopste tesko izvesti, većina autolakirera to moze da uradi... thank_you
Sačuvana

swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #7 poslato: Децембар 22, 2010, 02:51:45 »

8x57 Zastava, slike sve govore. Radjen kod majstora u Kragujevcu i Beogradu

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Sačuvana

rimless
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Децембар 22, 2010, 05:34:19 »

Veoma fino,Swift hi .Skrol gravura je bas dobra kao i kruna od zlata.Interesuje me da li je drska zatvaraca od Zastave,ili R. pa varen.O nekoj eventualnoj mani,kada bih imao u rukama.
Sačuvana
NeLe001
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Децембар 22, 2010, 05:52:33 »

Прелепа пушка.  give_heart
Sačuvana

swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #10 poslato: Децембар 22, 2010, 06:30:12 »

Veoma fino,Swift hi .Skrol gravura je bas dobra kao i kruna od zlata.Interesuje me da li je drska zatvaraca od Zastave,ili R. pa varen.O nekoj eventualnoj mani,kada bih imao u rukama.

Secena original pa zavarena ova u engleskom stilu.
Generalno, zanatska dorada je jako dobra, potrebno je jos da se ispoliraju nisani da se naglasi gravura i da se prstenovi optike izgraviraju.Da, i pozlata obaraca je u planu. Ima puno rada, potrebno je zavrsiti jos ovo malo i skoro savrseno.

Po meni,
ne uklapa se u koncepciju ovaj engleski stil rucice zatvaraca kad je sve u Svabskom stilu. Da je moja, dobila bi Manlicher rucicu.Da se isprati delimicni stil.
No, to je stvar ukusa, ne zamerite na moju upadicu. Jer je sam vlasnik prilagodio svojoj viziji a ne nekim stilskim pravilima. Ovde je i vreme izrade ucinilo svoje. Oduzilo se i u takvim situacijama vlasnik pocinje da pravi kompromis, izgubi ritam, dosade majstori, ide linijom manjeg otpora....

No, i bez moje upadice hi
Sačuvana

BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Децембар 22, 2010, 06:32:54 »

Svele, lepa puska.

Slazem se sa tobom za rucicu zatvaraca, ali je se ostalo OK..

Najveci problem kod ovakvih projekata je reme potrebno da se do njih dodje. U pitanju su ne meseci, nego godine koje su potrebne za zavrsavanje jedne ovakve price..

Trenutno sam na pocetku jedne, koja ce nesto krace trajati posto gravuru ne volim na oruzju, ali i ostatak ce uzeti recimo do polovine sledece godine..
Sačuvana
rimless
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Децембар 22, 2010, 09:14:15 »

Slazem se .Nije lako biti konzistentan,sto se tice stila.Moje generalno misljenje je da tre- ba poceti jednostavno.Ne znam koja je ovo gospodinu puska po redu.Stilovi su izmesani,sa ovakvom rucicom ide mehanicki nisan.E,sad covek pravi po svom cefu,ima pravo na svoj ukus,on placa.Kada se napravi ovakvo remek delo treba se prvo zadrzati na pozitivnim.To su komponente od R.,dobar kundak-drvo i odlicna gravura.Samo velik majstor(i) moze(gu) da urade nesto ovog kvaliteta.Nisam znao da Srbija ima ovakvih majstora.Nisam do sada video nista na ovom nivou.Bravo.E,da li bih Ja nesto uradio drugacije, cak i sa istim majstorima,pa verovatno.Ali vaznije je da svi odamo priznanje vlasniku i majstoru.Sada nam jos reci svotu koja je asocirana sa ovom napravom.Ne znam da li da racunas  i benzin,kafanske racune i zivce...Tek otprilike koliko to da se uradi uzme vremena i para.Mozda nekome to nije vazno,ali meni jeste.Onda mogu to da kategorisem,a bez tih podataka nekako kao da visi u vazduhu.Pozdrav...
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #13 poslato: Децембар 22, 2010, 11:22:46 »

Hmm, da...Mozda je sramota sto sam potrazio nesto sto mi je zasmetalo.

Koliko to kosta. Iskreno ne znam. Mogu da nagadjam. Iz pristojnosti nisam pitao. Vise sam gledao u lep primerak karabina. Po mojim procenama cifra bi mogla da prelazi 2000 evropljana. Mozda gresim, mozda i jeftinije ali sam ugrubo iskalkulisao trzisne cene.
A gorivo, kafanica, odvojeni zivot... spiteful Ko ga zna..mozda i vise.

Sve i da sam u pravu, ni to nije prema Zapadnim cenama neka cifra. Tamo bi bila dosta veca.
Skup radni sat majstora.
Sačuvana

BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Децембар 23, 2010, 12:31:50 »

Mnogo vise kosta kao u ovom slucaju kada se luta okolo.. Pa se neke stvari rade vise puta.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 6   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: