DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161395 poruka u 7277 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 07, 2019, 03:01:47
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Perfektno doradjeni karabini i sacmare  (Pročitano 66682 puta)
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #45 poslato: Јануар 01, 2011, 09:01:46 »

Po meni greota čekirati...ovako mi se više sviđa

Sale, skoro da se slazem.. Medjutim, na engleskom ravnom kundaku, obavezno je graviranje vrata. Inace nista ne drzi ruku. Pogotovu na ovakvom drvetu, gde se cak ni prelaz ruke preko drveta ne cuje. Drvo se finisira do finoce 2500, a onda se dodatno polira.

Nalazim se u slicnoj dilemi. Sredjujem pusku za sebe, talpa od koje se pravi kundak je izuzteno zanimljiva i gusta, tako da ce finis da bude skoro savrsen. Definitivno sam siguran da ce rukohvat biti cekiran, i to dosta gust, ostaje jedino pitanje potkundaka. Dok ne vidim sta ce da izadje iz drveta, ne znam da li ce biti cekiran.

I sam kvalitet drveta jako utice na cekiranje. Gust cekiranje nikada ne moze da ima ostra ivice, i da bude savrseno na 99% drveta koje se nalzai na kundacima koje vidjamo. Samo vrlo dobar orah moze da izgleda kako treba sa 24 i 28 LPI..
Sačuvana
virus
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #46 poslato: Јануар 01, 2011, 10:19:30 »

BR  zahvaljujem , i potpuno se slazem da nasim majstorima  fali dosta pedantnosti finisa i stila .A slazem se da je na ovim fotografijama  prezntovana umetnost ne neka kalasika .
         Radijo mi majstor ili da kazem zvani majstor neke gravure sve to nije to ako neke stvari pogledamo bolje a vazi za jednog naj u Srbiji .<pa sam zbogtoga potrazijo adekvatan kontakt hvala jos jednom. hi
Sačuvana

lovac - prirodnjak
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #47 poslato: Јануар 01, 2011, 10:30:00 »

Jako dobro znam taj to nije to osecaj. Ima tu od nece vlasnik da primeti, preko ma ko ga sisa, ali i toka da se vlasniku ispunjavaju sve zelje ma koliko one ne mogle da se uklope. Ali ima i toga da su vlasnici neinformisani, i n shvataju kako se takve stvari rade, i koliko slobode mora da se ostavi majstoru. Kao i da nije svaki majstor za sve motive.

KOd nas je jos manje slucj da se sve vrlo precizno izdefinise na pocetku, a i da se obe strane pridrzavaju dogovorenog do u slov. Ni bez toga nema svrhe ni pocinjati.

. Jesli li raspolozen da postavis koju sliku? I ono sa cim si nezadovoljan itekako moze da pomogne ostalim clanovima foruma.
Sačuvana
Natureman
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #48 poslato: Јануар 01, 2011, 11:53:33 »

Evo nesto veoma zanimljivo...mnogo lepe puskice... Pogledajte necete se pokajati.. biggrin

http://www.shotgunworld.com/bbs/viewtopic.php?t=165371
Sačuvana
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #49 poslato: Јануар 02, 2011, 12:41:59 »

стварно је све ово прелепо.  hi
занима ме како се то одржава, чисти, користе ли уопште они те пушке за лов....?
Sačuvana

Нема живота пре кафе
virus
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #50 poslato: Јануар 02, 2011, 06:53:50 »

Evo nekoliko fotografija vec su vidjene na forumu .
 Prva stvar ,gravura nije gravura ako covek zeli da ispuni svako mesto gde je gravirao u ovom slucaju poklopac magacina na ne adekvatan nacin i resenje ; prekinuti motivi simetrika koju je sam majstor postavijo a nije ispostovao svoje ,takav rad dolazi do nejasnoce sta se htelo i nezna se vise sta je prvi plan a sta drugi sto kod ovih stvari treba samo da upada u oci .
Nakivanje zlata koje pocinje da ispada ne adekvatna dubina ;vidi se u gornjem delu poklopca , po obodu linije pokrivene ne ista debljina razmak jelen pipa obode ovog peizaza kako ga vec majstor nazvao .
 Naprimer u ovom slucaju dogovor je bijo sve gravirati sem naravno cevi vidite na slikama sta je uradjeno polovina nosaca ili bolje receno samo poklopci gde je majstor i to znalacki odbijo jer posto je magnum u pitanju nesme da se gravira pokidace nosace .
Smirglanje brusenje i poliranje ivica je majstor ignorisao kao i njegove kolege u zastavi a odradijo navodno karabin u zlatu .
  A pasovanje kundaka da i ne govorim sve klima .Pa sam zamolijo naseg druga Pedju da odradi jedan beding da se to sve malo utegne .
  Ima tu jos milijon stvari icicemo postepeno.
Kolege pazite na ono, bla bla bla  sve se obecava dok se ne zaglibite e posle problem.  Meni u ovom slucaju puske nije zao jer nije skupa za vreme izgubljeno me boli dusa . 
Ovo mi je samo probna stvar gde sam i stao i tesko ce me neko ovde prevariti da radim na necemu skupljem i kvalitetnijem.
 Majstori koji samo vide pare a ne stoje do nekog zanatskog stava treba izbegavati u vecem luku ,sve ce oni da urade pa makar izbusili i cev da posade tu neki cvet da bi vam udovoljili neki prestiz i da ste unikatni to nema vise niko samo vi .
A na isti nacin ispred vas obradijo jos njih nekoliko .
 Jer uvek mi  pustamo vodu ovi sa zapada su glupi ,ovako je bolje i kako ja kazem jer ce  mi biti lakse da uzmem novac.       
Sačuvana

lovac - prirodnjak
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #51 poslato: Јануар 02, 2011, 11:01:23 »

стварно је све ово прелепо.  hi
занима ме како се то одржава, чисти, користе ли уопште они те пушке за лов....?

Aco, naravno da se koriste. Sto se odrzavanja tice, nanuljena krpica na metalnim delovima, i disciplina. Ciscenje svaki puta kada je prilika za tako nesto. Kum ima Kerkela 303e koji ima preko 30 godina, i ni traga korozije na kompletno graviranoj glavi. Samo je poptuno posvecen ciscenju, kao i njegov otac.

Recimo, meni su vrhunac lepote u lovackim puskama Spansek AYA puske. I itekako bih je nosio u lov.
Sačuvana
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #52 poslato: Јануар 02, 2011, 11:11:53 »

ма носио би је и ја biggrin
ако се огребе гравура јел то може да се поправи?
Sačuvana

Нема живота пре кафе
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #53 poslato: Јануар 02, 2011, 06:43:33 »

Ne koristis tu pusku za sklanjanje bodljikave zice, a sve ostal je lepo secanje na lo. Ogrebotine su jedan d razloga zast sam protv bilo kakvog duboreza na kundaku osim ckiranja.
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #54 poslato: Јануар 02, 2011, 08:53:06 »

Da nastavim sa predstavljanjem sledeceg
karabina doradjenog u Srbiji.

U osnovi je Zastava M-70 u cal 6.5x57
Vlasnik sa Novog Beograda.Doradjivan oko 1.5 godinu.
Radjena u Zemunu i Kragujevcu.Drvo je iz Srbije sa padina Boljevca.
Orah koji je sluzio da se podupire taraba.Neko je od ovakvog oraha
pravio ste****te u kuci a ovo ostalo na pilani.

Pa pogledajte sledece fotke.
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #55 poslato: Јануар 02, 2011, 08:59:08 »

Pocinjemo sa izgledom sanduka i zlatnim inkrustacijama.
Spojnica sa kocnicom je kupljena kod Recknagela.
Sačuvana

swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #56 poslato: Јануар 03, 2011, 12:03:30 »

Ceo izgled, figura...da se stekne utisak.
Crni delovi na drvetu su od ebonovine.
Sačuvana

swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #57 poslato: Јануар 03, 2011, 12:43:58 »

Sačuvana