Cokovi na sacmaricama

<< < (4/23) > >>

vlada.lovac:
Na testu su korišćena 4 različita čoka sa istom municijom, IC,M,F i na kraju Turkey.
Ja sam to isto probao iz svog Benelli na daljini od 30m, najpre sačmom 3mm, pa 4,5mm i na kraju 8,5mm, par godina pre toga to isto sam radio iz bok. Marocchi, kako se čok sužavao tako je i snop sačme bio gušći, bez obzira na krupnoću sačme, to važi i za krupnu sačmu 8,5mm, a za krupnu sačmu teorija kaže drugo

vlada.lovac:
A da, zaboravio sam ono glavno, sva municija osim 8,5mm je bila sa plastičnim čepom i čašicom

stalcer:
moje misljenje je da cokovi imaju prednost sa sitnijom sacmom a za krupnom mislim da cilindar ima polji efekat

swift:
Citat: vlada.lovac  Децембар 07, 2010, 10:03:53

Na testu su korišćena 4 različita čoka sa istom municijom, IC,M,F i na kraju Turkey.
Ja sam to isto probao iz svog Benelli na daljini od 30m, najpre sačmom 3mm, pa 4,5mm i na kraju 8,5mm, par godina pre toga to isto sam radio iz bok. Marocchi, kako se čok sužavao tako je i snop sačme bio gušći, bez obzira na krupnoću sačme, to važi i za krupnu sačmu 8,5mm, a za krupnu sačmu teorija kaže drugo

Hmmm, pa ti si fenomen.
Bolje radi '3 u red' iz punog coka nego cilindra.?

A jesili merio/brojao, broj perifernih kuglica kod krupne sacme koliko je u fi 50cm na 30 met. a koliko je vani/van kruga od 50 cm/ sa tom sacmom od 4.5 mm. Pola u krugu, pola vani.

BR:
Pre nekoliko godina jedan nas poznati prfesionalni balisticar je radio test uticaja cokova na sacmeni patron kompletiran sa razlicitim cokovima. Sve u svemu, iz razlicitih pusaka je ispaljeno nekoliko hiljada patrona, a onda su se brojali pogotci u individalnoj meti os svakog patrona.

Rezultat na kraju.. Porazavajuci. Nema nikakvog statistickog dokaza o uticaju coka na patron sa korpicom. Razlike od 2-3% u gustini posipa mogu da budu i statisticke anomalije, pre svega zat sto se krecu u oba pravca.

Zakljucak celog testa na kraju.. Cok nema nikakvog uticaja na posip patrone sa prailno izabranom korpicom..

Nadam se da ne treba da ispalimo novih 5-6000 patrna da bi dokazali isto.

Jedini cok koji ima uticaj ne moze da se nabavi kod nas.. A njegov posip je ultra uzak, i za nase uslove lova ne sluzi nicemU. a jednako radi na svim krupnocama sacme cak i 00

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana