DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

159350 poruka u 7027 tema- 6819 članova - Poslednji član: Lovac u čeki

Јул 20, 2018, 07:36:40
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 24   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Sakal > Stetocina ili ne?  (Pročitano 103088 puta)
dario
Junior
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

dario_ili@hotmail.com dario16062003@yahoo.com
« Odgovor #30 poslato: Јануар 24, 2009, 03:57:50 »

Najvise o sakalima mogu vam reci ljudi iz lu"veliko gradiste" jer se vec neku godinu kod njih vrsi istrazivanje o njemu.To radi jedan tip sa bioloskog fakulteta.
Skoro svakog sakala koji je odstreljen tamo on je premeravao,secirao,itd i sve to analizirao.Neke zive hvatali i obelezavali itd.Zadnji put kada sam bio tamo trebalo je da se pojavi i film o tome,pa ko ce znati vise o sakalu nego oni!
Sačuvana
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« Odgovor #31 poslato: Јануар 24, 2009, 10:38:35 »

Mozda zna samo par Pojedinaca?
Ljudi koji love Sakala i koje interesuje sve u vezi ovog Predatora.
Mislim da Gradistanci nisu jedini koji imaju Sakala, ima ga ceo Branicevski Region i sire.
A tu spada jos i Pozarevac i celo Pomoravlje.
Poznajem grupu koja je odstrelila preko 100 primerka(sakala) i do sada nisu naisli na primerak tezi od 16 kg.
A ovamo se provlacile price o tezini od 25-35kg,fantazija Pojedinaca.
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #32 poslato: Јануар 24, 2009, 03:21:53 »

Mozda zna samo par Pojedinaca?
Ljudi koji love Sakala i koje interesuje sve u vezi ovog Predatora.
Mislim da Gradistanci nisu jedini koji imaju Sakala, ima ga ceo Branicevski Region i sire.
A tu spada jos i Pozarevac i celo Pomoravlje.
Poznajem grupu koja je odstrelila preko 100 primerka(sakala) i do sada nisu naisli na primerak tezi od 16 kg.
A ovamo se provlacile price o tezini od 25-35kg,fantazija Pojedinaca.

A ne, nije bas tako Gago...

Ja sam imao od 17.19 i22 kg i najveci 23.7 kg..
Zavisi od erije gde zivi.Ovo su Sremski Cheesy
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #33 poslato: Јануар 24, 2009, 03:27:16 »

Ali to je opet manje od 25kg Cheesy.
Razlika od 1,3kg Wink.
Ovi nasi ovamo su mrsavi.
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
kaludra
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #34 poslato: Јануар 24, 2009, 03:59:21 »

sviletovi nisu rucali ni vecerali (tu dodaj bar 2,5 kile)
pa jos kad su ga videli onda su se usr**li od straa (i tu dodaj jos kilo)
i eto ti preko dvaes pet Grin
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #35 poslato: Јануар 24, 2009, 10:22:03 »

sviletovi nisu rucali ni vecerali (tu dodaj bar 2,5 kile)
pa jos kad su ga videli onda su se usr**li od straa (i tu dodaj jos kilo)
i eto ti preko dvaes pet Grin

Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy

U Karlovcicu, u Sremu su odstrelili jednog 2006, uleto,meren preko 28 kg.
Dva dana je visio ispred LD dok nije poceo da se oseca.
King Size. Odstreljen dok su cekali svinje.Lovci iz okolnih sela
su dolazili da ga vide.

Niko da se seti da otkuva trofej.
Sačuvana

Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #36 poslato: Јануар 26, 2009, 08:13:06 »

U subotu uveče dok smo čekali divlje svinje u mom lovnom reviru prvi put je registrovan Šakal. Potez jedna ogromna trska ribnik, prvo se oglasio od moje čeke na oko 100m kratkim i bučnim auu, pa ponovo auu, au, da bi zatim nakon nekoliko minuta uzastopno jezivo zavijao da vam to jednostavno ne mogu opisati. Sećam se Swile mi je jednom prilikom opisivao nekoliko načina oglašavanja Šakala, to je to. Zanimljivo je da se kretao trskom, došao blizu na 50m od mene, i podigao i noći nekoliko puta fazane i neke ptičice koje su spavale u trsci i uznemireno se dizale. Takođe kada je god zavijao psi domara na lovačkom domu udaljenom oko 1km su besomučno lajali i taman se umire, Šakal počne da zavija odni razbiše se od lajanja. Čak neverovatno i svinje koje su se kretale kroz trsku su se umirile sigurno pola sata nakon zavijanja.
Magla je pala i lov smo morali prekinuti nešto posle 20h.
Takođe, prvi put se Šakal oglasio u 19:10h što je dosta kasno.
Uglavnom posle nekoliko pojedinačnih odstrela u usednim lovnim revirima, nažalost Šakal je osvojio definitivno skor sve lovne terene Potisja od ušća Tisu u Dunav do skoro Bečejske brane.
Bojim se da će za par godina poznate Šakalijade preseliti se u Banat i Potisje.
Jedva čekam bliski susret u 4 oka i već večeras se spremam sa svom mogućom opremom i ''pomagalima''.
Sačuvana
acalovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #37 poslato: Јануар 26, 2009, 08:17:59 »

Ovi "nasi" sremski jedu samo srnetinu zato su toliko veeeliki! Wink
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #38 poslato: Јануар 26, 2009, 11:44:41 »

U subotu uveče dok smo čekali divlje svinje u mom lovnom reviru prvi put je registrovan Šakal. Potez jedna ogromna trska ribnik, prvo se oglasio od moje čeke na oko 100m kratkim i bučnim auu, pa ponovo auu, au, da bi zatim nakon nekoliko minuta uzastopno jezivo zavijao da vam to jednostavno ne mogu opisati. Sećam se Swile mi je jednom prilikom opisivao nekoliko načina oglašavanja Šakala, to je to. Zanimljivo je da se kretao trskom, došao blizu na 50m od mene, i podigao i noći nekoliko puta fazane i neke ptičice koje su spavale u trsci i uznemireno se dizale. Takođe kada je god zavijao psi domara na lovačkom domu udaljenom oko 1km su besomučno lajali i taman se umire, Šakal počne da zavija odni razbiše se od lajanja. Čak neverovatno i svinje koje su se kretale kroz trsku su se umirile sigurno pola sata nakon zavijanja.
Magla je pala i lov smo morali prekinuti nešto posle 20h.
Takođe, prvi put se Šakal oglasio u 19:10h što je dosta kasno.
Uglavnom posle nekoliko pojedinačnih odstrela u usednim lovnim revirima, nažalost Šakal je osvojio definitivno skor sve lovne terene Potisja od ušća Tisu u Dunav do skoro Bečejske brane.
Bojim se da će za par godina poznate Šakalijade preseliti se u Banat i Potisje.
Jedva čekam bliski susret u 4 oka i već večeras se spremam sa svom mogućom opremom i ''pomagalima''.

E jbg, dosao.

Sada kad ste ga videli, culu...znajte da je tu minimum jedna familija u krugu od 4 km a mozda i dve. Familija...muzjak, zenka, dva tri lanjaska mladunca/ili ni jedno.. vec su dosli na parenje i ostace jer osvajaju teritoriju/+ 1 do 2 pomagaca uz zenku.Familija...e brale, drze se ko "koza nostra"
Sačuvana

Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #39 poslato: Јануар 26, 2009, 11:56:22 »

Imam par slika na mobilnom odstreljenih šakala u susednim revirima (nikako da ih prebacim na comp pa da postavim), stvarno sam puno vremena u lovištu, što u lovočuvarskoj službi i obilascima, što u lovu i ni jednom nisam imao prilike da ih čujem, ne samo ja već niko od relevantnih osoba, za koje mogu reći da su ozbiljni i ne pričaju lovačke priče,  tek evo 24.januara 2009. u 19:10h.
Kolega koji je bio od mene oko 400m čim je prvi put arlaukno, tiho me na toki voki pita: sale, ***ote, šta je to kod tebe...
Kosa mi se dizala na glavi...
Sačuvana
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #40 poslato: Јануар 26, 2009, 12:52:57 »

Imace te prilike da ih cujete jos vise i u Mnozini.
Obicno se zimi oglasavaju ízmedju 18-19 casova a preko leta izmedju 21-22 casa.
Najverovatnije u pitanju je jos uvek mali broj na tom terenu,ali cim se namnoze eto Horskog Pevanja.
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #41 poslato: Јануар 27, 2009, 06:15:09 »

U lovu na patke pre dve godine sam ih cuo na samom ulazu u Zrenjanin iz pravca Beograda. Nisam mogao da pogresim posto sam ih cuo nedelju dana pre toga u Crnoj Gori. Oko grada nema terena gde bi se zadrzali, ali na zalost kod Volva ima, i te kako. Sta reci Sale, tu smo da pomognemo kada bude gusto
Sačuvana

bogida
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pravi lovac nikada ne puca na zeca u logi

a.i.d.bogi@sezampro.rs
« Odgovor #42 poslato: Јануар 31, 2009, 04:21:42 »

Kod mene su postali veliki problem iako lovci i ostali toga jos nisu svesni vec se optuzuju medju sobom ove godine je palo par komada a prosle u 2 organizovane akcije pala su prvog dana 5 sakala i 1 lisica a druge nedelje 6 sakala ili obratno ))
Danas se toliko rasirio da ulazi i u selo a nije daleko dan kada ce kolibasi da p ocnu da prijavljuju stete to se vec dogadjalo u susednom Lozoviku . Mislim da realno "velike" hajke sa lokalnim clanovima sekcije namaju sanse da daju rezultate jer su lovci na doceku mahom po kljucu stariji lovci koji nemaju pojma sta traze tu i da treba da cute budu mirni i cekaju al jok ovi kijaju kaslju pljuju i prde )))) a sakal ih oseti i nema ni S od sakala (ove dve hajke koje su uspele bile su organizovane na nivou celog udruzenja i bilo je lovaca iz celog udruzenja koji su znali posao a i sreca) Ove godine letos sam isao na visoku ceku da isprobam novu vabilicu iz Cabelasa

i novi kacket

i na oglasavanje muzjaka dosao je lokalni baja i ispod nas se setao oko ceke bukvalno ali zbog visoke trave n oismo ga ni videli a kada se pojavio promasili smo ga zbog brzine i lose vidljivosti.
A kada smo pustili oglasavanje copora pre pocetka lova i okupljanje ....poceli su da se javljaju sa svih strana cak i preko morave iz Aleksandrovca,iznenadio sam se odakle se sve javise imao sam utisak da su Moravski vrbaci prepuni.
Ove Zime sam isao opet ali nisam imao srece priliku imao ali splet okolnosti mi nije bio naklonjen ali mislim da ekipa od 2-3 dobra lovca koji poznaju posao  to jest koji se maskiraju i koriste vabilice i dobro naoruzanje mogu da naprave cudo .Ali posto situacija u okruzenju nije jos sazrela (citaj seljaci jos nemaju mnogo stete) nema nista od ovakvih lovova jer nas koci birokratija )))

Ovaj na zalost n ije moj)) ALi bice bice )))
Sačuvana
prosedi52
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #43 poslato: Јануар 31, 2009, 04:54:31 »

Najveci strucnjak za sakala vam je kuzmanovic milenko pred LD cerevic koji su danas imali jubilarnu trinaestu hajku na sakala a do sada nisu ubili ni jednoga  a kamoli videli hahahaha.
Sačuvana
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #44 poslato: Фебруар 02, 2009, 12:24:48 »

Da mali Vuk iz Trskara postaje sve Agresivniji predator i opasnost po divlje i domace zivotinje, govori i ovaj Primer!
U petak uvece (30.01.) oko 17,00 casova odrastao Muzjak je pokusao sa Salasa ili stocnog tovilista da mazne nesto od sitnije stoke.
Stocar na slici ga je primetio dok se vrzmao pored obora s Prasicima.
Dograbio je Zastavin Hamerles u kal 16/70 i sa kratkog rastojanja mu presudio.
Radi se o odraslom Muzjaku teskom 15kg.

Covek na slici je proslog leta usmrtio i zenku Sakala u samom dvoristu Vilom za seno, dok je pokusavala da udavi prase rase Mangulica.
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 24   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: