DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

159350 poruka u 7027 tema- 6819 članova - Poslednji član: Lovac u čeki

Јул 20, 2018, 07:36:19
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 24   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Sakal > Stetocina ili ne?  (Pročitano 103086 puta)
Marko
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #15 poslato: Октобар 15, 2008, 08:17:00 »

Po mom misljenju iskljucivo stetocina! brzo se razmnozava, lovi poseduje predatorsku lukavost i psecu pamet. lovi u coporu sto konkretno srnecoj divljaci(lanad posebno) predstavlja veliki problem. U lovistima u kojima se pojavio sve je manje prisutna srneca divljac-konkretan primer Budjanovci. Unazad deset godina se poceo pojedinacno pojavljivati... Evo jednog primerka odstreljenog ove god.
Sačuvana

Dobar pogled!
Marko
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Октобар 15, 2008, 08:23:43 »

Nek zeleni uzivaju gledajuci kako ovi "momci" cerece lane!
Bane kada pomenu zelene, oni u svetu lovcima konkretno predstavljaju veeliki problem i stalnu opziciju. Kod nas su sve prisutniji - i to ce biti tema sigurno za par god ako ne i pre! trenutno koliko ja znam deluju lokalno(na individualce) al se brzo sire!!
Sačuvana

Dobar pogled!
car
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Октобар 15, 2008, 06:09:11 »

Vidite drugari kod mene ih ima  Shocked mnogo i odstrelimo godisnje 4 do 5 kom,ali veoma se tesko dolazi do odstrela,pre neko vece jedan mi dosao na 10m snimao sam kako vice ali nikako da ga vidim na nisanu,odstrelio sam jednog prosle godine ,bio u mom vinogradu jeo grozdje ,pa preselo mu. Grin
A dali je STETOCINA  odgovor je DA nalazio sam po lovistu zeceve pojedene i srnu do pola pojedena,trebao sam da slikam kako izgleda pa nek ZELENI vide sta radi SAKAL.
Posto sam blizu POZAREVCA sta reci SAKAL je kod mene prava stetocina ,ako imate priliku da odstrelite ovu zver ucinite to ,bice odma vise zeceva i srnece divljaci,poz sasa Cool
Sačuvana

Volim lov i pecene prasice
air_sniper
Senior
Van mreže Van mreže

Rifle expert

« Odgovor #18 poslato: Октобар 15, 2008, 06:30:27 »

Vidite drugari kod mene ih ima  Shocked mnogo i odstrelimo godisnje 4 do 5 kom,ali veoma se tesko dolazi do odstrela,pre neko vece jedan mi dosao na 10m snimao sam kako vice ali nikako da ga vidim na nisanu,odstrelio sam jednog prosle godine ,bio u mom vinogradu jeo grozdje ,pa preselo mu. Grin

Mislite na ZELENE? Grin Grin Wink Cheesy Cheesy
Sačuvana
car
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Октобар 15, 2008, 06:36:07 »

AHA nevolim to sto ZELENI  rade nama lovcima,ma samo kupe politicke pojene,kakav si ti air-snajper ZELENIS ili LOVAC KOJI VOLI DIVLJAC I PRIRODU Grin Cool
Sačuvana

air_sniper
Senior
Van mreže Van mreže

Rifle expert

« Odgovor #20 poslato: Октобар 15, 2008, 06:39:42 »

AHA nevolim to sto ZELENI  rade nama lovcima,ma samo kupe politicke pojene,kakav si ti air-snajper ZELENIS ili LOVAC KOJI VOLI DIVLJAC I PRIRODU Grin Cool

Nisam ja lovac,ja sam jos nisam nikad bio u lovu i nisam ni zavrsio pripravnicki staz,tako da ne pisem niocemu jer ne znam sta bih ja to vama svima mogao da napisem(mogu o vazdusnim ali to nikoga ne interesuje,cast izuzecima)inace vazdusne puske su ekoloske... Grin Wink Cheesy Cheesy Cool
Sačuvana
car
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Октобар 15, 2008, 06:45:34 »

A nisu bas ekoloske koriste vazduh ali i olovo Wink zagadjuju okolinu :Dma salim se ,a tako sam i ja poceo vazdusne puske ,pa karabini razni itd,boles je to ako volis oruzje
Probaj tom vazdusnom jednog SAKALA ima da skici ko lud Cheesy Wink Grin
Sačuvana

air_sniper
Senior
Van mreže Van mreže

Rifle expert

« Odgovor #22 poslato: Октобар 15, 2008, 06:49:49 »

A nisu bas ekoloske koriste vazduh ali i olovo Wink zagadjuju okolinu :Dma salim se ,a tako sam i ja poceo vazdusne puske ,pa karabini razni itd,boles je to ako volis oruzje
Probaj tom vazdusnom jednog SAKALA ima da skici ko lud Cheesy Wink Grin

Bogami ako ga sa ovim pogodim ne bi reko da ce da skici....http://www.youtube.com/watch?v=5GcU9RDiqXY&feature=related a o onim puskama u kalibru .308 , .45 , 9mm itd i da ne pricam... Wink
Sačuvana
car
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Октобар 22, 2008, 07:44:22 »

E pa ovako pre par dana RY  mi je poslao vabilice ,NAJLEPSE  HVALA ,e sad odem da isprobam znatizeljan ,stanem na jedan kraj njiva i pocnem sa vabilicom , u jednom trenutku sakali su zavijali ko ludi Shocked
JA sedim u jednom grmu i pogledam SAKAL  na 100m ,kako ja vabilicom tako on zavija i osluskuje iz kog pravca dolazi zvuk.
Pa sam resio da gadjam sa 7,62x 39 ,pogodio sam ga u poledjinu  toliko je krvi ali ni traga zveri,evo vec 2 dan pokusavam da ga nadjem,ali najvaznija stvar RAJKOVA vabilica  pa to RADI Grin Cheesy Smiley
Sačuvana

Marko
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Октобар 23, 2008, 11:35:02 »

RY ajde kada budes dolazio uzmi i meni jednu pa cu dam parice ako nije problem!
Sačuvana

Dobar pogled!
Marko
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Јануар 23, 2009, 12:41:36 »

Jos jedna stetocina manje!

Sačuvana

Dobar pogled!
serbian_hunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Rodjen da lovi, osudjen da radi!

« Odgovor #26 poslato: Јануар 23, 2009, 12:55:44 »

Nisam ja lovac,ja sam jos nisam nikad bio u lovu i nisam ni zavrsio pripravnicki staz,tako da ne pisem niocemu jer ne znam sta bih ja to vama svima mogao da napisem(mogu o vazdusnim ali to nikoga ne interesuje,cast izuzecima)inace vazdusne puske su ekoloske... Grin Wink Cheesy Cheesy Cool

Pa sta ti cekas? Vidim da volis optiku, lepo podneses zahtev za pripravnicki staz, polozis lovacki ispit, podneses zahtev za oruzije, (kupis 223) i cekas lisicu i sakala.
Znaj samo da ce priroda biti bezbednija bez njih sto je dovoljan afinitet za ulogu zastitara.

Uzgred kada pomene Sale RY-ovu vabilicu, ja vabio iz auta  Grin, lisica izadje na 30 metara, drugar pucao pogodi je iz obe cevi, nadju je drugi lovci posle 1 km. Sacma prosla kroz vrat i lobanju i opet odnela toliko. vazno je da je predator manje...
Sto se tice sakala mi ga nemamo kod nas u lovistu i bolje!
Sačuvana
Marko
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Јануар 23, 2009, 01:40:52 »

Kakav si lenjivac postao - poceo si iz auta da vabis!!

Sta je sledece, naucices dete da duva u vabilicu pa pre nego sto krenes sa posla kuci - nazoves i zapovedis duvaj ne bi li navuko lisicu do dvorista da ne setas puno!!! Grin Grin Grin
Sačuvana

Dobar pogled!
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #28 poslato: Јануар 23, 2009, 02:05:39 »

Ili napravi sirenu sa zvukom Ry vabilice, pa ih udri kolima po putu..  Grin
Sačuvana

serbian_hunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Rodjen da lovi, osudjen da radi!

« Odgovor #29 poslato: Јануар 23, 2009, 02:10:49 »

Nije tako, nego smo ujutru isli na patke, promrzli, gladni i zedni, probamo da vabimo, ali smo pre toga zagrejali auto i ona ko na qrac izadje na gotovs...
Kad hoce, hoce...
Da ne pominjem izlaske u prirodu, kamufliranje, vabljenje rano ujutru i kasno uvece i ona ne dodje (mada je takvih situacija bilo malo)

markoni proveri malo pm, to je ono malo gore u levom uglu sto pise "imate ... poruka 1 je nova   Wink

Uzgred otisli smo u off ajd natrag na temu
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 24   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: