DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

157050 poruka u 6898 tema- 6653 članova - Poslednji član: Headhunter123

Август 21, 2017, 07:40:39
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3 ... 24   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Sakal > Stetocina ili ne?  (Pročitano 86998 puta)
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« poslato: Септембар 12, 2008, 07:40:28 »

Po vasem lovackom misljenju,da li je ovaj mali Vuk iz trskara Stetocina?
Dali ste imali situaciju, bili prisutni kada je sakal napao, nezasticeno Lane,mlade Zeceve ili napravio neku drugu stetu u lovistu?
Mada je i onih drugih, koji tvrde kako je sakal koristan(sanitarac)cisti sve uginule zivotinje i slicno.
Vasa Misljenja:
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
kaludra
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Септембар 12, 2008, 08:57:19 »

normslno kao sanitarac je koristan 
ali ako mu se ukaze prilika za lakim  svezim  na dobar dan mesom  sto sto ne bi  to iskoristio .
on nema savesti pun stomak je pun stomak.   
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #2 poslato: Септембар 12, 2008, 09:33:04 »

On je invazivna vrsta koja strasno uvecava prirastaj u kratkoj jedinici vremena
Brojnost populacoje je problem. Sa njegovom pojavom, on je sanitarac ali prve dve godine, posle je TERMINATOR.

Jos mu niko nije iskontrolisao populaciju -  prirastaj.Kad primetis da ga ima...e onda je vec belaj.Kao lovna vrsta je perfektan. Dostojan protivnik. Pametan predator. Ali, ali...ako mu staniste odgovara...pocisti loviste za 3-5 godina.

Daleko mu lepa kuca. Wink
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
marko cvarak
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Септембар 17, 2008, 04:53:15 »

hlloo opalim ga malo ko mi pobrisa post!  Cry  Angry
ocmu vi ljudi jeli se kuzite vi u lov i lovstvo uopce imalo???
HALLOOOOOOOOOOOO  Angry
Sačuvana

Ja sam prisutan
kaludra
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Септембар 17, 2008, 05:00:52 »

dobro doso u klub Grin
Sačuvana
#
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Септембар 17, 2008, 05:06:42 »

Što kaže svile daleko mu lepa kuca. Jeste on sanitarac u manjoj ili većoj meri, ali zato zatire podmladak divljači, mladu nepodivljalu i polupodivljalu fazansku divljač po puštanju u lovište.
   Mozda bi ukoliko bi postojao mehanizam kontrole nad populacijom odredjena količina u lovištu i bila korisna, samo kolika je kontrola nad populacijom šakala u našim lovištima?, po mojim saznanjima vrlo mala ili nikakva.
   U svakom slučaju po meni on je trenutno samo i jedino  štetočina koju treba planski uništavati u našim lovištima.
Sačuvana
Dule-jagd
Senior
Van mreže Van mreže

zurzinovlela@hotmail.com
« Odgovor #6 poslato: Септембар 19, 2008, 11:12:12 »

Kod mene u lovistu je napravio takav haos da nisam video srndaca niti srnu celu od pocetka lovne sezone! Lisice sam lovio u vreme zatisja na drugu divljac i namlatio sam ih mogu komotno reci! Za sve vreme lova na lisice samo sam jednog sakal video da je istrcao iz sume i odmah se vratio nazad,kao da me je osetio sa celih 200-300m!? Prefrigani su haos! Uvece kad krenu da zavijaju grupe da ti se najezi kosa na glavi! Jedne godine sam imao priliku da dok sam cekao svinje na obodu sume pocnu srne i srndaci da izlecu kao popareni,trce kao muve bez glave,malo zatim pocelo je urlanje sakal unutra! Jos nisam skoro cuo da je neko od mestana gde lovim odstrelio sakala niti ga video,jedan cica mi je pricao da isao u malo zabacenije delove lovista i sreo se sa jednom starijom zenom koja sekiroom cuva krave,kaze sta ovi lovci rade kad ovih sakala ima kao nikada,non-stop idu za krdom i sve svremena na vreme po koji proviri iz sume samo da da znak da su tu,kaze ne sme ni minut krave da ostavi same! Organizovali hajke ali dzaba,jedan deo je drzavno loviste Del. pescara i kad pogon krene samo se prebace u te gusce delove tj. "ogradjeni" deo lovista! Pricao sam i sa jednim lovocuvarom koji je u drzavnom delu,kaze tolik su se namnozili da su rikku jelena poremetili prosle godine,sve su pogurali dublje u loviste! Kako izaci na kraj sa njima pojma nemam<!
Sačuvana

HOCUDU DA GA UBU...
Mladjan
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Септембар 19, 2008, 06:00:41 »

Pa evo kad budemo osnovali klub onda cemo sistematski pokusati da edukujemo neupucene lovce nasim znanjima.
Nije dovoljno ono sto se u lovackoj stampi procita (ko i cita) nego nekim tribinama da se ukaze na to.
Nas LSS napise ako i napise nesto u Lovackim novinama i to je to, trebalo bi od strucnih ljudi zaci u neke krajeve gde su lovista jako ugrozena i odjasniti ljudima da se protiv toga mora boriti, Procitano u stampi nije i kao recenu jer narod stamti i bas neveruje i prilazi sa dozaom e samo da bi nesto napisali ali kad mu se to strucno objasni mislim da bi drugacije razmisljali.
Sačuvana

Dobar pogled
krauc
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU LORIST U 2009 GODINI

« Odgovor #8 poslato: Септембар 19, 2008, 11:59:35 »

SAKAL JE STETOCINA I TO OZBILJNA!
Napisati cu svoja iskustva sa njim i pokusati opravdati ovaj naslov.
Ovde u Vojvodini na mom terenu ga nema iako je u okolini prisutan i to svakim danom vise.Kod mene se pojavio jedan pre dve godine i nije bio problem da ga odstrelim.Ponasao se kao lisica.Ujutru je(u svanuce) iz polja isao u sumu i dva jutra mi je promakao kroz neko trnje i korov,a treceg jutra ga stigao 7*64 i od tada se ne pojavljuju.
Moja iskustva su vezana za vreme mog zivota u Dalmaciji.U tom kraju se sakal(cagalj) pojavio negde oko 75-76 godine.U tim krajevima na selima je bilo pravilo da svaka kuca drzi (gaji) stado od 40-6 ovaca.Nisu iziskivale mnogo posla obicno bi se uvece isterale u pasu ujutru vracale,da im se voda i po danu hladuju do sledece veceri i tako ponovo.Medjutim jednog jutra neko nadje prepolovljeno stado.Petnaestak zadavljenih,5-6 nagrizenih najvise oko vrata.Optuzbe padose na pse.Uskoro drugi slucaj,pa treci i onda ih izda jezivo glasanje.To je sakal.Naredno vreme kad se ubrzo namnozio,a i staniste mu je odgovaralo,domacin cije bi stado(omrklo) ostalo preko noci u prirodi bez izuzetka je mogao racunati na stetu.Cinjenica da je prilikom svakog napada smrtno stradalo 16-17 ovaca i nagrizeno 5-6 sama za sebe govori o kakvom se predatoru radi.Nije jednostavno ni lako udaviti ovcu od cetrdesetak kilograma,sto potvrdjuje da je jak i krvolocan.Druga stvar je sto su se morali i znali organizovati da bi stado drzali na okupu,jer bi svi lesevi bili u nekoliko stotina kvadrata.Ubijali su vise nego sto im je potrebno,jer bi pojeli nesto iznutrica od 3-4 komada i nesto mesa uglavnom od buta od 1-2 komada.Nekad bi se vratili na mesto pokolja da jedu lesine,ali retko i ako niko leseve nije pomerao.Ne znam da se nekad napad desio po danu.Sada pojavljivanje u nase4m okruzenju i uslovima koji ovde vladaju mogu pretpostaviti kakve ce posledice biti na nasu divljac,sto ce se prvenstveno odnositi na mladunce krupne divljaci i divljac manje biomase kao sto su lopatarke ili muflonska divljac i to posebno u ogradjenim lovistima.Mislim da sam naslov opravdao,a da se mi lovci moramo pozabaviti organizacijom kako mu smanjiti broj i usporiti sirenje.
DOBAR POGLED!

Sačuvana
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Септембар 23, 2008, 08:55:17 »

Predivne slike, gde je snimljeno?
Sačuvana
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Октобар 14, 2008, 04:19:21 »

Gledajte šta rade šakali, snimljeno u Slovačkoj:
Sačuvana
bane30
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Ako kanis pobijediti nesmes izgubiti!

« Odgovor #11 poslato: Октобар 14, 2008, 11:26:01 »

Mislim da mu je jedino VUK dohakao u moje loviste i ne pomislja da se pojavi!
Sačuvana
Nesha
Senior
Van mreže Van mreže

erc_nenad@hotmail.com
« Odgovor #12 poslato: Октобар 15, 2008, 07:15:19 »

Nisam imao prilike da ga lovim u mom kraju,uglavnom sam isao na hajke medjutim kazu ljudi da su ga ove godine videli u nasem lovistu tako da je zlo stiglo pa se nadam da cemo ga uspesno ISTREBITI!Ako me cuju zeleni....... Grin
Sačuvana

zec,lisica,jarebica,divlja patka,prepelica....
bane30
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Ako kanis pobijediti nesmes izgubiti!

« Odgovor #13 poslato: Октобар 15, 2008, 07:41:56 »

Nek zeleni uzivaju gledajuci kako ovi "momci" cerece lane!
Sačuvana
Nesha
Senior
Van mreže Van mreže

erc_nenad@hotmail.com
« Odgovor #14 poslato: Октобар 15, 2008, 07:51:53 »

Bane nazalost oni to ne vide,tj ne zele da vide!Ova gamad neverovatno brzo osvaja teren....do pre samo nekoliko meseci sam slusao kako hara u podrucju Pozarevca a eto sada je dosao i kod mene
Sačuvana

zec,lisica,jarebica,divlja patka,prepelica....
Stranice: [1] 2 3 ... 24   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: