DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161374 poruka u 7276 tema- 6983 članova - Poslednji član: blorist

Новембар 21, 2019, 11:41:57
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Ruski pegavi gonic  (Pročitano 22338 puta)
romel
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« poslato: Новембар 10, 2010, 07:48:56 »

Ima li ko iskustva u lovu na d.s.na nasim prostorima sa ovim gonicima,kakvi su odnosu na nase rase i kopove,i dali ih neko ovde gaji.
Sačuvana
dejanlovac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Новембар 10, 2010, 08:19:51 »

Ima ih kod mene u Kucevu drugari moji ih imaju,dosta su prvi placeni i sada su ih razmnozili,strasni svinjari,njih dva skoru su uhvatili nazime i zaklali tako da nije n pucano.
Veci su dosta od ostalih kerova,odakle si ti,da li ih imas,mozda da se pare nekada?
Sačuvana
lovacpd
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Новембар 11, 2010, 12:28:03 »

Momci, trebaju mi kontakti za uzgajivace ruskih pjegavih gonica, radi parenja, nabavke novih "linija" za mog druga.
Moze i na PP
Sačuvana
Cober57
Početnik
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #3 poslato: Април 22, 2011, 05:40:03 »

Ima ih kod mene u Kucevu drugari moji ih imaju,dosta su prvi placeni i sada su ih razmnozili,strasni svinjari,njih dva skoru su uhvatili nazime i zaklali tako da nije n pucano.
Veci su dosta od ostalih kerova,odakle si ti,da li ih imas,mozda da se pare nekada?

Ja sam svog ruskog pegavog gonica dobio davno kao poklon od jednog drugara koji je bio opet dobar prijatelj sa covekom koji ih je doneo iz Rusije! Mislim da se zvao Dragan i da je bio iz Krusevca, nazalost cuo sam da je stradao u lovu od pistolja koji je ispao prijatelju a on pokusao da ga prihvati.

Neka mu je vecna slava i neka mu Bog podari vecni mir.

O gonicima. Elem, u to vreme sam ziveo u Bosni i kako sam bio u gradu, odvedem kuce kod mog dobrog prijatelja koji je ziveo na obodu lovista u kome smo tada lovili. Kako mi je receno da se radi o izuzetnim gonicima svinja, da su brzi,izuzetno agresivni i da brzo narastu, zamolio sam ga da nikome ne prica da imamo tog psa.
Ali ne lezi vraze, nakon jedne lovne subote moj drugar odluci da "Rusa", koji jos nije bio navrsio sest meseci, povede u lov.
Po njegovom opisu, nakon par stotina metara od kuce, Rus je samo digao glavu i poceo da laje, nije ga mogao zadrzati i ovaj se odmah sjurio u cestu. Kada je moj drugar stigao tamo, imao je sta da vidi: Vepar, tezak oko 100 kg stajao je nepomican a na metar ispred njega "rus". Cim bi vepar krenuo, rujo bi skocio na njegova ledja! NAravno, moj drugar je prisao i sa deset metara ustrelio vepra.
Ono sto nije smeo da uradi a uradio je, otisao je sutradan u grad i ispricao svima sta se dogodilo. Bilo je medju slusaocima pazljivih "slusaoca" koji su odmah shvatili da se radi o posebnoj vrsti gonica, velike vrednosti. Ukrali su ga nakon nekoliko dana, a ja sam nakon gotovo dvadeset godina saznao i ko ga je ukrao i gde je zavrsio i za tuznu Draganovu sudbinu"

Sačuvana
steel
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

s.rodic@hotmail.com
« Odgovor #4 poslato: Април 22, 2011, 06:31:12 »

dajte neku sliku
Sačuvana

Vuk ne vije što je mesa gladan, nego vije da družinu svije!
Cober57
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Април 22, 2011, 08:03:29 »

Nazalost nemam sliku, sve se tako brzo odigralo a i sve moje slike su ostale u mestu gde sam ziveo. Rusa nisam ni slikao, svi planovi sa njim su tako brzo propali i jako mi je zao... Da li neko lovi sa tom vrstom danas kod nas?
Sačuvana
dejanlovac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Април 22, 2011, 09:59:38 »

kod mene u sekciji ih ima 6 komada,kad pocne lov slikam i postavljam
Sačuvana
booiron
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

lični tekst:

« Odgovor #7 poslato: Април 22, 2011, 10:07:44 »

pozovite miću na 0637387666 on ima mnogo dobrog rusa , ima 2 mužjaka još bolja i jedan peđa ali samo da mu nađem broj. planiram da moju kuju ukrstim sa rusem a ona je mešanka pita i posavca.
Sačuvana
Cober57
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Април 23, 2011, 04:35:27 »

Hvala drugari na odgovoru, ja sam daleko, preko bare, ali kada prvim put dodjem, javicu se da negde odem sa vama zajedno u lov na svinje sa "rusima", puno pozdrava!
Sačuvana
Migovac
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Април 23, 2011, 07:49:47 »

pozovite miću na 0637387666 on ima mnogo dobrog rusa , ima 2 mužjaka još bolja i jedan peđa ali samo da mu nađem broj. planiram da moju kuju ukrstim sa rusem a ona je mešanka pita i posavca.
Kolega, javi, ili još bolje postavi neku sličicu, kad to ukrstiš. Baš me interesuje šta će da ispadne od te kombinacije.
Sačuvana
booiron
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

lični tekst:

« Odgovor #10 poslato: Април 23, 2011, 12:34:48 »

Kolega, javi, ili još bolje postavi neku sličicu, kad to ukrstiš. Baš me interesuje šta će da ispadne od te kombinacije.
pa može tu svašta da ispadne , naprimer keruši oči , iz legla će sigurno jedno da bude ludo.
kačim slike posle uskrsa od ovog mićinog kera a i peđine ako ih je vratio sa stare planine. pozz
Sačuvana
Cober57
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Април 23, 2011, 01:36:10 »

Momci, cujemo se posle Vaskrsa, pozdrav iz Toronta
Sačuvana
Ilija
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Јун 19, 2011, 07:10:33 »

;)imam stenad na prodaju

Predstavljanje novih članova je obavezno na ovom forumu.Ima tema koja je za to predviđena na početnoj stranici foruma.
Lorist Tim.
Sačuvana
rus-rama
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Јануар 28, 2014, 01:04:46 »

pozdrav kolegama i ljubiteljima ruskih pjegavi gonica ja ih drzim i lovim sa njima vec preko 20god...i izuzetno su dobri i radni kerovi za d.svinju...ako nekoga zanima bit ce i stanadi uskoro...

Kolega isto i za vas važi kao i za predhodnog kolegu Iliju.
Lorist Tim.
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: