DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161376 poruka u 7276 tema- 6984 članova - Poslednji član: VLADA 86

Новембар 22, 2019, 12:09:06
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 3 [4] 5   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: CUVAJTE SE JEFTINE "IGMAN" MUNICIJE  (Pročitano 40018 puta)
miki
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #45 poslato: Март 06, 2011, 10:42:09 »

Vidim da si _90,pretpostavljam da je kutija starija od tebe!Ako je skladištena kako treba pokušaj,ali za svaki slučaj sakrij glavu iza stabla,a kanap za okidanje neka je najmanje 3 metra.Ovo je nekad bila,ako ništa bezbjedna municija,mana joj je "samo" nepreciznost.Koristi je u lovu pogonom,za srndaća nađi nešta kvalitetnije i lakše.
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #46 poslato: Март 06, 2011, 11:10:27 »

iskreno ja do sada nisam imao apsolutno nikakav problem sa ovo municijom.Nepucam mnogo,neidem na streliste samo pred sezonu opalim koji cisto da proverim dal` se nesto poremetilo.Posto aktivno krupniju divljac lovim 2.5-3 godine ispucao sam 4 kutije metkova i stvarno nisam imao problema.E sad mozda je ova starija kvalitetnija pa je OK,a na novijoj proizvodnji javasluk pa je municija za izbegavanje.

Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
miki
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #47 poslato: Март 06, 2011, 11:34:04 »

Nema pravog razloga da municija proizvedena opremom starom 25-30 godina bude bolja od današnje,kod Igmana je problem u kombinaciji lopovluka i kućne radinosti,nažalost sa krajnjim ciljem preživljavanja,eventualno poboljšanja kućnog budžeta,a cilj opravdava sredstvo.Rado bih upoznao radnika Igmana koji će,samo za vagu dati 2 svoje plate i puniti municiju u magazi.Ostale alate da ne pominjem,ali baš ih briga,pa neće oni pucati svoju municiju. Imam osjećaj da kod njih krupnoća baruta određuje količinu,a poslije toga i dužinu metka(kad protreseš,da ne šušti mnogo).E,ako je punio municiju supenom umjesto kafenom kašikom,na***ali smo.Moja preporuka,Igman samo do 90-te god.
Sačuvana
Milan Grba
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #48 poslato: Јун 02, 2011, 08:12:05 »

Pročitao sam cijelu ovu temu i ostadoh jako iznenađen. Naime ispucao sam jako mnogo municije, raznih proizvođača iz gotovo svih vrsta oružja i na kraj pameti mi nije palo da neka budala može nestručno i po život opasno sam proizvoditi municiju. Često sam koristio karabinsku municiju ručno punjenu, ali to je uglavnom bilo od lovaca iz inostranstva, Njemačke, koji su to radili jako kvalitetno i bili su sa velikim iskustvom i korištenje takve municije je bilo stvar prestiža.
Kada sam vršio kontrolu lovaca često sam provjeravao i municiju, uglavnom za puške sačmare, vodio sam računa da to bude punjenje koje je zakonom određeno za pojedinu vrstu divljači i uvijek sam sugerisao lovcima koji sami pune municiju da to rade oprezno i prema propisima, iako su to bili rijetki lovci koji su jako iskusni i odgovorni. Nikad nisam pomislio da bi neko mogao imati karabinsku municiju kao ova opisana "IGMAN"
Nadam se da je ovo pisanje o "IGMAN" municiji istinito i da će pokrenuti nekakvu istragu da se ovo objelodani da ovakvih slučajeva više ne bude, a ne da je ovo neistinito da bi se nanijela šteta ovom proizvođaču, za račun i profit nekih drugih.
Sačuvana
Nikola_lovac
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Lov nije hobi,to je nacin zivota ;-)

« Odgovor #49 poslato: Јун 08, 2011, 03:07:01 »

Kakva je oznaka municija Igman na kapisli pored oznake 8x57js,koja slova su ukucana  Huh?
Sačuvana

Ili lovis ,ili te neko lovi.. . .
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #50 poslato: Јун 08, 2011, 05:08:46 »

.....nema nista sem oznake kalibra i neki mali jedva vidljiv zig,verovatno "i" ili nesto slicno
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
Nikola_lovac
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #51 poslato: Јун 08, 2011, 05:49:37 »

hm meni pise IK velikim slovima :-) dal je to Igman municija :-D dobio je od kolege 10 komada 9,7 grama :-)
Sačuvana

teodorica
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #52 poslato: Јун 12, 2011, 08:46:31 »

IK-Igman Konjic.Stvarno koja je fora sa barutnim punjenjem.Imam nesto municije 7,62x39 iz 1970 godine.Kad protresem neki kao da su napunjeni do vrha,a neki poluprazni.
Sačuvana
slavisa1205
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #53 poslato: Јун 12, 2011, 10:11:39 »

Juce i danas ispucao 10-ak komada. Nema odstupanja kod grupisanja pogodaka sto bi moglo znaciti da su sve caure napunjene istom kolicinom baruta. Na prvoj stranici ima slika na kojoj su kapisle obiljezene kao vojni meci, a ovi moji su bez ikakve farbe okolo
i na obodu caure ima ugravirano   biggrin x57. 
Sačuvana
Nikola_lovac
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #54 poslato: Јун 14, 2011, 01:23:21 »

Nadam se da budem tvoje srece sa ovom municijom :-D mada na mojima oko kapisle su obelezeni crvenom bojom :-) ali videcemo , nisu " made in garaza " tako da opusteno ;-)
Sačuvana

Milan FRIZER
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #55 poslato: Јун 14, 2011, 06:01:17 »

Necu da pametujem,ali ako je caura kraca nego sto je neko od kolega rekao da je merio i da nije ista,sigurno ce da se desi nesreca.
A,ako je cev bila coveku necim zapusena?
Mada kolega,koji je rekao da ce da se javi sa izvestajima istrage i kolega koji je zapoceo temu nerece nista vise o tome.
Nesrece se desavaju,sto se kaze da djavo nikad ne spava,ali kad sednem na ceku uvek proverim cev i mnogo puta takodje u pogonu,pogotovu zimi kada se desi da se okliznes,a puska zavrsi u snegu,zimi uvek nosim sipku onu sa tri dela za l.pusku,a treba ko nosi karabin nositi tako zgodnu neku sipku,na ovo zgodnu mislim rasklapajucu,da bude laksa za nositi.
Prepuniti municiju takodje nije normalno od propisane i dozvoljene granice pritiska.
Licno znam coveka koji je 90-tih godina doneo sa ratista neki protiv-avionski metak,kod koga je barut u vidu nekih cevcica,i on je sa tim malo posoljevao kroz prste karabinsku municiju,radili se o tada 7,9mm,SRECA pa nije pucao u cilj i nije stavljao pusku u rame,nego je pucao iz ruku sa boka, u svojoj garazi pucao u kanal (cije su stranice bile zemljane i u kom i dan danas moze da se iskopa i nekoliko desetina kg. olova jer je covek svojevremeno voleo da eksperimentise sa ubojitim sredstvima) i cev se odvoji od kundaka i cev ga iscepa po sred glave da nije znao gde se nalazi i zajedno s kundakom onako u ruci kako je stegao i drzao pao 2m. unazad,cak je staklo puklo na vratima,a cev da verujete samo malo deformisala,tj.nadula,nije explodirala.Verovatno je bila jaca cev jer se radilo o modelu M48

Naravucenije....za mene je ta prica sasvim dovoljna iz mog iskustva,ova koju sam procitao nije ni trebala,da slobodno mogu da kazem da nikada ni za druge to nebi uradio,niti za sebe a ponajmanje da zaradjujem i zivim od toga.Kupi ono sto je koliko toliko sigurno,mada i kod renomiranih proizvodjaca moze da se desi nesto slicno,jer to puni masina a masina se kvari,ali sam siguran da je to daleko bolje resenje.
                                                              hi

Sačuvana
Tadija
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #56 poslato: Октобар 23, 2012, 11:26:11 »

Pa nije mi jasno kakav barut koriste.. Video sam raznih deformcija i lomova oružja ali nikad Mauzer sistem koji se raspao. Jedino postoji mogućnost da je korišten barut za pištoljsku odnosno MK municiju.
Sačuvana
GoldenDacha
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #57 poslato: Октобар 27, 2012, 12:21:31 »

Posle citanja ove teme sam odmah otiso do sanduka da vidim sta imam za 8x57 medju njima imam 1 kutiju igman municije Smiley milim da sam ih ranije pucao i nisam imao problema,ali sad posle ovog cu da razmislim Smiley
Sačuvana
Huntercro
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #58 poslato: Децембар 10, 2012, 09:44:02 »

problem je što stavljaju u sve vrste brzi barut koji ide u 7,62x39 i kad ga narokaš u čahuru od 8x57 ili 30-06 eto vraga odmah.
prije nekog vremena kolega mi kaže imam 7x64 i igman municiju dobio na poklon original kutija, kad opalim ne mogu otvorit pušku 5 minuta, odmah sam znao šta je i rastavim lijepo promijenim gorivo i otvara se puškica jednim prstom
recimo tog baruta brzog stave malo više od pola u čahuru i onda je prevelik pritisak i vidi se na kapisli i izbijaju kapisle i slijedeći korak je otežano odbravljivanje i slijedeće ko kapetan kuka bez jednog oka i šake
Sačuvana
franki
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #59 poslato: Јун 03, 2013, 02:08:55 »

Kupio sam povoljno igman municiju u cal.270W,zbog pucanja na strelistu.Inace za lov koristim rws i hornady.Municija je proizvedena 02.1989. bar tako pise na kutiji,koja je narandzaste boje.Posle ovakvih tekstova ne zanam sta da mislim?Neki savet ako moze od kolega koji koriste municiju iz tog perioda.
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: