DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161374 poruka u 7276 tema- 6983 članova - Poslednji član: blorist

Новембар 21, 2019, 12:38:14
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 [3] 4 5   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: CUVAJTE SE JEFTINE "IGMAN" MUNICIJE  (Pročitano 39981 puta)
mrki_vuk
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #30 poslato: Јул 10, 2010, 11:06:55 »

Sunce ti poljubim otvorim kutiju Igmana za 30-06  i 223 svi iste velicine i naci dobri. Otvorim kutiju za 8x57 šubler u ruke kad tamo sunce ti zarko ima metaka i po 2 milimetra kracih.
Sačuvana
sasa-dubica
Senior
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #31 poslato: Јул 11, 2010, 12:02:31 »

Hvala tvingi na obavjestenju , ja sam ovaj tvoj tekst prosljiedio dalje na Picugin sajt jer ga pati isto jako mnogo lovaca , i svaka upozorenja su dobro dosla pametnim ljudima.
Sačuvana
stevin
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #32 poslato: Јануар 14, 2011, 12:12:15 »

Juce sam bio kod puskara da upucam optiku,imam staru igman municiju koju sam dobio uz karabin,po obodu caure je bilo malo oksidacije,to sam skinuo koliko je moglo,medjutim ispalo je da karabin rastura pogodte,svako zrno na razlicito mesto u metu!kalibar je 22-250!pitanje za kolege,dali je moguce da je municija toliko losa i da joj smeta ta oksidacija?molim za misljenje
Sačuvana
mihailo
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #33 poslato: Јануар 14, 2011, 01:46:35 »

Љуцки живот је најскопљи!
Колега хвала на упозорењу за Игман муницију,читајући твој текст намеће се питање  ДАЛИ ТРЕБА ДОЗВОЛИТИ пуњење карабинске муниције у домаћој радиности.Читајући текстове око пуњења патрона наишао сам на један где дословно пише  купио сам барут у ринфузу неко је написао да користи барут стар 20-так год из тог разлога сам и покренуо тему о мерама сигурности код пуњења муниције.
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #34 poslato: Јануар 14, 2011, 08:26:56 »

Mnogo vise moze da se pogresi kod punjenja lovackih patrona, nego kod punjenja karabinske municije. Naravno, ako se pridrzava pravila.  Uzrok ovoj prici iz igmana je sabotaza, a ne zelja za zaradom.

Punjenje karabinske municije je nesto stoje dozvoljeno u vecem delu sveta, a uskoro ce biti dozvoljeno i kod nas. U svetu uvek ima onih koji su povredjeni losom municijm, ali rucno punjena muniija izaziva samo manji deo takvih povreda. Svim fabrikama se desava da im se provuce metak koji unisti oruzje, a rucno punjenje je samo jako dobar izgovor.
Sačuvana
mihailo
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #35 poslato: Јануар 14, 2011, 10:25:21 »

незнам шта је у питању за несреће са игман муницијом а претходни текст дали треба дозволити пуњење у домаћој радиности сам написао јер ми се поставило питање ако буде обуке за пуњење  да се као већина обука несведе само на узимање пара,пар сати теорије неки тест који ће то да покрије и идемо даље мада би требало уз полагање за оружје укљућити и пуњење патрона,ја када сам полагао тог дела није било иако су предавање држали инжињери крушика.
отом потом видећемо шта ће бити и како ће функционисати.
Sačuvana
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #36 poslato: Јануар 14, 2011, 11:32:27 »

зна ли се кад ће бити дозвољено више пуњење муниције за ожљебљене цеви?

Sačuvana

Нема живота пре кафе
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #37 poslato: Јануар 15, 2011, 12:12:55 »

Sa novim zakonom.. Trebalo bi u ovom sazivu parlamenta.
Sačuvana
lazar
Gost
« Odgovor #38 poslato: Јануар 15, 2011, 11:39:39 »

незнам шта је у питању за несреће са игман муницијом а претходни текст дали треба дозволити пуњење у домаћој радиности сам написао јер ми се поставило питање ако буде обуке за пуњење  да се као већина обука несведе само на узимање пара,пар сати теорије неки тест који ће то да покрије и идемо даље мада би требало уз полагање за оружје укљућити и пуњење патрона,ја када сам полагао тог дела није било иако су предавање држали инжињери крушика.
отом потом видећемо шта ће бити и како ће функционисати.
vazno da se odobri a ko bude imo interesa naucice,moze se i ovdje na forumu stosta nauciti ,kad se vec moze posjedovat oruzje i lovit bez ikakvog znanja sto se nebi mogla i municija punit
Sačuvana
mihailo
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #39 poslato: Јануар 15, 2011, 07:35:55 »

и та је на месту ко буде хтео научиће
Sačuvana
Huntercro
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #40 poslato: Фебруар 08, 2011, 05:39:56 »

kolega mi kaže kupio u BiH Igman municiju u kalibru 7x64 i kaže kad opalim metak ne može otvorit karabin dok se puška ne ohladi.

Odmah sam pretpostavljao da se radi o slijedećem: ili je prepunjen metak ili kradu komponente pa stavljaju bilo kakvi barut - neodgovarajući i rastavim ja tako metke kad vidim da je čahura puna ali do pola što je odmah znak da nešto ne štima, sitne granule a  barut izgledom i mirisom jako podsjeća na NC08 odnosno barut iz kalaša, 7,62x39. Stavim ja po tablicama N140 kad ono puškica radi ko cager. Moja pretpostavka je da su u nedostatku baruta stavljali šta imaju što je vrlo opasno.
Sačuvana
pirat5
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #41 poslato: Фебруар 26, 2011, 09:46:56 »

kako prepoznati evo municije kupljene u Vitezu (BiH) 20evra paket...nema nista ni datum prizvodnje ni deklaraciju unutar pakovanja.

* DSC05177.JPG (109.1 KB, 800x600 - pregledano 179 puta.)
Sačuvana
pirat5
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #42 poslato: Фебруар 26, 2011, 10:02:07 »

jos koja fotka

Pirat,
Moras se predstaviti
u zato predvidjenoj temi na naslovnoj strani foruma
Takva su pravila

* DSC05181.JPG (50.98 KB, 800x600 - pregledano 136 puta.)

* DSC05182.JPG (45.61 KB, 800x600 - pregledano 104 puta.)
Sačuvana
miki
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #43 poslato: Март 06, 2011, 08:56:58 »

kolega mi kaže kupio u BiH Igman municiju u kalibru 7x64 i kaže kad opalim metak ne može otvorit karabin dok se puška ne ohladi.

Odmah sam pretpostavljao da se radi o slijedećem: ili je prepunjen metak ili kradu komponente pa stavljaju bilo kakvi barut - neodgovarajući i rastavim ja tako metke kad vidim da je čahura puna ali do pola što je odmah znak da nešto ne štima, sitne granule a  barut izgledom i mirisom jako podsjeća na NC08 odnosno barut iz kalaša, 7,62x39. Stavim ja po tablicama N140 kad ono puškica radi ko cager. Moja pretpostavka je da su u nedostatku baruta stavljali šta imaju što je vrlo opasno.
Oni u Konjicu pokradu šta im dođe pod ruku,pa karabinsku municiju pune i barutom za pištoljsku municiju,a njim je moguće napraviti metak 30-06 koji će preći 50 000 bara,pa vidi.Raspao bi se i BMG. I taj sitni u 7x64 je možda pištoljski,imao je sreću što je čaura bila poluprazna. N140,N160 i N560 su pravi za srednju kategoriju,sa N560 je skoro nemoguće prepuniti 30-06,7x64 270W,jer je spor,ali super sagorijeva.
Sačuvana
Laki_90
Junior
**
Van mreže Van mreže

laki123@hotmail.co.uk
« Odgovor #44 poslato: Март 06, 2011, 10:54:19 »

Znaci da pucam ovu .....jos nisam...pa reko da pitam ... Smiley
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5   Idi gore
Štampaj