DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161364 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 17, 2019, 10:05:02
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3 ... 5   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: CUVAJTE SE JEFTINE "IGMAN" MUNICIJE  (Pročitano 39872 puta)
jokabas
Junior
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« poslato: Септембар 11, 2008, 09:21:44 »

sta mislite o toj municiji,stari lovci jos uvek poseduju tu municiju i vrlo su zadovoljni sa efektima Smiley
Sačuvana
miki
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Септембар 14, 2008, 07:12:26 »

Ovo sto danas proizvode u Konjicu je obicno smece.Imam 270W i 30-06 i sa ovom municijom ih nikada nisam uspio upucati.Jednom sam dosao do kutije za 270W proizvedene prije rata,SP 8,4 gr i bila je OK. Ova danasnja zrna se razlikuju i po 1mm po duzini,caure zelene iznutra,tvrde i lose se kalibrisu poslije pucnja, a barut se kotrlja u cijevi poslije opaljenja.Sve u svemu municija za preporuciti,za zaobici u sirokom luku.
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #2 poslato: Септембар 14, 2008, 08:54:27 »

Miki je u pravu.

Pre neki dan probao dobijenu kutiju 270 od Konjica.
Brzina 820m/s.Treba minimalno, ali minimum 900 m/s.Rasipa na sve strane.
Za 7x64 isto.Nekada, pre 20 godina, to je bilo o la, la.
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
von Maksimilian
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Sve teče sve se menja...

« Odgovor #3 poslato: Септембар 16, 2008, 01:08:33 »

Pre nekog vremena pazario sam Igmana u kalibru 7x64 težine 11.2 grama. Na 100m strelištu sam pucao 4 vrste municije u serijama po 3 komada. I to PPU 9 i 11.2, S&B 11.35 i Igman 11.2 grama. Od svih najbolju grupu je pravio PPU od 9 grama dok su PPU i Igman od 11.2 bili gotovo identični s tim da je Igmanovo zrno po tvrdnjama profesionalaca Vojvodina šuma  mnogo bolje od ppu. Siera je bila najlošija. Ideja koju imam je da svaki metak pojedinačno prelaborišem ali otom potom... Wink
Sačuvana

Ako sve uradiš danas bićeš pod stresom ostavi nešto i za sutra...  Smiley лангзам абер зихер
Bogi
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

произвођач вабилица

WWW E-mail
« Odgovor #4 poslato: Септембар 17, 2008, 07:23:53 »

Celu stranicu cu odstampati kao dokazni materijal jednom kolegi lovcu. Imam 270Win i ubio sam se trazeci njihovu municiju.Doticni kolega poseduje 30-06 i verovatno ima zalihe te municije iz vremena kad je to valjalo (zrno 8,nesto)
Hvala Miki, ostajem veran PPU-u
p.s. (uvek sam bio za municiju koju mozes kupiti u velikoj kolicini iz serije)
Sačuvana

Код мене можете у свако доба поручити вабилицу за:
ЛИСИЦУ,ПАТКУ,СРНДАЋА,ГУСКУ.....
twingi
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Септембар 19, 2008, 05:47:30 »

Igman još uvijek radi dobru municiju za izvoz, ali ovo sto se prodaje ispod ruke jeste nekontrolisana "home made" proizvodnja radnika koji zbog losih plata iznose matrijal i kod kuce pune i tako zaradjuju za zivot. Lično poznajem čovjeka kojem je Igmanov 7,64 raznio pušku pred očima i umalo ubio i njega i ženu! Moja iskustva sa Igmanom su pozitivna za kalibre .308 Winchester i 7 mm remington magnum. Čovjek kod kojeg sam nabavljao uvijek mi je davao serije koje idu za izvoz i nisam imao nikakvih problema. .308 pucam iz SSG 69 i grupe su odlične, a ne zaostaje mnogo ni 7mm rem. mag. koji posjeduje moj rodjak, lično sam ga upucavao i takodje pravi strašne grupe, do 1 MOA!
Sačuvana
Bogi
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

произвођач вабилица

WWW E-mail
« Odgovor #6 poslato: Септембар 19, 2008, 06:00:10 »

Mozda si u pravu, ali je ovde koliko ja znam niko ne uvozi.
Drugo, iz pouzdanih izvora znam da nemaju proizvodnju caura i zrna - kupuju u PPU
I sta je to onda?
Sačuvana

Код мене можете у свако доба поручити вабилицу за:
ЛИСИЦУ,ПАТКУ,СРНДАЋА,ГУСКУ.....
twingi
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Септембар 19, 2008, 06:19:31 »

Mozda si u pravu, ali je ovde koliko ja znam niko ne uvozi.
Drugo, iz pouzdanih izvora znam da nemaju proizvodnju caura i zrna - kupuju u PPU
I sta je to onda?
TRGOVINA! Grin
Sačuvana
thunder11
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Септембар 19, 2008, 06:46:18 »

Tako nesto Twingi Cheesy

thunder11
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #9 poslato: Новембар 26, 2008, 08:19:16 »

Jos jedan dokaz da Igman vise nije onaj pravi.

Na strelistu, pre neki dan, 30-06 na 100 met rasipa 15 cm.
Na sve strane.
PPU u 5.5 cm.
Karabun proveren, Zastavin, sa RWS-om grupa 3 cm.
Svi u gramazi od 9.7 g.

Zakljucak,
na neko vreme je potrebno ostaviti Igman po strani.
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
von Maksimilian
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Sve teče sve se menja...

« Odgovor #10 poslato: Новембар 27, 2008, 08:55:38 »

Zadnje analiza Igmana od prof dr Pedje i moje malenkosti ukazuje na sledeće stanje:
1. Punjenje barutno +/- skoro 5 greina
2. Usadjenost i stegnutost zrna vrlo različita
3. Zrna ujednačene morfologije i mase
4.Potrebna asistentkinja starosti od 25-30 godina za novootvorenu katedru  Grin Grin Grin Grin
Sačuvana

Ako sve uradiš danas bićeš pod stresom ostavi nešto i za sutra...  Smiley лангзам абер зихер
cula
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Kad sam bio mladjan lovac....

« Odgovor #11 poslato: Децембар 05, 2008, 07:39:02 »

Dobio sam 40. komada kada sam kupio karabin u narandzastoj kartonskoj kutiji, ti su odlicni .
Sačuvana
sangajska.odgajivacnica
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Децембар 08, 2008, 01:22:07 »

Do pre par godina sam lovio sa papovkom i sticajem okolnosti sam kupio tri kutije igman konjic .
Nebi ih uopste poredio sa ppu nisu ni blizu.
Sačuvana
cula
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Kad sam bio mladjan lovac....

« Odgovor #13 poslato: Децембар 09, 2008, 12:35:42 »

mislis da su bolji ili losiji
Sačuvana
twingi
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Март 22, 2010, 08:20:49 »

Pozdrav!

Prije nekoliko dana jedan moj kolega lovac imao je nesrecu sa IGMAN municijom u kalibru 8x57. Naime, opće je poznato da radnici tvornice municije IGMAN zbog loseg statusa i niskih placa odavno iznose municiju iz fabrike i na crnom trzistu prodaju domacim lovcima. Ako imate srece da dobijete seriju koja ide za izvoz imate solidan metak za smijesnu cijenu, ali...
Neki "mozgovi" su pod uticajem kontrola menadzmenta firme dosli na ideju da iznose komponente iz fabrike i municiju pakuju kod kuce. Nekad barut, nekad kapisle, nekad cahure, zrna... I onda klijesta u ruke, cekic i stancaj! Da, i ambalazu maznu, i izvoznu markicu...
E takav metak je moj kolega ispalio prije nekoliko dana, kupio covjek dvije kutije za 40 maraka, sav sretan krenuo da proba (inace je sumar i lovocuvar) i od prvog metka raznese pusku! Kompletan sanduk deformisan, izvlakac municije na zatvarcu raskomadan, kundak slomljen, a sto je najgore covjek je zavrsio sa tri gelera i to jedan u oko, jedan u mozak i jedan u nos! SRECOM ni jedna povreda nije bila fatalna, geleri povadjeni nakon petosatne operacije, jedino je upitan vid na lijevo oko, mada i sad vidi na njega, ali... Danas sam bio na strelistu gdje se to desilo, ljudi krvi ko da si vola zaklao, ja uopće ne znam kako je on ostao pri svijesti i uspio pozvati pomoc!

Lovci u Bosni pucaju sve sto im dodje pod ruku, ne postoji valjan sistem koji bi ovakve stvari doveo u red, puno je vojne municije, a materijalni status lovaca isuvise nizak da bi se kupila sigurna i renomirana municija. Proci ce dosta vremena da ljudi shvate da kvantitet nasuprot kvaliteti donosi probleme, prije ili kasnije... I ovaj ce incident, nazalost, biti brzo zaboravljen i trazice se bilo kakav izgovor da bi se ponovo doslo do "vrhunske" municije za marku...
Takodje, ne bih ni da kudim "IGMAN" municiju, i ja sam je dosta ispucao bez ikakvih problema i incidenata, doduse legalno kupljenu, ali ovo sto se nudi na "crno" MOZE BITI BOMBA!!!

Obzirom da crno trziste radi punom parom veoma je vjerovatno da neko na poklon u susjedstvu dobije koju kutiju na "peskes", a s njom i belaj!

Budite oprezni!!!

PS: Kad budem u mogucnosti postavicu slike puske i municije, cim kolega izadje, mada to nece biti bas skoro...

Pozdrav!
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 5   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: