DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161552 poruka u 7290 tema- 7007 članova - Poslednji član: Bogdansrs

Јануар 28, 2020, 03:04:55
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 35 36 [37] 38 39   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Crvena Zastava > puske sacmarice  (Pročitano 294806 puta)
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #540 poslato: Новембар 19, 2013, 10:37:50 »

Mislim da je ZH sampion u lomljenju igala,a navalili smo na jadnu zastavu.
Sačuvana

mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #541 poslato: Новембар 20, 2013, 06:05:58 »

To stoji.Igle kod njih su prekaljene.A i oslabljene na par klucnih mesta.Tokom strugarske obrade su  bila u zahvatu samo dva noza.Radijus na prelazima je suvise mali i nije pre termicke obrade ispoliran da bude bez riseva.Kao sto reko igle su prekaljene to jest tvrdoca im je prevelika na vrhu  to jest delu igle koji udara u kapislu.
Kod njih bi najtvrdji trebalo da bude deo gde udarac udara iglu to jest njen najdebljideo.Da se nebi plasticno deformisala   od udaraca.A vrh igle to jest sve do najdebljeg njenog dela  to jest glave ne bi smelo da prelazi 45 do najvise 48 RC.
Igla moze da strada i kada  su udarace na iglama a ona se sklapa bez prethodnog napinjanja udaraca rukom povlacenjem pokretnog dela unazad   prema tabanu duzeg kundaka.
Sačuvana
davor.79
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #542 poslato: Децембар 01, 2013, 04:39:13 »

i ja navise volim sa zastavinom m75 u cal 16. da pucam.. imam i druge puske ali jednostavno ova kao da je pravljena po mojoj meri, ja nema problem da pucam na blizu, ali ima  i to velikih problema zec i fazan, njima bas to smeta..  yahoo  ja sam primetio nesto jako cudno kod ove puske, a to da na 20m i 40 metara vrla mala razlika u snopu... probavao sam i na metama itd.. jednostavno imam utisak da sacma rasiri do 20 metara i posle to odrzava taj snop do kraja.., znam da glupo zvuci ali ja sam probao i video da je jako mala razlika, a pa odstrela su me naterala da to proverim, pogadjao sam zeca na 15 metara imao je solidan proj kuglica, pogadjao sam ga i na 40 metara i nista manji broj sacmi nije bilo  scratch_ones_head tako da sam proverio na strelistu i imalo je razlike ali ne velike.. samo pitanje za kolegu koji je pucao trap iz 16 cal./. gde nalazi municiju jer sam ja godinama tragao i nigde nisam mogao naci trap za 16 cal... i bio sam primoran da kupujem 12cal.. ?

pozdrav kolega. nije me bilo dugo na forumu pa sam malo čitao ovu temu....već sam pisao o tome kako je bio problem pucati na ,,zicer,,...u pravu si za snop kad kažeš da je mala razlika  u posipu na 20 i 40 m i da je jako mali....ali ja sam rešio taj problem....više ne koristim municiju sa ,,korpicom,,...probaj i uveri se... ja imam, e sad ili je m54 ili m59 ili m64...16/70 cev 74 cm...ali DEFINITIVNO NIJE za municiju sa korpicom...još jednom...probaj i onda ćeš mi napisati jel bolje(mada ti nemaš problem sa ,,zicerima,, kao što sam imao ja)...dobar pogled
Sačuvana
Bajkela
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #543 poslato: Август 13, 2014, 01:44:50 »

I ja imam isti problem sa mojom M75, sve do jednog zicera promasim, uglavnom predatore. Na daljinama vecim od 40-50 m nema svrhe ni pucati. Gadjao, na primer,  sam sa pp na 20 m posip na papiru je 12 cm. Sacma 3,5 mm sa 30 m je oko 30 cm, koja kuglica izvan toga. Pucao sam sa mecima raznih proizvodjaca. Koji bi mi metak preporucili za ovaj problem sa uzanim posipom,? Kao i veciti problem sa ili bez korpice?
Sačuvana

Lovac pocetnik Smiley
davor.79
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #544 poslato: Август 14, 2014, 09:52:56 »

Probaj Krusik BK ...uzeo sam jednu kutiju (3,5mm BK) da probam,dao kumu 4 kom i od 21 metka imao sam jedan promašaj...E sad dal je zbog toga...
Sačuvana
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #545 poslato: Август 16, 2014, 12:08:44 »

Probaj Krusik BK ...uzeo sam jednu kutiju (3,5mm BK) da probam,dao kumu 4 kom i od 21 metka imao sam jedan promašaj...E sad dal je zbog toga...

il' u rukama Mandušića Vuka...
Sačuvana
davor.79
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #546 poslato: Август 16, 2014, 07:52:16 »

Čisto sumnjam,jer nije pojedinačan slučaj.....i čovek od koga sam kupio pušku imao je isti, da nekažem, problem...a ima ih još u ranijim upisima na ovoj temi....
Sačuvana
cile
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #547 poslato: Фебруар 06, 2015, 02:46:39 »

Malopre sam bio kod drugara, konačno je kupio zastavinu "belgijanku" tj. Bajard koja je prodavana ovde kao Zastava.Znam da ju je godinama priželjkivao a prodao mu je komšija koji je tu pušku nasledio od svog oca i tako je stajala nekih 30 god., a da niko od nas nije znao za nju.

Puška je u kal. 16/65, dužina cevi 74, ne pitah ga za čokove. Ne namerava da je brunira, ostaće u zatečenom stanju.

Sačuvana
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #548 poslato: Март 27, 2015, 08:49:57 »

Sačuvana
Lazar
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #549 poslato: Март 30, 2015, 12:50:50 »

Zastava hamerless 12/70 iz 1968 valjda mozda sam omasio za godinu gore dole puska do sada nikada brunirana nikada igle nisu pucale top stanje po kvalitetu do sada "sahranila" 3 nove inace je poseduje otac
Sačuvana

Puska gadja,kundak pogadja
satyrir
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #550 poslato: Април 07, 2015, 10:00:34 »

Je li ovo na slikama m56 Belgijanka? Procitao sam cijelu temu i po meni ovo jest m56. Molim sto vise informacija jer je namjeravam kupiti. U oglasu pise da ima 74 cm cijevi.

http://postimg.org/image/9crsf3akh
http://postimg.org/image/nuozn31vl
http://postimg.org/image/klakgmds1
http://postimg.org/image/xqq2mq7nl
Sačuvana
Dulence
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #551 poslato: Април 13, 2015, 10:47:41 »

kolege, zanima me da li je moguce ugraditi ejektore na zastavinoj polozari cal 12.... I ako moze gde se moze uraditi?
Sačuvana

kalibar 12, jer ostali su za devojcice... Smiley
Pecha
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #552 poslato: Фебруар 02, 2016, 02:03:31 »

Kolege lovci, imam CZ sacmaru polozacu u kalibru 16. Zanima me kako sa sigurnoscu da znam da li je i kako cokirana ? Kada je rasklopim, na donjoj strani pocetka cevi nema nikakvo obelezje za cok. Ima samo serijski broj, i cini mi se, 2 ziga koja ne znam sta znace.
Sačuvana
acobp
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #553 poslato: Фебруар 02, 2016, 02:46:35 »

Za pocetak potrebno je izmjeriti precnik usta cijevi.
Sačuvana
Pecha
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #554 poslato: Фебруар 02, 2016, 06:27:34 »

Za pocetak potrebno je izmjeriti precnik usta cijevi.
Spoljni precnik svake cevi je ~1,85cm, a unutrasnji ~6mm. Pisem dimenzije priblizno (~) jer sam koristio subler za merenje koji nije 100% tacan. Vise puta sam vrsio svako merenje, na isti nacin, i dobio sam svaki put ove dimenzije. To znaci da puska uopste nije cokirana ?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 35 36 [37] 38 39   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: