DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

135167 poruka u 5607 tema- 5625 članova - Poslednji član: Djordjevic

Април 23, 2014, 12:46:40
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 37   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Crvena Zastava > puske sacmarice  (Pročitano 92498 puta)
Uča
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #405 poslato: Септембар 23, 2011, 07:39:18 »

Ti onda nisi svestan koliko si srećan čovek. Prvi si za koga sam čuo da nema problema. Onda uživaj u lovu. Ja sam svoju skroz sredio u Kragujevcu pa će ili ići na zamenu uz doplatu ili na prodaju ili u ormar, a IŽ mora na proleće da dospe u moje ruke definitivno.
Sačuvana
Stefan092
Junior
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Stefan092
« Odgovor #406 poslato: Мај 15, 2012, 09:54:23 »

Pozdrav svima.

Imam zastavinu bokericu i polozaru ali lovim samo polozarom jer bokerica se veoma tesko otvara  kad se otvori leptir za otvaranje se odma vrati u prvobitni polozaj tako da ako ga ne drzim palcem ne moze da se zatvori puska. Drzao sam i druge bokerice ali ni jedna se tako tesko ne otvara.

Da ne zna neko mozda o cemu je rec inace puska je kupljena ja mislim '95 i nije ispucala 100 patrona. HVALA Smiley
Sačuvana
KTO
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #407 poslato: Јун 10, 2012, 10:48:04 »

Pozdrav,

Imam bokericu 12/70 a na nju pise Zastava-Berreta, puska je kupljena negde pocetkom 80-tih.
Dali mozda neko zna koja je bila saradnja izmedju ove dve firma tada i kako su nastali ove njihove zajednicke puske?
Sačuvana
Leupold
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #408 poslato: Август 10, 2012, 10:50:42 »

Jedan moj prijatelj ima Beretu S55,samo na cevima pise Crvena Zastava a na svemu ostalom Beretta.Tako da je zastava izgleda samo sklapala ove puske ili jos nesto doradjivala (ako ima sta da se doradi),u svakom slucaju cini mi se da je "zglavna" puska.
Dobar pogled!!!
Sačuvana

"How good a rifle, this .270!"
von MaksimilianI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

To sam ja samo me zeza komp...

« Odgovor #409 poslato: Август 13, 2012, 10:21:25 »

Da ne zna neko mozda o cemu je rec inace puska je kupljena ja mislim '95 i nije ispucala 100 patrona. HVALA

Zna se... tih ratnih godina iz Zastave su izlazila takva sra... not_i kojih bi se svako ozbiljan postideo pa ti ne preostaje ništa drugo nego da je daš nekom puškaru da pogleda da li se može napraviti pita.  hi
Sačuvana

Teško je prvih 100 godina...
Bajkela
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #410 poslato: Септембар 17, 2012, 01:38:53 »

Pozdrav svima hi

Pocetnik sam i tek razmisljam koje oruzije da nabavim. Jako mi se svidjaju Zastavine polozare modeli M70 i starije u kalobru 12/70. Citao sam  read na ovom i slicnim forumima o takvim puskama i ima razlicitih misljenja,s obzirom da sam pocetnik i da malo znam poceo sam da se dvoumim za takve puske. E sad, mene zanima hocu li pogresiti ako uzmem takvu neku pusku za pocetak?
I koju cu sve divljac moci da lovim sa njom?

Sačuvana

Lovac pocetnik Smiley
Leupold
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #411 poslato: Септембар 17, 2012, 03:01:59 »

Ako zelis da uzimas Zastavinu polozaru,bolje uzmi onu starije proizvodnje (koliko sam cuo kvalitetnije su od ovih sto se sad proizvode).Zastavinu bokericu nikako nono,moj otac je imao i nije izrdzao ni dve godine,morao je da je proda.Bili su to razni kvarovi svi u glavi puske (u baskuli).Samo sto dodje iz servisa,malo je koristi,kad opet neki kvar,itd.
I sve se to desavalo i pored odlicnog odrzavanja.Ima jos par ljudi ovde kod mene,i imaju istih problema. hi

Dobar pogled!!!
Sačuvana

"How good a rifle, this .270!"
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #412 poslato: Септембар 17, 2012, 03:23:18 »

Pozdrav svima hi

Pocetnik sam i tek razmisljam koje oruzije da nabavim. Jako mi se svidjaju Zastavine polozare modeli M70 i starije u kalobru 12/70. Citao sam  read na ovom i slicnim forumima o takvim puskama i ima razlicitih misljenja,s obzirom da sam pocetnik i da malo znam poceo sam da se dvoumim za takve puske. E sad, mene zanima hocu li pogresiti ako uzmem takvu neku pusku za pocetak?
I koju cu sve divljac moci da lovim sa njom?

Procitaj malo forum ima dosta tema o izboru puske za pocetak. Sto se tice lova sa tom polozarom ces moci da lovis kao u ostalom i sa svakom drugom sacmaricom svu sitnu divljac, eventualno sa odgovarajucom municijom i DS.
Sačuvana
goranče
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #413 poslato: Септембар 17, 2012, 07:03:00 »

Zastavina sačmarica je prošlost. Nekad bilo, sad se spominjalo.
Sačuvana
Bajkela
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #414 poslato: Септембар 18, 2012, 05:56:06 »

Posto sam tek zapoceo pripravnicki staz znaci da mi treba dosta para za pocetak plus pare za pusku. Jedan od razloga zasto mi se svidjaju Zastavine polozare je odnos cena/kvalitet good. Eventualno moze da dodje u obzir neka starija ruska IZ 12 kalibar u slicnom cenovnom rangu ili eventualno malo skuplje (50-60 eura). Sta biste mi vi preporucili od tih pusaka?
Sačuvana

Lovac pocetnik Smiley
vuk sa motajice
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

tim koji pobjedjuje se nikada ne mijenja

« Odgovor #415 poslato: Септембар 18, 2012, 06:09:14 »

Posto sam tek zapoceo pripravnicki staz znaci da mi treba dosta para za pocetak plus pare za pusku. Jedan od razloga zasto mi se svidjaju Zastavine polozare je odnos cena/kvalitet good. Eventualno moze da dodje u obzir neka starija ruska IZ 12 kalibar u slicnom cenovnom rangu ili eventualno malo skuplje (50-60 eura). Sta biste mi vi preporucili od tih pusaka?
Ako planiras uzimati zastavinu polozaru onda trazi nesto starijeg datuma jer su dosta kvalitetnije i bolje uradjene nego ove posleratne produkcije a ruska polozara iž-43 je super puska i njih mozes naci polovnih a jako dobrih i jeftinih i sigurno da su bolje i boljeg mehanizma od zastavinih,ja imam zastavinu bokericu poslratne produkcije kupio sma je novu 2006 god i dosada sam imao sa njom dosta problema na mehanizmu i najgore jedno popravim a drugo se pokvari i nikada nisi sa njom siguran i nije pouzdana puska u lovu.
Sačuvana

Budi do kraja ono sto jesi
goranče
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #416 poslato: Септембар 19, 2012, 09:58:18 »

Zastava više ne proizvodi sačmarice. Znači novu je nemoguće kupiti.

Nove ruske puške su očajne.Totalno sam razočaran.
   Meni se na IŽ 18 EM posle nepune dve godine odletovala šina u zadnjem delu.Kupio sam je u kalibru 12/76 računajući da će biti čvršća i trajnija od 12/70, a pucam samo 12/70 patrone. U pušku koja nova košta 170e treba da uložim 100e u letovanje i bruniranje. Sem toga na većini novih je šina kriva, posle nekog vremena se vidi i na osovini oko koje se prelama da nije u osi, odnosno ne naleže celom površinom.
  Ozbiljno se razmišljam da je predam u sup i kupim bolju. I dalje bih najradije jednocevku, ali ruska više nikad.
   Imao sam i staru rusku jednocevku kal 16, koja je bila neuporedivo bolja, ali je zbog dugotrajne upotrebe dobila luft u glavi, brunaža se izlizala, cena popravke je prelazila cenu nove pa sam je zamenio za ovu.
  Imamo i dobru ponudu turskih pušaka, koje su po ceni slične ruskim, a mislim da su sada i po kvalitetu neuporedivo bolje.
  Ruske puške starije proizvodnje i nisu loše. Kolega je preprošle godine za 100e kupio polovnu Toz 34 iz koje je opaljeno možda maksimalno jedna kutija patrona. Uz nju je dobio i futrolu, ranac i redenik, i nešto municije. Puška je bukvalno kao nova.
  Treba pratiti, pojavljuje se povremeno nešto tako, od raznih naslednika ili udovica...

Sačuvana
Bajkela
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #417 poslato: Септембар 19, 2012, 10:16:44 »

Vecina lovaca iz moje grupe ima roske dvocevke mahom Iz tek poneka je Zastava. Svi mi govore da uzimam neku rusku. Prvi kriterijum ce mi biti da je puska Zastava starije proizvodnje ,ali ako naleti i neka ruska moze, i da je polozara 12/70. Pretrazivacu oglase i raspitivati se kod kolega lovaca da li ima neka dobra puscica za mene. Imam vremena do proleca tako da necu zuriti. smile

Sačuvana

Lovac pocetnik Smiley
goranče
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #418 poslato: Септембар 19, 2012, 10:58:22 »

I rusi žive od stare slave. Isto kao i Zastava sa karabinima.
  Iž 43 je dosta lošija od starijih modela. IŽ54 ili IŽ 58 su dosta bolje.
  Ako naleti zastavina ''belgijanka'' u dobrom stanju, nemoj da se dvoumiš.
  Naleti poneka.
  http://www.kupujemprodajem.com/Lovacka-puska-IZ-58-kalibar-16-2854619-oglas.htm?filter_id=91908

http://www.kupujemprodajem.com/Puska-2885746-oglas.htm?filter_id=91908

http://www.oglasnatabla.rs/oglasi/Prodajem_lovacku_pusku_102521
Sačuvana
gazda Nesho
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Добар поглед

« Odgovor #419 poslato: Септембар 20, 2012, 12:01:40 »

Mislis na ovsko nesto?

Sačuvana

Укопавај се шинко...