DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161538 poruka u 7289 tema- 6998 članova - Poslednji član: Svajle

Јануар 19, 2020, 03:45:45
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Soske - ormarici za puske  (Pročitano 463 puta)
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #15 poslato: Јануар 07, 2020, 10:10:40 »

najbolje betonski da se napravi po mogucstvu velika metalna vrata i hidraulikom da se otvaraju.

Ne budi siguran da bi ovo proslo terensku, mom prijatelju su pravili problem sa posebnom sobom i blindiranim vratima, al su se vrlo odusevili na frizider sa katancem kao alternativi
Sačuvana
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #16 poslato: Јануар 07, 2020, 11:54:36 »

blindirana soba predstavlja sef. svaka radnja svaki servis sto se bavi oruzjem i municijom  je ima a to sto su terenci radili njihov je problem sto su neobavesteni
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Јануар 07, 2020, 01:07:17 »

blindirana soba predstavlja sef. svaka radnja svaki servis sto se bavi oruzjem i municijom  je ima a to sto su terenci radili njihov je problem sto su neobavesteni

Nije njihov, nego problem konjkretnog nesretjnika kojeg su ebavali...  angry2
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
žulj
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Јануар 07, 2020, 01:20:41 »

[/quote
Po logici stvari takva soba je sef , a koliko znam puškari tako i moraju imat (bar ima ovaj koga znam). E pa tako je i kod mene jer je ostava bez prozora a vrata nisu metalna iako imaju dvije brave . Naravno opet za municiju posebno metalni ormarić kakav bilo. Pošto mi cjev od cola prolazi kroz ostavu provukao sam čelični lanac oko cjevi i kroz sanduke od karabina ili okidače sačmarica, naravno i zaključao još lokotom. E pa sad ako to nije bolje nego onaj ormarić u Bauhausu koji je kao za to namjenjen onda ne znam šta jest.
Vidim da ću se najlakše rješit ako dam 100 eura za taj ormarić pa bar neću strahovat koji će policajac doći na provjeru jer nekome je dobro i onako a neki se drže metalnog ormara ko pijan plota.
Sačuvana
Tomo VRBAS80
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Јануар 07, 2020, 02:14:19 »

Ovako to kod mene izgleda,rucna izrada tezi preko 80kg prazan,a pun ne moze da se pomeri.

Sačuvana
žulj
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Јануар 07, 2020, 04:55:35 »

Odlično izgleda a kako vidim i ljepo je ispunjen .
Sačuvana
Zaboravljeni_lovac
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Јануар 07, 2020, 07:23:39 »

Iz prilozenog sam video da def niko sa sigurnoscu ne zna kakve soske bi se trebalo koristiti a i niko ne zna kako ce se zakon tumaciti jer nije jasno definisan pa kako kome se zalomi...
Vecini kolega lovaca ovde jedna soska metalna da se kupi ne predstavlja problem,a ja kao profesor geografije iz Leskovca gde je prosecna plata 30 000 dinara, bez posla, koji radim poljoprivredu, svaki dinar mi je bitan, tako da sve ovo u vezi novog zakona o oruzju uz nove oruzne listove, lekarska uverenja itd mi se cini kao VELIKO S...E!!!!!
Sačuvana
Zaboravljeni_lovac
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Јануар 07, 2020, 07:33:35 »

Jos jedna stvar
SRECAN PRAZNIK SVIMA KOJI SLAVE
MIR BOZJI, HRISTOS SE RODI!!!
Sačuvana
lega
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Јануар 07, 2020, 08:01:34 »

Kolega profesore,uz duzno postovanje prema vasoj diplomi, mislim da cete morati improvizovati celu stvar.ili cete sami  sklepati nekakav orman ili se zaduziti pa kupiti neki sa oglasa.nema potrebe da se ide u sirinu diskusije koja je po prirodi stvari kratka.Bitno je da je oruzje osigurano u smislu da je van dometa od strane drugih lica.I banka u Nici je bila dobro osigurana pa su je opeljesili 1976.Pozz
Sačuvana
žulj
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Јануар 08, 2020, 08:30:00 »

Mislim da je problem jer donošenje zakona o materiji koju slabo poznaju donose kojekakvi birokrati i uhl***i, barem je kod nas tako a kako vidim slično je i kod vas. Još gore ne gleda se kako stvar u praksi funkcionira.  Evo primjera makar nema veze sa temom ,sljedećeg mjeseca mi ističu 2 oružana lista a da bi ih produžio moram odnesti oružjje na mup na pregled .
Pošto je mup u centru grada a nema parking za stranke ja moram uzeti pomoćnog nosača i kupiti još nekoliko futrola da bi donio 6 pušaka i kratko oružje  na pregled. Naravno ako parkiran u najbližoj garaži ljudi te najblaže rečeno čudno gledaju kako tegliš toliko oružje kroz grad. Čemu je to potrebno kad je svo to oružje već prije 5 godina bilo na pregledu. Pa ako u ovlaštenom dućanu kupiš novo oružje i prodavač ti sve napiše opet treba sa oružjem u mup na pregled, ne znam zbog čega.
Sačuvana
Tomo VRBAS80
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Јануар 08, 2020, 10:59:17 »

Jos jedna stvar
SRECAN PRAZNIK SVIMA KOJI SLAVE
MIR BOZJI, HRISTOS SE RODI!!!

Vaistinu se rodi!
Sačuvana
Tomo VRBAS80
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Јануар 08, 2020, 11:07:15 »

Mislim da je problem jer donošenje zakona o materiji koju slabo poznaju donose kojekakvi birokrati i uhl***i, barem je kod nas tako a kako vidim slično je i kod vas. Još gore ne gleda se kako stvar u praksi funkcionira.  Evo primjera makar nema veze sa temom ,sljedećeg mjeseca mi ističu 2 oružana lista a da bi ih produžio moram odnesti oružjje na mup na pregled .
Pošto je mup u centru grada a nema parking za stranke ja moram uzeti pomoćnog nosača i kupiti još nekoliko futrola da bi donio 6 pušaka i kratko oružje  na pregled. Naravno ako parkiran u najbližoj garaži ljudi te najblaže rečeno čudno gledaju kako tegliš toliko oružje kroz grad. Čemu je to potrebno kad je svo to oružje već prije 5 godina bilo na pregledu. Pa ako u ovlaštenom dućanu kupiš novo oružje i prodavač ti sve napiše opet treba sa oružjem u mup na pregled, ne znam zbog čega.
Nema tu mnogo razlike neko je od nekog prepisivao ali gluposti i na kaju smo mi j...ebena stranka.I kod nas oruzije je obavezno da se odnese na pregled samo mi ne mozemo da unajmimo nosaca jer po zakonu ne smes dozvoliti da neko ko nije obucen i nema dozvolu nosi tvoje oruzije.Zamisli kako je izgledalo kada sam ja sa 8 futrola banuo u MUP prvo morao sam proci koroz deo gde se izdaju vozacke,lk,saobracajne,pasosi i ostale stvari dok nisam stigao do referenta gledaju me ljudi onako i kao izmicu se ne mogu da veruju.Kad eto ti ga pomocnik komandira dolazi gleda me kaze jeli to u rat,ma ne reko krenuo u lov pa jbg ne mogu da se odlucim koju da ponesem.Video me covek na kameri kako ulazim u MUP pa sisao da vidi o cemu se radi.
Sačuvana
clico2
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Јануар 08, 2020, 07:09:02 »

Izgleda da novi kolega Klićo radi na poslovima oružja u nekoj polizzijskoj stanici...  wacko
Neradim u MUPu vec pisem iz licnog iskustva ! Kada je dosao Sluzbenik u terensku proveru mrdao je i drndao ormar da sam umislio da ce Zid da popusti... dance
Sačuvana
Stranice: 1 [2]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: