DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161821 poruka u 7335 tema- 7069 članova - Poslednji član: Mag_num

Септембар 25, 2020, 08:06:58
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3 ... 39   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Crvena Zastava > puske sacmarice  (Pročitano 306129 puta)
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« poslato: Мај 24, 2008, 09:33:31 »

Dali posedujete puske sacmarice iz Zastavinog programa,u kom kalibru i kakva su vasa iskustva sa njima?Dali su vam se desavali kvarovi,kao sto je problem sa iglom ili pucanje sine izmedju cevi itd?Imao sam problem sa desnom iglom,ali vise ne.U pitanju je Zastavin Hamerles u kal 16.
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
#
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Мај 24, 2008, 09:38:07 »

Zastavine igle su po pravilu veoma ljute pa nije loše da se pre montaže malo omekšaju grejanjem i u većini slučajeva tako omekšane služe veoma dugo.
Sačuvana
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Мај 26, 2008, 11:07:50 »

Ja trenutno imam zastavinu hamerles M67 i taj model je za klasu bolji od M70. U kalibru 12 nisam imao do sada problema nikakvih.
Imao sam bokericu M80 i prodao je, nikada gori kundak i zakrivljenost kundaka nisam video nego na  zastavinoj bokerici. I dan danas mi je srednji prst desne ruke sa kvrgom zbog udaranja branika obarače u prst. Izuzetno loše bravljenje, loše udarne igle, nekoliko puta sam ih menjao da bi mi na kraju puškar dao 10 rezervnih i pokazao kako se menja i sam sam ih menjao, i sada imam rezervne igle nekoliko komada. Takođe razletovala mi se šina, pa sam je lepio nekim tečnim metalom, jer je puškar tražio da mi to uradi za pare za koje puška ne vredi i ratosiljao sam se bede. Žao mi je samo što je izvanredno nosila jedinačna zrna, žao mi je što sam sa njom odstrelio svoju prvu svinju i što je odstrelila nekoliko lepih veprova ali mi se ogadila u svakom drugom pogledu.
Sačuvana
dart
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Мај 26, 2008, 01:49:01 »

Zastava je dobra kao prelazno resenje.Da shvatis kakvih sve ima pusak.
Zastavi treba direktor iz Finske, Svedske, Francuske, pa hajde ili Svabije.
E tada bi bile puske, FER
Sačuvana

NKD je zakon
von Maksimilian
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Sve teče sve se menja...

« Odgovor #4 poslato: Мај 28, 2008, 01:02:59 »

Preneto sa Lovac info

Ma dobro ljudi koji je auto bolji od Moskviča i puška od Zastave? Grin Grin Grin Da krenemo redom radi se o puškama najnižeg cenovnog razreda izradjenih klasičnom tehnologijom hladnog kovanja,lemljenja, mašinskim glodanjem punog materijala, legirani uglenični čelik. Konstrukcijski položare su sistema Anson Dili (molim poznavaoce engleskog da napišu pravilno) sa donjom dvozubom pločom i ,,zubom,, na vrhu ležištu metka. Konstrukcija je imala više ,,usavršavanja,, u smislu izbacivanja ručnog rada,povećanja udela i pojednostavljenja mašinske obrade. Prvobitna konstrukciju videli ste na Gogovim fotografijama dok je modifikaovani model  M-75 a današnja varijanta ima mobilne čokove kalibar 12/76 i ejektore i ostale ,,novotorije,,. Pomenuta konstrukcija je čvrsta robusna ne baš najbolje finiširana i može se relaksirati-otpustiti udarne igle tokom prelamanja same puške tako da vam nisu potrebni pufer patroni. Najveći pad kvaliteta i katastrofalan finiš Zastava je imala tokom 90ih a svima je poznato i zbog čega. Položara se pokazala boljom i robusnijom u ekspaltaciji od bok koleginice.

Zastavina bokerica je želja pomenute firme da stvori savremenu pušku bok konstrukcije. Od odlične ideje i koperacije Zastave sa Beretom zbog naše poslovne nesposobnosti /ili nedovoljnih provizija za rukovodeću ekipu / ili hiljadu i jednog razloga nije bilo ništa. Ideja je bila da se od Berete uzima sirova glava sa mehanizmom pa da se ista oprema cevima i kundači brzo se odustalo pa je Zastava napravila(iskopirala)sopstveno konstrukcijsko rešenje. Ostalo je manje više poznato čista lutrija,loto ili bingo možete biti prezadovoljni a možete dobiti i teško *njesra*

Sve u svemu što bih rekao Steva Karapandža dodati žlicu vegete za ugodjaj  e pa ta žlica je u tome što za male pare možete remontovati vašu omiljenu ,,tarabu,, kad  pokaže neku svoju manu a pokazaće ih sigurno jer do danas nisam sreo imaoca Zastavine puške koji(bez griže savesti) istoj pokazuje toliko ljubavi koliko pokazuje vlasnik neke skupe i poznate ljubimice. Uglavnom ova puška je nemi svedok i pratilac svih zgoda i nezgoda i trpi najgrublju mainipulaciju i eksploataciju.
Prema tome IMATI ILI NEMATI ZASTVU PITANJE JE SAD slično pitanje je mučilo i nekog kraljevića iz Danske ali mu se ne sećam imena!!! Wink Grin Grin Grin Grin
Sačuvana

Ako sve uradiš danas bićeš pod stresom ostavi nešto i za sutra...  Smiley лангзам абер зихер
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #5 poslato: Мај 28, 2008, 02:48:10 »

Zastava, hmmm

treba je zaobici, ako se moze.Glavobolja manje.
Ako ne , cuti i pucaj.
Ovde se ne preporucuje slogan "kupujmo domace". Moze puno da kosta. Wink
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Мај 28, 2008, 07:07:32 »

Kad je doslo vreme da biram pusku, izbor je bio:Nova Zastavina bokerica, ili stara, rasklimana polozara iz-26e. Nisam uzeo bokericu, i nikad se nisam pokajao  Wink
Sačuvana

von Maksimilian
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Sve teče sve se menja...

« Odgovor #7 poslato: Мај 29, 2008, 07:13:56 »

Ako ne , cuti i pucaj.
Svile jel to onaj vic : ,,Tato tato daleko je Amerika. Ćut* bre i plivaj,,  Grin Grin Grin
Sačuvana

Ako sve uradiš danas bićeš pod stresom ostavi nešto i za sutra...  Smiley лангзам абер зихер
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #8 poslato: Мај 29, 2008, 10:21:14 »

Da, da, da...
Kad je nemas, pricaj sta hoces, kad je imas, cuti i ne javljaj se... Cool
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU U 2008 GODINI

« Odgovor #9 poslato: Јун 06, 2008, 01:39:09 »

Od Zastavine bokerice postoji gora varijanta.To su dve Zastavine bokerice.
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Јун 09, 2008, 08:35:42 »

Cuo sam da su sasvim ok zastavine polozare ali bokerice sto su sr. to nema nigde nije mi jasno kako mogu jos da proizvode to djubre . Inace za polozare sam cuo da su sasvim ok posebno starije proizvodnje narucito onaj model M56 ako negrasim ali je ok i ovaj model m75 sada valjda rade M91 koji je losijeg kaliteta ,a nova je skuplja 50e od iz43. jedino sto mnogi kazu da im je igla nesto losija ali su mnogi resavali ponovnim zagrevanjem
Sačuvana
vladimir
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Јун 10, 2008, 03:00:57 »

posedujem zastavin mod80 i nikad me nije izdala lovio sam po kisi i snegu.
Sačuvana
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Јун 10, 2008, 05:02:09 »

I ja sam je imao, deda mi je kupio kada sam postao Lovac, mehanizam bravljenja loš, inače kvalitet cevi unutrašnjosti je OK, jako loš brun i brzo se ofuca iako se redovno održava. Zakrivljenost kundaka NULA, udarao me branik obarače po prstima, jedino mi je žao što je odlično nosila jedinačna zrna i to iz obe cevi. Nekoliko divljih svinja sam odstrelio iz nje i svoju prvu divlju svinju iz zastavine M80 sa kuglom dolomits ball.
Ni na jednoj pušci nisam video tako tvrde obarače, čak ni puškari nisu mogli da to nameste a to je boljka svih zastavinih bokerica.
Nikada je posle svega ne bi uzeo ni za džabe, ali ko je ima i navikao je na nju može loviti dugo sa njom.
To je moje mišljenje.
Sačuvana
#
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Јун 10, 2008, 09:40:07 »

Takodje lovim sa m80. U pocetku su mi smetale sve njene ˝vrline˝ koje je nabrojao VolvoBM, a sad kas smo se srodili nemogu da zamislim da neko moze da lovi puskom cija je sila okidanja ispod 50 kg Smiley  he he he

Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Јун 14, 2008, 11:22:14 »

Sigurno da postoje slucajevi da se dobro pokazala licno znam lika koji lovi njom(bok) vise od 10g i vise nego zadovoljan medjutim mnogo je vise onih koji su bili nezadovoljni ,a sa druge strane mnogi su zadovoljni sa polozarom M75 kolko vidim i kolega MAUZ je medju njima samo nisam znao da ima tvrdo hromirane cevi
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 39   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: