DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

159210 poruka u 7011 tema- 6813 članova - Poslednji član: lovac veljkovo

Јун 20, 2018, 04:20:00
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 [3]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Nišani ...  (Pročitano 3736 puta)
M48-IZ18
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #30 poslato: Јун 13, 2018, 02:19:32 »

-A problem sam resio za nepunih pola sata. Jeste "sporetarski" nacin ali vrlo ucinkovit i zavrsava posao da karabin postane super precizan i pravi odlicne grupe mehanickim nisanima(posto ja samo mehanicke nisane i koristim).
-Ubacio sam jednu malo siru sajbnu na zadnji sraf koji vezuje sanduk (sajbnu stavio izmedju drveta i metala sa donje strane gde je glava srafa tako da se sajbna ne vidi da je ima).
-Ubacio sam jos jednu istu takvu sajbnu kod prednjeg srafa koji vezuje sanuk za magacin stim sto ova sajbna ne moze da se montira na sraf zbog konstrukcije kundaka. Nego sam je stavio odmah iza srafa (odmah iza glave srafa izmedju drveta i metala sa donje strane i sajbna nema gde da se mrdne posto je drzi onaj otvor za magacin od pozadi a sraf od napred i ona se nikako ne vidi).
-Pre toga sam lepo izsmirglao unutrasnjost kundaka napred gde prolazi cev kako bi cev slobodno oscilirala i ne dodirivala kundak (proverio to listom papira i papir je fino prosao).
Dok sam smirglao to primetio sam i jos jednu gresku iz TRZ-a a to je da nisu skinuli onu malu plocicu iz kundaka na koju se je nekada navrtala sipka za ciscenje a ona je dodirivala cev i grebala je prilikom svakog pucnja i stavljanja puske o desno rame.
-Sreca sto je moja puska bila nova osim sto sam ja ispalio par metka pa nije doslo ni do spoljnog ostecenja brunira.
-To je sporetarski nacin koji lepo i na brzinu zavrsi posao a da pritom nista necete ostetiti a dobicete puuuno na preciznosti i grupe pogodaka ce biti savrsene za mehanicki nisan verujte mi.
-Drugi nacin je beding sto ja licno ne preporucujem da se radi na ovom kundaku.
-Treci nacin je novi lepi kundak po zelji sa uradjenim finim bedingom.
-Ja sam uradio ono prvo na brzinu sa sajbnama  i savreseno dobro radi posao i u planu sam da nadjem coveka koji ce mi uraditi lepi kvalitetni kundak od korena oraha ali tesko se nalazi covek koji razume da sve to odradi lepo i precizno i u to ukljucujuci i beding(pojedini "kundacari" uopste na beding ne obracaju paznju kao i na to da nakon sanduka kundak na karabinu ne sme da pipa cev u nijednoj tacki).
-Zato je ovo fin nacin koji sam ja uradio (da karabin bude precizan i funkcionalan za lov) dok se ne nadje pravi covek od poverenja za izradu novog kundaka i kako se ne bi zurilo sa kundakom i kako ne bi karabin poverio svakakvom majstoru za kundak koji nista dobro nece uraditi.
-Nadam se da ste me razumeli gde se sajbne stavljaju kako bi se lepo pricvrstio sanduk za kundak. Posto u narednih mesec dana nisam kuci kad dodjem kuci moci cu da postavim i slike kako sve to izgleda ako me neko nije razumeo ovako bez slike.
-Malo sam preterao sa pisanjem ali sve je bilo sa dobrom namerom i nadam se da sam pomogo.
Sačuvana
M48-IZ18
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #31 poslato: Јун 13, 2018, 02:59:48 »

Pojedini ljudi nemaju novca da kupuju skupe puske ili da ulazu 100-200 eura za "egzoticne" kundake itd.
-Bas zbog toga sto vecini je platezna moc mala ljudi kupuju karabin M48 koji se trenutno moze naci za 70-100 eura a pritom da je nov i bez ispaljenog metka. I sad da takvim ljudima pricamo o bedingu i placanju majstora da im uradi "neki" beding koji u vecini slucajeva nece imati veze s vezom a majstor ce naplatiti verovatno bar 30-40 eura sto je pola cene covekovog novog karabina.
Iz tog razloga sam ja sve ono napisao da bi pomogo ljudima koji su u takvoj trenutnoj situaciji a koji zele i vole da izadju u lov sa drustvom,da se druze i budu srecni i precizni sa svojim karabinom a ne da im karabin baca gore 30 centimetara i samim tim bude neprecizan i nebezbedan po okolinu. A kad nekad budu u boljoj finansijskoj situaciji i pronadju pravog coveka za izradu kundaka onda da i to lepo sebi priuste a do tad ce i na ovaj moj jeftini nacin imati super precizan karabin. Ja ne da se hvalim ali sa mehanikom uzivo jos nikog nisam video da pravi bolje grupe od mene kad se puca sedeci sa naslonom a karabin mi je tako jeftin sa "sporetarskim" resenjem i klasicnim teskim vojnkckim okidanjem.  bb
-Ja imam M48 bez ijedne nase oznake na njemu,na njemu je oznaka FN. Kao trebalo bi da bude malo bolji od obicnog M48 sa grbom ali to je verovatno sve isto samo drugo obelezavanje.
Na karabin sam posto volim puno da pucam namontirao meku gumu pozadi na kundaku sa kojom sam malo produzio kundak i "lenght of pull". I sami trzaj i udarac u rame je sada super nezan iako je karabin tezak samo 3.2 kilograma.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: