DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161871 poruka u 7331 tema- 7055 članova - Poslednji član: MihajloKG

Октобар 19, 2021, 09:06:52
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 [3]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: KEROKRADICE  (Pročitano 14066 puta)
steel
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

s.rodic@hotmail.com
« Odgovor #30 poslato: Октобар 08, 2011, 07:44:06 »

Nepomaže ni to. Vadi bagra čipove. Po meni najbolje je staviti žig.
Sačuvana

Vuk ne vije što je mesa gladan, nego vije da družinu svije!
dacovuk
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

dacovuk

corovicd88@gmail.com dacovuk dacovuk
« Odgovor #31 poslato: Октобар 09, 2011, 10:35:51 »

najbolje je ako je cipovana i imas karton i br.od cipa,odes sa policijom i veterinarom castis ih ruckom i reseno. beach
koliko kosta to zadovoljstvo da se cipuje ker,i kako se onda trazi i da li se naplacuje trazenje?
 buba
Sačuvana

U početku beše Reč, i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč.
vladimir.dimitrijevic
Senior
Van mreže Van mreže

vacko84
« Odgovor #32 poslato: Октобар 09, 2011, 12:25:22 »

Prilikom vakcinacije od besnila, trazis od veterinara da ti cipuje kera,da ti vakcinacioni karton i br cipa,placas vakcinu cip ne,sad prilikom osnovane sumnlje i prijave u policiju izilaze na licu mesta i vrse proveru .ako ker vec nije prebacen preko granice...tada pratis kerokradicu molis boga da udje u neosvetljenu ulicu i  tommy tommy focus blush2 drinks
Sačuvana

*mp153/12-89*
Pedja1965
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #33 poslato: Октобар 09, 2011, 01:25:19 »

Bas tako nisam uspeo da vratim kerusu samo su me dobro izsetali policija veterinar doticna gospoda kod kojih je kerusa cas kazu da je tu cas da nije policija nema ovlascenje da pretrazi a izgleda da i nisu nesto zainteresovani iako sam obecao ponesto.VETERINAR je vakcinisao ali nije citao cip tako da je mrak najbolji izbor pozdrav
Sačuvana

ja opraštam mnogo,ali nikad ne zaboravljam ono što mi je učinjeno
Bajkal
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #34 poslato: Јануар 12, 2012, 09:53:21 »

Postovani kolege lovci  hi
evo blizi se kraj lova sa kerovima za lovnu 2011/2012 godinu pa se tako
setih bolne teme nestanka nasih vernih pomocnika u lovu.
Kod mene u LU, pocetak lovne sezone otvor lova nestanak tri kera - nijedan pronađen  sorry
lovni dani oko novogodisnjih praznika odnjeli jos dva kera - nijedan pronađen  sorry
Sve je smisljeno i planski se krade do sada od nestalih kerova :
1. Istarski kratkodlaki gonic tri keruse
2. NLT dve keruse
mislim da su ove godine "narucene" samo keruse  angry2  angry2  angry2
Nema se tu sta reci NAZALOST biznis cveta  bad  bad  bad

Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #35 poslato: Јануар 12, 2012, 11:30:13 »

Da  nestaju nestaju.Obicno lopuze kradu proverene kerove.Da milicija hoce da resi kradje resilabi i to odavno.Treba proveriti gatere i vlasnike kada bi njih pritisli propevali bi ko je sve dolazio i kakve kerove je dovodio na probu.Ima i lopova koji skuoljaju kerove pored puteva kada se vracaju iz lova.I stranci su zainteresovani za nase kerove tako da mnogi sa laznim papirima idu preko granice.Sto se tice cipa ja mislim da ni to za tu bandu nije problem da izvade stari i da stave drugi.Nestaju nam kerovi kradu samo dobre ako nesto ne preduzmemo ostacemo bez kerova.Svako od nas prvo u svojoj grupi treba takve stvari da sprecava i kada vidi nekoga kera da luta da ga zbrine i da obavesti okolna lovacka drustva.
Iskoristio bih priliku da kazem da jedna zenka ruskog pegavog gonica luta pored puta knjazevac Pirot vec nedelja dana i to pored Kalne cerak zdravcin kamen. 
Sačuvana
sasaakatic
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #36 poslato: Јануар 13, 2012, 04:06:10 »

Kerokradice brisu tetovaze,vade cipove i falsifikuju rodovnike.Ostaje nam samo da deponujemo nekoliko dlaka od psa pa da trazimo dnk analizu. suicide_fool
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #37 poslato: Јануар 18, 2012, 02:13:36 »

Kerusa ruskog pegavog gonica i dalje goni brdima u okolini Kalne.U nedelju je podigla vepra samca sa legala.Gadjao sam ga kroz gabrak ali nijedno zrno nije stiglo do njega.Vidja se i po Kalni  javite svojim kolegama steta je da skape od gladi jako je mrsava.....
Sačuvana
miroslav79
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #38 poslato: Јануар 18, 2012, 04:27:12 »

Postovane kolege lovci sto se tice kradje lovackih pasa kod nas ima je mnogo pogotovo gonica i licno sam ogorcen na takve ljude,posto sam i ja policajac moram da odgovorim na neka pitanja sto se tice ovog pritiskanja vlasnika gatera ili cak onih na koje sumnjamo da su ucesnici kradje to je stara dobra proslost jer mi to nemamo pravo po novom zakonu sto bi bilo efikasnije i za mnoga teza krivicna dela ali tako je kako je,posto radim na granicnom prelazu prema Bosni licno sam pre dve godine sprecio da se prenesu dva srpska gonica koja su imala sve uredne papire i svu dokumentaciju naravno falsifikovanu ali samo zato sto sam prepoznao pse od coveka sa kojim sam nekad lovio,cekalo se tu skoro dva meseca da ostale ustanove provere ispravnost papirologije,pa slucajno veterinar u obliznjem selu nema mikrocitac jer je pokvaren ali ipak se to resilo da se psi vrate vlasniku,od svih nas policajaca koji radimo iskreno 80 % nezna ni dve sluzbene rase da nabroji a kamoli neku lovacku jer ih to ne interesuje ostalo je nas malo koji se bavimo lovom pa nesto znamo o tome,par puta sam trazio od staresina da se nabavi bar jedan citac za nas granicni prelaz sto je naravno propraceno kiselim osmehom,tako da nije policija kriva ima tu dosta propusta ali video sam na nekim sajtovima da postoje ogrlice sa GPS pracenjem pokrivaju i prate psa do 14 km i cena je jaka oko 700 evra ,ali mislim da za dobrog psa nista nije skupo tako da nam u ovakvim uslovima jedino to preostaje
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #39 poslato: Јануар 19, 2012, 09:22:56 »

Ima raznog pritiskanja.  Ako se udje u trag lopuzi koji ima informacije  o ostalim vezama i vezicama  i predoci mu se    koliko moze dobiti  za njegovo ucesce u tome lako se moze desiti da propeva nebili mu se smanjila kazna. A o vlasnicima gatara i o tome da se najcesce kerovi tu probaju  posle hvatanja  nisam rekao nista novo. Tu se lopuze i informisu o kerovima  i dobiju informacije sta i gde hvatati ko gde ide u lov itd.Nisam policajac ali veruj mi da bi  tu bandu pohvatao za kratko vreme.Zna se odprilike ko kupuje kerove a i u samim grupama lovaca obicno se nadje poneki koji voli da uhvati tudjeg kera pogotovo ako se pred njime ubije vepar. To oko citaca i nabavke nemoze da bude slucajno.Nemas citac ker prolazisa falsifikovanim papirima.A ubedjen sam da se moze i cip izvaditi i staviti drugi.I takav zahvat malo ljudi moze uraditi tako da se i tu  moze uci u trag.Drago mi je da ima jos postenih koji su svesni koliko gubimo sa svakim ukradenim  kerom koji predje granicu.
Sačuvana
Pedja1965
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #40 poslato: Јануар 19, 2012, 11:27:33 »

Gospodo nije nikakvo resenje cipovanje,vecina veterinara nema citac a ako ga i ima ne koriste ga.Ogrlicu nadjemo skinutu i dalje emituje signal ali kera nema.Jedino resenje je nasa solidarnost pa da se istog momenta javlja svako od nas zna nekog svercera pa da se tih dana obrati poseba paznja.Ako neko procita iz okoline BANATSKOG KARLOVCA neka se javi da jednim iz te kategorije smrsimo konce pozdrav
Sačuvana

ja opraštam mnogo,ali nikad ne zaboravljam ono što mi je učinjeno
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #41 poslato: Јануар 20, 2012, 06:18:20 »

Nema toga zadatka koji policija nemoze resiti samo joj se treba sa viseg mesta dati naredba i zeleno svetlo.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: