DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161871 poruka u 7331 tema- 7055 članova - Poslednji član: MihajloKG

Октобар 19, 2021, 10:13:29
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: KEROKRADICE  (Pročitano 14068 puta)
Nesonix
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #15 poslato: Јануар 12, 2011, 04:27:22 »

Kolege  hi kerokradice  suicide_fool su jos i dobra kada ti nestane pas jos imas nade da
ce se pojaviti ziv  pleasantry
Ali kod mene u LU ove lovne sezone je postao hit da ubijaju lovacke pse  angry2  angry2
tako da je do sada na zalost i sramotu ubijeno 6 lovackih pasa  angry2  bad
da stvar bude gora dva su ubijena a cetiri za nepoverovati doslovno pretucena  angry2  angry2
Neznam sta ce biti dalje i kud ovo vodi  blush2

Jel ste zatekli nekad na licu mesta te "lovce" kako malte kerove??? Jel ih navatao neko do sada?

Pozdrav  beach
Sačuvana
Bajkal
Senior
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #16 poslato: Јануар 12, 2011, 05:43:14 »

Jel ste zatekli nekad na licu mesta te "lovce" kako malte kerove??? Jel ih navatao neko do sada?

Pozdrav  beach
Na zalost NE, samo smo pronasli pse sa polomljenim nogama i modricama po telu, nastale od udaraca tupim predmetom jednog smo psa nasli jos zivog ali sa oduzetim zadnjim nogama naravno dobio je preko leđa. Obavjestena je policija i lovocuvar a sta ce biti dalje Huh?Huh???
Na zalost takvi "ljudi" sebe nazivaju "lovcima"  angry2  angry2  bad  bad  bad
Sačuvana
Ervacanin Predrag
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Јануар 12, 2011, 05:53:21 »

Pre koliko vremena -dana je nestala?

DOBAR POGLED!!!pre mesec dana odaziva se na ime princeza hvala na pitanju ako nesto znate unapred zahvaljujem dobar pogled
Sačuvana
Ervacanin Predrag
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Јануар 12, 2011, 09:06:51 »

Pitanje za Krauca znate li nesto o kerusi? Hvala
Sačuvana
krauc
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU LORIST U 2009 GODINI

« Odgovor #19 poslato: Јануар 12, 2011, 09:26:52 »

Pitanje za Krauca znate li nesto o kerusi? Hvala

Pre nove godine se ovde kod Deronja nakon lova pored puta dva se dana muvao brakjazavicar sa narancastom flurescentnom ogrlicom i neko ga pokupio,a mislim da je bilo ucesnika u lovu iz Panceva.Ja ga nisam video samo su mi kolege prenele.
Mislio sam da niste bili u ovom kraju pa da je moguce da se radi o tom psu,ali verovatno to nije to!Zelim vam uspesnu potragu.

Molim Vas da se predstavite kako nalazu pravila Foruma!

DOBAR POGLED!!!
Sačuvana
Ervacanin Predrag
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Јануар 12, 2011, 11:11:32 »

hvala bili su moji drugari pas je njihov srecom nasli su ga dobar pogled
Sačuvana
Nesonix
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Јануар 13, 2011, 12:32:14 »

Na zalost NE, samo smo pronasli pse sa polomljenim nogama i modricama po telu, nastale od udaraca tupim predmetom jednog smo psa nasli jos zivog ali sa oduzetim zadnjim nogama naravno dobio je preko leđa. Obavjestena je policija i lovocuvar a sta ce biti dalje Huh?Huh???
Na zalost takvi "ljudi" sebe nazivaju "lovcima"  angry2  angry2  bad  bad  bad

C c cc , takav cin je za vesanje......Blago receno.........

Pozdrav  beach
Sačuvana
huntinggirl1
Senior
Van mreže Van mreže

Pol: Žena

najbolja na forumu u 2010.godini

« Odgovor #22 poslato: Јануар 13, 2011, 02:43:39 »

ja mogu da verujem u ta iživljavanja nad našim ljubimcima,
na moje oči i u prisustvu još jedne lovkinje, u gostinskom lovu u Novim Kozarcima, iz kuće je izašao NLT i jedan idiot ga je opleo, nije ostao na mestu mrtav, nego se siroma odvukao do puta i uginuo u najvećim mukama,

normalno da je za mene lov tog momenta bio gotov,

ljubazni domaćini su ostali paf, a ja da vam ne kažem
da je tip došao nazad, neznam šta bi bilo,

e takvi su mnogi i zato verujem u iživljavanje pojedinaca, na žalost ima ih svugde.
Sačuvana
lovac_1
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Јануар 30, 2011, 03:44:53 »

Evo i ja da pokusam ovim putem da pomognem svom kolegi iz grupe da pronadje zenku Srpskog trobojnog gonica, koja je nestala pre mesec dana na teritoriji lovackog udruzenja iz Valjeva, otisla je za lisicom i vise se nije vratila. Kuja je nedavno pre toga dovedena sa teritorije Bajine Baste, tako da nije ni naviknuta na novo mesto, ali mi smo se dali u takvu potragu da smo presli stotine kilometara, oglase po lokalnim radio stanicama, sada je i sezona lova pa se lovci krecu po terenu i nemoguce je da je niko ne vidi,ali ni traga ni glasa, tako da je najverovatnije uhvacena. Problem je taj sto oni koji se bave tim prljavim stvarima, znaju da kera uhvacenog na jednom terenu prebace na treci i tako je dosta tesko pronaci psa. Ova kuja je stara 3,5 god, nema skroz belu ogrlicu oko vrata i ima zaperke na zadnjim nogama, tj. pete prste,pa ako slucajno neko od vas koji pratite ovu temu primetite nekog novog psa da odgovara ovom opisu, javljaj te.
Dobar pogled svima!
Sačuvana
Đora
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Јануар 30, 2011, 08:23:01 »

Pozdrav kolege! Kolega sve sto si napisao za to da kerokradice je tačno. Začas proture kera u drugi grad pa i državu. Neznam kako je kod vas stanje sa vučjom populacijom, ali postoji li mogućnost da je vuk zgrabio, ako je tako nestala? Poznato mi je to kako je kad se ostane bez svog pomagača u lovu. Tu su neprospavane noći, sekiracija, nervoza, vožnja po lovistu i van njega ukoliko se čuje neki aber o psu. Pred sam početak lovne sezone 2010, ostao sam i ja bez jednog goniča. I dan danas sam u razmisljanju da li ga je dohvatio dvonogi ili četvoronogi-planinski vuk. Toga dana sam poveo dva kera koji su pronašli srnu i gonili je dugo. Pošto odavno(pre toga dana) nisu pustani više su se zaželeli gonjena ali nikad duže od 5-6 sati. Nravno čekao sam ih u lovištu i kako se noć primicala ja sam krenuo prema kolima. I tu sam ih čekao jos jedno dva sata. Zatim sam i tokom noći išao dva puta do mesta gde sam ostavio kola u nadi da ću ih naći ali uzalud. Tražio sam ih i naredna tri dana i ništa. Tada sam izgubio svaku nadu, ali ujutru kad sam ustao da krenem na posao mladi ker je lezao pred vratima. To je bio četvrti dan od dana kada su nestali. Tada mi se povratila i nada i vera da cu naći i drugog ali i dan danas nista. Mladi ker je morao da prođe kroz ceo grad da bi došao do kuće, ali to je čudo od kera gde god da ostane (ako ostane) mora da se vrati. I dan danas neznam da li je stradao od vuka ili od nekog kerokradice. Kolega ako se nesto slično pojavi kod meme javljam. Mada neverujem jer smo daleko, ali i kerokradice rade na daljinu.
Sačuvana

Sve sto ispred mene bezi, posle pucnja lezi!
lovac_1
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Јануар 30, 2011, 08:59:21 »

Kolega, ovde u mom kraju nema opasnosti od vukova jer ih nema. Vuk iako zverka, prema njemu imam posebno postovanje, dok za zveri koje kradu i hvataju tudje pse, nemam bas nikakvo postovanje.Evo jedan kratak primer gde mi je kolega lovac ispricao kako mu je nestao pas. Bio je lov na lisicu, a njegova dva psa su podigla zeca i preterala na drugo brdo, ispred pasa se zacuo pucanj, kasnije se ispostavilo, zec je odstreljen, iako je lovostaj, a jedan pas uhvecen odmah na divljaci. Sada zamislite, kada je neko drzak da odstreli divljac koja se ne lovi i pritom uhvati tudjeg psa i odvede svojoj kuci, za takve likove pas koji luta izgubljen je veoma laka meta. Nama koji lovimo sa gonicima ostaje samo da se nadamo da necemo doci u takvu situaciji, da izgubimo psa, a kada do toga dodje po mom mislejnju vrlo su male sanse za pronalazak. Ovo kazem, ako pas bude uhvacen i prosledjen dalje.
Sačuvana
milosilickg
Junior
**
Van mreže Van mreže

Sitan ali dinamitan

« Odgovor #26 poslato: Фебруар 24, 2011, 11:08:46 »

Prava tema kolege.Pznajem neke ljude koi se bave ovakvim poslovima i kuliram pravim se lud samo nek mi nestane ker.Takvi ljudi su u stanju da ukradu najboljem drugu psa.Vode namerno kucke u teranju da bi hvatali muzjake i ti muzjaci za cetri dan stignu u bosnu i nema im vise traga sve se zna i niko da stane i kaze nemoze vise to tako.Ali polako sad je tehnika napredovala mnogo ima odasilajca koliko hoces ne zalim pare sto sma dao tolike za njih ali znam kad bi mi nestao ker sta bibilo.
Sačuvana
mladen ks
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Фебруар 24, 2011, 11:17:57 »

super tema,samo da dodam da sam na identican nacin kao Car prosle godine ostao bez terijera i na gotovo isti nacin mi se vratio,mada upropasten ot tuce i izgladnjivanja,sada bezi od mene a do juce mi je jeo iz ruke....strasni su to ljudi..i svoje dete bi ti prodali koliko su poremeceni,inace ko od vas dolazi u krusevac i okolinu ddddddooooobbbbbbbbrrrrooo pripazite na svoje pse hi
Sačuvana
Pedja1965
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Октобар 07, 2011, 08:46:24 »

Gotovo godinu dana trebalo je dok sam saznao gde mi je kerusa i kako je tamo stigla pa me interesuje zna li neko kako mogu to pravno regulisati da ih odviknem od takvih aktivnosti POZDRAV
Sačuvana

ja opraštam mnogo,ali nikad ne zaboravljam ono što mi je učinjeno
vladimir.dimitrijevic
Senior
Van mreže Van mreže

vacko84
« Odgovor #29 poslato: Октобар 08, 2011, 07:22:51 »

najbolje je ako je cipovana i imas karton i br.od cipa,odes sa policijom i veterinarom castis ih ruckom i reseno. beach
Sačuvana

*mp153/12-89*
Stranice: 1 [2] 3   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: