DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161871 poruka u 7331 tema- 7055 članova - Poslednji član: MihajloKG

Октобар 19, 2021, 10:20:34
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: KEROKRADICE  (Pročitano 14069 puta)
Krle78
Junior
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« poslato: Октобар 08, 2010, 12:34:51 »

Postovane kolege lovci,
u nasim lovistima se cesto desava da psi odu na trag divljaci, i nikada se vise ne vrate. Vrlo retko je uzrok tome VUK, a najcesce su razlog KEROKRADICE(ako mogu tako da ih nazovem). Razlog sto pocinjem ovu temu jeste nestanak psa jednog mog druga(inece ne lovimo u istoj grupi).Sutra ce mozta biti moj, tvoj, njegov... Na nasim terenima godisnje nestane 15-20 pasa.
Pokrecem ovu temu kako bi kolege lovci kojima nestane pas mogli na neki nacin da zatraze pomoc od ostalih.U smislu da postave sto skorije slike nestalog psa,kazu na kom su terenu nestali(ako se iskljuci napad VUKA),pa da ostali lovci u slicaju da dodju do nekih podataka mogu da obaveste vlasnika.
DOBAR POGLED!!!
Sačuvana
Nesonix
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Октобар 08, 2010, 03:08:39 »

Dosta dobra i korisna tema......... hi

Cesto se desava da ker ode po trag i vise se ne vrati..... A to za vlasnika predstavlja veliki problem i razocarenje s obzirom koliki je trud ulozio da napravi dobrog kera ....... Treba jedna ovakva tema ovom forumu, kako bi ipak moglo da se nesto sazna ako do toga dodje ili ako neko prepozna tog kera kod nekog drugog kolege lovca....... superstition

Pozdrav  beach
Sačuvana
Vlada Tabor
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Октобар 08, 2010, 03:32:17 »

good ISPRAVNA TEMA  good
Sačuvana

MISIM, STA RECI!!!!!
car
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Октобар 08, 2010, 04:59:03 »

E bas vam prava tema posto su meni bili nestali kerovi terijeri,prosle nedelje u lovu na divlju svinju otisli za tragom,jedan se vrati u ponedeljak, drugog nema ni traga.
Ludnuo sam od trazenja dva dana sam trazio po brdima nista.
Raspito se u obliznjim mestima i lovistima ma nista, videcete kako je prica imala kraj.
Posle 5 dana nema kera ma nemoguce pas ima 3 godine i samnom je lovio i isao svuda i stalno se vracao kuci,i tako padne mi ideja da je uktraden.
Pustim buvu u mom mestu da trazim kera,a vec sam od ljudi iz okoline saznao ko krade kerove.
Bogam to vece sam ljutito rekao sta ce biti kod koga nadjem kera tommy focus,sutra ujutru moj ker u selu pusten  yahoo,krivo mi je sto tacno nisam video tog na kog je sumnjao .
Tako vam je to razmisljao sam da idem sa policijom i da tuzim ali nisam imao dokaze,dosta muke i nerviranja mi je zadalo ove nedelje,ali ipak sam nasao mog kera SNUPIJA, ipak se zavsi nekako dobro,poz car. good
Sačuvana

Volim lov i pecene prasice
Bajkal
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Октобар 08, 2010, 05:21:35 »

Krivolovaca angry2 angry2 i kerokradica angry2 angry2 nazalost nikada nece nestati nono nono
Sačuvana
hunter017
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Ситуација никад није била тако озбиљна као увек.

« Odgovor #5 poslato: Октобар 09, 2010, 07:07:07 »

Hvala krsto na trudu hi i prakticno ,a i ovako putem raznih,svih mogucih nacina da mi se ker vrati.
Tema je pokrenuta bas iz razloga sto su  ovakve situacije ceste i mogu da se dese svakom,nazalost ovog puta se desila meni.
Inace radi se o keru Posavcu odaziva se na ime Tachi(ko nedaj boze onaj siptar),nestao prosle nedelje na terenu planine  cemernik oko 9-10 h. izjutra. Tacnije samnom je bio do 9h,zatim krece po tragu i vise ga niko nigde nije video. Osnovano sumljam da je ,,vezan,,  jer je u protekle tri god. nepogresivo svaki put dolazio kuci(trecu god. puni decembra).
Inace radis s kerom tri godine srodis se snjim ,ocekujes najvise narednih 5-6 god. i kada krenes novu lovnu sezonu pogodite grom iz neba,ker nestane ko u zemlju da je propao. Ima njegovih slika na nesrecnoj  temi posavac pa ako neko negde vidi novog kera u svom lovistu neka ne bude derpe pa nek javi. Narocito bih zamolio one lovce u okolini Nisa ,pritom mislim na Aleksinac,zatim Presevo ,Makedoniju i dalje Grcka(tu se najcesce prodaju iz naseg kraja).
Prekopao sam zemlju ove nedelje u nasoj opstini i nista. Stavicu slike u ponedeljak u ovoj temi.  sorry Sutra svim LOVCIMA zelim dobar pogled,a ja cu u lov bez svog druga...
Sačuvana

Најкритичнија су у животу прва три минута!
А и последња три!
Nesonix
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Октобар 09, 2010, 08:08:52 »

Postavi slike kera, pa neka svako vidi kako izgleda, kad tad ce neko da se izlane, ako je ker ukraden,  nacice se pocinioc sigurno..............

Pozdrav  beach
Sačuvana
sasaakatic
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Октобар 09, 2010, 08:45:20 »

Taci ima karakteristicne sare i lako moze da se prepozna.Ako cujem {ili vidim}javljam,mada da je bio prema Vardeniku mogucnost da je preso na nasu stranu bila bi veca.
Sačuvana
Krle78
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Октобар 11, 2010, 06:49:14 »

Moram da kazem da mi je drago sto su se kolege lovci odazvali u ovoj temi.Jos jednom apelujem na sve lovce da se ukljuce i daju svoj doprinos u pronalazenju pasa.
DOBAR POGLED!!!
Sačuvana
hunter017
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Октобар 11, 2010, 07:28:16 »

U potragu na terenu na kom je nestao sam ga trazio u utorak i cetvrtak i nije ga bilo. Juce na dan lova u 7 uvece mi drug lovac javlja da ga je video na istom mestu na kom je i nestao.Palimo kola i jos sat vremena pesaka dolazimo do opisanog mesta tj. oko 21 h . ali njega nema. Vracam se kuci i zaticem ga u svojoj kucici. Nebulozno u svemu tome je da se do sad vracao kuci uvek kad bi ostao u sumi najkasnije do ujutru sledeceg dana i sa mnogo daljih relacija,a sada ga nema celu nedelju. Sve to navodi da je bio vezan  i da je mozda bio na proveri pa mozda nije zadovoljio neciji kriterijum(hvala bogu) i onda je pusten tamo gde je i uzet.
Sve u svemu on je sada kuci ,a njegov nestanak i dolazak  ce zauvek ostati  misterija.
Inace da se nadovezem na temu i da kazem da je 2008 takodje mom bratu nestao ker ekstra svinjar i nikada nije pronadjen.
Pozdrav i da se nikom ovako nesto ne desi.

Sačuvana

А и последња три!
Ervacanin Predrag
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Јануар 11, 2011, 06:28:05 »

Nestala kerusa alpski brak jazavicar u okolini panceva , kerusa je cipovana. Ako neko nesto zna neka se javi. o63492738
Sačuvana
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Јануар 11, 2011, 07:05:35 »

Izgleda da i kerpkradice akosaznaju da se intezivno i na sve strane traži ker, odustanu od svog nauma i kera puste. Sličnih priča kao huntera 017 bilo je i mom kraju.
Sačuvana
krauc
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU LORIST U 2009 GODINI

« Odgovor #12 poslato: Јануар 11, 2011, 07:18:24 »

Nestala kerusa alpski brak jazavicar u okolini panceva , kerusa je cipovana. Ako neko nesto zna neka se javi. o63492738

Pre koliko vremena -dana je nestala?

DOBAR POGLED!!!
Sačuvana
Bajkal
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Јануар 11, 2011, 08:28:18 »

Kolege  hi kerokradice  suicide_fool su jos i dobra kada ti nestane pas jos imas nade da
ce se pojaviti ziv  pleasantry
Ali kod mene u LU ove lovne sezone je postao hit da ubijaju lovacke pse  angry2  angry2
tako da je do sada na zalost i sramotu ubijeno 6 lovackih pasa  angry2  bad
da stvar bude gora dva su ubijena a cetiri za nepoverovati doslovno pretucena  angry2  angry2
Neznam sta ce biti dalje i kud ovo vodi  blush2
Sačuvana
hunter017
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Јануар 12, 2011, 02:47:35 »

Citam i nemogu da poverujem da postoje takvi bolesni umovi  bad
Sačuvana

А и последња три!
Stranice: [1] 2 3   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: