DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

135167 poruka u 5607 tema- 5625 članova - Poslednji član: Djordjevic

Април 23, 2014, 12:46:42
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: prodavnica oduzetog oruzja ???  (Pročitano 19883 puta)
S.M.
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« poslato: Октобар 06, 2010, 10:25:22 »

Zdravo kolege, čuo sam da u Beogradu postoji prodavnica oružja koje je oduzeto, a vlasnici nisu stigli da ga prodaju ili im to nije bilo dozvoljeno.Mislim da ze zove Univerzal ali ne znam gde se nalazi. Ako neko zna, neka napise adresu.

Možda pomognemo da neko u ovim kriznim vremenima dodje malo jeftinije do oruzja.
Sačuvana
drinski
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Октобар 06, 2010, 11:59:31 »

Bilo nekad a sad mislim da toga vise nema a radnja se nalazila u ul. Kneza Milosa kod Beogradjanke ! Bilo je dobrog oruzija za male pare ali i krseva sa naduvanim cevima itd. ali u magacinu je znalo da se nadje svasta ali ako vas neko uvede u magacin Wink!
Sačuvana
zorandj
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Октобар 25, 2010, 09:26:16 »

Ima jos nisam siguran kako se firma zove a nalazi se iza novog merkatora mislim da se firma zove Jugoimpeh nisam siguran provericu ovih dana .
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Октобар 25, 2010, 09:40:28 »

Odavno MUP ne dozvoljava prodaju oduzetog oruzja u vlasnistvu dzav domacim kupcima. Jedino sto moze da se kupi je oruzje koje vlasnici moraju da prodaju da n bi preslo u vlasnistvo drzave..

Na zalost oduzeto oruzje se ili izvozi, ili cesce unistava.
Sačuvana
zorandj
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Октобар 25, 2010, 10:48:48 »

Mozda gresim ako je tako ja se izvinjavam ali bio sam u radnji pre otprilike godin dana i prodavali su polovno ,oduzeto oruzje ,tako mi rekao prodavac u radnji moguce ako BR kaze da je to odavno ukinutu ,da toga vise nema onda me prodavac lagao

Poštovani, pročitajte pravila Foruma i predstavite se u predviđenoj temi. Lorist tim

Upozorenje:    http://www.lorist.co.rs/new/forum/index.php?topic=731.0

Predstavljanje:    http://www.lorist.co.rs/new/forum/index.php?topic=51.0
Sačuvana
Dule-jagd
Senior
Van mreže Van mreže

zurzinovlela@hotmail.com
« Odgovor #5 poslato: Октобар 25, 2010, 11:14:58 »

Postoji solucija da se oduzeto oruzje nadje u radnji a postupak je sledeci,kada napravis neko ne-delo ili sta vec koje nije vezano za oruzje a postoje uslovi da ti policija tada oduzme oruzje onda dobijes od policije poziv da se javis sa oruzjem u policijsku stanicu i tamo ti se naravno oduzima oruzje,nakon toga dobijas soluciju da to oruzje mozes prodati ili ti se neki put na zahtev nakon nekog vremena vrati sto je redak slucaj! Oruzje koje je oduzeto u postupku najcesce se odlukom sudije dobija rok lupam sada,dva do tri meseca ili sest meseci da to oruzje prodas,ukoliko to ne ucinis oruzje ostaje MUP-u gde ide na unistavanje!Naravno dobijenom odlukom da moras otudjiti tvoje oruzje TI TVOJE ORUZJE NE MOZES DOBITI NAZAD U RUKE VEC MOZES NA SLEPO DOVESTI NEKOGA DA GA KUPI!Za soluciju da dodje neko iz lovacke radnje i preuzme to oruzje da postavi u radnju dok ne istekne rok nisam cuo! 
Bilo je i slucajeva da kada ti posalju poziv da doneses oruzje u policiju da isto to oruzje ostavis u radnji na prodaju i da od radnje dobijes potvrdu da ti je oruzje predato za prodaju i time opravdas ne donosenje oruzja u policiju e sad koliko to mozes koristiti pojma nemam!
Druga stvar da oruzje koje pripadne policiji tj. koje se ne unisti i dodje za prodaju ja recimo takvo oruzje ne bih nikada uzeo,jer je sa masom tog oruzja izvrseno neko krivicno delo,ubistvo-samoubistvo ili sta vec! 
NAJLEPSA JE SOLUCIJA KADA NEKOME ISTICE ROK ZA PRODAJU A KUPCA NEMA I ONDA ZADNJI ILI PREDZADNJI DAN CENA BUDE DAJ STA DAS...
Sačuvana

HOCUDU DA GA UBU...
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Октобар 25, 2010, 11:21:48 »

оружје са којим је извршено кривично дело, било убиство, разбојништво.... иде у доказни материјал и не продаје се.
Sačuvana

Нема живота пре кафе
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Октобар 26, 2010, 06:46:15 »

Dule je u pravu. Prodavnica oruzja, ali svaka, moze od privatnog lica koje je izgubilo pravo da drzi oruzje dobije ovlascenje da proda oruzje u zakonskom roku pre preuzimanja oruzja od strane drzave.

Ima puno oruzja koje posle 6 meseci ostane neprodano, tada ga preuzima MUP, i ono ide na unistavanje, ili prodaju u inostranstvu. Oruzje iz carinskog prekrsaja, ono iz peksaja po zakonu o oruzju i municiji, kao i ono dzano bez dozvola se odmah oduzima.

Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Октобар 26, 2010, 06:47:24 »

Beogradski Arsenal je svojevremeno imao komisionu prodaju oruzja. Isto kao i Cacanski 357.. U svim slucajevima oruzje u roku za prenos na drugo lice.
Sačuvana
vlada nlt
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Октобар 26, 2010, 12:38:10 »

Ja ne znam da li taj jugoimport radi,ako neko ima informaciju dobro bi dosla
Sačuvana
Djekic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Volim da lovim,moram da radim!

« Odgovor #10 poslato: Октобар 26, 2010, 12:57:20 »

Komisionu prodaju radi Trofej,mozete tamo da se raspitate da li nesto imaju i sta.
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Октобар 26, 2010, 02:51:19 »

Ja ne znam da li taj jugoimport radi,ako neko ima informaciju dobro bi dosla
Znam da i dlje rade ,a sad da li bas prodaju fizickim licima ,pojedinacno oruzje smumnjam
Sačuvana
zuxbg
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Октобар 28, 2010, 02:54:58 »

Znam da i dlje rade ,a sad da li bas prodaju fizickim licima ,pojedinacno oruzje smumnjam

SDPR prodavnica radi sa fizickim licima. Radno vreme im je mislim 8-16, pon-pet. Imaju Zastavino oruzje, Yukon optiku (dvoglede), i nesto malo galanterije. (Bio sam pre par meseci, zadnji put. Cini mi se da svaki put imaju sve manje robe.)
Sačuvana

Safety first
zuxbg
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Децембар 07, 2010, 11:38:27 »

Danas je u Zelezniku u centru za reciklazu unisteno 28.000 komada oduzetog oruzja:

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:310592-Unisteno-zaplenjeno-oruzje
Sačuvana

Safety first
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #14 poslato: Децембар 07, 2010, 11:46:37 »

Steta za ovolike vazdušne puške...
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj