DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161419 poruka u 7285 tema- 6989 članova - Poslednji član: Zaboravljeni_lovac

Децембар 13, 2019, 06:40:27
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumLoristMetode lova (Urednik: swift)Lov uz pomoc Mrcinista
Stranice: 1 ... 10 11 [12]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Lov uz pomoc Mrcinista  (Pročitano 51999 puta)
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #165 poslato: Јануар 21, 2017, 10:07:55 »

Hvala jos jednom,jednostavno se poklopile kockice  hi

Vlado,na 223 mi je Narkonia 1,5-6x40,sa krsticem koji se pali da svetli,ne moze se uporediti sa Meoptom,tako da kada budem mogao promenicu je jer se bas lose vidi.

Tomo,sigurno je odlicna municija ta sa kojom lovis,ali imam jos ovu,pa kada je istrosim ako ima da se nabavi ta sto da ne,koliko kosta kutija cela ili komad te municije sa slike?

Ja sa ovom lovim trenutno
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
lisac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #166 poslato: Јануар 21, 2017, 12:30:54 »

Sreca da je sneg pa je i ona zavrsila posao.Od kako je pocelo intezivno da se lovi nocu pod farom,sakala i lisicu je moguce pucati samo uz upotrebu optike.Cim se upali far u delicu sekunde nestaju.
Sačuvana
MilanDimi98
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #167 poslato: Јануар 21, 2017, 12:52:26 »

Juce kada sam odneo dzak sa utrobom

Jutros kada sam obisao.

Opasno mesto,na badnji dan sam ovde izneo malo manje od 100kg klanicnog otpada,posecenost svaku noc..
Sačuvana
gardista
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #168 poslato: Јануар 23, 2017, 01:10:02 »

Ovo je za respekt svaka cast kolega,a i ostale kolege na ulovu sretno je lovacko drustvo koje vas ima! hi

kolega jesi li probao ovako nesto to bi za sakala bio pun pogodak od ovoga nema mrdanja sa mesta nastrela,a i ako je losiji pogodak ne prasta.
kolega,
korstim ja V-max u .222, zaista nema bolje....
od kada sam podelio PPu i presao na ovo - ni jednog nisam trazio, svi su ostali tu gde je pucano ... To jest - ako su bili pogodjeni...
Sačuvana

cev je shipka kroz koju je provucena rupa...

www.adio.rs
cile
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #169 poslato: Март 11, 2017, 03:42:01 »

Jedno veče odem na čeku, kao pratilac pošao je drug koji razmišlja o nabavci optike pa sam poneo .222-ojku da proceni kako se vidi kroz Meoptu na snegu bez mesečine.

Inače, dva dana ranije izneo sam malo otpada i zatrpao ga u već pripremljene rupe.

I tako, mrak je pao,sedimo u tišini, kad eto lisice, k'o u inat dođe do najbliže rupe i poče da kopa ... drug neće da puca već tera mene te ja otvaram prozor,isturam pušku, nalazim metu i pucam ... a lisica ode bez pozdrava!

Ja u zemlju da propadnem a drugar hoće da ide kući, šta mi misli mogu samo da pretpostavim. Jedva sam ga ubedio da ostanemo još malo. Šapatom analiziramo situaciju, bili smo tihi, ništa nije škripnulo, jedino što ja nisam korigovao tačku nišanjenja a lisica je bila na nekih 25 m a puška je upucana na 200m, metak je V-max.

Počeo je i neki snežić da pada te rešismo da prekinemo čekanje. Odem da proverim mesto gde je bila lisica kad tamo ima krvi! Pogodio sam je! Krenemo po tragu, ušla je u neki kupinjar te odlučih da je potražim sutra.

Ujutro me zove grupovođa da je našao svinjske tragove pa da odem po dozvolu i da požurim na zborno mesto. Objasnio sam mu šta je bilo, malo ću da kasnim, moram da potražim lisicu.

I pronađoh je, odnela je nekih 50-ak metara.

Dok sam prilazio mrciništu iz granja se pojavi kuna te sam upotpunio lovački doživljaj.

Zatrpao sam ih u rupe, i posle više nisam ni išao da čekam.

Pre neki dan odem da se prošetam, i pronađem u travi lisičije ostatke, na 10-ak metara od rupe.

Sačuvana
KazaMP
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #170 poslato: Август 26, 2017, 02:52:15 »

Iskopao sam rupu , ubacio "otpad klanicni" , i rupu prekrio zicom da ne mogu da dodju do ovoga MRCA... Oko rupe sam plitko zakopao otpado mesto , parcice da imaju da se zanimaju... planiram da ovaj otpad malo dopunjujem redovno a ono sto pretekne da stavljam izvan rupe da mi mogli predatori da se gozde ?
Ovo mi je prvo mrciniste sto pravim... nadam se da je ovo dobrataktika ? rupa je 1,5 x 1.5 x 50 cm ( otprilike )   :Smiley :Smiley
Sačuvana
Milan98
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #171 poslato: Август 27, 2017, 06:56:11 »

Lovim nekoliko sezona na takvo mrciniste, odlicno se pokazalo, moj predlog je da u tu rupu ukupas limeno bure da se ne obrusava i prokopace lisica ispod zice i pokupiti mrcinu. Pozdravv Smiley))
Sačuvana
KazaMP
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #172 poslato: Август 28, 2017, 10:18:42 »

Lovim nekoliko sezona na takvo mrciniste, odlicno se pokazalo, moj predlog je da u tu rupu ukupas limeno bure da se ne obrusava i prokopace lisica ispod zice i pokupiti mrcinu. Pozdravv Smiley))

da da , tako sam i uradio , prokopa lija... nego nisam isao u detalje gore u postu... videcemo rezultate Smiley
Sačuvana
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #173 poslato: Октобар 07, 2017, 01:31:52 »

Kod nas nebi lije dosle na red od pasa lutalica..Neki dan bratov barak udavio jednog,kud god krenes trag na tragu.Cak i sakale gone,ja vidio svojim ocima.Treba mijenjat zakon,ovako diskretno eliminisanje nije dovoljno.Preko dana su u selu a navecer u akciji u lovistu.
Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #174 poslato: Октобар 09, 2017, 03:32:11 »

Svako ima svoj nacin prihrane predatora i verujem da su svi vise manje uspeni,samo su nijanse u pitanju,evo dosao oktobar,pa je vreme polako da se pocne iznositi otpad,da ih navikavamo vec  taunt
Sačuvana

ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #175 poslato: Децембар 25, 2018, 05:21:20 »

Malo da osvezimo temu sa novim ulovima,jedan par zajedno dosao,prvi ulovljen sacmom a drugi karabinskim metko, lov sa kombinacijom  drinks
Sačuvana

KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #176 poslato: Децембар 25, 2018, 07:35:42 »

Moj brat neki dan odstrelio sakala, jak. A zanimljivo je bilo. Kolega ga dohvatio osmicom, neozbiljan lovi sakale a puni sitno. Kad ga je pas stisnuo okrenuo se i izujeda psa po njusci. U tome klincu nije se smjelo pucati, pa kad se pas oslobodio sakal opet po gasu, kad je naisao na brata pao je ali casno, uz brata je bio stenac koji se pomalo prekaljuje pa je i njega sakal napao ali tu je i pogodjen. Postavit cu slike iz toga lova kad upalim laptop.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 10 11 [12]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: