DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161361 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 13, 2019, 06:32:39
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumLoristMetode lova (Urednik: swift)Lov uz pomoc Mrcinista
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 12   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Lov uz pomoc Mrcinista  (Pročitano 51466 puta)
bane30
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Ako kanis pobijediti nesmes izgubiti!

« Odgovor #15 poslato: Октобар 07, 2008, 06:36:39 »

Posto niko ne spominje recept koji sam ja davno procitao a napisao ga je pokojni Dusan Bojovic ja cu ga ovde otkucati. Naime jako je prosto, uzme se sveza stuka otprilike kilasica i isece se na komade koji mogu da prodju kroz grlic flase. Onda se flasa napuni njima i doooobro zatvori i okaci negde gde ce direktno biti na suncu sto vise u toku dana. I tako se ostavi nekih mesecak dana a moze i duze. Stuka se bukvalno pretvori u uljnu masu ali pazite da vam ne kane na neki odevni predmet jer ga mozete baciti! Dobar pogled!
Sačuvana
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #16 poslato: Октобар 08, 2008, 12:24:26 »

A jel mora baš štuka?  Embarrassed
Sačuvana

Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Октобар 08, 2008, 07:01:45 »

Ne mora, međutim kako je to recept jednog sibirskog naroda, tamo je Štuka bila najčešća lovina i verovatno su baš nju stavljali.
Ja sam pravio taj recept od bele ribe i karaša, začepio flašu i zeznem komšiju koji nije lovac da odčepi flašu, kao ja ne mogu nešto se čep zaglavio. I dan danas kad me vidi na ulici sve po spisku mi pominje, 3 dana nije mogao da opere ruke a odelo je odmah bacio, međutim sem probe na komšiji nisam isprobao recept u lovištu. Drugar je nešto probao sa divljim svinjama sa tim mamcem ali ništa nismo izvukli kao naravoučenije iz njegovog pokusa...
Sačuvana
bane30
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Ako kanis pobijediti nesmes izgubiti!

« Odgovor #18 poslato: Октобар 08, 2008, 07:17:31 »

Ne znam da li mora ali mislim da je poenta da riba bude predator ili ti mesojed!
Sačuvana
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Октобар 08, 2008, 08:10:54 »

Kada se usmrdi riba,  smrdi bilo koja. Ali kako u receptu piše Štuka treba staviti Štuku, ako nema nje onda iseckajte bilo koju, možda mešano meso, kažu bolja je čorba od više vrsta ribe.
Ja bi naprimer ovako nešto uradio: Dobro bi bilo možda kombinovati ovaj mamac sa nekom mrcinom. Naprvaite neku čeku, može i na pogodnom stablu vrbe, hrasta ili bilo čega, zakuca se daska za sedenje, prečage za brzo i lako penjanje, očiste se okolne grane ali ne previše, dovoljno da se ima dobar pogled i vidik za pucanje. Na 25-30m se napravi mesto za mrcinu (ima raznih predloga, ukopa se rupa, ubaci se plastična cev pa se u nju stavljaju klanični otpatci...) bitno je kod mrcine napraviti tako da lisica ne može uzeti mrš i odneti ga negde, već se mora tu ''***avati''. Po meni trebalo bi svaki put plitko malo zatrpati zemljom ili nešto slično.
E sada stupa na snagu mamac, zrakasto iz više pravaca ka mrciništu se na svakih par metara nakapa ovog eliksira, naročito na neka markirna mesta, zemljana humkica, žbun trave, grm, drvo i sl. Sa 4 strane sa nekih 150m od mrcine.
Ostaje samo da se obilazi i kada počne ''čeka'' da ''radi'' sledi lov.
Mrcinu treba pripremiti još s jeseni, da se Lije tu naviknu i kada dođe sneg i zima da bude sve u tip top stanju, kada će mrcinište i pokazati svoju svrhu i efekat.
Za sve ovo kao prvo lovac treba da bude:
1. mlad i pun energije
2. da nije oženjen, ili ako jeste da obeća ženi dugu prelepu bundu od lisičijih koža
3. uporan, sa sačmaricom u rukama i sačmom 4,00/4,50mm
Sačuvana
Kurjak
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Октобар 08, 2008, 11:35:08 »

kao sto Sale rece,to je recept sibirskih lovaca.nemora da bude stuka,ja sam napravio isto sa skusom.moze i krv da se ostavi u flasi i na suncanom mestu i dobija se slican efekat.skusa i krv su vec oprobani.
Sačuvana
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« Odgovor #21 poslato: Октобар 08, 2008, 01:20:41 »

Posto niko ne spominje recept koji sam ja davno procitao a napisao ga je pokojni Dusan Bojovic ja cu ga ovde otkucati. Naime jako je prosto, uzme se sveza stuka otprilike kilasica i isece se na komade koji mogu da prodju kroz grlic flase. Onda se flasa napuni njima i doooobro zatvori i okaci negde gde ce direktno biti na suncu sto vise u toku dana. I tako se ostavi nekih mesecak dana a moze i duze. Stuka se bukvalno pretvori u uljnu masu ali pazite da vam ne kane na neki odevni predmet jer ga mozete baciti! Dobar pogled!
Mogu ti i obrve i trepavice pozuteti od tog smrada.
A nedaj boze da samo kod flase odvijes cep za jedan krug,zacuce se puf i usmrdeces za poduze vreme sobu(kucu).
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #22 poslato: Октобар 08, 2008, 07:53:35 »

Kazu,
staje sat na ruci od smrada Cheesy
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
Ry
Lovac veteran
Na mreži Na mreži

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #23 poslato: Октобар 10, 2008, 02:02:02 »

Nije vazno koja je vrsta ribe i ne mora da bude velika kolicina. Vazno je da dovoljno dugo stoji da "pusti sok".Retko koristim ovu metodu ali kada kkoristim rubu stavljam u staklene posude. Manje pakovanje Ness kafe ili slicno.
U lovu mamcima lisicu je bolje cekati karabinom nego sacmom. Kada prilazi mamcu lisica cita vazduh opraznije nego inace. I najmanji dasak vetra u nezeljnom pravcu ce otkriti lovca u koliko je 30-ak metara od mamca. Najbolje je popeti se na drvo ili na uzvisenje 100-150m od mamca. U koliko dobijete lisicu ne silazite odmah.Isplati se ostati na mestu jos 10-15 minuta.
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
alas
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Dobar Pogled

« Odgovor #24 poslato: Новембар 05, 2008, 06:59:07 »

Hteo bih da napravim ceku i mrciniste ali kad je najbolji pocetak za pravljenje mrcinista koji mesec volim lov lisica ali nikad do sad da naidje na mene. Dajte mi nekakav savet koliko i gde da napravim mrciniste.
          pozdrav
Sačuvana

DOBAR POGLED
Kurjak
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Новембар 05, 2008, 07:23:13 »

mrciniste daje najbolje rezultate u zimskim mesecima kada je prirodne hrane malo ili je nedostupna zbog snegova.konkretno,kod lova lisice,u vreme parenja mrciniste daje slabe,gotovo nikakve rezultate.
ceku postavi na mestu do koga ne moras da prolazis kroz deo terena na kome ocekujes divljac.postavi je,ako je moguce,na uzvisenju jer ces tako sakriti miris dok budes dolazio na ceku.postavi je uz neko drvo koje ce ti sakriti i siluetu i pokrete na ceki.
samo mrciniste nemoj postavljati na suvise otvoreno mesto.pobodi jedan kocic na sred mrcinista za koji ces kasnije vezivati koze ili krupnuje delove mamca.
sve ostalo zavisi od samog terena a to moras sam oceniti.
zelim ti puno uspeha  Wink
Sačuvana
mareknjaz
Senior
Van mreže Van mreže

stara planina

« Odgovor #26 poslato: Новембар 24, 2008, 02:22:24 »

gde god da pravis mrciniste,racunaj na to da pravis i zatvorenu ceku,izolovanu itd. bez toga nema nista. Kod mene u udruzenju postoje 5 komada ovuh ceka sa mrcinistem,mogu vam reci vrlo uspesnih.U planu je jos 5 kom. Sa jedne je prosle zime odstreljeno 9 kom za 4 dana.
Sačuvana

WEIDMANNSHEIL!!!
Marko
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Новембар 25, 2008, 10:46:12 »

gde god da pravis mrciniste,racunaj na to da pravis i zatvorenu ceku,izolovanu itd. bez toga nema nista. Kod mene u udruzenju postoje 5 komada ovuh ceka sa mrcinistem,mogu vam reci vrlo uspesnih.U planu je jos 5 kom. Sa jedne je prosle zime odstreljeno 9 kom za 4 dana.
Samo sa jedne??
I za 4 dana??
A sta je sa ostalim jesu li one dale rezultate?
I kakve su vremenske prilike bile u vreme odstrela, koja je mrcina postavljena i koliko ranije se ista postavljala?
Sačuvana

Dobar pogled!
Kurjak
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Новембар 25, 2008, 02:07:08 »

evo 4 za jedan dan.nije bas mrciniste u pitanju,mada je bilo smrdljivih mamaca a i nije sa tople ceke nego sa stolicice na tri noge.terijeri nisu ucestvovali u lovu i nisu moji.reklamiraju se za prodaju nasledstva Grin

Sačuvana
Marko
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Новембар 25, 2008, 02:28:38 »

Deluju kao mladi liscici!
Kako su ulovljeni??
Sačuvana

Dobar pogled!
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 12   Idi gore
Štampaj