DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161393 poruka u 7277 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 05, 2019, 06:01:10
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumLoristMetode lova (Urednik: swift)Lov uz pomoc Mrcinista
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Lov uz pomoc Mrcinista  (Pročitano 51797 puta)
Mladen Vasic
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

PREDman

« Odgovor #135 poslato: Јануар 11, 2017, 12:00:13 »

Brno drinks
2.5kmx0.6km to je 15 ljudi u frontu + kerovi da prave guzvu i tridesetak ljudi u zasedi jos po ledu uspeh zagarantovan.
Jeste Gogi kad bi svi bili kao ti, covjek od akcije... Ali to se ne jede, tako da mnoge to ne zanima,  cast izuzetcima.  hi
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #136 poslato: Јануар 11, 2017, 01:18:25 »

Mladjo drinks
Sačuvana

ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #137 poslato: Јануар 11, 2017, 10:39:00 »

Brno drinks
2.5kmx0.6km to je 15 ljudi u frontu + kerovi da prave guzvu i tridesetak ljudi u zasedi jos po ledu uspeh zagarantovan.

Gorane,da je lisica u pitanju bilo bi lakse to da se odradi,ali za sakala garantujem bilo bi jako tesko ili skoro ne izvodljivo,sigurno bi se neki ulovio ali 90% bi se izvuklo i zezalo i sa ljudima i sa psima po toj trsci,i sve u krug bi se motali,cak tvrdim da bi vise se pucalo na sakala u pogonu nego u zasedi,jer je postao doktor za hajkanje  drinks
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #138 poslato: Јануар 11, 2017, 11:17:39 »

Te trske je nemoguće proterati, to je gusto visoko 3m i više a gust ševar unutra, samo po stazama divljači možeš kako tako hodati, imaš bukvalno tunele, negde je neka loza upletena u trsku i tu nemožeš probiti nikako, divlje kupine, bodljikavo. to mora da je čovek do čoveka na 5-10 koraka najviše razdaljine i tada bi šakal ostao. Jel imate vi predstavu 600m širine koliko tu treba ljudi pa najmanje 50-60 u pogonu, sa 18 lovaca bi se izgubili da ne bi znali gde da izađu. To je alako teoretisati na papiru u sobi a sasvim drugo kada ti uđeš unutra i vidiš samo nebo. Ja koji je poznajem kao svoj džep sam nekoliko puta morao da izađem uz pomoć drugih lovaca i navođenja mobilnim telefonom, vikom, davanjem signala farom u nebo itd....
Sačuvana
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #139 poslato: Јануар 11, 2017, 11:35:39 »

Teski su to tereni jedino bi moglo pomoci da se naprave prosjeke.
Sačuvana
Mladen Vasic
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

PREDman

« Odgovor #140 poslato: Јануар 11, 2017, 01:31:48 »

Sala na stranu, nisam bas neki strucnjak sto se tice sakala pa da kazem poznajem ga 100%, ali od kako se pojavio na terenu gdje ja lovim, uglavnom odstrijel je vrsila moja grupa... Taktika jednostavna, pogon sto vise lovaca sa puskama i psima a "sacekuse" uvjek mladji lovci, koji su spremni na istrcavanje, presjecanje itd...
Brno, mnogo je to tezak teren, razumijem to, slicno je i kod mene. Rekao Muris mozda prosjeke, a ja ti predlazem i petarde.  biggrin   drinks
Sačuvana
cile
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #141 poslato: Јануар 12, 2017, 12:17:11 »

Moj dragi prijatelj Profi zagovara teoriju jednom ali veća količina dok ja preferiram češće ali u manjim količinama.

Dok je trajao post na meniju je bio otpad od ribe, povremeno šaka-dve granulirane hrane za mace, posle Božića doziram kože i iznutrice od svinja.

Malo mi sneg stvara poteškoće, treba mi pola sata hoda do mrciništa ,ali to mi dođe kao trening za planinu.

A dal' će da bidne uspešno jbm li ga, uvek može nešto da se iskundači ...
Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #142 poslato: Јануар 12, 2017, 03:44:38 »

Moj dragi prijatelj Profi zagovara teoriju jednom ali veća količina dok ja preferiram češće ali u manjim količinama.

Dok je trajao post na meniju je bio otpad od ribe, povremeno šaka-dve granulirane hrane za mace, posle Božića doziram kože i iznutrice od svinja.

Malo mi sneg stvara poteškoće, treba mi pola sata hoda do mrciništa ,ali to mi dođe kao trening za planinu.

A dal' će da bidne uspešno jbm li ga, uvek može nešto da se iskundači ...

Ih bre Cile,sad ce ljudi da pomisle da ja jednom izbacim i to je to,pa na ovom novom mrcinistu,pocev od kraja novembra do sada, smo izbacili najmanje jednu tonu hrane  taunt ,pa ti vidi sad koliko je puta to iznoseno,tako da konacno se vreme poboljsalo i sad je pravo vreme za ceku.
Sačuvana

Pedja1965
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #143 poslato: Јануар 12, 2017, 08:50:09 »

G Brno par dobrih pasa koji oće šakala i išli bi oni kao đaci iz škole,mislite da su goniči slučajno obstali vekovima na ovim prostorima.Plaćamo danak a i plaćaćemo ga sve više zbog pomodarstva i promene načina lova.Pozdrav
Sačuvana

ja opraštam mnogo,ali nikad ne zaboravljam ono što mi je učinjeno
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #144 poslato: Јануар 13, 2017, 12:06:32 »

Brno drinks ne poznajem tu trsku ali nije jaca nego kod Tice u Titelu gde smo uspesno svinje isteravali svaki put,drugo sto Pedja kaze sa dosta kerova osim gonica i Nemcine povesti,oznojiti se malo stvoriti kod lovaca obavezu,malo da sidju sa ceka,a i malo transparentno da se puca po danu a ne kao na ceki svaki drugi pucao lisicu i promasio.Jos jednom  drinks
Sačuvana

ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #145 poslato: Јануар 13, 2017, 01:20:45 »

Sinoc smo cekali na  mrcinistu od pola6 do pola10,nista mrdnulo nije,ali se tako dobro videlo jer je pun mesec da se nismo ni iznenadili,jednostavno nisu izlazili.
Ja lepo jutros obidjem srce terena i vidim da su sakali i lisice,a i ostala divljac bas dosta radili,sve po putevima u srce terena i gustisa,znaci radili al nisu izlazili na cistinu po ovoj jakoj mesecini.
Sačuvana

lisac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #146 poslato: Јануар 13, 2017, 04:39:54 »

Borisa tebi sada sa novom optikom mesecina i far ne trebaju,dovoljan ti je sneg.
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #147 poslato: Јануар 13, 2017, 04:55:57 »

Kod nas sinoc,nema mesecina,nema tragova nema lisica-nema sta nema.
Sačuvana

ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #148 poslato: Јануар 13, 2017, 07:50:47 »

Ali veceras drugaciji uslovi,oblacno sa jakim vetrom(kosava)i odmah bolja situacija,opet sam otisao na novo mrciniste bas zbog promene vremena,i odmah rezultat,dosao mi pod ceku prvo na 10m,pa posao ka mrcinistu al sve oprezno staje kratko i gleda u njegovom pravcu,nisam cekao da dodje nego pucao kada se namestio bocno i to karabinskim(ode Norma)ali nije ni mrdnuo,jedan lep i tezak  taunt muzjak,u 18i20 min.dosao
Sačuvana

goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #149 poslato: Јануар 13, 2017, 09:03:25 »

hi
Sačuvana

Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Idi gore
Štampaj