DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

136955 poruka u 5772 tema- 5732 članova - Poslednji član: givan

Септембар 01, 2014, 11:00:26
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 17   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: MEDVED  (Pročitano 45813 puta)
kaludra
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #30 poslato: Септембар 18, 2008, 09:21:23 »

a sa ovim levo bese bio neki incident u lovu na medveda :Smiley
Sačuvana
von Maksimilian
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Sve teče sve se menja...

« Odgovor #31 poslato: Септембар 18, 2008, 10:09:20 »

Stane Dolanc je jako voleo da se potpiše ispod trofeja kojeg su mu privodili ... a priča koju sam čuo(ne mora da tačna)  Grin Grin Grin da su ga na jednoj izložbi mangupi ismejali.  Ispod trofeja vepra na kojoj bi trebalo  da piše npr Divlji vepar xxx cic poena odstreljen u xxx vlasništvo xxx mangupi zalepili izgraviranu pločicu na kojoj je pisalo samo Stane Dolanc i ništa drugo  Grin Grin Grin Grin normalno neko je verovatno grdno nahebao zbog ove zezancije  Huh? Huh?
Sačuvana

Ako sve uradiš danas bićeš pod stresom ostavi nešto i za sutra...  Smiley лангзам абер зихер
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #32 poslato: Септембар 18, 2008, 11:04:51 »

Lov u Finskoj uz pomoć pasa

Sačuvana

Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #33 poslato: Септембар 18, 2008, 11:32:53 »

Grizli odstreljen od strane 22 godišnjeg Ted Winnena na Aljaski.
Medved je inače bio težak oko 600 kg, dužine od njuške do repa 32o cm!

Sačuvana

Bogi
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

произвођач вабилица

WWW E-mail
« Odgovor #34 poslato: Септембар 18, 2008, 01:08:57 »

Stane Dolanc je jako voleo da se potpiše ispod trofeja kojeg su mu privodili ... a priča koju sam čuo(ne mora da tačna)  Grin Grin Grin da su ga na jednoj izložbi mangupi ismejali.  Ispod trofeja vepra na kojoj bi trebalo  da piše npr Divlji vepar xxx cic poena odstreljen u xxx vlasništvo xxx mangupi zalepili izgraviranu pločicu na kojoj je pisalo samo Stane Dolanc i ništa drugo  Grin Grin Grin Grin normalno neko je verovatno grdno nahebao zbog ove zezancije  Huh? Huh?

Da ih zajedno ovoga puta ne pomenuste ne bih dobio asocijaciju da vam ispricam jednu vrlo interesantnu pricu, mada pisuci je vec sam shvatio da joj nije mesto ovde vec u LOVNOM KODEKSU ali nema veze prebacicu je i tamo.
Naime gore nam pomenuti lovci u svoje vreme nisu ni krili, pogotovu ne Dolanc da su na polazak u lov i lovista za sobom vukli verovali ili ne hladnjacu za meso.
Sta da radi covek, jelen za ovoga, svinja za onoga, srndac za svastiku, zecevi i fazani malo za pratnju, malo za gulas. Ima se, moze se pa po "zaslugama".
Svi ovo manje vise znamo i pitace se neko zasto to uopste pisem?
Pisem samo zato sto me odusevljavaju saznanja da je u tom vremenu, medju tim ljudima, medju tim lovcima postojao lovac koji svojim kodeksom lovca zasluzuje da mu se dan danas divimo.
Bez obzira na sva politicka ubedjenja i nacionalnu pripadnost lovac je lovac.
Rahman Morina
Kazu da je covek voleo kiplauf, u lov se spremao po nekoliko dana i birao strucnog pratioca.
Pre nego li u lov krene donosio je odluku tipa:
           "IDEM DA ODSTRELIM VEPRA OD 120kg"
U lov je nosio UVEK PO JEDAN METAK !!!! Shocked
Znao je da bira i ceka po nekoliko dana.Nakon pucanja je sledilo odavanje duznog postovanja prema odstreljenoj divljaci i povratak kuci. LOV JE ZAVRSEN !
Ukoliko promasi kazu da je voleo da prokomentarise u stilu: DIVLJAC GA JE NADMUDRILA, zahvali se strucnom pratiocu sto mu je pomogao da istu nadje, NAUCICE ON DA PUCA i ono glavno LOV JE ZAVRSEN !
Nisam bio svedok ovih desavanja, ali ukoliko su tacna zasluzuju svako postovanje.
Sačuvana

Код мене можете у свако доба поручити вабилицу за:
ЛИСИЦУ,ПАТКУ,СРНДАЋА,ГУСКУ.....
acalovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #35 poslato: Септембар 19, 2008, 01:33:53 »

Ako je verovati onda svaka mu cast! Shocked
Sačuvana
Vladex
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

vladex_84@hotmail.com
« Odgovor #36 poslato: Октобар 14, 2008, 08:33:57 »

Desetine izgladnelih mrkih medveda ušlo je u dva ruska sela na jugu Sibira u potrazi za hranom, zbog čega je u tim mestima uveden policijski čas.

Meštani sela Jajliju i Bele ne mogu danju da napuste selo bez oružane pratnje, a noću ostaju u svojim domovima, navode agencije pozivajući se na lokalne zvaničnike.
Medvedi su ove godine počeli da izlaze iz šuma zbog nestanka bobica i koštunjavog voća kojim se hrane i već više od dve nedelje ubijaju stoku, napadaju seljake i uništavaju ograde.
Sačuvana
omas
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #37 poslato: Октобар 23, 2008, 09:49:22 »

Ajmo u pomoc braci Rusima...
Sačuvana

Jovan Kursula
Vladex
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

vladex_84@hotmail.com
« Odgovor #38 poslato: Октобар 23, 2008, 09:58:01 »

Ajmo u pomoc braci Rusima...
Mislim stvarno bi mogli da organizujemo neki lov u dobrotvorne svrhe Grin Grin Grin
Mozda preko LHC-a Wink
Sačuvana
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #39 poslato: Октобар 23, 2008, 02:01:31 »

Jes, Rusi naivni, pa ne umeju da love...no ne smeju... odmah u Gulag..  Wink
Sačuvana

Hemingway
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

vukiking@hotmail.com
« Odgovor #40 poslato: Децембар 06, 2008, 11:17:28 »

Prica se da je ne davno pao medved kod Vl. Hana u lovu na divlj. svinje prema pl.Kukavici.Inace u istazivanju MHP,doslo se do saznanja da je poslednjih nekoliko god palo 5 medveda 2 u NPDj i 3 u okruzenju ,zeleznik Mali krs. Slicno je i usirem podrucju Golije.Samo da napomenem jedna mala Slovacka ima oko 800 meda,a u SLoveniji je presao broj od470.
Sačuvana
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #41 poslato: Децембар 08, 2008, 01:14:41 »

O da...americhki ambasador ih je satirao po Tatrama...
Sačuvana

Chaki
Gost
« Odgovor #42 poslato: Децембар 08, 2008, 02:34:00 »

Da ih zajedno ovoga puta ne pomenuste ne bih dobio asocijaciju da vam ispricam jednu vrlo interesantnu pricu, mada pisuci je vec sam shvatio da joj nije mesto ovde vec u LOVNOM KODEKSU ali nema veze prebacicu je i tamo.
Naime gore nam pomenuti lovci u svoje vreme nisu ni krili, pogotovu ne Dolanc da su na polazak u lov i lovista za sobom vukli verovali ili ne hladnjacu za meso.
Sta da radi covek, jelen za ovoga, svinja za onoga, srndac za svastiku, zecevi i fazani malo za pratnju, malo za gulas. Ima se, moze se pa po "zaslugama".
Svi ovo manje vise znamo i pitace se neko zasto to uopste pisem?
Pisem samo zato sto me odusevljavaju saznanja da je u tom vremenu, medju tim ljudima, medju tim lovcima postojao lovac koji svojim kodeksom lovca zasluzuje da mu se dan danas divimo.
Bez obzira na sva politicka ubedjenja i nacionalnu pripadnost lovac je lovac.
Rahman Morina
Kazu da je covek voleo kiplauf, u lov se spremao po nekoliko dana i birao strucnog pratioca.
Pre nego li u lov krene donosio je odluku tipa:
           "IDEM DA ODSTRELIM VEPRA OD 120kg"
U lov je nosio UVEK PO JEDAN METAK !!!! Shocked
Znao je da bira i ceka po nekoliko dana.Nakon pucanja je sledilo odavanje duznog postovanja prema odstreljenoj divljaci i povratak kuci. LOV JE ZAVRSEN !
Ukoliko promasi kazu da je voleo da prokomentarise u stilu: DIVLJAC GA JE NADMUDRILA, zahvali se strucnom pratiocu sto mu je pomogao da istu nadje, NAUCICE ON DA PUCA i ono glavno LOV JE ZAVRSEN !
Nisam bio svedok ovih desavanja, ali ukoliko su tacna zasluzuju svako postovanje
.

Sluzio sam JNA pre 20 i kusur godina u Pristini i vozio komadanta 52 korpusa i nacelnika bezbednosti koji su bili lovci. Vozio sam ih vise puta u raznorazne lovove i tu je bio i Rahman MOrina (tada prvi covek pokrajinskog Sup-a). Po meni verovatno jedan od najvecih lovaca i poznavalaca oruzja. Lovac sa stilom, smiren i nikako nadmen da se sa njim ne moze pricati. Secam dok smo isli prema Peci u lov na divokoze da mu je u jednom momentu nacelnik bezbednosti rekao da sam i ja lovac. Pogledao me je i rekao sto mi jutros nisi kada si dolazio po mene rekao da ponesem i za tebe pusku. Zbunio me je skroz ali sam odgovorio kako ja obican vojnik da idem sa njima u lov. Kaze kad mozes da nas vozis moze i da lovis sa nama.

Ima tih dozivljaja sa njim jos i sa pukovnikom i generalom iz lova i iz kafana posle lova.
Sačuvana
Avdzija
Gost
« Odgovor #43 poslato: Децембар 21, 2008, 03:35:30 »

Tito se tada takmičio sa Čauseskuom međutim ovaj naš iz Kruščice je imao više poena nego Titov,mada sada nemam tačne podatke koliko je bio ocijenjen
Sačuvana
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Goran

« Odgovor #44 poslato: Децембар 21, 2008, 05:45:22 »

Nebih da vam ja sad tu nesto popujem ali upoređivati Tita i Čaušeskua kao lovce i stavla ti ih u istu kategoriju lovaca to je pre svega nemoguce, ako se zna da je Tito zamerio Čausesku posle jednog lova u bivsoj Jugoslaviji i vise ga nikada nije pozvao u lov, niti su ikad vise lovili skupa.
Tito je bio lovac u pravom smislu dobar strelac i postovao je divljac.
A sto se tice Medveda,kapitalnog medveda je znao da ceka danima i da pritom ne puca na slabijeg ako mu izađe na nisam.
Čausesku je bio istrebljivac i to vam mogu dokumentovati jer posedujem tacano brojno stanje negovih odstrela trofejne divljači.
Čausesku je odstrelio tacno 385 MEDVEDA, a ima  i tacno brojno stabnje i ostale trofejne divljaci:
Evropski Jelen      485 komada
Jelen Lopatar       1265 komada
Muflon                  570 Komada
Divlje Svinje         600 komada
Vuka                    4 Komada

Ova brojka odnosi se na trofeje, ne i na : zenke ,telead ,prasad.
Postoji u Rumuniji i muzej njegovih trofeja, a postoje i pismeni i video zapisi.

Pozdrav
Dobar Pogled
Sačuvana

E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 17   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: