DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161361 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 13, 2019, 06:36:14
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 69   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Ručno punjenje Lovačkih Patrona!  (Pročitano 375319 puta)
#
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #15 poslato: Март 25, 2009, 10:32:00 »

Evo kako izgleda projektil ˝trio˝

tri kugle prečnika 11,5 mm, ukupne tezine 33 grama

Zanimljiva kombinacija ˝kombi˝

Četiri sačme 8 ili 12mm, i jedinični projektil u zajedničkom kontejneru ukupne težine 38 grama.

U rusiji se ovakvi projektili prodaju u svakoj prodavnici lovačke opreme pa ko ima nekog tamo moze mu doneti
Sačuvana
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Мај 09, 2009, 06:48:43 »

Nisam davno...Sutra proba na svrake i ako bude sreće neka lisica  superstition

Sačuvana

Huntercro
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Мај 09, 2009, 06:55:38 »

lupi si lee mašinu pa će da vidiš zatvaranje   agree
Sačuvana
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Мај 09, 2009, 07:27:56 »

Samo da znaš da računam na tebe, kada se zakon promeni za punjenje karabinske municije  hi
Sačuvana

Huntercro
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Мај 10, 2009, 07:14:08 »

samo što prije, jer ovi iz USA uvode namete i namete, s***at će nas ovaj Barack Obama
Sačuvana
Last Call
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Izrada rucnih vabilica za patke,guske i predatora

« Odgovor #20 poslato: Мај 29, 2009, 11:24:48 »

LEE masine su vecim delom od plastike i nemoze se  stelovati sila zatvaranja u svakom slucaju bolje od rotacionih za kruzno zarubljivanje koje su odavno prevazidjene!
Moj izbor je MEC 600JR i posedujem jednu za kal. 20 i jednu za kal 12.Zbog cene od 160$ u USA tamo su najzastupljenije(dok nedodje do Srbije bude i 2X skuplje),MEC-ovi skuplji modeli posao nerade nista kvalitetnije nego se jednim zahvatom odradjuje vise operacija i cene im idu do 1000$
Takodje na trzistu su i SPOLAR GOLD PRESS (KOJA JE OKO 2000$) zatim tu je RCBS,PONSNESS ,Hornady...
Zalosno je sto na  nasem trzisu nije veca ponuda masina i  komponenti,mislim da bi bilo mnogo vise ljudi zainteresovano za ovaj hobi a samim ti i obrazovanijih po ovom pitanju!
A sto se tice saveta Krusika stoji sve to( nije ni vredno rasprave punjenje nekakvim improvizovanim mericama i nepoznatim barutima...) ali napravis svoj metak posaljes odredjen broj uzoraka
u ZIZ i ljudi ti ( normalno za lovu)kazu sta pravis ( pritisak ,brzina a posip sam proveris )
Pa svi renomirani proizvodjaci nude sve svoje komponenti pa ko voli nek izvoli ,cak se nude i paketi sa vec uskladjenim komponentama ti samo sastavis.

Sačuvana

Izrada rucnih vabilica
www.lastcall-vabilice.com
yoki hant
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #21 poslato: Јун 03, 2009, 03:59:54 »

Pomoc oko kolicine baruta za punjenje patrona za dvanesticu kazu od 1.6 do 2.2 grama baruta sacma ne teza od 32g licno me interesuje za sitnu sacmu lov prepelica,ako ima neko provereno iskustvo neka napise koji savet pozdrav.
Sačuvana
Last Call
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Јун 03, 2009, 04:34:12 »

Zlatibor 08317 preporuka proizvodjaca 1.70-1.75 na 33-34g
Moja laboracija je 1.65 na 32g kapisla cheddite CX 2000 zvezdasto zarubljivanje na duzinu 57mm
posip je v.dobar
Provereno jer lovim sa tim metkom skoro trecu sezonu
Baruta uvek uzmem vecu kolicinu da posle nemoram puno da eksperimentisem
Sačuvana

Izrada rucnih vabilica
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

>>>>>---------------->

« Odgovor #23 poslato: Јун 03, 2009, 05:50:18 »

To za gramazu sachme...u prodaji ima 12/70 i po 35-40 grama...(semimagnum i sl.), a 12/76 ima i do 54-55 grama sachme...

Ima li ko iskustva na tom polju? Shta se deshava sa povecanjem kolichine sachme i kakav je odnos sa pritiscima i kolichinom barutnog punjenja (prichamo o Zlatibor barutu, koji je nama dostupan)

Sačuvana

SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Јун 03, 2009, 06:24:57 »

Eej, modovi! Il sam odlepio konachno, ili je meni post, poslan oko 17:40 - OBRISAN?! Voleo bih znati - zashto???  sorry
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
huntinggirl
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Žena

NAJBOLJA NA FORUMU LORIST U 2009 GODINI

« Odgovor #25 poslato: Јун 03, 2009, 07:52:34 »

Ja nisam obrisala sigurno angel
Sačuvana
Last Call
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Јун 03, 2009, 08:52:13 »

To za gramazu sachme...u prodaji ima 12/70 i po 35-40 grama...(semimagnum i sl.), a 12/76 ima i do 54-55 grama sachme...

Ima li ko iskustva na tom polju? Shta se deshava sa povecanjem kolichine sachme i kakav je odnos sa pritiscima i kolichinom barutnog punjenja (prichamo o Zlatibor barutu, koji je nama dostupan)

Nemam iskusta sa laboracijama preko 34g, a kod nas nemogu ni da se nadju komponente u prodaji ,problem su i ove za 12/70
povecanjem kolicine sacme, normalno povecava se i pritisak.....
Sačuvana

Izrada rucnih vabilica
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Јун 03, 2009, 09:04:23 »

^^  biggrin
Andjele, na tebe, naravno, nisam ni pomislio!  give_rose

Izvinjavam se, mozda je greshka do mene, al mi bilo muka, kad sam shvatio da mi velikog posta nema...  angry2

Dakle, poqshatju biti shto koncizniji, na konto Yoki hant-ovog posta:
Doziranje baVuta je mnogo komplexna stvar, toga vetjina nas nije svesna, a, izgleda, ponajmanje oni iz "Milana Blagojevica". Zashto? ZATO!  haha  Zato shto je u jednom periodu, pre 20-ak godina, na svakoj qtiji baVuta pisalo doziranje i za chaure sa uloshkom(i kapislom Gevelot), i za chaure bez uloshka(sa kapislom Winchester - ovo su tipovi, naravno, ne proizvodjachi kapisli). Postoji i tretji tip, SA uloshkom, a s Winch. kapislom(Bellot novije dzeneracije).
E, sad, ko je chitao ta uputstva, ne bih imao potrebe poono da mu objashnjavam. Datju orijentacioni primer sa neke zamishljene qtije baruta(prichatjemo samo o kalibru 12/70):
- za chaure s uloshkom i kapislom gevelot - npr. 2.0 - 2.1g
- za chaure bez uloshka(za tampone nishta nije pisalo  sarcastic ) - npr. 1.75-1.8g!!!
Shta kazete za razliq? Znachi, razlika postoji zbog toga shto u chaurama brez uloshka chep(filcani, plastichni, nebitno) stoji direk' na barutu, i potrebna je manja kolichina baruta za isti efekat! + je razlika shto Winchester kapisla ima znatno jachu varnicu, pa i zbog toga treba koja stota manje... Npr., kod Winch. kaipsli, Cheditte kapisle imaju za nijansu slabiju varnicu od Fiocchi kapisli(to je neko moje isqstvo, teshko merljivo nekim spravama...)...
Drugo, ljuta tica Jastreb je postavio pitanje za gramazu sachme - takodje, vrlo osetljivo pitanje. Svi pominju Zlatibor barut, a ima ga mali milion vrsta i josh vishe serija. Klasichni Zlatibor, za amatere najidealniji, jer ga treba najvishe(2.05, ulozak, Gevelot), pa je svaka greshka manje problematichna, je vrlo zgodan i za magnume, jer je sporiji od ovih novijih varijanti. Taj Zlatibor zahteva minimum 26g sachme u chepu, sve ispod toga datje loshe sagorevanje(chitaj:gomilu nesagorelog baruta u cevi).
Neke varijante Zlatibora, na oko slichne, su sagorevale i sa 24g(trap metak), pa i lakshim tegovima(Hawk), a, sem toga, pravljeni su i sferichni baruti(SB)501, npr., koji je bio izuzetan za trap, ali je, npr., taj isti barut, sa tegom od npr. 32g, kidao chauru na pola i sve proteravao kroz cev! Tako da je sve to strashno komplexno, a POTPUNIH uputsava, od srpskog proizvodjacha, nikad nigde...  angry2

Pitajte dalje, nastavitjemo...  good

Sačuvana

T N T

B  E  S  N  I  L  O
Last Call
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Јун 03, 2009, 09:43:19 »

Svaka serija baruta se razlikuje po svojoj specificnoj tezini,podaci na samim kutijama nepotpuni i nejasni ,nazalost
Mislim da o kapislama Gevelot netreba ni raspravljati jer se nekoriste vec neko vreme
MB pravi i trap barut i uz njega daje upustvo samo malo je teze doci do njega!
A ovoje uporedba jacina kapisli ako nekom moze da pomogne:
Slaba{ za kalibri ispod 20} Fiocchi 614 ;Cheddite CX50; Nobel Sport 684
Srednja { za kal.20 a moze i 16 za odredjene laboracije} Fiocchi 615;Cheddite CX1000; NS 686
Jaka {kalibar 12 i neke za kal.16}Fiocchi 616;cheddite CX2000; BS 688
Sačuvana

Izrada rucnih vabilica
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Јун 03, 2009, 09:55:27 »

^ Uu, ovo ti je odlichno! Svaka chast! Zahvaljujem!!!

Znachi, za 12 - Fiocchi 616! Samo ako bash nema - cx2000... (isqstvo pokazalo da su Fiocchi savrsheno pouzdane, dok CX poneka i slaze... Korektno udarena, naravno...  bad

(isto stvar koju malo ko zna: Npr., CX2000 je malo uza od Fiocchi, beshe, 616, mozda i od ostalih Fiocchi, tako da tje da malko landara CX u chauri u kojoj je bila Fiocchi... Ali, za mashinsko punjenje, Cheditte chaure - ZAYEBALE SVET!!! Al metjite Fiocchi kapisle u njih, i ne bojte se ni medjeda!  yahoo )
Sačuvana

T N T

B  E  S  N  I  L  O
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 69   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: