DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161361 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 13, 2019, 09:18:46
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 67 68 [69]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Ručno punjenje Lovačkih Patrona!  (Pročitano 375323 puta)
dzudzubajac
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1020 poslato: Фебруар 23, 2017, 02:05:19 »

Skoro je bilo u novinama, jedan čiča je uhapšen zbog spravljanja mundže za lovačku pušku
Naravno, moguće je da je priča nešto opširnija nego što je bilo u novinama, tj da je čiča zgrešio nešto drugo a ovo mu napakovali...

http://www.rtv.rs/sr_ci/vojvodina/kikinda/prijava-zbog-proizvodnje-oruzja_796934.html

Inače She, slobodno se prodaju alati,prese,zrna za karabinsku municiju i kapisle pa ih (zvanično) niko još ne koristi da puni karabinsku municiju.
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #1021 poslato: Фебруар 23, 2017, 02:22:05 »

sto gore to bolje.
Sačuvana

SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1022 poslato: Фебруар 23, 2017, 02:25:12 »

Znam za tčitču, i definitivno je priča nepotpuna...  good

A ovo - čim se prodaje, valjda se sme i smontirati u tzelinu, bem li ga...  scratch_ones_head

Kao što rekoh, po meni, ključno je što punjene svake vrste džebane više nije ZABRANjENO...  hi
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #1023 poslato: Август 22, 2017, 09:48:22 »

Напокон их има и без каписле Smiley
http://www.siarm.com/product_info.php?products_id=2894
Sačuvana

Нема живота пре кафе
acobp
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1024 poslato: Јун 13, 2019, 12:38:03 »

Jedno pitanje za pomoc od uvazenih kolega koji pune municiju.
Htjeo bih da malo punim municiju za kalibar 16 a to nisam radio vise od 10-tak godina jer nisam imao pusku tog kalibra.Kalibar 12 sam punio bez problema i ovdje sam dobio korisne sugestije prije par godina i rijesio probleme sa neujednacenosti municije sa kojima sam se sreo.
E sad sta je moja nedoumica u ovom slucaju.
Od komponenti imam barut zlatibor iz 1986 koji ide sa mjerom 1.55g na 30g sacme, caure S&B crveno crne i krusik standard ispucane jednom, cepovi plasticni sa komoricom.
Problem je sto imam kapisle chedite cx2000 a vidim da na njihovom sajtu pise da ide cx1000 za kalibar 16. Koliku korekciju baruta da napravim da bih koristio cx2000. U dogledno vrijeme ne mogu doci do hronografa da bih isprobao pa zato pitam ako neko ima iskustva.
Za kalibar 12 imam iskustva da sa cx2000 dobijam 20 do 30 m/s vecu brzinu za istu kolicinu baruta i sacme u odnosu na w209 pobeda gorazde pa sam onda spustao kolicinu baruta za 0.10-0.15 grama o cemu sam pisao kad sam testirao prije par godina. Svaka sugestija i iskustvo su dobrodosli  friends
Sačuvana
acobp
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1025 poslato: Јун 19, 2019, 03:06:01 »

Posto niko nije odgovorio onda je ipak red da ja obavijestim kakvu sam recepturu upotri***io za kalibar 16 patrone.
Barut zlatibor 1.45 g kapisla cheddite cx 2000 sacma 28 g, cepovi plasticni sa komoricom, caure kruzno pertlovane.
Metak se fino ponasa, solidan posip, subjektivnom procjenom trzaj nije jaci od fabrickog metka tako da mislim da nije prejako punjenje.
Za mjesec dana kad budem u prilici da probam sa hronografom slijedi detaljniji izvjestaj i po potrebi popravke.
Sačuvana
acobp
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1026 poslato: Јун 21, 2019, 01:53:01 »

Jos jedno pitanje: testirajuci punjene patrone kalibra 16 po receptu iz prethodne poruke u mojoj IZ 58 primijetio sam da barut puno bolje sagorijeva nego kad istim barutom punim kalibar 12 patrone.
Puno cistija cijev bude i nema ostataka nesagorelog baruta.
Zbog cega se to desava kad bi po nekoj logici iz prica kolega koji pune municiju trebalo da bude da zlatibor slabije sagorijeva sa manjim gramazama sacme a ovdje se desava obrnuto?
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1027 poslato: Јун 21, 2019, 07:15:54 »

Jos jedno pitanje: testirajuci punjene patrone kalibra 16 po receptu iz prethodne poruke u mojoj IZ 58 primijetio sam da barut puno bolje sagorijeva nego kad istim barutom punim kalibar 12 patrone.
Puno cistija cijev bude i nema ostataka nesagorelog baruta.
Zbog cega se to desava kad bi po nekoj logici iz prica kolega koji pune municiju trebalo da bude da zlatibor slabije sagorijeva sa manjim gramazama sacme a ovdje se desava obrnuto?

Daklem!  hi

Manji(UŽI) sačmeni qliberi zahtevaju SPORIJE barute. Npr., već 20cal može biti sporan sa Zlatiborcem, pogotovo sa većim gramažama sačme. Za 20cal sa recimo 30ak grama sačme bolji bi izbor bio sporiji barut kakvim se pune 12/76 mečići. Pobro AcaPik, stari mazohista, ne sme ni da pomisli da sa Zlatiborcem puni svog ljubimca 36/76, taj prak treba puniti sa bržim garabinskim barutima, kojih, naravno, u prodaji nema...

Ove tablice će ti možda malo pomoći da vidiš kako to funkcioniše(sporiji/brži baruti, veći/manji kalibri, (naj)lakša/teža punjenja sačme, itd.):

http://www.gualandi.it/docs/tabpolv_2013_eng.pdf

drinks
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
acobp
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1028 poslato: Јун 24, 2019, 03:31:47 »

Hvala na tabeli, zanimljivi podatci ali nazalost ovih baruta nema kod nas.
Ja trenutno imam dvije vrste zlatiborca, vihtavuori i super balistit sam odavno potrosio.
U svakom slucaju ostajem na dosadasnjim mjerama dok ne dodjem do hronografa pa cemo onda zajedno iskomentarisati rezultate, ako budete zainteresovani naravno!
Sačuvana
acobp
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1029 poslato: Август 21, 2019, 02:02:14 »

Posto niko nije odgovorio onda je ipak red da ja obavijestim kakvu sam recepturu upotri***io za kalibar 16 patrone.
Barut zlatibor 1.45 g kapisla cheddite cx 2000 sacma 28 g, cepovi plasticni sa komoricom, caure kruzno pertlovane.
Metak se fino ponasa, solidan posip, subjektivnom procjenom trzaj nije jaci od fabrickog metka tako da mislim da nije prejako punjenje.
Za mjesec dana kad budem u prilici da probam sa hronografom slijedi detaljniji izvjestaj i po potrebi popravke.
Prije par dan konacno je isprobano ovo punjenje kroz hronograf i pokazalo se da bas i nije najbolja mjera tj da je metak dosta mekan.
pocetne brzine prosjecno 355-360 m/s na 2 metra kroz hronograf.
Temperatura je bila oko 35 stepeni tako da je moj zakljucak da se mora podici punjnje baruta za minimum 0.05g a najvjerovatnije za 0.1 i da bi to bila prava mjera.Javljam se sa novim rezultatima ako to nekoga uopste i zanima Wink
Sačuvana
Stranice: 1 ... 67 68 [69]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: