DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161228 poruka u 7250 tema- 6961 članova - Poslednji član: Početnik991

Септембар 23, 2019, 07:19:49
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3 ... 69   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Ručno punjenje Lovačkih Patrona!  (Pročitano 370524 puta)
#
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« poslato: Мај 24, 2008, 09:05:09 »

U zadnje vreme manje koristim ˝rucni rad˝, sve je manje vremena ali se jos nisam odrekao korektno napunjenog patrona. Poznato mi je da je u poslednje vreme isplatljivije kupiti gotove fabričke laboracije negoli puniti sam u kućnim uslovima. Verujem da medju nama ipak postoji po koji ˝poslednji mohikanac˝ koji pokušava da napravi nešto adekvatnije. S ciljem da razmenjujemo iskustva, saznanja i novosti iz ovog polja pokrećem ovaj topic.

Pozdrav
Sačuvana
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« Odgovor #1 poslato: Мај 24, 2008, 09:24:32 »

Licno sa ovom rabotom nemam skoro nikakvo iskustvo,bilo je nekih decijih eksperimenata.U to vreme deda nije bio raspolozen da razbacuje ionako skupe patrone na unukove zafrkancije.Par puta sam dobio nekoliko punjenih komada od kolega u lovu,mogu reci da sam prezadovoljan kvalitetom.Mada mi je par puta i rame trnelo Cheesy.
Mislim da je kolega vrlo perfektno i iskusno obradio ovu temu.Bilo bi preporucljivo procitati ovo iscrpno uputstvo pre pocetka punjenja.
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
a.damjan
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Јун 06, 2008, 07:44:45 »

Reloading je inace sjajna tema ( i sjajna zabava, ko to voli, naravno) i nadam se da ce zaziveti kod nas i kao tema i kao pojava.
Ako nista drugo onda bar kao jedan "stari zanat" koji nikako ne treba da odumre zato sto "danas to nije isplativo i nema se vremena". Ja cuvam alat kojim je moj deda punio svoje patrone, a kasnije i moj otac i ja, kad sam bio mali. Tada je sve bilo nekako "odprilike i na mericu". Ali su to bila lepa iskustva (posto je sve, na srecu proslo bez posledica). Danas u tome imam dosta iskustva i zajedno sa svojim sinom punim patrone za lov prepelice. Naravno mali je pa mu to brzo dosadi, pa posle ja odmaram zivce natenane. Ali bukvalno odmaram zivce !
Naravno, pravilo: Deco, ne pokusavajte ovo kod kuce sami, jer ... uvek vazi i kao i za sve vezano za oruzije i municiju bezbednosti nikad previse !
Kao i u jos mnogim oblastima i ovde se vidi problem edukacije naseg prosecnog lovca (koji ove redove tesko da ce procitati) jer ne postoje izvori na nasem jeziku koji vam daju ovakve informacije.
Iskreno se nadam da ce Nacionalna Asocijacija za Oruzije Srbije uvideti i to kao jedan od problema kod nas i svojim strucnim programima o rucnom punjenju municije delovati edukativno bar na neke od nas.
Sačuvana
#
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Јун 11, 2008, 01:43:44 »

Nevidim punjenje municije kao sjajnu zabavu, niti sam je ikada takom smatrao. Nisam potomak onih koji su odokativno punili patrone po sistemu ja znam najbolje.
   O isplatljivosti punjenja je istrošeno mnogo reči tako da ja nezelim da ponovo pokrećem tu temu. Međutim postoje ljudi koji zele nesto više negoli ono što dobijajau u prodavnicama opreme za lov koje posluju po tržišnom principu: Najveća zarada - najbolja roba za trgovinu, a ima i onih koji zagovaraju fabričke patrone i većina od njih po mom  iskustvu neželi da ima bilo kakvog posla sa barutima, kapislama i ostalom potencijalno opasnom opremon za čuvanje i rad. Zanemarimo njih,ja sam pobornik edukovanog lovca koji potpuno sagledava svu problematiku ručnog punjenja lovačkog patrona i prednost a i mane takvih laboracija.
    Stoga apelujem da se na ovom topicu jave sve nase kolege koji korisste rucno punjenu municiju sopstvene laboracije sa svojim ˝receptima˝, inovacijama i savetima
Sačuvana
SDHunter
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Јун 26, 2008, 10:10:13 »

Izuzetno dobro obradjena tema!!Prijatno sam iznenadjen Tvojim poznavanjem materije.Za svako postovanje!!!!!!!
I ja samod svog dede nasledio opremu za punjenje cal.16 i do skoro sam to radio.Medjutim, nedostatak vremena, obaveze i "lenjost" su ucinile svoje.Prestao sam to da radim i iz jos jednog razloga - veliki broj patrona na ispucavanju.(i promasaja kod plovki hehehehe).
Sve jedno, sva cast majstore na edukaciji!!
Lovci, kolege, citajte i ucite(podsetite se).Ovako cistu i tecnu verziju cete tesko negde naci.Ja je stampam i stavljam u svoju arhivu.Hvala!!
Dobar pogled,
Sačuvana
spiderredips
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Новембар 23, 2008, 04:35:31 »

Pa ovo je skinuto sa KRUŠIKOVOG sajta!!!
Ali neka dobro je došlo!!!
Sačuvana

#
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Новембар 24, 2008, 08:06:47 »

Pa ovo je skinuto sa KRUŠIKOVOG sajta!!!
Ali neka dobro je došlo!!!

Kon pazljivije procita videce u samom uvodu da sam naveo izvor podataka
Sačuvana
spiderredips
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Новембар 24, 2008, 11:47:04 »

Kolega izvini ako sam te nekako uvredio nije mi bila namera!!!
Izvini još jednom!!!
Sačuvana

#
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Новембар 24, 2008, 07:44:09 »

Wink Cheesy
Sačuvana
prosedi52
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Фебруар 21, 2009, 12:17:39 »

Uskoro na trziste stizu masine za punjenje lovacke municije cal 12 i 20.
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Фебруар 21, 2009, 12:22:57 »

I to bombone koliko sam cuo Wink
Sačuvana
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #11 poslato: Фебруар 21, 2009, 01:02:04 »

Moraću da počnem da punim malo municije... nisam to radio vekovima... a pre sam punio za ćaletovu cal.16

Nemam opremu za cal 12 ... ali nabavice se..

a i moracu da napravim neko jedinachno zrno za sebe... verovatno potkalibarno.. hmmm..samo mi je plastika problem, ali snaci cu se nekako..
Sačuvana

yoki hant
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Март 25, 2009, 09:48:48 »

Svojevremeno je drug donosio kontejnere iz Bugarske sa po tri zrna tezine oko 36 grama kugle su bile u nekoj vrsti filca koji je bio isecen na dva dela nesto slicno Krusikovok dabl bal patronu,licno mislim da to nije bila losa kombinacija za lov DS ipak jedna kugla 12 grama, PP obicno 4 grama na kutiji je pisalo ZA PRASETO.
Sačuvana
#
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Март 25, 2009, 10:11:21 »

Kod nas se tesko ili skoro nikako dolazi do ruske municije proizvodjača Azot, koji proizvodi takav tip patrona, sada u plastičnom kontejneru. Interesantno je da sa takvim ˝kuglma˝ rasip sačme na 40 m skoro ne postoji, biju ˝bod u bod˝

Takodje se mogu naći ovi kontejneri sa po tri olovne kugle i za ručno punjenje, naravno u rusiji, jer većina njihovih profesionalnih lovaca koristi mesingane čaure ua sačmarice koje sami pune
Sačuvana
Huntercro
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Март 25, 2009, 10:22:43 »

vjerovatno znate mašine imaju kod mene u prodaji informacije na pm
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 69   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: