DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161361 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 14, 2019, 01:53:52
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumORUŽJE, MUNICIJA, OPTIKE I MONTAŽEKALIBRI (Urednik: swift)Kalibar 9,3x62 najboli za lov Divljih svina
Stranice: 1 ... 19 20 [21] 22   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Kalibar 9,3x62 najboli za lov Divljih svina  (Pročitano 123100 puta)
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #300 poslato: Фебруар 09, 2018, 09:25:22 »

Zasto nema poluautomata lovackih u 8x57?

Sauer, Markel, Heanel... Malo li je...?
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #301 poslato: Фебруар 09, 2018, 09:26:40 »

^ MARKEL??? Qquuu, zarazio te je, batke!!!  scare

sarcastic

drinks
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
GPK
Gost
« Odgovor #302 poslato: Фебруар 09, 2018, 09:28:23 »

Ni 48-ci izvorna primena kije lov!
Istog je kalibra kao i M76.

Namerno sam izostavio Sauer 303 koji se radi u kslibru 8x57IJS.

I namerno sam pomenuo M76 i ako sam znao ds cu odgovor doviti on nije 8x57 nego 7,9
Zano sam i dodao koji kalibar i municiju EX Yu lovci koriste u M76-tici.

Zaista je smesno ksko se u svakom postu izvuce jedna stavka iz koncepta i na tu stavku se daje replika i pritom se zanemaruje oszatak teksta koji sve kazuje.

M76 LOVCI KORISTE ZA LOV ONA JE POLUAUTOMACKE AKCIJE PO PRINCIPU POZAJMICE GASOVA SISTEM RSDA KALSSNIKOV AK47 I U TU M76 LOVCI GURAJU METAK KALIBRA 5X57 IJS NAJČESĆE PPU 12,7grama.

Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #303 poslato: Фебруар 09, 2018, 09:37:48 »

Sauer, Markel, Heanel... Malo li je...?

Pre desetak godina htedoh da kupim poluautomat u 7x64 kazu ceka se tri meseca,ajd onda nesto brze da stigne 8x57 jos gora situacija radilo se o BAR-u.
Sačuvana

GPK
Gost
« Odgovor #304 poslato: Фебруар 09, 2018, 10:48:22 »

Pre desetak godina htedoh da kupim poluautomat u 7x64 kazu ceka se tri meseca,ajd onda nesto brze da stigne 8x57 jos gora situacija radilo se o BAR-u.

Vidiš imenjace moj cilj osvežavanje ove teme je upavo bio REZIME orotekle jedne decenije.

U tehnološko tehničkim dostignućima i primeni istuj je doslo do EKSPLOZIVNIH PROMENA.

Dok u nekom delu sveta jos uvek se zenka mlatnu nekim budakom u glavu odvuce u zivotni prostor.
 Onda se ženkin copor naoruza sekirama i provsli z zivotni prostor otimsca.
Cekirama se pomlste kao u vreme pevobitne ljudsle zajednice.

Pisu stampani mediji o tom nemilom događaju od prekojuce u nekom delu sveta!

Jedan ni zenkinog čopora je dobio ozbiljne pivrede glave nanetim njegovom sekirom koju mu je oteo alfa muzijak iz čopora muzijaka koji je otetu zenku dovukao u zivotni prostor.

Steašno.

Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #305 poslato: Фебруар 09, 2018, 10:54:21 »

Pa, bre, Grofe, okani se ti ondak tog dela sveta, i drž se CH/FRA I NJIHOVIH EBENIH FORUMA, A NAS PUSTI DA SE "SEKIRAMO" DO ISTREBLjENjA!  angry2
Sačuvana

T N T

B  E  S  N  I  L  O
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #306 poslato: Фебруар 09, 2018, 10:55:50 »

I opet će admini da tolerišu ovakav bezobrazluk Grofa petrovačkog... A gornjim postom nas je sve Srbistance žestoko uvredio...
Sačuvana

T N T

B  E  S  N  I  L  O
GPK
Gost
« Odgovor #307 poslato: Фебруар 09, 2018, 11:17:05 »

Ovo izlazi iz okvira teme ali kad svi po svim temama pisu sve i svasta i nikom nista.

Valda necu ni ja pasirat nesto lose.

NISAM SE NASO UVREĐEN TI GROFOVIM  UPISOM

JER  SAM SRBIN I SVI DRAGI MOJI SRBI NEMAJU SE RZLOGA POITOVEĆIVST SA TAMO NEKIN Srbistanom i Srbistancima!

To mi se cini slicnim sa Avganistancima Pakistancima Persianci Somalci i ostali Indijanci a oni su ipak nesto nize i razvijeni i po standsrdu zivota, ispod mojie Drage Srbije i SRBA. BAR SE JA ISKRENO NADAM I VERUJEM U TAKO.
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #308 poslato: Фебруар 09, 2018, 11:30:56 »

E moj Sheky to ti je kad o ozbiljnim temama koje inače nemaju veze sa ovim forumom počne da se bavi neobrazovana, pokondirena, polupismena, iskompleksirana polu-osoba koja misli da je dovoljno da obidje teren nekog fudbalskog stadiona u Brazilu da bi sa Pele-om polemisala o fudbalu.

Admini javite se ako ste živi ili da vam dajemo 40 dana.
Pozz...

Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #309 poslato: Фебруар 09, 2018, 11:39:10 »

Ni 48-ci izvorna primena kije lov!
Istog je kalibra kao i M76.

Namerno sam izostavio Sauer 303 koji se radi u kslibru 8x57IJS.

I namerno sam pomenuo M76 i ako sam znao ds cu odgovor doviti on nije 8x57 nego 7,9
Zano sam i dodao koji kalibar i municiju EX Yu lovci koriste u M76-tici.

Zaista je smesno ksko se u svakom postu izvuce jedna stavka iz koncepta i na tu stavku se daje replika i pritom se zanemaruje oszatak teksta koji sve kazuje.

M76 LOVCI KORISTE ZA LOV ONA JE POLUAUTOMACKE AKCIJE PO PRINCIPU POZAJMICE GASOVA SISTEM RSDA KALSSNIKOV AK47 I U TU M76 LOVCI GURAJU METAK KALIBRA 5X57 IJS NAJČESĆE PPU 12,7grama.

Pa kolega procitajte  malo sto bi se reklo edukujte pre nego nesto tvrdite.Moguce je da ste u zaru sto bi se reklo" borbe" i usled brzog kucanja pogresili nehotice.Ja svu ovu nasu pisaniju smatram za borbu MISLJENJA za kulturan i koristan razgovor lovaca kolega o temama vezanim za lov . drinks  
PSP [poluautomatska  snajperska puska ] KALIBRA CEVI 7,9 MM.Precnik projektila  metka 8x57 IS se krece  tu negde oko 8 ,22 mm.
Da je kalibar cevi M76 kojim slucajem 8 MM zrno metka 8x57 IS bi pravilo cas kolut napred cas kolut u stranu u stranu sve do mete...Dragi kolega  hi drinks
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #310 poslato: Фебруар 09, 2018, 12:15:45 »

Pa kolega procitajte  malo sto bi se reklo edukujte pre nego nesto tvrdite.Moguce je da ste u zaru sto bi se reklo" borbe" i usled brzog kucanja pogresili nehotice.Ja svu ovu nasu pisaniju smatram za borbu MISLJENJA za kulturan i koristan razgovor lovaca kolega o temama vezanim za lov . drinks  
PSP [poluautomatska  snajperska puska ] KALIBRA CEVI 7,9 MM.Precnik projektila  metka 8x57 IS se krece  tu negde oko 8 ,22 mm.
Da je kalibar cevi M76 kojim slucajem 8 MM zrno metka 8x57 IS bi pravilo cas kolut napred cas kolut u stranu u stranu sve do mete...Dragi kolega  hi drinks

Mepac  hi hi hi
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #311 poslato: Фебруар 09, 2018, 12:32:49 »

Kalibar 9,3 je nastao tako jer je nemacim kolonistims bio potreban jaci kalibar od 8x57 radi zastite svojih farmi i logora na Afickom kontinentu od upada i napada Africkih krupne divljaci. Sve ostalo se zna i vec je napisano.

Primena ovog kalibra je brzu nasla peimenui u lovu na D.Svinjama i na starom konrinetu.
Kalibar je vremenom prilagođavan vermenu u kom se koristi i velicini divlhaci koja se pronalazi na evropskom terenu.

Tako su razni proizvođać konstruisali i laksa zrna ovog pomenutog kalibra.
 Divljac se znatno vise lovila nego u vremenu nastanka istog pa je sve rede i teze bilo da divljac moze dostici visoku telesnu tetinu.

Jos jedan razlog je sto se u tim i takvim vremenskim tokovima pocelo dopustat i odstrel vise razlicitig divljaci u takvim grupnim lovovima. Orimer: D.Svinja koje su bile telesne tezine 150kg u proseku ali se dozvoljavao odstrel izmedju 50-100Kg,ev.Jelen jelen lopatar Srneća divljac.

Dosta je bilo lovaca koji su vec svoje oruzije pisedovali u ovom pomenutom kalibru a posto trziste diktira potraznjom  stvirena su ta neka laksa zrna modernih konstrukcija koje takođe adekvstno odrade postsvljeni uslov.

Mada sam ja uvek i uvek se drzim onog prsvila svaki kalibar u najtezoj gramazi u konstrukcijikoja odgovsra Divljaci i terenu na kom se lovi.

Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #312 poslato: Фебруар 09, 2018, 01:34:08 »

Ime pricali smo,a znas i ti da mu je prva i prevashodna namena bila za zivu silu dole u Nemackim kolonijama,da ne duzim da je stariji od mnogih"starih" kalibara.
Sačuvana

swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #313 poslato: Фебруар 09, 2018, 05:27:30 »

E moj Sheky to ti je kad o ozbiljnim temama koje inače nemaju veze sa ovim forumom počne da se bavi neobrazovana, pokondirena, polupismena, iskompleksirana polu-osoba koja misli da je dovoljno da obidje teren nekog fudbalskog stadiona u Brazilu da bi sa Pele-om polemisala o fudbalu.

Admini javite se ako ste živi ili da vam dajemo 40 dana.
Pozz...

Samo vas gledam.
A kome ćemo da dajemo 40 dana, čitaćeš uskoro.
Zato, polako. Nisi ni ti daleko od stadiona iz Brazila.
 drinks

Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #314 poslato: Фебруар 09, 2018, 05:37:14 »

https://youtu.be/wAKodilO9Fo
Sačuvana

T N T

B  E  S  N  I  L  O