DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161771 poruka u 7324 tema- 7054 članova - Poslednji član: MarinkoM

Јул 10, 2020, 07:04:06
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumORUŽJE, MUNICIJA, OPTIKE I MONTAŽEKALIBRI (Urednik: swift)Kalibar 9,3x62 najboli za lov Divljih svina
Stranice: 1 ... 17 18 [19] 20 21 22   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Kalibar 9,3x62 najboli za lov Divljih svina  (Pročitano 128614 puta)
dr.mita
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Mislimmmm, nisam ginekolog ali mogu pogledati!

« Odgovor #270 poslato: Децембар 25, 2013, 07:37:05 »

Moja zena koristi teflon tiganj, i uopste mi nije sve jedno kad me udari s njega... a jes bio skuplji nego obican.

Sačuvana

ISTERUJEM ZLO,
UTERUJEM DOBRO!
NAJBOLJI NA FORUMU U 2013.PO OCENI ČLANOVA
kokolo
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #271 poslato: Децембар 25, 2013, 05:46:19 »

Našao sam ove slike pa da podjelim s vama, odojak oko 35 kg,odsteljen na 50 m sa 9,3x62, PPU SP zrno,pao u vatri, metak je napravio ulaznu rupu veličine čepa pive, izlazna je bila na slabini iste veličine bez oštećenja divljačine.
Na slikama je ista polovica slikana s vanjske i unutarnje strane.

Sačuvana
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #272 poslato: Децембар 26, 2013, 12:16:13 »

Moja zena koristi teflon tiganj, i uopste mi nije sve jedno kad me udari s njega... a jes bio skuplji nego obican.

Aaaaa... otud onaj prelom jagodične kosti "na stepeništu"!!!???
Sačuvana
dr.mita
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Mislimmmm, nisam ginekolog ali mogu pogledati!

« Odgovor #273 poslato: Децембар 26, 2013, 12:32:07 »

S njim bije iz uveta
Sačuvana

ISTERUJEM ZLO,
UTERUJEM DOBRO!
NAJBOLJI NA FORUMU U 2013.PO OCENI ČLANOVA
ostrodlaki70
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #274 poslato: Јануар 02, 2014, 07:29:54 »

Gledajuci zadnji snimak od spanaca iz Kovilja dosao sam do pitanja.
Da li 9.3 znaci na koliko metara moze da efikasno odstreli prase i ono 62 je verovatno maksimalna kilaza za efikasan odstrel?
Pozdrav
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #275 poslato: Фебруар 08, 2018, 04:23:52 »

Proslo je skoro 10 godina od pokretanja ove teme ispisane su 19 steanica svakojakih upisa.

Hajmo da vidimo sta je decenija koja je prosla pokazala i dali su iskustva donela nesto novo kakon vlasnika koji su u mođuvremeni pistali ovog pomenutog kalibra kao i ostalih ucesnika u lovu koji su bili nemi posmatraci.
Da li se pristup ocom kalibru promenio ili i dalje kad se pojavi lovac sa 9,3x62 u lovitu ostali lovci mu postavljaju pitanje
"TI SI KRENUO DA LOVIS SLONOVE"!

kalibar 9,3x62 nakon deset gosina prisustva u nasim lovistima najčeše u Poluautomackom karabinu Browning.
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #276 poslato: Фебруар 08, 2018, 05:53:26 »

Bas tako kolega,ako toliko ode nek ide dodjavola,voleo bih da mi neko kaze koji  je to los pogodak kojim se pogodi sa 9,3 i ostane tj nadje se divljac u odnosu na 30-06 ili 7x64,a da se sa ova dva nepronadje divljac,jel je los pogodak stomak,slabine,noga neka,kuk,bubreg,slezina ili sta vec,kada mi neko kaze da je sa 9,3 ulovio vise svinja nego sa 30-06 ili 7x64 mozda i delimicno poverujem da je bolji tj najbolji kalibar za to,do sada neverujem jer su pomenuta dva kalibra ubedljivo najvise  koriscena u odstrelu DS,tu podrazumevam i 8x57,e sad je druga stvar sto neko ima svog favorita, za nase uslove je vise nego dovoljan jedan 30-06 i prica da je nekom otisao neki veliki vepar jer je bio slab kalibar nepije nimalo vode,pre ce biti da je tom nekom otisao zbog loseg pogotka i nista vise,solidno pogodjen vepar i od "450" kg pada najdalje posle 100 m,nema sanse da ode dalje,tako da ko voli ultra jake kalibre slobodno nek lovi njime i nek uziva,al da tvrdi da je najbolji za DS nema sanse ,teorija je jedno praksa nesto drugo.
Ovom upisom je trebalo i zatvoriti ovu temu.
Da li je 9,3x62 dobar kalibar za pogonski lov, o da i te kako.
Da li je ta razlika drastična u odnosu na srednjake, pa i ne baš.
Da li je neophodan, kako kome.
Ko dosta lovi pogone sigurno neće pogrešiti, ali neće pogrešiti ni sa 8x57 ili sličnim.
Ovaj kalibar u našim lovnim uslovima ne može da odskoči od srednjaka jer jednostavno nemamo divljač mase od preko 500kg na koju bi se pucalo na manjim i srednjim daljinama...tad bi srednjaci bili daleko iza...
Pozz..
Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #277 poslato: Фебруар 08, 2018, 07:20:07 »

Ovom upisom je trebalo i zatvoriti ovu temu.
Da li je 9,3x62 dobar kalibar za pogonski lov, o da i te kako.
Da li je ta razlika drastična u odnosu na srednjake, pa i ne baš.
Da li je neophodan, kako kome.
Ko dosta lovi pogone sigurno neće pogrešiti, ali neće pogrešiti ni sa 8x57 ili sličnim.
Ovaj kalibar u našim lovnim uslovima ne može da odskoči od srednjaka jer jednostavno nemamo divljač mase od preko 500kg na koju bi se pucalo na manjim i srednjim daljinama...tad bi srednjaci bili daleko iza...
Pozz..

Sroceno kako treba i to bi bilo to  hi

Gorane,pitaj mog upravnika koji ima 9,3x62 koliko puta mora da puca da bi mu pala svinja pa ga opet pitaj koliko ja sa 3006 puta pucam da bi meni pala svinja  taunt ,oba su PA u pitanju,na kraju se opet sve svodi na pogodak jer je to opet izgleda najbitnije a manje  kalibar  drinks
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
GPK
Gost
« Odgovor #278 poslato: Фебруар 08, 2018, 07:40:46 »

Tvoj upravnik je se prvi put susteo sa 9,3x62 uzivo u lovu samnom.

9,3x62 ako ne uzmes u nsjtezoj 19grama tezini onds nisi ni trebao kupiti taj kalibar. Pogotovo ako ceti iskljucivs primens tog kslibra biti upotreba u lovu na D.Svije.

Lepo kad si imao novca kupiti pusku od 2000€ onda lepo 100€ za kutiju RWS Uni Clasik.
I bas bi voleo da mi pokaze bilo ko D.svinju koju je pogodio od korena vrata do poslednjeg rebra ,da je pucao dva puta i da je otisla dale od 20m sa prvim pogodkom u toj zoni. D.svinja od 30kg do 250kg

Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #279 poslato: Фебруар 08, 2018, 07:45:48 »

Sroceno kako treba i to bi bilo to  hi

Gorane,pitaj mog upravnika koji ima 9,3x62 koliko puta mora da puca da bi mu pala svinja pa ga opet pitaj koliko ja sa 3006 puta pucam da bi meni pala svinja  taunt ,oba su PA u pitanju,na kraju se opet sve svodi na pogodak jer je to opet izgleda najbitnije a manje  kalibar  drinks
hi drinks
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #280 poslato: Фебруар 08, 2018, 09:09:27 »

Tvoj upravnik je se prvi put susteo sa 9,3x62 uzivo u lovu samnom.

9,3x62 ako ne uzmes u nsjtezoj 19grama tezini onds nisi ni trebao kupiti taj kalibar. Pogotovo ako ceti iskljucivs primens tog kslibra biti upotreba u lovu na D.Svije.

Lepo kad si imao novca kupiti pusku od 2000€ onda lepo 100€ za kutiju RWS Uni Clasik.
I bas bi voleo da mi pokaze bilo ko D.svinju koju je pogodio od korena vrata do poslednjeg rebra ,da je pucao dva puta i da je otisla dale od 20m sa prvim pogodkom u toj zoni. D.svinja od 30kg do 250kg

Sve ovo opisano ima da odradi papovka. Takav pogodak i 223 zavrsi ko od sale.
Sačuvana
winnetou
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #281 poslato: Фебруар 08, 2018, 09:48:29 »

"9,3x62 ako ne uzmes u nsjtezoj 19grama tezini onds nisi ni trebao kupiti taj kalibar. Pogotovo ako ceti iskljucivs primens tog kslibra biti upotreba u lovu na D.Svije."

Odavno, ovako nešto smešno, nismo čitali!  biggrin

Lovim sa zrnima težine 16,5g i nijedna svinja nije imala zamerke. Lovio sam i sa RWS UNI Classic 19g i ništa posebno nisam zapazio pri odstrelima, nit bolje u odnosu na ova lakša zrna.
I, za tvoju info ... za 9,3x62 ima i težih zrna(recimo Norma Orix 21g) i pošto to ne koristiš nisi ni trebao kupiti "taj kalibar" (?!?!)
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #282 poslato: Фебруар 08, 2018, 10:06:10 »

Zasto kupovati kalibar kalibar precnika zrna 9,08mm ako cemo ga koristiti u najlaksoj tezini?

Poznat mi je stav kupim nesto zato sto to ima moj komsija drugar cuosam da ga neko ima ili po principu da kupim da budem prvi a o tome nista ne znam i ne trudim se da saznam.

Raznorazni primeri su korisceni ovde pa reko hajede da dam primer i ja.

Frse zito i onaj kombajn od pre 50god nema ni bunker onaj koji dva coveka stoje sastrane i prihvataju zito u dzakove odmah. Taj kombajn nema ni onu streju koja stiti onog ko upravlja njime od sunca kamoli kabinu sa klimom.

A vrse zito i naj moderniji John Deer sa peleskopskom kosom koja se razvlaci koju uma bunker za 10Tone zita koji ima elektonsi skener terena automacko podizanje kose izracunava vreme i koja kolicina zita ulazi u binker kojom sitocom i koja je vlaga. Onaj ko upravla ima automacku klimu udobno sediste ko u Jaguaru hidraulicni upravljac oslobadja kosu i ista se kaci za zadnji seo kombajna kada kombajn se krece saobracajnicama od mesta do mesta.

E tako drugari radi Najlakse zrno i Tako radi najreze zrno bilo kog kalibra ko ova dva Kombajna oba frsu samo jedan odma i seje  to jest onaj stari od pre 50 god malo i rastura gubi zrna  ali i to je ok dodje divljac da se prehrani.
Sačuvana
winnetou
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #283 poslato: Фебруар 08, 2018, 10:28:24 »

Zasto kupovati kalibar kalibar precnika zrna 9,08mm ako cemo ga koristiti u najlaksoj tezini?

... biggrin

Sigurno si i siguran u prečnik zrna, i o kom kalibru se radi?!

Ok, ima prednosti teže zrno, možda, u pogonskim lovovima samo kad se divljač gađa kroz razne prepreke(granje, žbunje, ...) jer to zrno manje skreće i bla bla bla i gura svojom težinom do cilja ... ali i u takvim lovovima uspešno se odstreljuje i sa "srednjim" kalibrima, pogotovo 8x57JS i .30-06S, gde su težine uglavnom 12,7g i 11,7g a ređe 14,2 za 8cu i 13g za 30ticu A koje su dosta manje težine od 16,5g tako da ...

i, za tvoju info... 16,5g u kalibru 9,3x62 nije njalakša težina zrna  Wink
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #284 poslato: Фебруар 08, 2018, 10:53:53 »

...bogami onaj mali Franz Oteningen što ih pakuje na gomilu jedared gledam .270win blaser aimpoint h1 i samo ih slaže tako da diskusija o kalibru koji je najbolji može da traje bezkonačno,a da je dobar 9.3x62 jeste što kaže moj drugar kad ga ranim ima dobar krvni trag...

Šalu na stranu

Čeka i lov svinja nebitan kalibar ali pogon i tu kalibar neigra glavnu ulogu adektavni nišani prema uslovima terena i naravno pogodak majka svih uloga dal je 375h&h dal je 9.3x62 ili .270win sve to džabe ako nije u trku dobio u predelu od uveta do korena vrata da nekažem kičma sve drugačije u tom slučaju od u tri lepe jer vepar u punom trku kad ga gone psi teško padne od pogodka u srce,pluća ili stomačni deo.
Bio sam u par pogona gde jedva pronadju divljač što zbog loših pasa što zbog loših pogodaka,a naravno svi vrhunske puške,ozbiljni kalibri,razni magnumi.....

Dva puta sam imao prilike da pucam svinju u punom trku prvi put iz neolučene cevi moralo da se dopuca i drugi put sa .270win što kaže moj babo dobio zavrat nema mrdanja.

Možemo do rane zore da diskutujemo,još bolje bi bilo za nekim astalom ali zna se koji je faktor nabitniji niti je to skupa puška i optika,niti različite gramaže i kalibri....nego ono očemu se stalno dikutuje i ponavlja mirna ruka i dobar pogodak

a u ruke Mandušić Vuka svaka puška biće ubojita

Pozdrav! hi
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
Stranice: 1 ... 17 18 [19] 20 21 22   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: