DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

157429 poruka u 6923 tema- 6682 članova - Poslednji član: Dejvid kroket

Октобар 21, 2017, 02:53:23
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3 ... 80   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Vuk  (Pročitano 277653 puta)
twingi
Junior
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Vuk
« poslato: Мај 24, 2008, 08:50:47 »

Mislim da trebamo malo paznje posvetiti i vuku, toj istinskoj zvijeri i savrsenom predatoru. Evo slike iz protekle sezone kada sam uspio odstrijeliti jednu zenku i iz njenih ralja spasiti svog psa!
Tekst prenosim sa Ribolovaca:
U toku jucerasnjega dana(02.12.2007), prilikom lova na divlju svinju, teren jugoistocna Bosna, imao sam tu srecu da odstrijelim vuka i to u veoma specificnim okolnostima.
Naime, prilikom obilaska terena u potrazi za divljim svinjama, kojih je sve manje na nasem podrucju zahvaljujuci upravo vukovima, nasao sam trag krupnog samca. Teren na mjestu pronalaska bio je tipican za ovo podrucje Bosne, bukova suma na strmim obroncima poluplaninskog terena, ispresjecana bezbrojnim potocima i vododerinama. Vodio sam dva kera, dvoipogodinjeg Lisu i stenca Arcija, oba posavski gonici. Liso, vec iskusan svinjar za svoje godine, odmah je reagovao na trag cviljenjem i postekivanjem nakon cega sam ga odmah pustio i obavjestio ostale kolege na cekama da prate njegovo glasanje na tragu, jer ga ja za veoma kratko vrijeme necu moci cuti zbog konfiguracije terena. U iscekivanju pronalaska svinje i markiranja krenuo sam stotinjak metara tragom svinje vrseci istovremeno obuku i mladog Arcija, koji je izvanredno pratio trag i takodje se oglasavao na povodniku. Odjednom, cujem promjenu u Lisinom oglasavanju. Poceo je da cvili u prekidima, primjetio sam da vise ne prati trag, vec da se veoma cudno oglasava. U jednom momentu sam pomislio da se nije zaglavio negdje u siprazju, ali sam primjetio da se vraca prema meni i cvili i na momente zapomaze. Kada mi je prisao na oko 100 metara pomislio sam da su mozda u pitanju vukovi. Namjestio sam se uz jedno bukovo stablo, Arci je bio zakacen za pojas pantolona, privucem ga jos blize sebi, stanem nogom na povodnik da me ne trza ako budem pucao. A onda na oko 70 metara iza jedne kose pojavljuje se Liso i za njim dva vuka od kojih ga onaj prvi sustize i hvata za butine, medjutim, on se uspjeva otrgnuti i nastavlja bjezati u mom pravcu. Namjestim se jos bolje, podignem pusku (zastavin 300 win mag) i lovim ga u koncanicu. Odjednom Liso stade na oko 40 m od mene i okrenu se prema vukovima, stade i vuk i gledaju se. U momentu hvatam prvog vuka u prsa i pucam. Pao je na mjestu, kao pokosen, bez glasa! Prepunim, al drugog nisam uspio uhvatiti ni pogledom a kamoli na optiku! Liso dodje meni, pomilujem ga, pregledam i osim jedne rupe od zuba na unutrasnjosti butine i nekoliko iscupanih dlaka, nije imao drugih povreda. Pridjem vuku kad imam sta vidjeti! Posred cela! Nisam mogao vjerovati, nisanio sam u grudi, ali valjda prilikom okidanja sam podigao pusku ili zato sto je puska upucana na 200 m pa je otislo visocije! Cak su mu i oci ostale sirom otvorene! Evo i slike:

Malo mi je neobicna ulazna rana, vise lici na izlaznu, metak je PPU, zrno 9,7 gr, vjerovatno je zrno odmah na kosti expandiralo ili zbog blizine. Uglavnom on je pao i jedan od mojih snova se ispunio! Rijec je o zenki, staroj oko dvije godine. U stomaku smo pronasli samo ostatke jabuke i divljih krusaka, sto navodi na zakljucak da ih glad vec tjera da love pse, sto se kod nas do sada nije desavalo.
Sačuvana
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« Odgovor #1 poslato: Мај 24, 2008, 09:03:15 »

Cestitam druze.Koliko god losih prica lansirano o Vuku, jos veca fama o Vucijim zlodelima ipak je Vuk nesto posebno.Vuk ce ostati za mnoge lovce nedosanjani san kao lovacki trofej.Mislim da ovu vrstu koliko je treba loviti isto je treba jos vise i zastititi ili sa njom Planski gazdovat.Cestitam TWINGI Wink.
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Мај 24, 2008, 09:16:26 »

Sliku ovog starog Vuka,dobio sam iz okoline Valjeva.Vuk se drzi u nekom povecem ogradjenom prostoru,uhvacen je pre mnogo godina u Kljuse(gvozdje)prilikom hvatanja izgubio je zadnju nogu.Njegove najbolje godine su prohujale sa vihorom.Slep je i na jedno oko.

Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
twingi
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Мај 24, 2008, 11:35:31 »

Sliku ovog starog Vuka,dobio sam iz okoline Valjeva.Vuk se drzi u nekom povecem ogradjenom prostoru,uhvacen je pre mnogo godina u Kljuse(gvozdje)prilikom hvatanja izgubio je zadnju nogu.Njegove najbolje godine su prohujale sa vihorom.Slep je i na jedno oko.
U divljini sigurno ne bi docekao ovoliku starost. Copor bi ga odbacio i uginuo bi zbog nemogucnosti da lovi. 
Sačuvana
shaga
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Wild Boar

WWW E-mail
« Odgovor #4 poslato: Мај 28, 2008, 05:26:27 »

Nisam nikada odstrijelio vuka, ali kao sto rece Jäger und Jagd nekome je vuk ostao nedosanjan san, ali ja se nadam da ce se meni pruziti prilika da okacim sliku kao kolega twingi  Wink
Ove god moje LU je imalo dvije hajke na vuka ali obje bez uspjeha.........
Sačuvana

A u ruke Mandusica Vuka bice svaka puska ubojita
http://www.youtube.com/watch?v=Qpi-3qM6rj4
twingi
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Јун 24, 2008, 08:13:15 »

Imao sam jednom priliku gadjati vuka, ali nisam  Angry Nikad necu prezaliti, narocito zato jer mi je na tom terenu stradao moj omiljeni alpinac, bas od vuka, 2-3 nedelje kasnije!
Twingijev ulov je prelep, narocito prica... Kemo, obraduj nas pricom o ulovu ove vucice! Zao mi je sto i kolega Aca Jovanovic nije prisutan da napise po neku o vuku!

Ubacio sam pricu sa Ribolovaca gore, pa ako se nekome cita... Wink
Sačuvana
Wolfman
Početnik
*
Van mreže Van mreže

WWW E-mail
« Odgovor #6 poslato: Јун 28, 2008, 07:33:51 »

Lep vuk a sta mislis o ovome vuku sa Ontaria.
Sačuvana

"Hunt smart,know your target and beyond"
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Јун 29, 2008, 07:36:54 »

Prelepa Vucica,rekao bih po izgledu glave?
Odgledao sam neke dokumentarne filmove,snimljene u Kanadi a i dosta DVD na temu lova.
Sta reci Kanadski Vukovi su stvarno telesno jaki i ima ih raznih varijateta(boja).
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Wolfman
Početnik
*
Van mreže Van mreže

WWW E-mail
« Odgovor #8 poslato: Јун 29, 2008, 09:10:28 »

Dobro oko prijatelju ispravka bila je vucica,mogu reci
veoma lep primer lepe boje a i telesne gradje.
Sačuvana

"Hunt smart,know your target and beyond"
bane30
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Ako kanis pobijediti nesmes izgubiti!

« Odgovor #9 poslato: Септембар 22, 2008, 05:41:59 »

Mislim da se vuk mnogo bolje lovi cekanjem nego hajkom, ja sam ucestvovao na dve zlatiborske al to je previse buke i previse lovaca! Jednom sam cak doziveo da je gost bio na ceki i usred hajke zvao mobilnim kuci da im se pohvali gde je! Al sta reci?
Sačuvana
miki
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Септембар 23, 2008, 06:30:36 »

Imam srecu pa radim u lovstvu,tako da se cesto srecem sa vukovima.Do sada sam odstrijelio 7,sa ceke,hajkom i slucajno pri obilasku terena.Ovo slucajno sam namjerno pomenuo,jer vukovi dolaze na hraniliste,ponekad po 5-6 noci za redom i onda ih nestane isto tako.Predpostavljam da u medjuvremenu ulove nesta od krupne divljaci i dok to ne pociste ne dolaze.Slabo jedo smrznuto meso,a kod nas u lovistu ima dosta srnece divljaci i svinja,pa mu je izbor dobar,posebno kada padnu snijegovi i po 1m.Ovo je jedan iz ovogodisnjeg lova na srndaca,ponovo slucajno, muzjak u srebru,ali u ljetnoj dlaci ne izgleda impresivno.Nije moj bio sam u u pratnji lovca.
Sačuvana
von Maksimilian
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Sve teče sve se menja...

« Odgovor #11 poslato: Септембар 23, 2008, 08:19:28 »

Miki koliko cevki imaš na toj puščici?  Grin
Sačuvana

Ako sve uradiš danas bićeš pod stresom ostavi nešto i za sutra...  Smiley лангзам абер зихер
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #12 poslato: Септембар 23, 2008, 09:34:00 »

I ja to zagledam...ovo ko VBR.. (2 sachmene i jedno 3 oluchene..)  Cheesy
Sačuvana

miki
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Септембар 23, 2008, 10:57:07 »

Greska! Samo 3. Blaser D 99 Duo 6,5x57R 9,3x74R i 20 mag,i na moju veliku zalost sve to tudje.Da sam znao da necete gledati vuka postavio bih sliku bez Blasera.
Sačuvana
von Maksimilian
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Sve teče sve se menja...

« Odgovor #14 poslato: Септембар 23, 2008, 11:10:45 »

Nije ni vuk za bacanje  Grin a drilinge stvarno retko vidjam ! Mislio sam da je četvorocevka  Grin Grin
Sačuvana

Ako sve uradiš danas bićeš pod stresom ostavi nešto i za sutra...  Smiley лангзам абер зихер
Stranice: [1] 2 3 ... 80   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: