DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161367 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 17, 2019, 11:21:53
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3 ... 27   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: LORIST HUNTING KLUB  (Pročitano 89937 puta)
serbian_hunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Rodjen da lovi, osudjen da radi!

« poslato: Септембар 04, 2008, 10:24:08 »

Clanstvom na ovom sajtu i skoro svakodnevnom posetom zeleo bih da predlozim jedan predlog, gde bih voleo da svi forumasi prokomentarisu, nesto dodaju nesto oduzmu...

S' obzirom da vec duze vreme razmenjujemo teme, upoznajemo se virtuelno, komentarisemo jedni druge, pomazemo, malo svadjamo i sve to putem racunara iz fotelje, mozda bi bilo lepo da se iskonsultujemo medjusobno i sa urednikom lista lorst ili administratorom ovoga sajta (oni su najzasluzniji za ovo sve) da jednom godisnje napravimo sastanak forumasa.

Tu mogu da predlozim dva nacina:

prvi nacin npr. da se nadje jedno lovacko mesto (kafana, birtija, hotel, loviste koje bi priblizno svima po kilometrazi bilo podjednako udaljeno, da ima loviste ili ga ne mora biti, bitno je druzenje izmedju nas. Tu bi se na odredjeni dan (nedelja) kada su svi slobodni sastali, druzili, pekli jagnje, prase, lovili (gadjali glinene golubove), pili i razisli i sto je najvaznije UPOZNALI LIVE. Sto se tice troskova, mozemo se dogovoriti da se ukupna suma podeli na broj forumasa mislim da bi to bilo najrealnije.

drugi nacin: da najpribliznija 3 lovca (po geografskom polozaju) organizuju svake godine u njihovim mestima docek forumasa, koje bi ugostili, sproveli kroz "svoja" lovista, pokazala im lovne objekte, terene, divljac, upoznali okolinu i okrug...
pod pojmom 3 najpribliznija lovca se podrazumeva npr. uzmemo u obzir BGD tamo zive pera, mika, zika, tri prijatelja koja love u razlicitim lovistima. Sledece godine Sabac janko, marko, jovan love u tri ili dva razlicita udruzenja organizuju docek forumasa i iste ugoste. Sto se tice troskova mogu da ih snose svi forumasi ili domacini kako bi na jos jedan nacin dokazali svoje gostomprimstvo  Wink. Dogovor kucu gradi...

Ukoliko neko ima bolji predlog neka ga izlozi!
Ukoliko neko ima zamerku neka kaze!
Ukoliko nekome smeta ovo ne mora da ide!
Na satu ne postoji mogucnost ankete, pa mozemo da glasamo i "peske" recite da ili ne i zasto?

Verujem da bi svi bili slozniji, edukovaniji, a time bi mozda stvorili jos jedno iskreno i jako prijateljstvo koje bi u narednim godinama pomoglo lovacka udruzenja da budu jaca i bogatija. Zeleni bi mogli samo da zavide Cheesy

serbian_hunter
Sačuvana
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« Odgovor #1 poslato: Септембар 04, 2008, 12:44:08 »

Predlog je OK Wink.

Razmislite i dajte,ideje,predloge!

Lov.
Druzenje i Upoznavanje=razmena iskustava.
Jece i Pice.
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #2 poslato: Септембар 04, 2008, 02:11:25 »

Ja sam uvek ZA...

E sad, poučen iskustvima sa neta, ovakva okupljanja je jako teško sprovesti u delo.

Treba se mnogo toga uklopiti i svima odgovarati... mada, nije nemoguće

Najbolje bi bilo, kada bi se, gore pomenuta redakcija lista Lorist potrudila da pokrene proces organizacije, to bi nekako bilo ono pravo.

Vezano za troškove, najbolje bi bilo napraviti unapred predvidjeni program i meni, sa unapred poznatim cenama druženja. Cak je moguce sprovesti i unapred plaćanje preko računa.

Lokalitet smatram da nije toliko bitan. Naravno, lepo bi bilo da je vezan za lov, streljaštvo i sl.

Treba dati dovoljno vremena za pripreme i ostalima da mogu isplanirati svoje obaveze. Pošto vidim da ima i puno kolega iz dijaspore, fer bi bilo omogućiti i njima dolazak. Znači u vreme nekih praznika i slično, oni će se već izjasniti kad je i kako to izvodljivo...

kao što rekoh, uvek sam ZA...
Sačuvana

Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #3 poslato: Септембар 04, 2008, 02:16:00 »

e da...a zašto je ova tema ovde? Dajte je negde gore...u vrh..
Sačuvana

bane30
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Ako kanis pobijediti nesmes izgubiti!

« Odgovor #4 poslato: Септембар 04, 2008, 03:48:31 »

Po meni ovo je jedna jako dobra ideja mada komlikovana ali ne i nemoguca. Nijednog forumasa ja licno ne poznajem ili barem mislim da je tako. E sad sa druge strane al da se ne uobrazite ali sto sam ovde video pametnih saveta i sa koliko ljubavi i strasti se se prilazi samom lovu kao takvom me je blago receno odusevilo od isinih opisa i snimaka lova na svinje, preko danilopovog ogromnog poznavanja oruzja i optike i nesebicnih saveta do ry-ovih neverovatnih slika i predela na kojima mogu samo da zavidim ali nisam ni znao da postoje kao takve. Nadam se da ne preterujem sa hvalospevima ali meni se ovaj forum jako svidja i za razliku od mojih kolega lovaca bez zelje da ih uvredim ali oni uglavnom i ne znaju sta je internet a o ostalom da ne govorim ovde dolaze ljudi potkovani i teorijom i praksom i naravno da bi voleo da ih upoznam al protiv jagnjeta i ladnog piva takodje nemam nista protiv! GLASAM ZA DA!
Sačuvana
gardista
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Септембар 04, 2008, 04:47:41 »

normalno - podrzavam...
Sačuvana

cev je shipka kroz koju je provucena rupa...

www.adio.rs
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #6 poslato: Септембар 04, 2008, 05:45:11 »

Nešto razmišljam... možda ovim starijima smeta holesterol  Grin Grin Grin
Sačuvana

TOZA
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU U 2008 GODINI

« Odgovor #7 poslato: Септембар 04, 2008, 06:42:48 »

Nešto razmišljam... možda ovim starijima smeta holesterol  Grin Grin Grin
Vid sad ,mi ,vi i oni!Pa koja je to rode granica za holesterol Wink Cheesy Cheesy?
Podržavam naravno da podržavam.Najzad neko da predloži nešto konkretno. Cheesy Cheesy
Sačuvana

THE OVOZEMALJSKI
oscar
Gost
« Odgovor #8 poslato: Септембар 04, 2008, 07:13:38 »

Zapčeli ste jednu predivnu temu ali i pokrenuli mi ponovo maštu i želju da zajedno sa puno lovaca napravim Lovački klub. U ovom slučaju LORIST HUNTING KLUB. Kuva se ovo u meni već punih deset godina. Ako je ovo momenat za tako nešto onda je došlo vreme i da se ideja realizuje. LORIST HUNTING KLUB bi se napravio od Forumaša ali i od stalnih pretplatnika časopisa Lorist. Za rad i organizaciju kluba morala bi se plaćati simbolična suma novca za troškove telefona, papira i izradu članskih karata. Bolje rečeno učlanjenje u ovaj klub bi bilo sa obaveznom naknadom koja bi morala biti niska, možda ne više od recimo 10 evra. Uradio bi se Statut Kluba, birao predsednik, sekretar i blagajnik. Klub bi organizovao lovačka druženja, lovove u zemlji i inostranstvu uz stalno traženje što povoljnijih cena i lovnih programa. Od eventualne provizije iz ostvarenih lovova finasirale bi se aktivnosti kluba. Sve cene bi bile unapred definisane i bile istaknute u časopisu Lorist i na Forumu lorist.co.yu. Dakle funkcionisao bi slično kao Safari klub internacional koji je počeo na sličnim osnovama  a danas u svetu ima više od 50.000 članova.
 Naravno ovo jer samo ideja koju ste mi podstakli prethodnim postovima. Da li sam u pravu i na pravom putu to vi recite ili možda imate nekih drugih predloga. Jeremija Trifunović, glavni i odgovorni urednik časopisa Lorist
Sačuvana
bane30
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Ako kanis pobijediti nesmes izgubiti!

« Odgovor #9 poslato: Септембар 04, 2008, 08:34:31 »

Gosn Jeremija koji bi bio moj broj clanske karte?
Sačuvana
oscar
Gost
« Odgovor #10 poslato: Септембар 04, 2008, 08:42:34 »

Bane1
Sačuvana
serbian_hunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Rodjen da lovi, osudjen da radi!

« Odgovor #11 poslato: Септембар 04, 2008, 09:00:40 »

Vidim da sam u pravo vreme, predlozio pravu stvar.
Ali vec se malo odaljavamo, pa da vratimo temu u tok.
Drago mi je sto ima interesenata, kako rece Bane ni jednog forumasa odavde licno ne poznajem pa cu se truditi da svakoga razumem.

Sto se tice dijaspore, naravno da ce mo se potruditi da i oni iznesu svoje predloge.
Mislim da ne bi trebali da svalimo svu organizaciju odmah na ljude iz Lorista, oni su nam ovo omogucili, ajde da im pomognemo bar u nekom organizacionom delu.
Voleo bih da cujem starije lovce koji su prosli i pusto i gusto, da kazu npr. koja im se lovacka kuca najvise svidela, ili pak kafana, ili neki objekat...
To bi nam bio pravi korak ka cilju, posle toga mozemo traziti meni, cenu po stolici, prenociste ukoliko je potrebno za kolege iz dijaspore...

Samo me muci kako gosn Ry-u da omogucimo da dodje, dovescemo Anu Bekutu da peva  Cheesy
Sačuvana
vlado
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Септембар 04, 2008, 09:11:51 »

Slazem se u potpunosti ja sam se vec dogovaro sa nekolicom da se nadjemo na sajmu lova i ribolova u Novom Sadu.Vi predlozite bar ce to biti lakse nego ostavljanje cigara. Wink Cheesy
Sačuvana

U SVETU ZIVOTINJA JE SVE KAO KOD LJUDI SAMO POSTENIJE.
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #13 poslato: Септембар 04, 2008, 09:19:13 »

eee.. ocu i ja da rezervishem broj kartice u Club-u...ne mora 2...neka bude neka od 0-9...pozeljno 0  Grin

Ma sad samo ne treba dozvoliti da se ideja razvodeni... treba preuzeti inicijativu i gurati..

Jeste teret, ali redakcija Lorist nas je sve okupila ovde...i oni mu nekako dodju "tatko na indijanci", pa bi njih svi bezuslovno slushali... ako mi pochnemo pojedinachno da predlazemo i krene rasprava, ode sve u ... lov

i tako...
(za sad)  Wink
Sačuvana

oscar
Gost
« Odgovor #14 poslato: Септембар 04, 2008, 09:39:09 »

Napraviti ozbiljan klub kao što bi bio LORIST HUNTING KLUB je ozbiljna stvar. On mora biti legalan sa jasno definisanim ciljevima. Prvo moramo videti koliko stvarno ima ineresa za tako nešto. U oktobarskom broju časopisa LOrist pozvaćemo i pretplatnike da se pridruže ( ako ovde ocenimo da je ideja dobra i izvodljiva) i onda napraviti Inicijativni odbor koji će pripremiti peredloge organizacie, znaka Kluba, loga Kluba, ciljeva i sl. Pravila ili Statut pa na kraju organizovati Osnivačku skupštinu na kojoj se bira i usvaja. Skupština se može održati bilo gde. Gde nam je najbliže.Treba li da kažem da Predsednik Kluba mora biti pravi Macan. Čovek sa parama i uticajan. I Klub mora biti takav. Uticajan. Tek nakon toga se vrši registracija u SUP-u. Sve se ovo može uraditi za dva meseca i već ove lovne sezone loviti i družiti se.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 27   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: