DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161734 poruka u 7316 tema- 7036 članova - Poslednji član: Deni 99

Мај 27, 2020, 09:15:58
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumLoristUzgoj i prehrana (Urednik: swift)Prihrana Srnece Divljaci
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Prihrana Srnece Divljaci  (Pročitano 80583 puta)
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #75 poslato: Јануар 18, 2011, 11:25:17 »

Čitajući i gledajući prethodno postavite hranilice za srneću divljač,inspirisalo je moju malenkost pa danas završih jednu hranilicu velikih dimenzija od hrastovog drveta,pošto još se dvoumm čime da pokrijem da li limom ili tegulom zato nisam postavio slike,ali čim pokrijem okačiću slike da vidimo i prokomentarišemo šta je dobro a šta je moglo bolje,pošto mi je u planu još jedna pa da obratim pažnju na propuste greške i ispravim kad budem drugu pravio.... hi
Sačuvana

dejanlovac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #76 poslato: Март 12, 2011, 06:05:56 »

napravio sam danas povecu hranilicu pa me interesuje valjali necim da se ofarba i zastiti nekom farbom ili uljem drvo,da li bi smetalo divljaci,jel neko to radio?
Sačuvana
Milan FRIZER
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #77 poslato: Март 14, 2011, 06:13:56 »

Ja mislim da bi smetala bilo kakva farba sto se tice srnece divljaci,mozes da uzmes rastvor plavog kamena i da dobro natopis dasku,kazu da nece sipac da je jede,za divlju svinju nije toliki problem jer mozes premazati preradjenim uljem pomesanim sa naftom taman da se i ocesu od nje!Postavicu slike od moje hranilice za divlje svinje,imao sam veliki propust,jer za njenu izradu sam iskoristio camovu dasku od rasformirane kucice od rotwajlera i ako je bila izolovana sa obe strane stiroporom i stamparskim limom i pricvrscena za metalnu konstrukciju od L profila....Napravio ja i izneo na moju ceku ali razultati dupla nula,svinje nigde a imao sam posete skoro svakodnevne,celu jesen nista,i zimus po snegu vidim da se polako vracaju,juce sam bio i slikao kako se cesa jedan dobri baja koji je redovan gost vec 2 godine i jednom se sreli na ceci i izmasio zbog moje gluposti o kojoj cu da pisem na temi naj promasaj,na snegu sam tacno video kako dodju na nekih 20 m i samci i krda od hranilice i samo prodju ne prilaze da jedu nikako a dok nje nije bilo i dok sam kukuruz ostavljao ispod gomile kamenja to je bila prava svinjarija,ali reko ajde da napravim veliku da mogu u jesen da je napunim prad sneg i eventualno jos jednom ako nestane u toku zime jer mi je veoma nepristupacno da pridjem Nivom kada zaveje,i kada je suvo ja secam dzak jedno 400m strogo uzbrdo a ovako bih morao bar 2,5km,uostalom videcete na slikama suta cu ih postaviti....Sta je stanje...ukapirao sam da je daska povukla miris na kera i ako nije imala dodirnih tacaka sa njim direktno,a i znam da se svinja boji svake promene koja nastane na njihovim prolazima i hranilistima ali bas cela jesen i zima sto je mnogo mnogo je,miris je definitivno,ali resicu problem,necu da je rusim niti praviti novu,vec cu je premazati onim specijalnim namazom za divlje svinje i taman jednim delom i zastititi dasku da sporije istruli,jedino ako neki baja ne polomi guzicom dok se cesa.Namaz upije dobro u dasku i sam po sebi je mastan tako da ce da je dobro zastiti i od vlage!Ali pazi sad srneca divljac pa cak i par puta jelenska je dolazila na istu tu hranilicu i jela je kukuruz a svinje ne,tako da bi mozda i mogla da se ofarba ali nebih ti savetovao.
Sačuvana
Milan FRIZER
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #78 poslato: Март 14, 2011, 06:16:12 »

Mozda je tema out,jer se vise radi o hranilici za DS nego za srnecu divljac,ali sam opisao samo moje iskustvo sa pomenutom hranilicom,slobodno je sklonite ako joj nije ovde mesto!
Sačuvana
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #79 poslato: Април 06, 2011, 09:41:58 »

Čitajući i gledajući prethodno postavite hranilice za srneću divljač,inspirisalo je moju malenkost pa danas završih jednu hranilicu velikih dimenzija od hrastovog drveta,pošto još se dvoumm čime da pokrijem da li limom ili tegulom zato nisam postavio slike,ali čim pokrijem okačiću slike da vidimo i prokomentarišemo šta je dobro a šta je moglo bolje,pošto mi je u planu još jedna pa da obratim pažnju na propuste greške i ispravim kad budem drugu pravio.... hi
Evo da pokažem i moju hranilicu što sam pravio od hrastovine,pošto mi je ovo prva a nadam se ne i zadnja volio bih ako primjetite neke nedostatke ili predloge da mi ukažete zbog daljeg pravljenja eventualne primene datih savjeta ili komentara  hi

Sačuvana

marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #80 poslato: Април 25, 2011, 07:16:54 »

Danas sam obilazio mjesta gdje sam prihranjivao srneću divljač i postavio solišta i zapazio da su veoma aktivna,kad sam malo bolje pogledao primjetio sam da su d.svinje stalni gosti  blink  blink  blink  a gdje sam iznosio zob i kukuruz za d.svinje primjetih da dolazi srneća divljač  shout  shout pa se pitam u čemu sam pogriješio !!!  blush2  blush2  blush2  blush2  laugh  sarcastic  sarcastic
Sačuvana

zemunac
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

vuk sa kosmaja

« Odgovor #81 poslato: Мај 10, 2011, 07:36:11 »

Bravo Marlin druze ...hranilica super ...juce sa drugom obilazio teren kada ljudi necete mi verovati neko nam pocupao sva solista i ni zrnceta soli nema ...bruka i sramota ...toliko o ljudima i koliko vole i postuju lovce i njihovu muku ....
Sačuvana

SRBIJA NIJE SAKA PIRINCA DA JE POZOBA SVAKA VRANA KOJU DONESE VETAR......
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #82 poslato: Мај 10, 2011, 07:57:19 »

e buraz i nama u Ivanci isekli ceku i rasturili hraniliste ali sta da se radi.Oni srusili jednu mi pravimo tri pa kome dosadi.
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #83 poslato: Мај 10, 2011, 02:28:11 »

Bravo Marlin druze ...hranilica super ...juce sa drugom obilazio teren kada ljudi necete mi verovati neko nam pocupao sva solista i ni zrnceta soli nema ...bruka i sramota ...toliko o ljudima i koliko vole i postuju lovce i njihovu muku ....
Svagdje je tako prijatelju,nije mi čudno za nestručne ljude ali mi je čudno da jedan lovočuvar u lovištu rasturi solilo i prospe so okolo po zemlji  angry2  angry2 sa izrekom da bolje srne dobiju soli  suicide  suicide  suicide i šta na to kažete  lol  lol  lol
Sačuvana

zemunac
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

vuk sa kosmaja

« Odgovor #84 poslato: Мај 10, 2011, 03:13:49 »

Miko druze sramota ...ali muka kada nema ko to da popravi i sam znas koliko ima ljudi voljnih kod nas da to urade .... stink
Marlin druze ....ti tog lovocuvara ako ga uvatis u nekoj situaciji da zdere sa nekim ti mu pridji baci par kosaka na pod i kazi mu jedi ...sta reci osim sramota, divno je videti i diviti se pametnim ljudima ali budalama se uvek smejem ..... lol lol
Sačuvana

SRBIJA NIJE SAKA PIRINCA DA JE POZOBA SVAKA VRANA KOJU DONESE VETAR......
Kiza
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #85 poslato: Новембар 17, 2011, 10:53:32 »

Evo da se pohvalim nasom novom investicijom u lovistu sa 12 novih hranilista za koncetrovanu hranu pre svega za srnecu divljac i ako je napravljeno de moze da ih koristi i sitna divljac . U nih moze da stane oko 100 kg hrane . Mi smo za ovaj prvi put koristili i koristicemo smesu briketa za telad od 18% proteina , kukuruza , zita i kostanvita.

Mesanje hrane ...

Zavrsne primese

Utovar i polazak

Pogled iz daljine ,pored pojilista ...

Igzled dok nije nasuta hrana

Otvori za izlaz hrane

Kompleks lovno-uzgojnih objekata ,pojiliste,soliste , hraniliste tipa jasle , za sitnu divljac , za koncetrovanu hranu ...

Vazno je izabrati povoljna mesta i sto zaklonjenija

Nije jos kod svih uradjeno ,ali zbog upotrebe " plastike " koja obezbedjeju trajnost ,ali nije prirodna , planira se oblaganje trskom cime se dobija ovakav finalni izgled

Ova invesitcija nas je mnogo kostala , prvi smo uveli briketiranu hranu u okolini i u ovim kolicinama . Nadamo se da ce opravdati ulozena sredstva pre svega na trofejnoj vrednosti srndaca ,kao i da ce obezbediti dobru kondiciju i opstanak svih vrsta divljaci kako u toku zimskih meseci tako i preko cele godine ... voleo bih da vidim jos ovakvih primera ,posebno od susednih lovista ,a ne samo slikanje sa "zlatnim" srndacima , prvacima Srbije i sl.  Wink

Sačuvana
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #86 poslato: Новембар 18, 2011, 12:18:37 »

Kizo od čega su te plastične cevi i ako nije tajna gde ste ih nabavili?
Sačuvana
graničar
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #87 poslato: Новембар 18, 2011, 12:21:16 »

Kiza,svaka vam čast,
mislim da u tom grmu leži zec! hi
Sačuvana
Nikola Vojinovic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu u 2012 godini

« Odgovor #88 poslato: Новембар 18, 2011, 01:25:43 »

Profesionalno!  hi
Sačuvana

Priroda, kerovi i lov
siladji
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #89 poslato: Новембар 18, 2011, 04:23:21 »

Bravo Kizo!Dobri ste..
A ono pod***avanje na kraju nadam se da nisi meni uputio,jer ne vidim sebe a ni moje LD u tome,mi godisnje iznesemo vise od 30 t razno razne hrane,sto kukuruza,sudanske trave i drugih semena za prihranu,vec su sve hranilice i pojedinacne i zajednicke napunjene s tim,kao i sa senom,a vremena nemam da slikam kad prihranjujemo,jer moram da radim.. Wink

Dobar Pogled
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: