DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161362 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 14, 2019, 08:27:21
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumLoristUzgoj i prehrana (Urednik: swift)Prihrana Srnece Divljaci
Stranice: 1 ... 7 8 [9]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Prihrana Srnece Divljaci  (Pročitano 77928 puta)
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #120 poslato: Март 08, 2016, 10:22:24 »

E tu se gubi slika pravog lovca,ne trebas ti meni nista da izfinansiras druze ja hranilista imam mojih koliko hoces puna redovno,solista redovno se obnavljaju,i kod svakog kamera....tako da nisam zainteresovan za sponzorisanje imam tako da mi tudje netreba.Zovem te kao coveka da dodjes u redovne izlaske u lov,da se druzis sa mojim Kosmajcima koji negledaju ljude kroz pare i koje nezanima koji si karabin okacio o rame.

Nevolim pogone ali isto tako nemam nista protiv njih,bio sam u par,taj tip lova mi nije zanimljiv volim da sednem i imam pregled,hocu da pucam,necu da pucam.Odem kuci vratim se sutra i opet razgledam,nije mi moto kad krenem u lov da moram da pucam zato i nisam neki lovac za komercijalu i sebi sam napravio kutak na Kosmaju za odmaranje i opustanje malo razgedam,fotografisem ako hocu da pucam pucam,a ako ne bole me brige bice prilike.Krmace nepucam ali bukvalno,mlade svinje isto jer se tesko proceni musko/zensko,samo kad vidi da je konkretno muzijak da nekazem vepar onda pucam.Takav sam tip lovca i tako volim da lovim.Desavalo mi se da od one tisine zaspim odmorim se na onim daskama bolje nego na krevetu sav utrnim ali opet mir,tisina,cist vazduh,nema tenzije,mnogo znaci da se covek opusti i malo smiri.

Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #121 poslato: Март 09, 2016, 09:27:16 »

Desavalo mi se da od one tisine zaspim odmorim se na onim daskama bolje nego na krevetu sav utrnim ali opet mir,tisina,cist vazduh,nema tenzije,mnogo znaci da se covek opusti i malo smiri.

Jeste da izlazi iz teme, ali na ovaj dio Mikinog posta moram da se osvrnem iz svog ugla. Znajući da sam lovac, jedan kolega sa posla u nekom razgovoru u društvu pita me šta ima zanimljivo u čekanju na čeki, noću, sam... Odgovorim mu pitanjem: jesi li ikad slušao noć? On me blijedo pogleda... Lovim ja i druge lovove osim čekanja, ali čekanje noću sam znao nazvati i mentalnom dijalizom. Čistim se od napetosti i negativne energije koju donose stresovi svakodnevnog života, a stege društvenih normi zamijenim iskonskim porivima - lovca.
Sačuvana
vuk sa motajice
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

tim koji pobjedjuje se nikada ne mijenja

« Odgovor #122 poslato: Март 09, 2016, 09:39:11 »

Ruzne su to stvari ali to su nasa posla odnesi koji klip kukuruza, malo soli i itd. Iskreno mene najvise nerviraju cobani sa ovcama koji nomade sva solila uniste i sve pokupe i raz***u i tako svako prolece jesu mi dosadili a godinama na tim mjestima postavljam solila a oni svake godine to sve oplijeve iznova  angry2
Sačuvana

Budi do kraja ono sto jesi
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #123 poslato: Март 09, 2016, 10:27:26 »

Crni nema bolje relaksacije od sedenja nocu na ceki,zimi leti nema veze doduse leti mi je malo zbog strsljenova ali i to kad smrkne prestane....ali mnogo prija coveku kad ima negde da ode i uziva u tisini bez svakodnevnice... 
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
Marko-Ng
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #124 poslato: Март 20, 2017, 05:48:54 »

Da se prikljucim i ja novoj temi sa malo slicica...
Solista, kosevi, hrnailice i sve je postavljeno i napunjeno sto kukuruzom i zitom, a takodje  krupicama soli i sitnom stocnom solju, i jos dosta toga je u iyradi  :Danilop:
Takodje broj srnece divljaci je u porastu....meni je najdraze kada vidim da u terenu ima dosa divljaci, pa imam jos vise volje za radom i ulaganjem....a i ostali clanovi se sve vise ukljucuju u rad jer su ugavnom stariji lovci ali ima volje i zelju da me podrze i da svi zajedno unapredimo loviste.
Takodje u novoj lovnoj sezoni Lovacka sekcija Brusnik ima nova 2 clana pripravnika  :emoha21: :emoha21:
A evo i slicica

Sačuvana
sremac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #125 poslato: Март 21, 2017, 03:39:00 »

hi
Sačuvana
Stranice: 1 ... 7 8 [9]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: