DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161361 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 13, 2019, 08:07:05
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Radio stanice.  (Pročitano 50461 puta)
vlada.lovac
Senior
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #90 poslato: Април 03, 2014, 10:18:09 »

Znači da radiš preko repetitora,a sve sam to u predhodnom postu "površinski" objasnio.Ipak ja više volim da imam frekvenciju na kojoj nikog nema da ne ometam druge a niti mene da "čepa"neko,pa makar radio na "PMR".
Ne mora da znaci da je preko repetitora, sa vrha na vrh planine su naj manje smetnje i moze se ostvariti komunikacija sa malom snagom na daljinama vecim od deklarisanih za stanicu, ja sam PMR stanicom koja nema ni pola vat redovno komunicirao sa drugarima na drugoj planini, a izmedju nas oko 20km vazdusnom linijom, drugar smanjenom snagom na svom Kenwoodu na 1w, sa vrha Selicevice otvara repetitor na Kopaoniku, a razdaljina je oko 100km, vec u naseljenom mestu je druga prica, sa 5w snage su mogucnosti komunikacije u simplexu ogranicene na 4-5km
Sačuvana
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #91 poslato: Април 03, 2014, 06:23:48 »

Kod mene je 5w i nema šanse da na tu daljinu ne ide preko repetitora(antena je duža).E sada nalazim se na 300-500mnv,možda je to razlog.A koja ti je ta stanica?Imaš li neku sliku?Baš me zanima jer ima veoma jak opseg komuniciranja a male izlazne snage.
Sačuvana

vlada.lovac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #92 poslato: Април 06, 2014, 03:10:54 »

Stanica je naj obicnija Aeg sa 8 kanala i 38 podkanala, deklarisana na 500mw izlazne snage, mada je neko merio i izmerio da ima i manje od toga, valjda bese mod. Fanky 60 da je sad ne trazim. Nadmorska visina i konfiguracija terena igra veliku ulogu, mi smo obicno izmedju 500 i 800mnv nekad i vislje, gde nema prepreka sa brda na brdo, tako da ostvarena komunikacija na vise od deklarisanih 5km nije neuobicajena, mada se nekad ne cujemo ni na 500m ako sam ja u potoku ili nekoj uvali sa jedne strane, a kolega u potoku sa druge strane brda, u takvim situacijama gde nema signala ni na mobitelu, jedino resenje je neka ozbiljnija stanica i veza preko repetitora
Sačuvana
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #93 poslato: Април 06, 2014, 04:10:33 »

U nazad nekoliko starnica ove teme ima gdje sam postavio slike baš od tih stanica AEG.Sa njima sam bio prezadovoljan,jer su u svome rangu bile ok.Ali nisam mogao da ostavrim kontakt na toj daljini sa istim.Ali ok,reljef terena nije svagdje isti,problem sam riješio sa jednom Kineskom stanicom duoband,odnos cijene i kvaliteta a i namjene je više nego odličan.
Sačuvana

vlada.lovac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #94 poslato: Април 06, 2014, 07:58:34 »

Verovatno si pazario Baofeng, sasvim solidne stanice, imaju ih neki moji drugari, jedan ima UV3r i par njih UV5r, sluze ih bez problema, imaju neke nedostatke ali s obzirom na cenu one su prva liga, za te pare nema bolji duo bander
Sačuvana
vlada.lovac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #95 poslato: Април 06, 2014, 08:11:03 »

Verovatno si pazario Baofeng, sasvim solidne stanice, imaju ih neki moji drugari, jedan ima UV3r i par njih UV5r, sluze ih bez problema, imaju neke nedostatke ali s obzirom na cenu one su prva liga, za te pare nema bolji duo bander
Moja greska, sad sam malo prelistao stranice i vidim da se radi o drugom kinezu, cak smo i malo komentarisali oko njih, znaci zavrsavaju posao
Sačuvana
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #96 poslato: Април 06, 2014, 09:18:22 »

Ma rade kao sat..bolje mi nisu potrebne  drinks
Sačuvana

stefan994
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #97 poslato: Април 10, 2014, 02:00:14 »

Да ли неко зна како се показала радио станица ZONTON 999G. Да ли је неко користи да пренесе искуство Cool
Sačuvana
jovohcv
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #98 poslato: Децембар 04, 2016, 08:10:16 »

Da li je neko imao iskustva sa stanicom Baofeng UV-5R Dual-Band?
Sačuvana
vuk sa motajice
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

tim koji pobjedjuje se nikada ne mijenja

« Odgovor #99 poslato: Децембар 04, 2016, 08:34:26 »

Ja licno nemam nikakvu ali kum i grupa sa kojom lovi ima kompletna bas ovaj model Baofeng i jako su zadovoljni sa signalom sem kada je rastojanje bas vece a nadjete se u nekoj udolini vecoj, ali kazu da su jako dobre i baterije im drze i po dva vikenda a love i subotu i nedelju, a drugi kolega je koristi u planini i kaze da su odlicne jer one imaju i VHF i UHF signal i zato su bolje od obicnih motorola koje imaju samo UHF signal. Kod nas kosta nova jedan komad 50 evra na oglasima sa punjacem i slusalicama.
Sačuvana

Budi do kraja ono sto jesi
jovohcv
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #100 poslato: Децембар 04, 2016, 08:52:40 »

Ja licno nemam nikakvu ali kum i grupa sa kojom lovi ima kompletna bas ovaj model Baofeng i jako su zadovoljni sa signalom sem kada je rastojanje bas vece a nadjete se u nekoj udolini vecoj, ali kazu da su jako dobre i baterije im drze i po dva vikenda a love i subotu i nedelju, a drugi kolega je koristi u planini i kaze da su odlicne jer one imaju i VHF i UHF signal i zato su bolje od obicnih motorola koje imaju samo UHF signal. Kod nas kosta nova jedan komad 50 evra na oglasima sa punjacem i slusalicama.

A na koji nacin se povezuju ove stanice ?
Sačuvana
vuk sa motajice
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #101 poslato: Децембар 04, 2016, 09:43:03 »

A na koji nacin se povezuju ove stanice ?
Samo se ukuca frekvencija na stanice ista i to je to. A frekvenciju vi u grupi samo znate i nemoze vas niko slusati, jednostavno i efikasno.
Sačuvana

jovohcv
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #102 poslato: Децембар 04, 2016, 09:57:03 »

Samo se ukuca frekvencija na stanice ista i to je to. A frekvenciju vi u grupi samo znate i nemoze vas niko slusati, jednostavno i efikasno.

Znaci ne postoji mogucnost da se neko drugi poveze u nasu grupu?
Sačuvana
vuk sa motajice
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #103 poslato: Децембар 04, 2016, 10:07:22 »

Znaci ne postoji mogucnost da se neko drugi poveze u nasu grupu?
Pa ako nezna vasu frekvenciju nebi trebalo da moze. Trenutno na trzistu ovo je ejdna od boljih radio stanica sigurno za novac koji kosta i ja imam u planu da je kupim jer je dobra stvar i u svakom momentu si povezan sa svojom grupom i znas sta se desava u lovu svinja pogotovo.
Sačuvana

ris
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #104 poslato: Децембар 05, 2016, 08:25:32 »

uh, uvek postoji mogućnost da se neko ubaci u frekvenciju koju koristi određena grupa! ti novi, lako dostupni uređaji imaju mogućnost da skeniraju, pretrče ceo opseg, sve frekvencije, u vrlo kratkom vremenu! i ako je za vreme tog skeniranja frekvencija vaše grupe u upotrebi, uređaj korisnika koji nije predviđen da sluša, zastaje na toj vašoj frekvenciji, i lako je pronalazi! vrlo kratkoročno rešenje je promena frekvencije na neku novu, unapred dogovorenu, a malo bolje rešenje je ako uređaji imaju skrembler glasa, i onda se razumeju samo uređaji koji su jednako podesili taj skrembler! e sad, i taj kod uređaj može da skenira i prepozna, ako korisnik to ume..... u svakom slučaju, zbog samog dometa stanica, koji je relativan i relativno mali zbog terena, taj neko ko bi upao na vašu frekvenciju mora da bude takođe blizu....
Sačuvana

ηθική
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: