DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161374 poruka u 7276 tema- 6983 članova - Poslednji član: blorist

Новембар 21, 2019, 11:30:22
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 8   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Radio stanice.  (Pročitano 50550 puta)
noledelasena
Junior
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

[URL=http://img696.imageshack.us/my.php?image=img1

« Odgovor #15 poslato: Фебруар 22, 2009, 06:38:13 »

Ja koristim Amer.Cobra jako dobro koriste pogotovo sa izdrzljivost baterija!! One imaju telefonske baterije i stvarno izdrzljive !!
Sačuvana

Lov i druzenje
cula
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Kad sam bio mladjan lovac....

« Odgovor #16 poslato: Март 27, 2009, 11:38:43 »

Uslovi u kojima lovimo a to su obronci Kopaonika i Golije nisu za male stanice
dometa do 5km jer se mnogo puta desi da se igramo gluvih telefona onaj u potoku
prenese informaciju onom na bregu a on ce onom u sledeci.To smo resili nabavkom
Motorola GP 300 koje odlicno rade.
Sačuvana
prosedi52
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Септембар 02, 2009, 06:02:44 »

Stigle CB radio stanice snage od 5-50W, zovi Magnum 021/6611-900
Sačuvana
steel
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

s.rodic@hotmail.com
« Odgovor #18 poslato: Март 28, 2010, 11:59:22 »

Ppzdrav svima.
Može jedna pomoć, naime drugar mi je dobio  4 motorole od  kojih na dve nerade baterije (crkle). Dal zna neko gde ima da se kupe.
Šifra baterije je NI-MI AAA 600mAh x3
A motorole su TOPCOM TWIN TALKER 6000

I ako može neko da mi kaže kakve su motorole dal nešto vrede,ako je neko imao iskustva sa njima, domet itd
Sačuvana

Vuk ne vije što je mesa gladan, nego vije da družinu svije!
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Март 28, 2010, 07:52:05 »

Baterije AAA mozes da uzmes u svakoj prodavnici koja ima punjive baterije.. Ja bih pre uzeo akumulatore iste dimenzije, dakle AAA, ali veceg kapaciteta.. Skoro kupismo na poslu neke triaxove, 9000 ma.

A stanice.. I one su jeftini kinezi u civilnom opsegu.. Ako rade na liniji vidljivosti, teoretski domet je nekih 2-3 km, a to kod nas dobijas samo sa jednog golog vrha brda na drugi. Bio sam u situacijama kada nisu radile na 200 m, na teskom terenu.

Jedina prednost im je sto ne traze dozvole, i legalne su, bez amaterskih dozvola za stanice..
Sačuvana
steel
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

s.rodic@hotmail.com
« Odgovor #20 poslato: Март 28, 2010, 08:37:53 »

Zahvaljujem BR hi
Sačuvana

steel
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

s.rodic@hotmail.com
« Odgovor #21 poslato: Април 10, 2010, 09:15:20 »

Pozdrav
Može mala pomoć oko Motorola MT- 1000, kvalitet, domet, izdržljivost baterija itd
 Ps Steel:hi:
Sačuvana

vlada.lovac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Април 17, 2010, 10:13:26 »

Pozdrav kolega, evo mala pomoć oko Motorola MT 1000,  ima ih vise modela u zavisnosti od broja kanala ili frekventnog opsega, tj. dali radi u VHF ili UHF području, uglavnom se radi o starijoj seriji motorolinih proizvoda izlazne snage 5w, dosta teškoj i gabaritnoj radio stanici sa već memorisanim kanalima. Inače kvalitetan uredjaj kao i većina Motorola proizvoda. Ako ste u mogućnosti da birate izaberite neku iz GP serije, možda provereni GP 300, na kojoj se vrlo lako putem programa i interfejs kabla mogu memorisati kanali sa novim frekvencijama i tako je u simplexu upariti sa drugim uredjajem takve vrste, gde može svaki kanal imati svoju izlaznu snagu i na taj način štedeti bateriju, koja za takve uredjaje i nije baš jeftina, čak se i kanali mogu skremblovati, ali to već nije za upotrebu u lovu.
Jedna od boljih varijanti je neka radio amaterska stanica: Kenwood, Icom, Yaesu, bilo novije ili proverene starije proizvodnje, koje vam pružaju veće mogućnosti, recimo veći broj kanala u memoriji, slobodan izbor frekvencije, skeniranje celog frekventnog područja, smanjenje ili povećanje izlazne snage po potrebi u zavisnosti od konfiguracije terena, ako baš zagusti i preko repetitora, a najbitnije u svemu tome je što su manje, lakše i mnogo lepše od MT 1000.
Inače za sve ovo napred navedeno je potrebna dozvola i položena odredjena klasa za radio amatera.
Sačuvana
donet
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Април 17, 2010, 10:22:23 »

Pozdrav, u potunosti se slazem sa predhodnim postom, dodao bih jos samo to da mt1000 ima problem sa velikim odstupanjem prilikom izbora kanala.Odnosno stanica je dosta neprecizna, recimo ako radite na frekvenciji 144,235mhz kada pricate mocice da Vas slusaju svi koju su na frekvenciji of recimo 144,100 do 144,300 sto nekad moze da predstavlja problem. Zato je moj savet isto kao i predhodni, ako imate mogucnost da birate nemojte uzeti mt1000 uzmite neku na kojoj sami podesavate frekvenciju(nemora da se programira) i koja je gabaritno manja. Ipak je mt1000 proslost koja je teska dobrih pola kila, to treba da se nosi ceo dan na temperaturi od 40c pa Vi vidite...
Sačuvana
steel
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

s.rodic@hotmail.com
« Odgovor #24 poslato: Април 18, 2010, 08:06:52 »

jel simpleks na 144MHz ili 460MHz
Sačuvana

vlada.lovac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Април 18, 2010, 11:55:00 »

Najbolja ponuda odnos kvalitet-cena, a da obuhvata oba opsega Yaesu FT-60R
Pozz
Sačuvana
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #26 poslato: Април 19, 2010, 08:10:32 »

Ja posjedujem ove stanice i mogu vam reći da sam zadovoljan njihovim radom i funkcijama koje mi pružaju iste,a njihova cijena je 85 eura. declare
Sačuvana

donet
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Април 21, 2010, 10:32:58 »

Pozdrav Marlin, stanice koje ti posedujes su dosta slabog izlaznog signala 0,5w i to su pmr stanice sa unapred memorisanim kanalima koje danas poseduju, lovci,ribolovci,kamiondzije,kamperi i sta ti ja znam ko sve.Na terenu na kome mi lovimo ima toliko mesanja u vezu, da je prosto nemoguce ostvariti komunikaciju sa kolegom u lovu i da tuga bude jos veca vrlo cesto se nemozete cuti ni na 150m, ako je konfiguracija terena takva.Zbog toga mnogi lovci polazu kurseve za radio amatere i kupuju ozbiljnije stanice koje su izlazne snage 5w, imaju vise programabilnih kanala, duobander su(rade na UHF i VHF podruciju...) sa ovakvim stanicama mozete se cuti sa svakim svojim kolegom pa i na 20 i vise km preko repetitora(samo trebate poloziti sertifikat za radio amatera, koji nije ni skup ni tezak). Za sve koji su zainteresovani za prodaju,razmenu ili kupovinu radio stanica, posetite ovaj oglasnik http://www.radista.info/notices/index.htm

Ima dosta stanica u ponudi.

Pozdrav...
Sačuvana
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #28 poslato: Април 22, 2010, 09:44:02 »

Pozdrav kolega "donet"

Ove stanice koristim već 2 godine,,na terenu gdje lovim u 90% slučajeva dobru komunikaciju ostvarujem,,lagane su u situacijama gdje treba da se pretrčava neki dio terena kada je u pitanju lov divlje svinje,svjestan sam da su to male(po svemu) stanice i koliko para toliko muzike  hi a razmišljao sam da kupim neke malo jače ali šta ne znam, neko nešto hvali  Wink a i to polaganje me ubi,,cijeli život samo neka polaganja  swoon  Volio bih kupiti neki malo bolji "duoband"e mislim da bih on mogao solidno da odradi moje potrebe.

Pozdrav
Sačuvana

ante kula
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Мај 20, 2010, 09:25:40 »

kolege u kojem opsegu rade stanice vx-170 yaessu,kakve su po vasem misljenju?
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 8   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: