DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161362 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 14, 2019, 07:35:06
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 6 7 [8]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Radio stanice.  (Pročitano 50471 puta)
dule v
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #105 poslato: Мај 22, 2019, 03:35:01 »

Malo da osvjezim temu, posto se slabo razumijem u radio stanice, moze li mi ko malo objasniti o tome, prvo me zanima koje jacine se mogu koristiti radio stanice i na sta moram obratiti paznju kad je u pitanju zakon kod nas , sto se tice stanice, potrebna mi je neka sa sto boljim dometom, jer ja gdje lovim teren je veoma brdovit i nema previse ravnice, trenutno sam u americi i ovdje bi kupio neku stanicu jer ima veci izbor a i dosta su jeftinije nego kod nas, izdvoio bi za dvije stanice 500-600e , 
 Da li se ko susretao sa Motorola MS35R ili sa Motorola DTR 550,i koja je bolja od ove dvije i po cemu se razlikuju ,hvala unaprijed drinks
Sačuvana
ris
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #106 poslato: Мај 22, 2019, 07:47:46 »

retko ko se u srbiji sretao sa tim stanicama...... sa MS350R se možda neko i sreo, ali ova DTR550 mislim da još nije stigla kod nas, i da je vrlo retka! a i ako je ima, komad je 500-600€....... MS350R su stanice koje rade na analognom principu, male snage 0,5W, i one su dozvoljene za slobodnu upotrebu bez nekih posebnih dozvola! ali i nisu od neke koristi....... možda na nekoj plaži ili istoj ski stazi, gde postoji direktna vidljivost, da se dva korisnika bukvalno vide! domet koji oni reklamiraju od 32 milje može da se postigne samo na ravnom bez prepreka, ili sa brda na brdo..... realno i oni kažu da je domet u gradu 2 milje, a nikad nije ni toliko....... DTR550 je druga priča... po emitovanoj snazi nije mnogo jača, oko 1W, digitalni je princip rada, malo je komplikovanije objasniti tu razliku, frekvencije su slične mobilinim telefonima i to im je i zamišljena namena, da bude kao mobilni telefon većem broju radnika na jednom gradilištu! ali bez plaćanja pretplate... zakon u srbiji jasno kaže da ne smeju da se stanice modifikuju da bi imale veći domet! znači, ne sme spoljna antena koja bi bila od velike koristi, ne smeju da se pojačavaju izlazni stepeni (snaga), ne sme ništa! ono što bi bilo rešenje su jeftine kineske stanice, sve su iste, sve imaju iste mane ili kvalitete, ima momci koji to programiraju, i sad nekoliko kanala programiraš na dozvoljene frekvencije sa dozvoljenom snagom od 0,5W, u slučaju da neko naiđe i proverava, a nekoliko kanala se programira na istim tim ili približnim frekvencijama samo sa većom snagom, mogu da idu i do 6-7W, a može i neki kanal da se napravi da ide preko repetitora, ako je baš nešto hitno, jer za upotrebu repetitora su potrebne radio-amaterske licence i dozvole....... malo sam opširnije...
Sačuvana

ηθική
dule v
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #107 poslato: Мај 22, 2019, 01:32:19 »

A reci mi ako ja uzmem ovu koja nije dozvoljena i koristim je samo za lov da li bi imao problema, koliko se to kod nas provjerava , i kako je ona njima vidljiva, ja bi uze samo dvije i one bi bile povezane, ostale me frekfencije ne zanimaju nit bi povezivao sa nekim drugim stanicama
Sačuvana
steel
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

s.rodic@hotmail.com
« Odgovor #108 poslato: Мај 22, 2019, 01:57:33 »

Sobodno uzmi,to ionako koristis u sumi a na asfaltu je gasis.
Sačuvana

Vuk ne vije što je mesa gladan, nego vije da družinu svije!
ris
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #109 poslato: Мај 22, 2019, 02:22:23 »

Naravno, slobodno uzmi, vidi koje su cene i emitovana snaga! Možeš koristiti i na asvaltu i u gradu, ako niko ne primeti neke smetnje! Ono sam napisao kao prepričavanje zakona, sve državne službe su prešle na kodirane digitalne sisteme i više se ništa ne može čuti i nekome smetati! Problem je što uvek može da se nađe neko da nešto zatupi..... a na primer u Americi Severnoj je započet neki projekat da se snima i beleži čitav spektar radio talasa, i u svakom trenutku mogu da preslušaju šta ih interesuje, a to je uglavnom ako dođe do neke velike štete.... niko neće da dira normalnog kupca skupe radio stanice.... kupuj, ne mora da bude najskuplje, bitna je snaga jer ona omogućuje domet, što veća baterija, da duže drži i to je to!
Sačuvana

ηθική
ris
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #110 poslato: Мај 22, 2019, 02:38:58 »

Prijatelju, još jedna stvar je bitna, a to su situacije kada je nemoguće ostvariti vezu! Nije bitna cena, snaga, frekvencije..... u vojsci su često imali uređaje različitih frekvencija, ako neka ne prođe..... al nećemo o mraĉnim stvarima.... po ceni koju si naveo, ja bih uzeo neki profesionalni uređaj koji nema mnogo ďžidžabidža, mali broj kanala, do 16 recimo, ali da ima one mil standarde, da može da padne sa metar visine u metar vode, da trpi vibracije, prašinu..... odeš na sajt prodavca, vidiš šta ima u ponudi od PROFI uređaja, oni su jednostavniji, a znatno skuplji od radio amaterskih, i vidiš da li ti traže nešto od dokumentacije! To može i u srbiji, lepo odobre ti određenu frkvenciju, snagu, jedan-dva uređaja, ako nisi radio amater, ali bi to koštalo kao nov auto srednje klase!!! Znači ICOM, YAESU...... profi, ali ne air ili marine!!!
Sačuvana

ηθική
dule v
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #111 poslato: Мај 22, 2019, 02:41:42 »

E pa to mi je bitno, samo da me neko ne cima , ne bi da kupujem nesto lose da bacam pare , kad sam vec ovdje kupio bi nesto dobro da me dobro sluzi, da mi je loviste ravnije onda bi nesto obicno kupio, a ovako moram nesto dobro da uzmem jer je teren jako brdovit.
A recite mi, ako je veca snaga u W onda je i veci domet .
A moze li ko da pogleda ovu motorolu , i da mi kaze od prilike koliki mu je domet.nije previse skupa a moguce je i  da se stavi veca antena, ne znam koliko mu to poboljsava.
U pitanju je Motorola RMU2040
 I da napomenem to cu iskljucivo da koristim samo za lov i planinarenje , jer ne zelim neko  da me cima
Sačuvana
ris
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #112 poslato: Мај 22, 2019, 03:01:43 »

Nije jednostavno to sa snagom i dometom..... radio-amateri sa 1W rade ceo svet, kad su dobri uslovi, antene, sunčeve pege..... idi.... uporedi cenu ako možeš sa icom-icf1000..... to me baš interesuje..... ona ima 5W.....
Sačuvana

ηθική
dule v
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #113 poslato: Мај 22, 2019, 04:06:26 »

To da , al slabo ko ide gdje idu lovci , samim tim je potrebno nesto bolje.
Ovaj sto si nave kosta oko 160-200dolara , sto i nije nesto previse, sad mi reci koja je bolja marka , ova sto si je naveo ili motorola , al da bude odnos cijene i kvaliteta.
 I jos ovo , kolika je realna daljina na kojoj moze da se prica sa ovim od 5w?
Sačuvana
steel
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

s.rodic@hotmail.com
« Odgovor #114 poslato: Мај 22, 2019, 06:28:23 »

Ja bih ti preporucio yeasu ft60 duobander. Moze se naci nova oko 170evra radi na svim talasima. Izguglaj malo specifikaciju o njoj.
Sačuvana

Vuk ne vije što je mesa gladan, nego vije da družinu svije!
dule v
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #115 poslato: Мај 22, 2019, 07:11:17 »

Evo sad gledah , nije losa , al bi ipak neku jednostavniju sa sto manje tipki i tih stvari , da ne razmisljam kad mi padne oce li se sta slomit
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #116 poslato: Мај 23, 2019, 06:09:38 »

Onda su kineske stanice koje kostaju taman toliko koliko kosta odlazak do lovista pravi izbor.Cena im je od 25- 40 eura a rade odlicno za te pare. hi
Sačuvana
dule v
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #117 poslato: Мај 23, 2019, 07:17:05 »

Sve im govori cijena
Sačuvana
Stranice: 1 ... 6 7 [8]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: